Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Lubelskie] Łowisko WZORY (Nasutów koło Lublina)
Autor Wiadomość
Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-01-31, 20:05   

Chyba ciężko tam o rezerwację, bo jak dobrze pamiętam, to nie ma numerków miejsc. Chyba, że coś się zmieniło lub zmieni??

RR 
Ryszard Iwański

Wysłany: 2012-01-31, 20:18   

Mord_89 napisał/a:

A jeśli ja nie byłem na noworocznym spotkaniu to mogę łowić czy nie?? Nie bardzo rozumiem, czy Wzory są teraz tylko dla określonej grupy wędkarzy??

Możesz łowić ale nie cała dobę tylko w określonych godzinach. Całą dobę na chwile obecną mogą łowić członkowie PFWK oraz ludzie którzy byli na spotkaniu noworocznym.

pawelw

Wysłany: 2012-02-01, 14:32   

Witam

Nie byłem na spotkaniu, ale jestem po ustaleniach telefonicznych w sprawie rezerwacji i bez problemu dokonałem rezerwacji na 28-30 kwietnia i połowy nocne.

Kwestia dogadanie się z opiekunami łowiska. Łowić może każdy.

iro 
iro

Wysłany: 2012-02-01, 15:45   

Pisałem już kiedyś na ten temat. To co jest ujetę w regulaminie na ten rok, prawo do nocnego wędkowania mają członkowie klubów karpiowych i członkowie PFWK, dodatkowo karpiarze z listy noworocznego spotkania karpiarzy, co do pozostałych to trzeba dzwonić do gospodarzy i indywidualnie to ustalać - chodzi o to aby ktoś pod szyldem karpiarza (przełdo karpiarz) nie wywoził pod osłoną nocy karpi. To co mi na stałe udało się wynegoscjować i przekonać gospodarzy to prawo do nocnego wędkowania dla klubów karpiowych i członków PFWK, dodatkowo karpiarze z listy noworocznego spotkania karpiarzy, co do pozostałych to gospodarze podejmują decyzje indywidualnie i nie chodzi tu o duskryminowanie kogoś czy przywilejowanie tylko o ostrożność przed kłusolami.

Kasia i Bogdan 
Kasia i Bogdan Wareluk

Wysłany: 2012-02-03, 08:23   

Czy jest już jakaś lista, na otwarcie sezonu?

[ Dodano: 2012-02-03, 08:27 ]
Pozdrawiamy Wojtka, znamy sie przecież, nie wiem czy pamiętasz?

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-02-03, 11:09   

Kasia i Bogdan napisał/a:
Czy jest już jakaś lista, na otwarcie sezonu?

[ Dodano: 2012-02-03, 08:27 ]
Pozdrawiamy Wojtka, znamy sie przecież, nie wiem czy pamiętasz?

Żeby nie było całkowitego OT, to podpinam się pod to pytanie wyżej. :mrgreen:

Znamy się, ale chyba tylko przez internet ;) Nie kojarzę spotkanie w realu ;)

iro 
iro

Wysłany: 2012-02-10, 12:12   

Listę trzeba zrobić i będę ją robił. Muszę wiedzieć mniej wiecej ile osób będzie żeby to zorganizować. Jest nagroda dla łowcy najwiekszej ryby w postaci dwuosobowego karnetu na trzydniowe bezpłatne łowienie na tym łowiski i produkty Gold Carp Baits łączna pula tej nagrody to ok. 300 zł.
Przysyłajcie zgłoszenia na mój e-mail: ireneuszszutko@wp.pl a ja zrobię listę i zorganizuje resztę. Czekam na zgłoszenia kto się pisze i od kiedy do kiedy. Można zacząć wcześniej np. czwartek czy środę jeśli ktoś chce a jeśli komuś czas nie pozwala to może dojechać w sobotę tylko trzeba się określić.
pozdrawiam i czekam na zgłoszenia.
Ostatnio zmieniony przez iro 2012-02-10, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

Kasia i Bogdan 
Kasia i Bogdan Wareluk

Wysłany: 2012-02-10, 13:43   

Od nas zgłoszenie już poszło mailem.

[ Dodano: 2012-02-10, 13:43 ]
Prosimy o wpisanie nas na listę.

iro 
iro

Wysłany: 2012-02-10, 14:34   

Boguś i Kaśka załatwione.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2012-02-13, 14:46   

Irku, prowadzona lista dotyczy weekend 22-24 kwietnia czy może jakiś inny termin?

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

iro 
iro

Wysłany: 2012-02-14, 08:35   

Piotruś pisałem wcześniej sprostowanie w związku z planowaym przez nas czyklem zasiadek i spotkań z karpiarzami z różnych rejonów Polski "Karpiowe podróze" z Gold Carp Baits nastąpiła mała zmiana planów i rozpoczęcie sezonu na Wzorach bedzie 13-15 kwietnia 2012r i będzie to pierwsza zasiadka z cyklu "karpiowych podróży" - jest już kilka zgłoszeń

"Jest już ustalony z gospodarzami łowiska termin rozpoczęcia sezonu na 13-15 kwietnia 2012r. Koszt to 20 zł/dobę liczoną od przyjazdu do wyjazdu z możliwością łowienia na 3 wędki za dodatkową dopłatą 10 zł/dobę (za trzecią wędkę)."
Ostatnio zmieniony przez iro 2012-02-14, 08:38, w całości zmieniany 1 raz  

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2012-02-14, 10:16   

Wybacz ale ostatnio za dużo mam na głowie i ciągle myślałem że to ten weekend około 20stego, ale taki termin jak 13-15 jak najbardziej mi odpowiada, tylko ze względu na przesądy chyba zawitam 12stego.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

iro 
iro

Wysłany: 2012-02-14, 17:15   

Nie ma problemu tym bardziej, że faktycznie początkowo mowa była o 20 czy cos koło tego. Jest szansa, ze ja też zjadę juz 12-go.

Kasia i Bogdan 
Kasia i Bogdan Wareluk

Wysłany: 2012-02-15, 09:39   

My też, chyba przyjedziemy 12-go, po co kusić los!

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-02-18, 15:31   

Ja z ojcem jedziemy w sobotę 14ego z rana. Jak mi się uda przełożyć piątkowe zajęcia to może pojawimy się na łowisku już 13ego :P :P

Pozdrawiam ;)

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2012-03-16, 12:45   

Witam. Też zapisałem się na rozpoczęcie. Mam nadzieje ze przygarniecie Starego Dinozaura.
Pozdrawiam

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-03-16, 15:09   

Udało mi się załatwić wolne piątki, więc przybędziemy na Wzory 13ego kwietnia ;)

iro 
iro

Wysłany: 2012-03-17, 14:01   

jaceks napisał/a:
Witam. Też zapisałem się na rozpoczęcie. Mam nadzieje ze przygarniecie Starego Dinozaura.
Pozdrawiam

Jasne że tak dla każdego znajdzie się miejsce :D

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2012-03-18, 16:12   

Może macie rację nie ma co kusić losu wiec meldujemy się 12-go.

[ Dodano: 2012-03-19, 08:52 ]
Z okazji DNIA WĘDKARZA (nie mylić z dniem "moczyglizdy" wszystkim wędkarzom składam najserdeczniejsze życzenia - spokoju nad wodą oraz taaaaaaaaaaaaaaakiej ryby.

iro 
iro

Wysłany: 2012-03-20, 08:33   

Wczoraj dopiero zszedł lód z łowiska.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2012-03-20, 09:22   

Czyli bardzo dobre wieści. Na 12 już woda powinna się trochę podgrzać.

iro 
iro

Wysłany: 2012-03-31, 12:16   

Coś się delikatnie ruszyło z karpiami. W minioną niedzielę podobno dwa ok. 3-3,5kg.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2012-04-09, 08:56   

Jak tam z listą, wiadomo już ile osób mniej więcej się zjawi?

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Kasia i Bogdan 
Kasia i Bogdan Wareluk

Wysłany: 2012-04-11, 08:17   

Czy wiadomo już coś na temat frekwencji?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2012-04-11, 08:55   

Kasia i Bogdan napisał/a:
Czy wiadomo już coś na temat frekwencji?

Też jestem ciekaw.

Miałem się urwać z pracy tak by przyjechać już w czwartek, ale wszystkie znaki na niebie wskazują że niestety będę musiał zostać i w piątek w pracy.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

iro 
iro

Wysłany: 2012-04-11, 14:31   

Lista jest spora chęć wspólnego łowienia zadeklarowało ok. 40 osób, część przyjerzdza już w czwartek, część w piatek i kilka osób w sobotę. Jak znam życie to wszyscy z listy nie przyjadą bo zawsze komuś coś wypadnie więc szacuję że bedzie ok. 30-40 osób.

LAKI 
Tomek Rosicki

Wysłany: 2012-04-11, 22:11   

A czy ktoś wybiera się się w ostatni weekend kwietnia?

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-16, 21:50   

Czy są jakieś nowe wieści z nad wody? Wybieram się od 28.04 do 01.05.

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-04-16, 22:06   

kamilk281, wieści z weekendu są takie: karpie marnie żerowały. Trafiały się pojedyncze i delikatne brania. Ryby stały w połowie wody, blisko brzegów no i nie były chętne do schodzenia na dno. Pogoda była bardzo zmienna, może to było wpływem takiego zachowania karpi.
W weekend padło tylko kilka miśków, największy to chyba 7,5kg, reszta poniżej 3kg.
Ostatnio zmieniony przez Mord_89 2012-04-16, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-17, 14:50   

Byłem na Wzorach tydzień temu obejrzeć wodę i bardzo mi się spodobała. Czy w okolicach zatopionych drzew jest dużo głębiej? Z tego co się zdążyłem zorientować to za drzewami idzie rów. Jak mniej więcej kształtuje się dno od brzegu, od którego się dojeżdża do zatopionych drzew?

ocznik 
Michal Kucharski

Wysłany: 2012-04-29, 19:40   

Panowie,

jak tam wygląda majówka na Wzorach? Ma ktoś jakieś informacje czy miski gryzą kuleczki czy nie mają ochoty?

[ Dodano: 2012-05-01, 16:36 ]
Widzę cisza w powyższym temacie.

Może ktoś powiedzieć, gdzie najlepiej szukać teraz ryby na Wzorach? W bliskich okolicach krzaków wrzuconych do wody czy obławianie okolic brzegów i trzcin?
Będę tam osobiście pierwszy raz i spędzę pewnie większość czas na badanie miejscówki, ale chciałbym też coś złowić :)

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-05-05, 20:59   

Razem z paroma osobami z forum zaliczyliśmy 2 dniowy wypad na Wzory. Najpierw chciałem podziękować Dajanowi za zarezerwowanie miejsca ;)

Sprawa trochę mniej przyjemna, to to, co zastaliśmy na łowisku. Weekend majowy, więc tłok straszny, ale na to byłem przygotowany. Jednak ludzie trochę nie myślą i rzucają śmieci gdzie popadnie. Brzegi (i woda) strasznie uświnione... Na tym kawałku, gdzie brakuje dojazdu samochodem, ciężko zaleźć jakiś śmietnik, przydałoby się tam kilka postawić. Raz na jakiś czas, mógłby się też ktoś z gospodarzy wody, przejść i trochę posprzątać.
Zauważyliśmy też, że zniknął toi toi, to stanowi pewien problem, ponieważ las za niektórymi miejscówkami jest podmokły i pełen różnych małych, zdradliwych owadów. Przydałoby się zorganizować jakieś toalety na łowisku.
Ogólnie woda ma duży potencjał i mi się podoba, ale przydałoby się jeszcze włożyć trochę pracy w infrastrukturę.

Prosiłbym też, aby opiekunowie łowiska nie uznali mojej wypowiedzi za wrogą, chciałem troszkę pomóc i zwrócić uwagę na to co jest dość istotne...
Przyjechałem nad wodę z 4 innymi osobami, które po tej zasiadce są dość sceptycznie nastawione i chyba nie odwiedzą więcej tej wody...

Z góry dzięki za wyrozumiałość. ;)

KACZAS 
Michał Biegała

Wysłany: 2012-05-05, 21:34   

Mord_89 napisał/a:
Razem z paroma osobami z forum zaliczyliśmy 2 dniowy wypad na Wzory. Najpierw chciałem podziękować Dajanowi za zarezerwowanie miejsca ;)

Sprawa trochę mniej przyjemna, to to, co zastaliśmy na łowisku. Weekend majowy, więc tłok straszny, ale na to byłem przygotowany. Jednak ludzie trochę nie myślą i rzucają śmieci gdzie popadnie. Brzegi (i woda) strasznie uświnione... Na tym kawałku, gdzie brakuje dojazdu samochodem, ciężko zaleźć jakiś śmietnik, przydałoby się tam kilka postawić. Raz na jakiś czas, mógłby się też ktoś z gospodarzy wody, przejść i trochę posprzątać.
Zauważyliśmy też, że zniknął toi toi, to stanowi pewien problem, ponieważ las za niektórymi miejscówkami jest podmokły i pełen różnych małych, zdradliwych owadów. Przydałoby się zorganizować jakieś toalety na łowisku.
Ogólnie woda ma duży potencjał i mi się podoba, ale przydałoby się jeszcze włożyć trochę pracy w infrastrukturę.

Prosiłbym też, aby opiekunowie łowiska nie uznali mojej wypowiedzi za wrogą, chciałem troszkę pomóc i zwrócić uwagę na to co jest dość istotne...
Przyjechałem nad wodę z 4 innymi osobami, które po tej zasiadce są dość sceptycznie nastawione i chyba nie odwiedzą więcej tej wody...

Z góry dzięki za wyrozumiałość. ;)

Ty nie dziękuj! Uwagi właśnie mają mieć wpływ na właścicieli łowisk karpiowych w Polsce! Im więcej uwag tym lepiej lub gorzej. Piszę w kwestii jeśli zrozumieją owe uwagi i poprawią oznacza to, że zależy im na obcowaniu na ich łowisku. Jeżeli do uwag się nie dostosują niebawem sami będą poławiać na swojej wodzie. PROSTE :twisted:

ocznik 
Michal Kucharski

Wysłany: 2012-05-05, 21:50   

Witam,

miałem okazję towarzyszyć Wojtkowi podczas 48 godzin na Wzorach.

Co do tego co napisał Wojtek, to w pełni się zgodzę.
Dziesiątki ludzi jakie zastaliśmy w czwartek nie wystraszyły nas, wręcz chyba po części motywowało do przestrzelenia się do karpi przez kilogramy sypkiej zanęty.
Ale wracając do łowiska.

Jak dla mnie łowisko ciekawie się prezentuje jeżeli chodzi o wodę i linię brzegową. Uroku i trudności dodają zatopione krzaki w wodzie.

Niestety tak jak napisał Wojtek (chyba mi najbardziej z naszej piątki) przeszkadzały zastane na zarezerwowanym odcinku śmieci.
W wodzie przy stanowisku znajdował się chyba bochenek chleba i prawie cała zawartość słoika z ogórkami kiszonymi. Dodatkowo puszki po kukurydzy, butelki, folia, reklamówka. Brzeg zdecydowanie prześcigał zawartość wody.
Moim zdaniem powodem tego jest brak śmietników na tym właśnie brzegu. Na odcinku jakiś 400 metrów nie było żadnego.

Kolejna sprawa, to taka może propozycja, aby w miarę możliwości pomyśleć o udostępnieniu jakiegoś wózka do transportu lub chociaż większej taczki.
Robienie "spaceru farmera" 5 razy na odcinku powiedzmy 400 metrów nie należy do przyjemności, szczególnie w takie dni jak mamy ostatnio (30 st. C).

Brak jakiegokolwiek toytoy'ka czy wygódki powoduje, że już w maju cały las jest porośnięty grzybami - tzw. papierzakami. Im dalej w las tym gęściej. Z czasem ten nawóz spłynie do wody lub rozwinie się w straszny fetor.
Inwestycja w coś poprawiające komfort w tym zakresie znacznie podniesie poziom łowiska w moim odczuciu.

To takie moje opinie dotyczące zastałego obrazu. Nie ukrywam, że na wypadzie nie padło zbyt dużo rybek, jednak nie jest to opinia wynikająca z "niepołowienia".

Co do samej wody, jej trudności oraz sposobów pozostawię ten temat dla bardziej doświadczonych.

W moim odczuciu łowisko ma potencjał, szanse na duże ryby (ze względu na żyzność akwenu przyrosty powinny być naprawdę niezłe).
Osobiście jeszcze z chęcią odwiedzę Wzory, szczególnie, że dają mi nadal szanse podwyższenia PB oraz wynik z obecnej zasiadki (zakończyłem z 2 rybami - karaś i kroczek).

Dominik 
Dominik Roguski

Wysłany: 2012-05-10, 13:35   

Moglibyście powiedzieć coś więcej na temat tego łowiska ??
Chodzi mi najbardziej o sposób nęcenia jaki tam się sprawdza Pva czy może zasypać jakiś większy teren ? Kulki śmierdzące czy bardziej owocowe . No i które stanowiska słyną z tych większych ryb ??

przemo... 

Wysłany: 2012-05-15, 19:19   

Panowie byłem na tym łowisku jestem bardzo zadowolony obok mnie chłopaki w ciągu kilku godzin wyciągnęli w sumie ze 100kg karpia same okazy od 6 do14 kg i to był rekord łowiska na 12-05-2012, ale następnego dnia został pobity i wynosi 15,5 kg. Wszystko zostało udokumentowane, jeśli chodzi o śmietniki to są bardzo gęsto a to że pseudo wędkarze zostawiają w wodzie taki porządek świadczy tylko o nich, jeśli chodzi o toaletę nie byłem na takim łowisku gdzie był toytoy a jaka był to strach zabraniał mi wejść (kultura pseudo wędkarzy). Polecam gorąco ryby jest mnóstwo jeśli chodzi o :D nęcenie to stali bywalcy nie chcą zdradzać swoich sekretów.
Zainteresowanych odsyłam na stronę www.lowisko-wzory.pl/
Moje zdjęcie pochodzi oczywiście z łowiska wzory 7kg karp .

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-05-15, 19:24   

przemo... napisał/a:
jeśli chodzi o śmietniki to są bardzo gęsto
jeśli chodzi o toaletę nie byłem na takim łowisku gdzie był toytoy a jaka był to strach zabraniał mi wejść (kultura pseudo wędkarzy).

Jeśli chodzi o śmietniki to rozumiem, że byłeś na tej stronie wody, gdzie jest dojazd samochodem? ;) Mogłeś się przejść na drugą :P

Co do toalety, to chyba na każdym łowisku powinna być. Nie ważne czy to toy toy, drewniana chatka czy luksusowa łazienka z prysznicem.

Fajnie, że ryby się w końcu ruszyły. Czekam na jakieś fotki tych ładniejszych miśków. ;)

przemo... 

Wysłany: 2012-05-15, 19:30   

Fotki z tego weekendu mają być na stronie łącznie z rekordowymi okazami ,jeśli chodzi o śmietniki to jeśli ich nie ma to zabieram bałagan ze sobą :lol:

Speedy81 

Wysłany: 2012-05-16, 07:58   

przemo... napisał/a:
Fotki z tego weekendu mają być na stronie łącznie z rekordowymi okazami ,jeśli chodzi o śmietniki to jeśli ich nie ma to zabieram bałagan ze sobą :lol:

To fajnie masz z tymi śmieciami- płacisz i jeszcze wieziesz X kilometrów w bagażniku do domciu śmieci. A "kupkę" ze startą papieru też zabierasz ze sobą w woreczek foliowy/papierowy??
Ostatnio zmieniony przez Speedy81 2012-05-16, 08:07, w całości zmieniany 1 raz  

michal_o 
Haczyk Carp Team Lublin

Wysłany: 2012-05-16, 08:22   

Kultura i poszanowanie środowiska (czytaj miejsca nad wodą) wymaga od nas, aby po skończonym, mile spędzonym czasie nad wodą, wędkowaniu pozbierać śmieci po sobie. I tylko tyle.
Napisałeś:
"o fajnie masz z tymi śmieciami- płacisz i jeszcze wieziesz X kilometrów w bagażniku do domciu śmieci"

Mam rozumieć, że za mieszkanie jak płacimy czynsz to nie jest naszym obowiązkiem wyniesienia śmieci z domu tylko pozostawienie ich np. na podłodze ?? Bo w końcu płacimy za dom i mieszkanie w nim ??
Nie rozumiem twojego toku myślenia.

Odpowiedz do tematu