Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ziarna, ziarna i jeszcze raz ziarna ...
Autor Wiadomość
Remkowy
Remek Szelongiewicz

Wysłany: 2015-05-06, 07:23   

Będę chciał w tym roku zacząć necrnie ziarnami , mam pytanko czy coś jeszcze dodać do mieszanki kukurydza 1kg na 0,7 kg konopi?
Chciałem je utorować a po ugotowaniu do połowy kukurydzy dodać sodę aby miała pomarańczowy kolor jaskrawy wymieszac i na lowisku dodać jeszcz. Mleka skondensowanego ssłyszałem ze bardzo dobra robotę robi.
Liczę na wskazówki :)
AvE!

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2015-05-06, 20:06   

Koledzy po Karpiu a czy kiedykolwiek ktoś się zastanawiał,który kształt ziarna kukurydzy jest najlepszy do nęcenia ?? Poniżej mamy zdjęcie różnych ziaren.

Damian Branica 
Damian Branica

Wysłany: 2015-05-06, 21:17   

tomekja123, moim zdaniem tylko te w kształcie serduszek. Karpie innych nie chcą bo są uczuciowe bardzo.

draxion 
Samuel Siemieniuk

Wysłany: 2015-05-06, 21:32   

tomekja123, Ty tak poważnie ? :shock:

www.facebook.com/HajnowskiKlubKarpiowy - Kliknij "Lubię to!" ;)

Silton 
Michał Zaworski

Wysłany: 2015-05-06, 21:32   

tomekja123, a jak jesteś głodny i dostajesz na talerzu mięcho, surówkę i ziemniaki to patrzysz jakie ziemniaki mają kształt?
Karp widzi ale nie na tyle dobrze żeby rozróżniać kształt ziaren. Druga sprawa to przezroczystość wody w łowisku gdzie czasami na 30cm już nic nie widać a gdzie tu kształty ziaren rozróżniać.

przemek77 
Przemysław Królak

Wysłany: 2015-05-06, 21:53   

Oprócz kształtu ziaren wziąłbym pod uwagę jeszcze to , czy zostały one wymieszane w wiadrze łyżką wyprodukowaną przez jedną z topowych firm karpiowych :) ;)

Koikiing 
Wild Magikarp appeared!

Wysłany: 2015-05-06, 22:17   

No już się tak nie śmiejcie :D moim zdaniem w karpiarstwie jest tak dużo nowinek i dupereli do upilnowania, że nie zdziwił bym się, gdyby karpie brały bardziej na kukurydzę w kształcie serduszka, czy świecącą w ciemności.

pipenpds 
Dawid Smuszkiewicz

Wysłany: 2015-05-07, 13:35   

Remkowy, Ja czasem zalewam boosterem , ale wtedy pozbywam się zapachu konopi i kukurydzy więc coś kosztem czegoś:)

kwas14233 

Wysłany: 2015-05-20, 15:19   

Próbował ktoś z was może podczas gotowania ziaren dodawać tataraku lub nostrzyku? Jak tak to czy przynosiło to jakieś efekty? ;)

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2015-05-20, 15:26   

kwas14233 napisał/a:
Próbował ktoś z was może podczas gotowania ziaren dodawać tataraku
Dodawałem do dotowania kukurydzy kłącza tataraku. Efektów rewelacyjnych nie miałem, coś tam jednak skubało. Niestety, żona nie pozwalała mi gotować tego w domu, bo podobno bardzo "waniało" ;)

kwas14233 

Wysłany: 2015-05-20, 15:52   

Spróbuję połączenia nostrzyk-kokos może kiedyś ktoś wpadł na takie połączenie i się wypowie?

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-08-20, 22:08   

W związku z postępująca suszą, Panowie zaopatrzcie się w miarę możliwości w kukurydzę i ziarna. Ten rok będzie fatalny, cena kukurydzy może sięgnąĆ 2,5-3 zł/kg. Do tego może być w ogóle problem z zakupem. Rozmawiałem z osobą z branży, ten rok będzie krytyczny.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2015-08-21, 15:45   

tomasz33 napisał/a:
Ten rok będzie fatalny, cena kukurydzy może sięgnąĆ 2,5-3 zł/kg. Do tego może być w ogóle problem z zakupem. Rozmawiałem z osobą z branży, ten rok będzie krytyczny.
Tomku, mam co niedzielę ,,targ gołębiarski,, więc z kukurydzą nie mam problemu. Na chwilę obecną mam dostęp do paszowej kuku po 0,70zł. ewentualnie po 0,80zł. I zadam Ci pytanko, ile jej chcesz ??

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-08-22, 01:43   

Bo sprzedają jeszcze zeszłoroczne zapasy. W wlkp. już cena podskoczyła na 1.5zł kukurydza paszowa. Plony w tym roku są fatalne.

Buli 
Tomek

Wysłany: 2015-08-29, 21:51   

Ostatnio zakupiłem konopie +slimaki niby kusząca propozycja cena około 30 zł i przyznam konopie super ale samych ślimaczków naliczyłem może z 10-15 sztuk :) jak dla mnie nie warte tej ceny chyba ze miałem uboga puszkę

zamot89 
Michał Zawadzki

Wysłany: 2016-01-16, 15:53   

Witam
Próbowaliście kiedyś barwić kukurydzę? używał ktoś z was barwników do ciasta? czy raczej polecacie barwniki wędkarskie?
Pozdrawiam ;)

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-01-18, 08:02   

zamot89 napisał/a:
Witam
Próbowaliście kiedyś barwić kukurydzę? używał ktoś z was barwników do ciasta? czy raczej polecacie barwniki wędkarskie?
Pozdrawiam ;)

Zawsze jak gotuję w dwóch garnkach to jeden zasypuje sodą. Robi się taka złota. Nie zauważyłem żeby miało to jakikolwiek wpływ na brania.

zamot89 
Michał Zawadzki

Wysłany: 2016-01-18, 23:43   

z sodą znam patent, ale wtedy wychodzi złotawy kolor, a mi chodzi o np kolor czerwony i aromatyzowanie np truskawką

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-01-19, 08:13   

zamot89 napisał/a:
z sodą znam patent, ale wtedy wychodzi złotawy kolor, a mi chodzi o np kolor czerwony i aromatyzowanie np truskawką

Myślisz, że karp wie jakiego koloru jest truskawka? ;-) Możesz aromatyzować truskawką i malować na złoto/czarno...

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-01-19, 08:39   

Według mnie przy przezroczystej wodzie - dobra w niej widoczność warto poeksperymentować z różnymi kolorami. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że po dłuższym nęceniu w miejscówce warto inaczej podać lub zmienić barwę przynęty. Karp nie będzie rozróżniał kolorów ale na pewno zobaczy coś jaśniejszego lub ciemniejszego - może go to zainteresować. Kiedyś jak łowiłem na kukurydzę - barwiłem ją barwnikami spożywczymi (nie było wtedy jeszcze barwników wędkarskich). Gdy nęciłem tylko i wyłącznie kukurydzą (dłuższe nęcenie - ciągle ta sama miejscówka) przychodziła pora, iż karpie zaczynały słabiej żerować. Wtedy kombinowałem - zmieniałem kolor przynęty, zapach lub w inny sposób podawałem przynętę tak by odróżniała się od tej kukurydzy leżącej na dnie. O dziwo (lub bez żadnego zdziwienia) okazywało się, że brania znowu były.
Pozostało mi to do dnia dzisiejszego. Jeżeli ryba przestaje brać na kulki jakich używam, to mimo takiego samego nęcenia podaje na haku inną kulkę z inną barwą i innym zapachem lub po prostu inaczej ją eksponuję (wyżej - niżej dna).

zamot89 
Michał Zawadzki

Wysłany: 2016-01-21, 23:13   

Ralph_Fridge, truskawka to był tylko przykład ;)

stary_dinozaur, a barwniki dodawałeś przy moczeniu kukurydzy czy już w trakcie gotowania??
Robiłem sobie dzisiaj próbę i tak nie bardzo mi zabarwił barwnik spożywczy, kolor był raczej mdły...

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-01-21, 23:42   

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-01-22, 09:43   

zamot89 - dodawałem już po ugotowaniu - nigdy nie wyszedł mi bardzo intensywny kolor - jak mówisz trochę mdły - ale zawsze trochę był zmieniony. Przeważnie tak robiłem jak na filmiku co wyżej wkleił Piotrek. Do słoika dokładnie mieszałek (poprzez potrząsanie) i zanim dojechałem na łowisko była kuku zabarwiona. Podobnie robiłem z psią karmą - mieliłem - dodawałem do kuku i zostawiałem na noc. Kukurydza przechodziła zapachem oraz nabierała lekkiego brązowego koloru.

mactro
mactro

Wysłany: 2016-03-21, 09:55   

Mam pytanie odnośnie nęcenia kukurydzą w stosunku do pory roku ,czy powinno się nęcić obficie kukurydzą w marcu kiedy wiadomo że karpie wolą wiosną zjeść mięsko?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-03-21, 11:07   

mactro, A skąd Ty wiesz że karpie wolą mięso w marcu? :mrgreen: Moim zdaniem to teorie o tym że wiosną ziarna to przysłowiowy strzał w kolano są zwykłą bujdą. Wszystko zależy od wody i populacji ryby itd Kolejna kwestia to twoje określenie "obficie", dla jednego to będzie 1kg ziaren dla drugiego 10kg. Osobiście stosuję kuku ale ze względu na mój sposób nęcenie kuku to zaledwie kilka % mieszanki ziaren

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-03-21, 11:34   

Piotr Ostrowski napisał/a:
mactro, Osobiście stosuję kuku ale ze względu na mój sposób nęcenie kuku to zaledwie kilka % mieszanki ziaren

Zdradzisz tajemnicę jaki mix stosujesz do nęcenia wczesną wiosną?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-03-21, 14:35   

dziki-1984, Particle Blend, mieszanka 11 różnych ziaren, największa frakcja to rozgnieciona kuku. Nie wymaga moczenia, w sumie to i praktycznie gotowania nie wymaga bo wystarczy to zalać wrzątkiem na jakiś czas i spoko. Do tego dodaję kuku z puszki i tyle. Taka mieszanka robi niezły "dym" w wodzie a do tego utrzymuje ryby dłużej z zanęconym obszarze.

Edit: W PL widziałęm podobne mieszanki dedykowane pod gołębie jednak zawsze był ten sam problem. W każdej mieszance były większe frakcje które wymagają dłuższego gotowania.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-03-21, 15:36   

Piotr Ostrowski, sam stosowałem mieszkankę dla gołębi o której piszesz. Gotuje się to aż kuku będzie miękka, groch też jest miękki a reszta ziarenek nawet gdy się rozgotuje trochę smuży i też robi zamieszanie w łowisku:). Drobne cząsteczki nasion dają rybom zajęcie i są dobrym nośnikiem zapachu jeśli takowy chcemy dodać do naszej mieszanki.

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-03-21, 15:40   

Nęcę tym któryś rok bo tanie:)

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-03-21, 15:58   

shivan napisał/a:
Nęcę tym któryś rok bo tanie:)

A jakie leszcze się na to wieszają :mrgreen: :mrgreen:

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-03-21, 16:00   

Piękne:)

mactro
mactro

Wysłany: 2016-03-21, 23:19   

"Piotr Ostrowski" napisał mactro, A skąd Ty wiesz że karpie wolą mięso w marcu? :mrgreen: Moim zdaniem to teorie o tym że wiosną ziarna to przysłowiowy strzał w kolano są zwykłą bujdą. Wszystko zależy od wody i populacji ryby itd Kolejna kwestia to twoje określenie "obficie", dla jednego to będzie 1kg ziaren dla drugiego 10kg.

A to własna spostrzegawczość nie z reguły.Po prostu jest po tarle leszcza i od tygodnia pomimo dobrego wiatru ani ja ani nikt nie ma brań poza osobą która łowi po drugiej stronie zbiornika przy tarlisku ale to odpada jak dla mnie.Skoro leszcze podały karpią kawiorek to nie interesuje ich ani kukurydza ani inne nasiona ani nawet najlepsze kulki,wolą ikrę zajadać,stąd moje pytanie czy jest sens nęcić dziennie po 4 kilo kuku i 4 kilo kulek skoro nawet leszcze nie chcą pobierać pokarmu?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-03-22, 07:45   

mactro, No jak kapry mają dobre naturalne jedzonko to choćby podawać im najlepsze kulki to i tak wybiorą naturalny pokarm. Miałem tak kiedyś łowiąc centralnie w kolonii ochotki, kombinowałem jak tylko mogłem ale i tak ryby wolały ochotkę niż kulki ochotkowe. Dopiero jak położyłem zestaw obok to były jakieś brania.
Wracając do ilość to sam widzisz że nie da się jednoznacznie określi ile to jest ta odpowiednia ilość. Wszystko będzie zależeć od wody i jej uwarunkowań tj powierzchnia, populacja ryb, pokarm naturalny, tarło itd. Ja na Twoim miejscu zaczął bym od mniejszych ilości i sprawdzał. Zawsze można dosypać a jak nie żerują to i jak 10kg nasypiesz to i tak nie zmusisz do żerowania.

Edit: Jesteś pewien że teraz leszcz się trze??

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

mactro
mactro

Wysłany: 2016-03-23, 01:25   

Co do tego tarła leszczy nie ma najmniejszej wątpliwości ,każdy wie jak chwyci leszcza w trakcie tarła do ręki poza tym mam kontakt z innymi osobami które łowią feederami i wiem co w trawie piszczy.Już po tarle , leszcze wymęczone nie chcą brać i pływają pod nogami.2 tygodnie temu trzciny szumiały i to nie od wiatru.Tu pytanie czy jest jakiś smak którym można by karpie teraz zwabić? czy może smugę z mleczka zagęszczonego do mieszanki?

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-03-23, 07:34   

Teraz lesiory jadą z tematem i chyba karasie srebrzyste - ostatnio pełno tego w suchych trzcinach zauważyłem i na pewno szczupaki. Każdy zbiornik może mieć inaczej, więc mówię tylko o tych gdzie ja byłem. Dodatkowo nie wiem czy zauważyliście ale chyba pod wodą większa wiosna niż na brzegu bo młode trzciny.tatarak,kosaćce już mają po 5-6 cm. Co do ziaren na wiosnę, nie raz kuku to wiosenny killer także na pewno im smakuje a przed tarłem myślę że karpie nie wybrzydzają szczególnie co do pokarmu. Mimo tego to ciężki okres bo jak piszecie o kawiorze to pełnowartościowego jedzenia mają pod dostatkiem i bądź tu teraz człowieku mądry :)

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-03-23, 08:54   

mactro, U mnie leszcz zawsze jakoś później, teraz to wiem że szczupak. Co do wabienia karpi to ja inaczej do tego podchodzę. Nie wierzę że jeśli zrobimy jakąś mega chmurę to zwabi to karpie z całego zbiornika, bardziej stosuje taką zasadę że znajduje miejsce w którym karpie przebywają/odwiedzają/żerują i tak podaje mieszankę i wtedy owszem taka chmura zanętowa ma sens. Jeśli uważasz że miejsce w którym łowisz jest pewne i nie chcesz zmieniać to kombinuj z składem zanęty czy przynętą, np jaskrawy popup itp

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

beny.rac 

Wysłany: 2016-05-04, 16:35   

Witam,

Gdzie moge kupic kukurydze oraz konopie na necie w ilosci 10 kg ?

W jakiej cenie jest kukurydza oraz konopie w pl ?

Psss
Brak polskich znakow

Chrzanick 
Piotr Chrzanowski

Wysłany: 2016-05-04, 16:48   

beny.rac, jak potrzebujesz surowej to polecam poszukac na OLX, ja np. biorę często z tego ogłoszenia ID ogłoszenia: 49142091, nigdy nie ma problemu z większa wysyłką.
Co do Cen to kuku waha się od 1,2 zł do nawet 3 zł, a konopie od 7 zł do 13 zł oczywiście za kg.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-05-04, 17:51   

beny.rac napisał/a:
Gdzie moge kupic kukurydze oraz konopie na necie w ilosci 10 kg ?
A nie ma wokół Ciebie centrali nasiennej, bądź jakiegoś dostawcy pasz dla bydła,trzody chlewnej itd. ?? Jeżeli jest coś takiego to proponuję tam się udać. Zawsze mają taniej.

beny.rac 

Wysłany: 2016-05-04, 17:58   

Chrzanick dzieki za odpowiedz

W NL kuku kosztuje o 0,75 centow za kg a ziarna konopi ok 2 e za kg wiec wychodzi na to ze chyba nie bedzie sensu targac tego z pl do nl skoro cenowo wyjdzie podobnie ...

W mixie juz wychodzi drozej za gotowe porcje - oferte mozna znalesc na fb pod nazwa Rwpartikels ale chyba gotowanie kukurydzy i konopi to chyba zadna filozofia ... :roll:

Z tego co czytalem to polecanie proporcje 2/3 kuku na 1/3 konopi ?

Odpowiedz do tematu