Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ponton Kolibri
Autor Wiadomość
piteros 

Wysłany: 2017-01-07, 18:08   Ponton Kolibri

Witam

Posiadam ponton Kolibri czy to normalne ze powstają takie rysy po normalnym użytkowaniu i wgniecenia. Ponton posiadam od maja 2016r dzisiaj z nudów go nadmuchałem, większość wgnieceń powstało pewnie od przechowywania go nie nadmuchanego.

Pozdrawiam

forum karpiowe 2.jpg
ponton 2
Plik ściągnięto 1842 raz(y) 33,08 KB

forum karpiowe.jpg
ponton
Plik ściągnięto 1842 raz(y) 16,22 KB

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2017-01-07, 19:25   

Też to mam. Byłem z tym u przedstawiciela. Poprostu materiał jest farbowany i w miejscu zagięć farba się wyciera. Powiedzieli że nic nie ma prawa się przez to stać.

piteros 

Wysłany: 2017-01-07, 20:10   

Kamień z serca :D A u jakiego przedstawiciela się dowiadywałeś? Tokarex??

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2017-01-07, 20:51   

Dokładnie tak.

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2017-01-08, 10:30   

Poza sezonem najlepiej rozłożyć ponton luzem jeśli macie taką możliwość. Troszkę się te "rysy" zniwelują.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-01-08, 11:57   

wild_scorpio46 napisał/a:
Też to mam. Byłem z tym u przedstawiciela. Poprostu materiał jest farbowany i w miejscu zagięć farba się wyciera. Powiedzieli że nic nie ma prawa się przez to stać.

Bzdury opowiada "przedstawiciel" i to piramidalne o farbowanym materiale. W miejscu zagięć powstają naprężenia materiału i to one są przyczyną tych śladów. Te "załamki" podczas użytkowania zanikają, a pojawią się w innym miejscu na załamaniach przy ponownym składaniu. Jest to normalne zjawisko nie wpływające na wartość użytkową pontonu.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2017-01-08, 12:19   

AndrzejN. napisał/a:

Bzdury opowiada "przedstawiciel" i to piramidalne o farbowanym materiale. W miejscu zagięć powstają naprężenia materiału i to one są przyczyną tych śladów. Te "załamki" podczas użytkowania zanikają, a pojawią się w innym miejscu na załamaniach przy ponownym składaniu. Jest to normalne zjawisko nie wpływające na wartość użytkową pontonu.

Dokładnie tak...
Materiał używany do produkcji pontonów zawiera pvc (polichlorek winylu), które przy zginaniu ma cechę lekkiego odbarwiania, na skutek rwania wiązań atomowych (włókien). Podobne zjawisko powstaje przy plandekach samochodowych.
Nie mamy jednak co się martwić, ponieważ, w przypadku materiałów w pontonach wytrzymałość jest obliczona na ok.10 tyś. zgięć.
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2017-01-08, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-01-08, 12:27   

Z moim dzieje się to samo, ale nie przejmowałem się tym do tej pory i chyba słusznie :) Na początku myślałem, że to jakieś ślady od trzciny albo brud, ale widzę, że to norma i nie ma sensu zawracać sobie tym głowy.

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2017-01-08, 13:44   

AndrzejN., nie wiem czy bzdury. Na pewno sprzedali tysiące tych pontonów i do tej pory te rysy nie doprowadziły do uszkodzenia pontonu. Przynajmniej tak mnie zapewniali.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-01-08, 13:58   

AndrzejN., nie wiem czy bzdury. Na pewno sprzedali tysiące tych pontonów i do tej pory te rysy nie doprowadziły do uszkodzenia pontonu. Przynajmniej tak mnie zapewniali.

Aby to stwierdzić (bzdurne tłumaczenie) nie trzeba sprzedać ileś tam sztuk, natomiast trzeba trochę wiedzy na temat sprzedawanego towaru i logicznego myślenia. Nie chcę cytować tu słynnego powiedzenia "Prezesa" o ludzie... ;)

Odpowiedz do tematu