Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rainbow Lake - Lac de Curton
Autor Wiadomość
Ral1n 

Wysłany: 2017-01-31, 21:39   Rainbow Lake - Lac de Curton

Panowie,

W przyszłym roku, jak dożyję, chętnie wybrałbym się do Francji spędzić z żoną 2-3 tygodnie nad ekscytującą wodą. Pierwsza myśl, Cavagnac, La Ribiere (świetne zaplecze wypoczynkowe), St. Cassien, ale niech będzie Rainbow.

Słyszałem, że rezerwacje są na 2 lata do przodu, co jest trochę z deka chore, ale niech będzie.

Przepraszam z góry za nonszalancję, ale jak podejść do organizacji takiego wyjazdu. Chętnie skorzystałbym z Waszych porad. Kontakt z Pascalem - ok zrozumiała sprawa, ale tak od kuchni... jak to ogarnąć. Jakie koszty należy założyć na taki wyjazd?

14-21 dni pobytu, przejazd autem. Może praktykujecie jakieś wyjazdy grupowe - np. 2 - 3 pary (plus dzieci ewentualnie) na dłuższy pobyt wspólny?

Z czystej ciekawości zakładam ten wątek, aby rozpocząć taką luźną dyskusję.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Hej.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2017-02-01, 08:44   

Ral1n, Z tym łowiskiem jest jak z zakupem Ferrari Enzo.
Najpierw musi mieć pieniądze, ale rozumiem, że to, akurat, nie problem.
No to teraz musisz spełnić warunki aby firma zechciała Ci je sprzedać ;)

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2017-02-01, 11:19   

Krzychu, czasami pieniądze nie są najważniejsze, bo musisz znaleźć kogoś kto Ci swoją rezerwację odsprzeda. Ewentualnie, że będziesz miał bardzo dużo szczęścia i ktoś Cię ze sobą zabierze.
Ral1n, niestety niema możliwości zarezerwowania sobie tam miejsca. Musisz Cię ktoś zabrać kto już ma taką rezerwację.
A jeżeli chodzi o inne wody, które wymieniłeś to z tymi nie będziesz miał problemu.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2017-02-01, 11:45   

MariuszPosmyk, A czy Ty przeczytałeś ze zrozumieniem co ja napisałem wyżej? Odnoszę wrażenie, że nie. Bo napisałem to o czym właśnie wspomniałeś :roll:

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2017-02-01, 12:08   

Ja tylko napisałem, że uważam, że w trochę w innej kolejności to się wszystko odbywa. Ty napisałeś, że najpierw trzeba mieć pieniądze, a ja uważam, że najpierw rezerwacja, a potem się musisz martwić o to żeby uzbierać parę tysięcy na wyjazd. ;)

Ral1n 

Wysłany: 2017-02-01, 15:22   

... a to kiepska sprawa w takim razie. Zatem jest to woda celebrycka? :>

:>

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2017-02-01, 15:42   

Rozmawiałem z osobami które tam jeżdżą,to dostać się tam ot tak samemu sobie jest nie możliwe.
Chciałem odpuścić jeden wypad do Norwegi i jechać do Francji,ale ciężko się wkręcić.
Co do rezerwacji,to jeżeli jest ograniczona ilość miejsc,to zawsze będzie problem.
Ja np. robiłem rezerwację do Norwegi,na czerwiec 2018r w grudniu 2016r i złapałem ostatni termin.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2017-02-01, 16:08   

Ral1n napisał/a:
Zatem jest to woda celebrycka?

Skąd takie porównanie?

RadzJo 
Radosław Kozak

Wysłany: 2017-02-01, 17:30   

Koszty:
Łowienie tygodniowe na 4 wędki 250e
Wypożyczenie łódki tydzień 25e
Przejazd to około 2500 km w jedną stronę. Każdy sobie może policzyć jaki to koszt ;-)
Odpada Nam do zabrania mata, podbierak, worek i stojak do ważenia, łódka bo te rzeczy są na każdym stanowisku.
Autostrady płatne we Francji około 120e. - zależy jaką drogę się wybierze.

Ral1n 

Wysłany: 2017-02-01, 18:53   

MariuszPosmyk napisał/a:
Ral1n napisał/a:
Zatem jest to woda celebrycka?

Skąd takie porównanie?

Mariusz,

Bo cały czas odnoszę wrażenie, że wstęp jest dla karpiowej elity z okładek magazynów w cudzysłowie.

Rezerwacja - rezerwacją, ale koledzy wspomnieli, żeby tam się zakwalifikować na łowienie to trzeba albo przyjechać z kimś (za pewne kimś znanym) albo być jakąś inną personą.

:P

Tak to wszystko wygląda z mojej perspektywy.

PaY 
Dominik Idaś

Wysłany: 2017-02-01, 19:00   

Ral1n, prędzej z kimś kogo znają właściciele łowiska. Pierwsza lepsza osoba z ulicy nie ma wstępu po prostu.

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-02-01, 19:21   

To jest potwierdzona informacja ?

PaY 
Dominik Idaś

Wysłany: 2017-02-01, 19:52   

shivan napisał/a:

Tego nie wiem. Wnioski wyciągnięte z postów Rumuna i Mariusza :)

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2017-02-01, 20:00   

Zobaczcie sobie filmiki na YT. Znacie którąś z tych osób? Widzieliście je na okładkach gazet albo na filmikach z Kordy, Nasha, Foxa i kit wie czego jeszcze?
Znajomości trzeba mieć u osób, które tam regularnie jeżdżą, mają rezerwację i Cię ze sobą zabierają. Amen.
Na koniec sam możesz się postarać o swoją i niestety nie masz pewności czy właściciel Ci ją da.

Słyszałem historie, że ludzie koczowali pod wrotami łowiska i czekali aż Pascal podjedzie i odprawiał ich niestety z kwitkiem :mrgreen: Chyba nawet jeden Polak to zrobił, wracając z rodziną z wakacji zahaczył o Lac De Curton.

P.S Czasami warto też śledzić grupę Rainbow Lake na FB - często ktoś rezygnuje ze swojej rezerwacji i ogłasza się tam, że chętnie odsprzeda. Jaka to jest kwota to niestety nie wiem.
Ostatnio zmieniony przez MariuszPosmyk 2017-02-01, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2017-02-01, 20:52   

W którejś to gazecie miał być chyba opis rezerwacji itp od Marcina Mrowińskiego z duxonu.

domin92 
Dominik Mikoś

Wysłany: 2017-02-01, 22:30   

Niedawno widziałem akcję charytatywną w uk gdzie była możliwość wylicytowania zasiadki na Rainbow z którymś ze znanych Anglików, ostatnią kwotą jaką widziałem było bodajże 2400 funtów, a jak się skończyło to nie wiem. Zainteresowanie było wielkie bo chętnych z kasą a bez znajomości kogo trzeba nie brakuje.
Dla chcących poczuć klimat i trochę pomarzyć wrzucam link do kanału vimeo Kevina Ellisa, gościa który regularnie jeździ do Francji na różne wody m.in Rainbow Lake.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2017-02-02, 13:25   

shivan napisał/a:

Potwierdzona.

Pierwszy raz musi Cię zabrać na łowisko ktoś kto tam już był i ma go wpisanego w kajet lub zna właściciel.
A po takim drugim, trzecim wyjeździe zarezerwują polaczkowi miejsce od grudnia do lutego :lol:

RadzJo 
Radosław Kozak

Wysłany: 2017-02-02, 13:42   

Rumun napisał/a:
shivan napisał/a:

A po takim drugim, trzecim wyjeździe zarezerwują polaczkowi miejsce od grudnia do lutego :lol:

Boki zrywać :/ jedź pokaż klasę i dostań rezerwację w lepszym terminie :-)

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-02-02, 13:46   

Z ciekawości pytam...i tak tam nigdy nie pojadę:) Gdzie ja takicham ze wsi na takie "elitarne łowisko" bym się wybrał.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2017-02-02, 13:53   

RadzJo napisał/a:
jedź pokaż klasę i dostań rezerwację w lepszym terminie :-)

To do mnie...?

RadzJo 
Radosław Kozak

Wysłany: 2017-02-02, 14:00   

Rumun napisał/a:
RadzJo napisał/a:
jedź pokaż klasę i dostań rezerwację w lepszym terminie :-)

To do mnie...?

Tak.

Pytanie za pytanie. A te "polaczki" że niby o kim ? Dużo ludzi tam jeździ z Polski i większość ma terminy "zimowe". To są Polacy a nie polaczki. Jako administrator forum powinieneś to wiedzieć ;-)

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2017-02-02, 14:28   

RadzJo napisał/a:
Jako administrator forum powinieneś to wiedzieć ;-)

Wiem, jako Administrator, że naruszasz Regulamin Forum, to raz. Dwa zagalopowałeś się.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2017-02-02, 14:35   

RadzJo napisał/a:
A te "polaczki" że niby o kim ? Dużo ludzi tam jeździ z Polski i większość ma terminy "zimowe". To są Polacy a nie polaczki

Uświadomię Cię zatem...

Zwykły Polak nie dostanie innego terminu niż zimowy, bo po pierwsze ich dla Polaków nie ma, pod drugie są tak drogie, że tylko ,,tłuściocha" na to stać.
Jeżeli ktoś sobie daje uwłaczać w godność i jeździ marznąć tylko dlatego, że jest teraz wolne, jest dla mnie człowiekiem bez honoru.

Dla mnie ,,polaczkiem".

Takie mam zdanie, bo mogę je mieć i wyrazić na ,,moim" forum :idea:
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2017-02-02, 14:39, w całości zmieniany 2 razy  

RadzJo 
Radosław Kozak

Wysłany: 2017-02-02, 14:54   

To jest Polak, a nie polaczek. Emotikona użyta w Twoim poście świadczy o naśmiewaniu się z takichtym ludzi..
Status społeczny, godność czy honor nie ma nic z tym wspólnego. Takim tokiem myślenia idąc po co jeździć na ryby w deszcz, wiosną czy jesienią, gdy są przymrozki lub gdy jest się chorym ? Każda okazja by złowić rybę życia jest najlepsz. Każdy ma prawo robić to co uważa za słuszne i spełniać marzenia, a wyjazd tam dla większości jest tym.. Wiesz doskonale ile taki wyjazd kosztuje wysiłku i pieniędzy.
Ostatnio (w przeciągu dwóch miesięcy) był tam Charmuszko, Matuszewski, Mróz, Mizera. Też nie mają honoru według Ciebie ?
Piotr Bytom siedział niedawno na Rybniku przy -23 to co o nim powiesz...

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2017-02-02, 16:42   

Rumun, ogarnij mi termin, a tez będę z przyjemnością "polaczkiem".
Terminy jakie otrzymujemy zazwyczaj wynikają z duuużo wcześniejszych rezerwacji innych dogodniejszych terminów przez wieloletnich bywalców. "Zawodowa" scena karpiowa w Polsce zaczęła się na dobre rozwijać dość późno w porównaniu z Francją, Anglią, czy Holandią (tak mi się wydaje) i tym może być spowodowana ta sytuacja i znajomości. Ja osobiście też bym wolał dać termin Tobie, Czy Mariuszowi w maju, a każdemu innemu nawet znanemu "bolkowi" dać grudniu zgodnie z przysłowiem - bliższa sercu koszula.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2017-02-02, 17:54   

Po terminy Polak stoi w tej samej kolejce co Francuz, Anglik czy Niemiec. Moim zdaniem to już nie te czasy i tak jak Paweł napisał, zaczynamy się liczyć na tej scenie, łowimy tam jedne z większych ryb i osoby, które tam jeżdżą pracują na wizerunek polskiego karpiarza.
Zimowe terminy nie są wcale gorsze. Znam osoby, które wolały marznąć i mieć szansę na rekord świata niż jechać w lipcu się opalać.
Prawda jest taka, że jak cholernie marzysz o wyjeździe do tego miejsca i jak dostajesz propozycję pojechania tam w najbardziej "gównianym" terminie (sorki za wyrażenie), to pakujesz manele i jedziesz. Jeżeli Cię tam nie ciągnie to zaczniesz wybrzydzać z terminem.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2017-02-02, 19:06   

Karwi, Ja się tam nie wybieram, bom biedny, a po za tym zimę spędzam na desce i święta z Rodziną, ale Kolega wymienił wyżej stałych bywalców.
Zagadaj...
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2017-02-02, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2017-02-02, 20:09   

Jestem więcej niż pewny że w Rybniku pływa rekord świata. Kiedyś ktoś go złowi i wtedy Polacy będą sprzedawać przepustki Anglikom, Włochom, Francuzom, Niemcom itd. Odpłacimy się :twisted:

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2017-02-02, 21:30   

Rumun, ja nie tracę czasu na deski, Miśka ma takie w sam raz 8)
Ral1n, a muszą być to koniecznie takie wody o światowej sławie? Może warto zainteresować się wodami np z filmików autentic sniper, czy chłopaków z CarpLife. Pięknie położone wody z pięknymi karpiami.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.
Ostatnio zmieniony przez Karwi 2017-02-03, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  

tolekthc 
Kamil Komierzyński

Wysłany: 2017-02-03, 15:36   

Ral1n, łowisk we Francji jest bez liku mniejsze, większe, znane, mniej znane. Koło mnie czyli w departamencie 10 AUBE nie daleko Paryża jest pełno ciekawych łowisk, podam ci parę linków ale to jest kropla w morzu
http://www.carpa-sens.com/
http://www.lessecherons.com/
http://www.leclosdeslacs....pe-de-nuit.html
http://www.jurassikcarpe....7-hectares.html
http://www.etang-du-renard.com/
http://www.naturacarpe.com/#Presentation.A
tak można w kółko.
Piękne też są jeziora Lac du Der, Lac d Orient :D

Odpowiedz do tematu