Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Okuma Custom Black
Autor Wiadomość
Adasio 

Wysłany: 2017-02-06, 14:54   Okuma Custom Black

Wiem ,że to chyba dosyć nowy młynek, ale może ktoś go posiada lub może mi coś o nim powiedzieć.Okuma Custom Black

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-02-06, 15:42   

Adasio napisał/a:
ale może ktoś go posiada
Ja nie posiadam,ale dokładnie opisz link. Pomoc..

Adasio 

Wysłany: 2017-02-06, 18:40   

oki poprawione

3pm

Wysłany: 2017-02-07, 17:56   

Oprócz dość (jak dla mnie) wysokiej ceny to nie widzę w nim nic nadzwyczajnego od innych maszyn ;)

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2017-02-07, 19:55   

3pm, 260 zł za karpiowy młynek to dla Ciebie dużo ?? Większości się nie przelewa ale to chyba minimalne minimum za młynek który jest czegoś warty... Czego więc używasz? Pewnie coś za 100 zł i jest to mega dobrej jakości karpiowy Big Pit...

Adasio, To nowy młynek i będzie coś ciężko na sucho stwierdzić. Można powiedzieć tyle, że jeśli Okuma wypuściła coś pokroju sławetnego już modelu Power Liner, który wg mnie i nie tylko mnie był świetnym niskobudżetowym kręciołem to Custom Black może być faktycznie przyzwoitym młynkiem dla początkujących karpiarzy ale i nie tylko. Na konkretniejsze opinie trzeba będzie poczekać przynajmniej jeden sezon.

marcin79 
Marcin Walczak

Wysłany: 2017-02-07, 20:17   

Popieram danian90 . Jeśli ten młynek będzie pokroju power liner to w tej półce cenowej to będzie dobry kołowrotek, ponieważ posiadam Okume power liner 860 już trzy sezony i jest ok. A na opinie tego trzeba poczekać albo zaryzykować i samemu sprawdzić. Pozdrawiam

Neptune 
Robert Stańczyk

Wysłany: 2017-02-07, 22:59   

3pm, co do rzeczowego młynka to widzę tutaj jakieś zalety tj. duży nawój żyłki na jeden obrót korbką, dość ładny design a przede wszystkim waga. 570g na Big Pita to już jest konkurencyjne szczególnie w dobie schodzenia z wagi całego sprzętu i przyjemności z noszenia, miotania i holu.

Power linery miałem (860) jako pierwsze młynki i stosowałem je zresztą na tej wodzie, na której Ty łowisz :) Kosztowały w promo 269zł. Za tą cenę ciężko było się do czego przyczepić. Sprzedałem bo chciałem wejść na "wyższy" poziom albo inaczej szukałem swojego ideału, co z pewnością może i Tobie się przytrafić szczególnie jak wciągniesz się w karpiarstwo :) Moja wersja miała 650g taki standard dla Big Pit z tej półki, nawój żyłki prawidłowy chociaż może to przez żyłkę młynek miał tendencję do delikatnego skręcania żyłki. Wolny bieg działał jak należy do tego jest druga szpula gdzie w Custom nie znalazłem takiej informacji, więcej łożysk i tak jak koledzy piszą młynek sprawdzony przez wielu... nie ma tutaj mowy o przysłowiowym shimanowskim masełku przy kręceniu ale jest w porządku jak będziesz dbał to kilka sezonów posłużą. Powerlinery idzie kupić teraz za ok. 300 zł szt. i do tego masz 5 lat gwarancji. Moje po 2 sezonach na rynku wtórnym rozeszły się w 2 godziny. Ogólnie polecam na początek.

Pozdrawiam,
Robert

Adasio 

Wysłany: 2017-02-10, 13:54   

No i stało się. Zakupiłem kołowrotek z tematu. Pierwsza wrażenia bardzo dobre. Estetyczne, eleganckie wykonanie.Wszystko ładnie spasowane. Wszystko jak najbardziej w porządku. Nie ma luzów. Więcej powiem po sezonie ;) Pozdrawiam

Silton 
Michał Zaworski

Wysłany: 2017-02-12, 00:59   

Jak dla Mnie to są pomalowane na czarno Okumy Axeon v2.
Axeony mam 6 lat i złego słowa nie powiem. Co prawda nie były jakoś mocno eksploatowane ale który producent daje aż tyle gwarancji?

klops

Wysłany: 2017-07-19, 16:01   

Czy ktoś już nabył ten kręcioł? Jeśli tak to co możecie o nim powiedzieć?
Polskie znaki i interpunkcja.Poprawione.tomekja123

sirsn 
C&R

Wysłany: 2017-09-24, 15:07   

Panowie polecacie ten kołowrotek? Chciałbym zamienić za moje spro long casty.

Dan 

Wysłany: 2017-09-24, 20:14   

Na pewno będzie dobry w tym przedziale cenowym nic lepszego nie znajdziesz

Całe jego przełożenie jak i pojemność szpuli,wielkość jej jest zaczerpnięte z kołowrotka
Okuma Trio Rex TX60FD który jest o wiele droższy i jeden lepszych młynków na rynku

310m 0.35
102cm 1 obrót korbki

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2017-09-25, 09:40   

Tez myśle nad tym kołowrotkiem. Zastanawiałem się miedzy foxem eosem, lentusem a tym i oba poprzednie nie spełniają moich oczekiwań a ten naprawdę wyglada solidnie , cena No i ta gwarancja robią wrażenie. Zamierzam kupić go tylko jeszcze nie wiem jakie wędzisko wybrać :D

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-09-25, 11:05   

Dan napisał/a:
Na pewno będzie dobry w tym przedziale cenowym nic lepszego nie znajdziesz

Całe jego przełożenie jak i pojemność szpuli,wielkość jej jest zaczerpnięte z kołowrotka
Okuma Trio Rex TX60FD który jest o wiele droższy i jeden lepszych młynków na rynku

310m 0.35
102cm 1 obrót korbki

Raczej jest to wykastrowane o łożyska odświeżenie serii carp 60:)

(Edit: Według schematów dokładnie to samo...wyleciały dwa łożyska z rączki? i jedno z rolki kabłąka... z rolką można sobie poradzić samemu i włożyć jakieś fajne ezo zamiast tej tulei 412-2 )

Wracając to lubię okume, ale tą trochę za wysoko wyceniają... nie trzeba się jakoś spinać,żeby za nie dużo więcej kupić chociażby shimano speedcasta xtb lub pro itegratora ...już z konwersjami:)

Dan 

Wysłany: 2017-09-26, 21:47   

Ostatnio Była dobra cena na OXL za 3 szt. nówki z podbitą gwarancją (ktoś wygrał na zawadach kołowrotki)
zapłaciłem 1080 zł więc cena 360 za szt jest ok w UK można kupić nówki po 400zł

Można trafić na fajne okazje w necie mowa o Okuma Trio Rex TX60FD

Odpowiedz do tematu