Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Lubelskie] Łowisko WZORY (Nasutów koło Lublina)
Autor Wiadomość
Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-10-28, 10:24   [Lubelskie] Łowisko WZORY (Nasutów koło Lublina)

Poszukuje informacji o tym łowisku, jaka głębokość, na jakie miski można liczyć, jakie dno, ogólnie wszelkie informacje. Jak tam z możliwością nocnych zasiadek

Informacja ze strony łowiska:
"Łowisko Wzory to bardzo kameralne miejsce, godne polecenia znajdujące się w Lasach kozłowieckich - między Lubartowem a Niemcami -
w miejscowości Nasutów. Łowisko składa się z dwóch stawów o łącznej powierzchni wody 10ha.Przy łowisku znajduje się pole namiotowe -
z możliwością organizowania ognisk i grilli itp. Istnieje możliwość organizacji szkoleń, imprez integracyjnych i zawodów wędkarskich. Wędkujący mają możliwość zaparkowania samochodu w pobliżu miejsca wędkowania."

Strona łowiska: http://www.lowisko-wzory.pl/index.php

Cennik:
Wędkowanie w godzinach 6:00 - 14:00 15 zł.
Wędkowanie w godzinach 14:00 - 21:00 15 zł.
Wędkowanie w godzinach 6:00 - 21:00 (opłata całodniowa) 20 zł.
Organizacja grilla dla niewędkujących 10 zł.
Dobowa opłata namiotowa dla niewędkujących 10 zł.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-10-28, 10:55   

No to jest to co napisał mi o tym łowisku jeden stały bywalec, członek tamtejszego klubu karpiowego.

"Woda ma 8,6 ha, średnia głębokość to 1,5 m od śluzy do śluzy jest rów 1,8-2 m dno rest czyste z namułkiem 10-15 cm na rowie troszeczkę więcej mułu jest kilka dołków ale nie zbyt głębokich. Czy jest to trudne łowisko? ciężko mi w tej chwili odpowiedzieć bo w tym roku dużo zmian 1. Dużo dopuszczonej świeżej ryby 35 amurów 5-8,5 kg, 100 karpi od 3-11 kg (w tym 50 8-11 kg, jedna 15 i jedna 17) wiec i konkurencja do jedzenia jest większa co oznacza, że i brania powinny być lepsze ale i coraz więcej karpiarzy co oznacza że i bardziej może być wybredna bo sporo różnego rodzaju towaru idzie do wody poza tym zbiornik osłonięty jest lasem i późno lód schodzi co oznacza, że woda późno się nagrzewa i późno ruszają karpie.
Generalnie karpie biorą tam o różnych porach więc trudno jest mi powiedzieć czy na jeden dzień jak przyjedziesz to coś złowisz ale nocne wędkowanie jest ograniczone do kilku zaufanych osób więc dłuższa zasiadka wymaga zorganizowania większej ekipy. Najlepsze wyniki są na naszych kulkach Gold Carp Baits bo sporo tym nęcimy w tej wodzie z uwagi na to, ze jest to nasze łowisko klubowe. "

Woda bardzo ładna, z 3 stron otoczona lasem. Dużą część brzegów porastają wysokie trzciny, niektóre miejsca są w nich wycięte. Z nockami jest problem. Wiem, że członkowie pfwk mogą tam wędkować całą dobę. Może da się jakoś dogadać z właścicielem, ale nie próbowałem.
Oczywiście można się tam pojawić już ze wschodem słońca. Nad wodą nie ma żadnego konkretnego wejścia na łowisko, tylko od godziny 6 rano po brzegach, na rowerku lata dziadek i zbiera kasę. Potem po jakiejś wyciągniętej rybie często przyjeżdża i pyta co się złowiło. Wygląda na to, że dostaje cynk od innych wędkarzy ;-)
Co do sanitarnych bajerów to nic takiego nie ma. Jedynie po krzakach ustawione są beczki (śmietniki). Cała reszta to w sumie las. Na 2 z 4 brzegów stawu jest dojazd samochodem, na pozostałem można dojść pieszo.

Tutaj dołączam kilka zdjęć samego łowiska.

Po prawej jest droga dojazdowa:

Widok na prawie cały zbiornik. Tam dalej na wprost jest trochę ciekawiej i bardziej dziko.

Końcowa część zbiornika, trochę węższa z zarośniętymi brzegami. Tu jeszcze można dojechać, ale na drugą stronę to już pieszo.

Trochę zwierzątek się pojawia :P

RR 
Ryszard Iwański

Wysłany: 2011-10-28, 12:27   

Ostatnio chłopaki wrzucili do wody kilka drzewek(krzaków) które nadają tej wodzie jeszcze większego uroku. Ogólnie słuchając tego co mówią to słychać, że mają trochę pojęcia o prowadzeniu łowiska i najważniejsze, że wiedzą co chcą na tym zbiorniku osiągnąć. Nie bez znaczenia jest również fakt wprowadzenia tam górnego wymiaru na karpia i amura.

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-10-28, 14:25   

RR napisał/a:
Ostatnio chłopaki wrzucili do wody kilka drzewek(krzaków) które nadają tej wodzie jeszcze większego uroku. Ogólnie słuchając tego co mówią to słychać, że mają trochę pojęcia o prowadzeniu łowiska i najważniejsze, że wiedzą co chcą na tym zbiorniku osiągnąć. Nie bez znaczenia jest również fakt wprowadzenia tam górnego wymiaru na karpia i amura.

Tylko przydało by się, żeby lepiej pilnowali wody, bo z tym jest cienko.

RR 
Ryszard Iwański

Wysłany: 2011-10-28, 16:40   

Mord_89 napisał/a:
RR napisał/a:

Tylko przydało by się, żeby lepiej pilnowali wody, bo z tym jest cienko.

Ile razy tam byłeś i skąd takie wnioski?

dodatkowo powyżej piszesz

Mord_89 napisał/a:
Potem po jakiejś wyciągniętej rybie często przyjeżdża i pyta co się złowiło. Wygląda na to, że dostaje cynk od innych wędkarzy ;-)

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-10-28, 19:16   

Napisałem też, że starszy Pan pojawia się koło 6, wcześniej na łowisku nikogo nie widziałem. I nie zawsze po złowionej rybie przychodzi zobaczyć co się wydarzyło. Żyjąc w Polsce, obstawiam że górny wymiar nie zawsze jest przestrzegany. Tak samo może być z limitami.

Byłem tam 2 razy i nic "złego" nie widziałem. Jednak wydaję mi się, że na łowisku karpiowym powinien ktoś być cały czas. Obserwować łowiących przy wjeździe i wyjeździe z łowiska. Ale to tylko moje zdanie i rozumiem RR, że możesz się nie zgodzić i napisać, że nic nie wiem bo byłem tam tylko 2 razy.

Pozdrawiam.

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-28, 19:39   

Piotrek jeżeli lubisz typową komercję to polecam, urokliwe miejsce.
Wędkowałem tam dawno dawno temu, na spławik.
Chociaż uważam, że masz w swoich okolicach dużo ciekawszych miejsc, tych jeszcze nieodgadnionych ( dzikich )

pawel 
Fishmaniak.pl

Wysłany: 2011-10-29, 11:22   

Panowie czyli wędkowanie w nocy odpada ? Czy jest jakaś możliwość??

RR 
Ryszard Iwański

Wysłany: 2011-10-29, 14:08   

pawel, Jak widzę jesteś ze Świdnika, pogadaj z chłopakami z Gold Carpia a da radę wędkować w nocy. Druga opcja to bycie członkiem PFWK, członkowie PFWK mogą wędkować w nocy.

Garsija 
Prologic Polska

Wysłany: 2011-11-11, 16:40   

Można się dogadać i łowić w nocy.

iro 
iro

Wysłany: 2011-12-01, 09:36   

Witam wszystkich. Osobiście pomagam i podpowiadam dzierżawcom co i jak maja robić żeby było fajne i atrakcyjne łowisko więc jestem z informacjami na bierząco. Poza tym obydwaj są wędkarzami a do tego jeden z nich z wykształcenia jest ichtiologiem wiće maja pojęcie co i jak należy zrobić. To co jet napisane w tym poscie to wszystko prawda sami wędkarze pilnują łowionych ryb i jak jest coś nie tak to od razu dzwonia do gospodarzy. Na biletach za lowienie są podane nr tel. więc reakcja jest natychmiastowa. W tym roku jeden z nich troszeczkę zaszczepił siekarpiarstwem i od sierpnia sam często siedzi na nockach i przy okazji pilnuje. Od przyszłego roku kilka zmian na lepsze. Chcą wprowadzić dozur przez 24godz./h, obniżają górny wymiar ochronny do 50 cm na karpia i amura, już mają zarezerwowane pieniadze na 500 kg karpi pow. 10 kg ale podnoszą cenę do 30 zł z tym, że liczą nie dobe zegarową tylko od przyjazdu do wyjazdu czyli jak ktoś przyjedzie w piatek po południu i wyjedzie w niedzielę po południu to zapłaci nie za 3 tylko 2 doby.
w 2011 r oficjalny rekord łowiska to 12,40 kg złowiony we wrzesniu na zawodach Gold Carp Baits a nie oficjalny to 14,40 kg ale ani ja ani żaden z gospodarzy nie byli przy ważeniu wiec jest nie oficjalny.
Możemy w 1012r zorganizować jakąś wspólną zasiadkę dla użytkowników tego forum.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-12-01, 11:44   

iro napisał/a:

Jak najbardziej jestem za, tym bardziej że nie miałem okazji tam być.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

ipi 
Haczyk Carp Team Lublin

Wysłany: 2011-12-01, 12:45   

iro napisał/a:

Irku no offence ale wechikuł czasu Ty masz na wyposażeniu mam rozumieć. W sumie to tylko jedno milenium do tyłu :D

W1012 roku
Bolesław Chrobry zdobył Lubusz.
Odsiecz niemiecka nie zdołała pomóc twierdzy z powodu wylewu rzeki Łaby.
Założenie zakonu kamedułów przez św. Romualda z Camaldoli.

A my po prostu będziemy karpie na Wzorach łowić :D

Szczerze powiem że jeszcze nie miałem okazji łowić na "nowych" Wzorach więc z chęcią bym zasiadł.

I jak się ma sprawa bezpieczeństwa sprzętu na łowisku czy w tym kierunku też coś się wydzieje :?:

iro 
iro

Wysłany: 2011-12-01, 13:35   

Sory chłopaki mój błąd i pomyłka oczywiście chodziło mi o 2012 rok i propozycja jest aktualna możemy pomyśleć o wspólnym rozpoczęciu sezonu proponuję weekend 20-22 kwietnia 2012r. Co chodzi o bezpieczeństo sprzętu to na żadnej wodzie nie ma gwarancji a najprostrza zasada lepiej pilnować czy wyznaczać dyżury. Ten incydent co miał miejsce to Policja stwierdziła, że było to ukartowane i nasłane najprawdopodobniej przez jakieś konkurencyjne łowisko ale Dajan już w wiekszości przegonił towarzystwo. Poza tym planują zatrudnić nocnego stróża, który będzie drogą radiową przez pilota alarmował grupę interwencyjną w razie jakiejś nieporządanej akcji - takie są zamiary. Zawsze i na każdym łowsku dobrze mieć dyżury czyli trzech śpi a jeden czuwa taką mam zasadę. Na Cichej też gineły pewne rzeczy swego czasu i robili to stali bywacy pod pretekstem i wymówką jak się wydało "a jak spałeś to ci schowałem aby nie zgineło i zapomniałem oddać". Jadąc grupą trzy, cztero osobową nie ma się na pewno czego obawiać tym bardziej, że jak pisałem wcześniej Dajan zaszczepił się trochę karpiowaniem i często sam w weekendy siedzi na nockach i pilnuje.

Sebastian Milewski 

Wysłany: 2011-12-01, 14:06   

Ja również z wielką chęcią bym odwiedził tą wodę - dodatkowo z W-wy jest niedaleko.
Jeśli się nic nie zmieni do przyszłego roku to ten termin mi pasuje :D

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-12-01, 14:52   

Irek, a nie da rady wcześniej :D podobno zima będzie krótka, tak czy owak ja się pisze. Dodatkowo pytanie o wzory, co jeśli chciałbym się tam wybrać w marcu, myślisz że da rade coś takiego zorganizować czy może łowisko będzie jeszcze nieczynne?

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

iro 
iro

Wysłany: 2011-12-01, 16:19   

Co do terminu to wydaje mi się że jest to najbardziej optymalny. Tydzień wcześniej wybieram się na Gosławice na rozpoczecie sezonu z PFWK myślę, że jeszcze kilka osób które chciały by z nami zasiąść na wzorach też może się tam wybrać. Dwa tygodnie wcześniej są święta więc odpada. W marcu nie ma problemu żeby łowisko nam udostępnili chociaż jeszcze będzie zamknięte dla wędkarzyale tak jak już wcześniej zotało podane, łowisko osłonięte jest lasem więc późno rozmarza i w marcu może być jeszcze lód. Jak się okaże na początku marca, że jest na tyle ciepło, że lód stopniał to nie ma sprawy załatwimy i w marcu. Gospodarze są bardzo fajni i bardzo pozytywnie nastawieni do karpiarzy więc można z nimi się dogadać.

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-12-01, 18:51   

iro napisał/a:

w 2011 r oficjalny rekord łowiska to 12,40 kg złowiony we wrzesniu na zawodach Gold Carp Baits a nie oficjalny to 14,40 kg ale ani ja ani żaden z gospodarzy nie byli przy ważeniu wiec jest nie oficjalny.

Ha czyli byłem blisko :D

Trzeba odjąć 0,5kg na worek.

A co do zasiadki wiosennej to chętnie bym się dołączył. ;)

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-01, 19:21   

Przyglądam się właśnie wirtualnej wycieczce po zbiorniku (na stronie łowiska) i odniosłem wrażenie, że ciężko tam o miejsce pod namiot. Czy rzeczywiście tak jest?

Kolejne pytanie - jak wygląda tam dostęp do prądu? Jest gdzie naładować baterie do łódki?

I ostatnie - jak z dostępem do bieżącej wody?

RR 
Ryszard Iwański

Wysłany: 2011-12-01, 20:42   

wolson napisał/a:
Przyglądam się właśnie wirtualnej wycieczce po zbiorniku (na stronie łowiska) i odniosłem wrażenie, że ciężko tam o miejsce pod namiot. Czy rzeczywiście tak jest?

Kolejne pytanie - jak wygląda tam dostęp do prądu? Jest gdzie naładować baterie do łódki?

I ostatnie - jak z dostępem do bieżącej wody?

Nie ma żadnego problemu z rozstawieniem namiotu, miesca jest rzekłbym aż nadto.
Co do bateri to prądu na zbiorniku nie ma, być może dzierżawca jest w stanie pomóc w tym temacie, zapewne Irek udzieli bardziej konkretnej odpowiedzi w tej kwesti. Bieżacej wody również brak.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-12-01, 21:35   

No to widzę że niezła ekipa się szykuje, ja ze swojej strony jak najbardziej wyrażam chęć. Oby tylko wzory Nas pomieściły ;)

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-01, 21:44   

Nie ukrywam, że okolica przyciąga i jeśli tylko termin spotkania by mi przypasował - chętnie się zjawię - jeśli nie z kolegą to sam.

iro 
iro

Wysłany: 2011-12-02, 09:19   

Wody bierzącej nie ma. Prądu też nie ale mają chłopaki rozmawiać z właścicielem i podjąć starania o doprowadzenie prądu więc jest to sprawa przyszłościowa. Można poprosić jednego z dwóch dzierżawców albo jednego z dwóch miejscowych karpiarzy o naładowanie i chętnie w tym pomogą. Tak więc problem akumulatorów jest do załatwienia bez większych problemów.

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2011-12-03, 08:46   

Cześć
Nie chwaląc się ale czy Irek mówisz o moim misiu z ostatnich zawodów?
No też się piszę na zasiadkę w tak zacnym towarzystwie.
Janusz JKarp

Garsija 
Prologic Polska

Wysłany: 2012-01-03, 22:22   

Jak będzie wolny termin, to jestem również chętny na zasiadkę.

Co do samego łowiska, to fajnie obserwować tak pozytywne zmiany jakie zachodzą praktycznie z miesiąca na miesiąc. W takim tempie w ciągu najbliższych 2 lat "Wzory" mogą stać się jednym z najlepszych łowisk komercyjnych po tej stronie Wisły. Co do bezpieczeństwa, to wszędzie bywa różnie. Mam zamiar zakupić dobre czujki ruchu.

pawelw

Wysłany: 2012-01-04, 09:49   

W nadchodzącym sezonie to chyba będzie najczęściej odwiedzane przeze mnie łowisko.
Moje ulubione łowisko jest w Starachowicach , ale tam plażowicze nie dadzą połowić w dzień więc mimo że na Wzory mam dalej to jest możliwość spędzenia całego dnia w spokoju .
Czy ktoś może napisac jak było z braniami w dzień w poprzednim sezonie? I może ktoś opisze bliżej techniki nęcenia i miejsca, które w ostatnim sezonie przynosiły efekty.
Myślę, że może to się przydać takim jak ja , którzy będa jeżdzić na kilka godzin posiedzieć na łowisku.

Kasia i Bogdan 
Kasia i Bogdan Wareluk

Wysłany: 2012-01-08, 17:03   

Widzimy, ze łowisko robi się rzeczywiście coraz bardziej ciekawe godne odwiedzenia, a co do czujek ruchu, no cóz chyba najlepsza to cztery łapy i ogon w namocie, stąd moje pytanie do lepiej zorientowanych czy można przyjechać z psem?

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2012-01-08, 17:28   

iro napisał/a:
W tym roku jeden z nich troszeczkę zaszczepił sie karpiarstwem

No to warto mu wmówić, że czwarty punkt regulaminu to pomyłka :D

iro 
iro

Wysłany: 2012-01-10, 16:56   

Marcin T zobacz punkt 2 regulaminu na sezon 2012 będziue tam mała zmiana z 55 cm na 50 cm - wiec myślę, że regulamin jest o.k.

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2012-01-10, 16:58   

OK. Ale chodzi o to aby w ogóle nie było możliwości bicia w łeb :)

iro 
iro

Wysłany: 2012-01-30, 14:29   

Jest już ustalony z gospodarzami łowiska termin rozpoczęcia sezonu na 13-15 kwietnia 2012r. Koszt to 20 zł/dobę liczoną od przyjazdu do wyjazdu z możliwością łowienia na 3 wędki za dodatkową dopłatą 10 zł/dobę (za trzecia wędkę).

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2012-01-31, 10:34   

20zł doba :?: to mi się podoba 8)

Pozdrawiam - Marek !

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2012-01-31, 11:35   

Irku, wiesz może czy dałoby rade jakaś zasiadka w wcześniejszym terminie niż otwarcie sezonu? Ja sezon zamierzam "otworzyć" trochę wcześniej (o ile pogoda na to pozwoli), poza tym kwiecień mam trochę zawalony, a chce odwiedzić ta wodę wiosną.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-01-31, 11:38   

Piotr Ostrowski napisał/a:
Irku, wiesz może czy dałoby rade jakaś zasiadka w wcześniejszym terminie niż otwarcie sezonu? Ja sezon zamierzam "otworzyć" trochę wcześniej (o ile pogoda na to pozwoli), poza tym kwiecień mam trochę zawalony, a chce odwiedzić ta wodę wiosną.

Dasz znać kiedy się wybierasz?? ;) :P Jeśli władzę łowiska pozwolą oczywiście.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2012-01-31, 11:46   

Sam wybierać się nie będę, jeśli nie da rady przed otwarciem to można zorganizować jakiś mini zlot forumowiczów czy zasiadkę integracyjna :mrgreen: Mnie to już nosi aby gdzieś na rybki wyskoczyć.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

iro 
iro

Wysłany: 2012-01-31, 15:32   

Byłeś na liście noworocznego spotkania karpiarzy więc zgodnie z obietnicą gospodarzy możesz łowić kiedy zechcesz tylko, że tam bardzo późno schodzi lód więc nie wiem czy będzie taka możliwość, jeśli lód zejdzie wcześniej to dzwoń do Dajana i ustawiaj sobie zasiadkę. Moim zdaniem najbardziej optymalny termin to ten co podałem wcześniej nawet jak zejdzie lód to woda będzie jeszcze na tyle zimna że wyników raczej bym się nie spodziewał dużych. Ale jak masz chęć to próbój.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2012-01-31, 16:32   

Chęć jest zawsze, ale głównie to chodzi mi o sprawdzenie własnych sił i kilku patentów właśnie przy zimnej wodzie. Puki co czekam na to co pogoda pokaże.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-01-31, 16:37   

iro napisał/a:
Byłeś na liście noworocznego spotkania karpiarzy więc zgodnie z obietnicą gospodarzy możesz łowić kiedy zechcesz tylko, że tam bardzo późno schodzi lód więc nie wiem czy będzie taka możliwość, jeśli lód zejdzie wcześniej to dzwoń do Dajana i ustawiaj sobie zasiadkę. Moim zdaniem najbardziej optymalny termin to ten co podałem wcześniej nawet jak zejdzie lód to woda będzie jeszcze na tyle zimna że wyników raczej bym się nie spodziewał dużych. Ale jak masz chęć to próbój.

A jeśli ja nie byłem na noworocznym spotkaniu to mogę łowić czy nie?? Nie bardzo rozumiem, czy Wzory są teraz tylko dla określonej grupy wędkarzy??

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2012-01-31, 18:30   

Mord_89 napisał/a:
A jeśli ja nie byłem na noworocznym spotkaniu to mogę łowić czy nie?? Nie bardzo rozumiem, czy Wzory są teraz tylko dla określonej grupy wędkarzy??

Pewnie będzie jak na Małym Szwałku, gdzie jest informacja, że pierwszeństwo w rezerwacji mają osoby z carppassion :roll:

Pozdrawiam - Marek !

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2012-01-31, 18:45   

marec-ki napisał/a:

Pewnie będzie jak na Małym Szwałku, gdzie jest informacja, że pierwszeństwo w rezerwacji mają osoby z carppassion :roll:

Marek mylisz się. Wzory nie są dla określonej grupy wędkarzy.

Wojtek myślę że nie będzie problemu jak zadzwonisz do chłopaków i pogadasz.
P.S. Jeśli zdecydujesz się wybrać wcześniej niż ja się ogarnę to dawaj znać, ja jak będę już coś wiedział tez się odezwę.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Odpowiedz do tematu