Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łamanie zapachu kulek
Autor Wiadomość
Ciucio Morales

Wysłany: 2017-02-23, 17:31   Łamanie zapachu kulek

W tym roku planuję zająć się poważniej kulaniem kulek a co za tym idzie nasuwa się mnóstwo pytań. Na większość z nich znalazłem odpowiedź tutaj lub na innych forach ale mam jeszcze inne pytanie.

Powiedzmy że chcę zrobić kulki tzw. śmierdziele. Powiedzmy że mam aminokomplet który dodaję do kulek w czasie rozrabiania ciasta. Aminokomplety mają w sobie oprócz wielu "dobroci" także flauvor czyli zapach. Powiedzmy że w tym amino jest to jakiś "śmierdziel" bo mix będzie rybny a i kulki chcę takowe. Ale załóżmy też że przyszło mi do głowy żeby złamać ten zapach śmierdziela jakimś owocem ... więc dodaję flavour owocowy.
Moje pytanie brzmi czy w takiej sytuacji oba flavoury będą jednakowo wyczuwalne ? Czy bez sensu jest dodawać dwa flavory ?
Pytanie dotyczy tego określonego przypadku który opisałem. Wiem że mógłbym zrobić mix typowo rybny i tylko dodać zapachu owocowego to też będzie fajny łamaniec zapachowy prawda ? Jednak pytanie o aminokomplet ryba plus zapach owoc. Zda to egzamin ?

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2017-02-23, 17:43   

Na pewno zda egzamin. Czy będą wyczuwalne jednakowo - nie wiem, trzeba by było potestować proporcje amino i flavoru. Aromaty różnią się intensywnością.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2017-02-23, 21:19   

Ciucio Morales, W którymś sezonie do tyłu robiłem kulki na mixie mocno śmierdzącym i przełamywałem ten smród zapachem truskawki i owoców leśnych, zdawało to egzamin. Co do intensywności zapachów to nikt Cie nie odpowie na to pytanie.
Pozdrawiam

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2017-02-23, 21:42   

Ciucio Morales, Lepszym rozwiązaniem będzie użycie czystego aminokompleksu, bez aromatów i wypełniaczy. Wtedy będziesz miał prostą sprawę z aromatami i łamiesz je jak chcesz, bo wiesz że aromatu A dałeś 2ml a aromatu B dałeś 5ml. Co do łamania to nie bój się kombinacji i różnych, nawet dziwnych twistów. To że tobie taki łamaniec nie bardzo odpowiada nie znaczy że karpiom też nie podjedzie ;)

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Ciucio Morales

Wysłany: 2017-02-24, 06:19   

Piotr Ostrowski napisał/a:
Ciucio Morales, Lepszym rozwiązaniem będzie użycie czystego aminokompleksu, bez aromatów i wypełniaczy. Wtedy będziesz miał prostą sprawę z aromatami i łamiesz je jak chcesz, bo wiesz że aromatu A dałeś 2ml a aromatu B dałeś 5ml. Co do łamania to nie bój się kombinacji i różnych, nawet dziwnych twistów. To że tobie taki łamaniec nie bardzo odpowiada nie znaczy że karpiom też nie podjedzie ;)

Możesz podać przykład takiego jak napisałeś "czystego aminokompletu bez aromatów" ?
Mam zamiar kupować wszystkie komponenty w tym płyny w BBAITS - żeby nie płacić za przesyłki kilka razy z różnych miejsc - ale tam chyba takich "czystych" aminokompletów nie dostanę.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2017-02-24, 07:02   

Nie znam oferty BBaits,więc nie powiem,ale chodzi mi o takie produkty jak: Krill Amino Compund, Salmon Amino Compound, 365 Amino Blend, Carptrack Liquid Amino, Amino Komplex itd.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Pączek 
Pączek

Wysłany: 2017-04-02, 19:27   

Mieszam zapachy.Sprawdzą się.

Odpowiedz do tematu