Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Haki Kurv shank - przypony
Autor Wiadomość
pawelw

Wysłany: 2017-01-13, 09:54   Haki Kurv shank - przypony

Witam

Takie pytanko z kosmosu troszkę, które przypony okazały sie dla was skuteczniejsze z wykorzystaniem haka kurv shank:

Blowback rig

czy

Z pozycjonerem włosa

Dodatkowo chętnie dowiedział bym się jakimi uwarunkowaniami kierujecie się przy doborze jednego z tych przyponów.

Troszkę czasu jest i coś bym uplątał na krótkim włosie pod pojedynczą kulkę.
Błowback rig to mój ulubiony przypon z każdym hakiem i w 99% z długim włosem, z tego wynika moje pytanie o krótki włos, ponieważ nigdy tak nie łowiłem.

który polecacie przypon , kiedy i dlaczego, czym, się kierować w doborze?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2017-01-13, 10:46   

Jak dla mnie pierwszy przypon to No1 jeśli chodzi o tonące lub zbalansowane/bałwanki. Tyle tylko że ja claw rig wiąż trochę inaczej, dłuższy włos i gumka wyżej na kolanko, dodatkowo jakieś dociążenie za hakiem i to wszystko.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

pawelw

Wysłany: 2017-01-13, 12:01   

Pisząc pierwszy masz na myśli drugi z pozycjonerem włosa bez kółka, tak ? :)

Właśnie do takich celów to ma być, pojedyncza kulka tonąca, dumbells, lub dwie połówki popek + tonąca, na krótkim włosie.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2017-01-13, 22:17   

Caw Rig, tak to ten bez kółka.

Tu masz fotkę z kordy, kiedyś wrzucałem moim zdaniem lepszy opis z jakiegoś starego forum uk ale już to nie istnieje. Tam było to na bananach wiązane no i włos nieco dłuższy. Ja robie tak że daje jeden kawałek gumki (można dwa ale ja jestem leniem) na takiej wysokości jak ta pierwsza od dumbelsa. Włos do kulki to tak 1,5-2cm tak minimum daje a to z tego powodu że jak położysz taki przypon na ręku z kulką powiedzmy 16mm i krótkim włosem wtedy hak nie leży na ręku a lekko się unosi (przy kulce tonącej włos wychodzi tak jakby z boku, w przypadku zbalansowanej kulka się ustawi "do pionu" i włos wtedy nie będzie podnosił haka ale i tak daje dłuższy), niby nic ale zmniejsza to szybkość/skuteczność z jaką się zapina. Do tego daje linedropersa 3-4cm za hakiem i tyle. Co do materiałów to wszystko to co Ci się sprawdza, ja najczęściej robię łamańca pletka + fluo.
EDIT: Któregoś roku kombinowałem z przyponami no i były brania ale czasem puste itp zmiana na claw rig i siedzi, tak więc jak dla mnie to już od lat jest nr1, do tego do popków chod lub flick rig i nic więcej nie potrzeba.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

pawelw

Wysłany: 2017-03-18, 21:17   

Jaki numer haka 8 czy 6 zastosować do kulki pop up 16mm , przypon to standardowy Blowback z kółkiem i hakiem kurv shank Kordy XX? Przypon wiązany na plecionce w otulinie, oczywiście końcowy odcinek bez otuliny, krótki włos 2 cm.
Tak sobie myślę czy nr 8 nie będzie zbyt mały do kulki 16mm.
Z góry dzięki za podpowiedzi.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2017-03-18, 21:29   

Ja osobiście daje 4. Do bałwanków 2.Mniejszy nr6 tylko do metody

pawelw

Wysłany: 2017-03-19, 07:43   

Witam
Kolego chyba nie zrozumiałeś mojego pytania, więc może tak będzie jasniej :)

Chcę wiązać przypony do popka 16mm jak w linku . Jaki hak zastosować nr 6 czy 8 ? Będą to haki Korda Kurv Shank XX.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2017-03-19, 08:56   

A czego tu miałem nie zrozumieć. Mówię Ci ze ja stosuje nr 4 do kulek 16mm.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2017-03-19, 09:16   

pawelw, To też zależnie już od haka, raz,że rozmiarówka różna u producentów a dwa to wiadomo "bananów" jest masa, i z krótkimi i z długimi trzonkami. Z kordy do takich kulek ja stosowałem 6 i w sumie w większości producentów będzie to 6. No i kolejna sprawa to,że każdy ma swoje podejście, jeden złapie się za głowię jak zobaczy popka 16mm przy haku nr6 i zawiąże ten sam przypon na haku 2, a jeszcze inny na 8 ;)

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-03-19, 10:13   

Piotr Ostrowski napisał/a:
To też zależnie już od haka, raz,że rozmiarówka różna u producentów

Dokładnie z jednej firmy 4 w drugiej może być 6 ;)

Piotr Ostrowski napisał/a:
No i kolejna sprawa to,że każdy ma swoje podejście, jeden złapie się za głowię jak zobaczy popka 16mm przy haku nr6 i zawiąże ten sam przypon na haku 2, a jeszcze inny na 8

Zgadza się 6 stosuję bardzo rzadko, przeważnie haki od 4-1 :) , a mój jeden znajomy używa haków 8-6 ,czasem 4 i twierdzi że jestem po...ny :lol: :mrgreen: Więc kwestia indywidualna.

Odpowiedz do tematu