Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ziarna, ziarna i jeszcze raz ziarna ...
Autor Wiadomość
stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2014-01-18, 17:24   

Rzepik podobnie jak konopie - zasypuję 3/4 termosu - zalewam wrzątkiem i odstawiam na 3-5 godzin.

PaulNight 

Wysłany: 2014-01-19, 11:26   

Jak najbardziej spróbuje łubinu...
Ok a jak rozróżnić pastewny od słodkiego?
Słodki tak jak mówicie jest zółty a pastewny?

werem 
Jerzy Weremiuk

Wysłany: 2014-01-19, 11:35   

PaulNight, pastewny wpada w kolor kremu, podobny do orzechu tygrysiego, a łubin wąsko listny jest nakrapiany.

Mlody891 
Piotr Śnioch

Wysłany: 2014-01-20, 15:57   

Mam takie pytanko, jak prażycie konopie ? Bo kupowanie już prażonych, wychodzi znacznie drożej, niż samo ziarno i samemu sobie robimy.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-01-20, 18:45   

Mlody891 napisał/a:
Mam takie pytanko, jak prażycie konopie ? Bo kupowanie już prażonych, wychodzi znacznie drożej, niż samo ziarno i samemu sobie robimy.

Poczytaj kolego troszkę forum, bo to naprawdę kopalnia wiedzy :D a odpowiedź masz tu przeczytaj temat ;)

bezzanety 
Piotr Janiak

Wysłany: 2014-03-17, 17:21   

Czy jest ktoś z Was w stanie polecić mi stronę lub miejsce w kujawsko-pomorskim, gdzie można zakupić w workach np. 50-75kg konopie i rzepik/rzepak? Szukam w necie już trochę czasu i znajdują głównie w drogiej sprzedaży, wagowo po całe 1kg co mi się w ogóle nie opłaca :/

diego87

Wysłany: 2014-03-18, 17:25   

Poszukaj w Centralach Nasiennych

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2014-03-18, 17:35   

bezzanety, Tak jak wyżej możesz poszukać po centralach i tego typu miejscach ale cena będzie wyższa ze względu na kwalifikacje nasion. Najlepszym rozwiązaniem jednak chyba będą rynki z ziarnami dla gołębi i tego typu miejsca, tam cena powinna być niższa.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

bezzanety 
Piotr Janiak

Wysłany: 2014-03-18, 18:50   

Byłem w Centrum Nasiennictwa u siebie i zawołali ode mnie 7,5zł za kg, bez względu czy wezmę 1kg czy cały worek :/ masakra.. muszę dorwać sąsiada, ona ma gołębie może coś podpowie :)

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2014-04-27, 11:11   

Panowie a jak przygotować mieszankę ziaren? Np pasza dla gołębi gdzie jest kukurydza, konopia i inne ziarna? Wiadomo że każde ziarno ma inny czas dojścia, co zrobić by jedne się nie rozgotowały a inne nie były twarde? Jest jakiś sposób czy po prostu trochę dłużej je moczyć, a krócej gotować?

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-27, 17:50   

Michał82, Przeczytaj kolego cały temat a znajdziesz odpowiedź ;) Ziarna gotuj najlepiej kazde osobno lub przynajmniej rozmiarami.

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2014-04-27, 18:01   

No czytałem ale widać Ty nie zrozumiałeś mojego pytania ;) Pisałem o paszy dla gołębi gdzie już wszystkie ziarna są wymieszane, nie sądzisz chyba że będę siedział wieczorem i 10 czy 20kg ziaren sortował aby każde osobno ugotować, bym chyba miesiąc na zasiadkę się musiał przygotowywać :mrgreen: Jakbym kupił osobno każde z ziaren to wiem jak gotować choćby z podanej w temacie tabelki, ale pytałem czy jest sposób aby taką mieszankę ugotować na raz.
Coś takiego: Pasza dla gołębi

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-27, 20:10   

Michał82, Wszystkiego razem nie da się zrobić dobrze bo jedne się rozgotują a inne będą twarde.

sskrzypek 
Marcin Skrzypczak

Wysłany: 2014-04-29, 07:30   

Oj chyba bzdury piszecie, przecież ziarno i tak ma iść na zanętę, ja bym gotował do czasu ugotowania kuku, co z tego że część pszenicy rozmięknie (czy innych mniejszych ziaren), nikt jej na hak nie będzie zakładał. Sam często mieszam pszenicę z kuku, razem się moczą i razem gotują i nie ma żadnego problemu. Oddzielnie gotuję tylko konopie, żeby 'na wszelki wypadek' mieć czyste ziarno.

shivan 
NIE

Wysłany: 2014-04-29, 08:20   

Dokładnie paszex gotujemy do czasu dojścia kukurydzy...dlatego wole mieszanki z malutkimi ziarnami kuku.

daniels napisał/a:
Michał82, Wszystkiego razem nie da się zrobić dobrze bo jedne się rozgotują a inne będą twarde.

Ja tym nęcę 3 sezon, mówisz że nie jest zrobione dobrze?

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2014-04-29, 08:30   

Super dzięki za odpowiedzi. Spróbuję na weekendzie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Bartek oczywiście przed gotowaniem odpowiednio długo moczysz pasze?

shivan 
NIE

Wysłany: 2014-04-29, 08:55   

Zazwyczaj 2 doby się pluska w wodzie i czymś dobrym:).

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-04-29, 09:37   

shivan, Na dobrą sprawę gotować to możesz nawet z ziemniakami i kością wołową i też się ugotuje :P Efekt końcowy i tak oceniają rybki ;) Ja jestem zwolennikiem mieszania wszystkiego po "przyrządzeniu", wtedy każde ziarno ma swój smak. Nieważne jak ważne żeby efekty były :)

shivan 
NIE

Wysłany: 2014-04-29, 09:48   

daniels napisał/a:
Nieważne jak ważne żeby efekty były :)

Dokładnie:)
Ja lubie jak drobniejsze frakcje się trochę rozgotują...zrobi się "betonik" podczas studzenia,
a jak jeszcze potem się trochę przykisi, wtedy dostaje to co chcę :twisted:

Malasix 
Mateusz Kolter

Wysłany: 2014-05-08, 14:53   

Próbował ktoś nęcić pęczakiem?? Taki dodatek do kuku oraz łubinu. Zdało by egzamin?

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2014-05-08, 15:26   

Malasix napisał/a:
Próbował ktoś nęcić pęczakiem
Był taki czas, ze nie tylko się nęciło ale i łowiło na pęczak. Moim zdaniem jak najbardziej można stosować pęczak do nęcenia, a i odpowiedni rozgotowany może stanowić bazę do lepienia kul zanętowych.

lukaszz_p90 

Wysłany: 2014-06-17, 15:53   

Jeśli mam ok. 20 l kukurydzy mogę ją przegotować i zostawić potem na 24h w wiadrze zalaną wodą ? Czy się zepsuje ?

kamilorex 
Kamil Pieszakowski

Wysłany: 2014-06-17, 15:57   

lukaszz_p90 napisał/a:
Jeśli mam ok. 20 l kukurydzy mogę ją przegotować i zostawić potem na 24h w wiadrze zalaną wodą ? Czy się zepsuje ?

Możesz zostawić tylko woda musi sięgać powyżej ugotowanego ziarna ;)

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-06-19, 13:30   

A czy ktoś probował pakować ziarna w słoiki? Np konopie, zalac woda po gotowanu. Zda to egzamin i jak juz to jak dlugo moze coś takiego leżeć ?

werem 
Jerzy Weremiuk

Wysłany: 2014-06-19, 15:05   

MariuszKopeć, zda egzamin "pakowanie" ziaren w słoiki.
http://forum-karpiowe.pl/...er=asc&start=40

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-06-19, 21:45   

werem, dzięki :)

szczur-84 

Wysłany: 2014-09-28, 21:11   

A jak jest z ziarnami soi ,przerabiał ten temat ktoś?. Ile ją moczyć? Jak długo gotować ? i czy miśkom pasuje?.
Z góry dzięki za wszelkie rady.

Zdanie zaczynamy dużą literą .Stosuj znaki interpunkcyjne. Can-D

Zabuza

Wysłany: 2014-09-30, 10:21   

Jasne, ze pakowanie w słoiki zda egzamin. Ja przetrzymuje tak tygrysy bo konopie i kuku na bieżąco schodzą :) Co do soi szczur-84 możesz sam przetestować i zdać relację :)

szczur-84 

Wysłany: 2014-09-30, 18:34   

Właśnie zamierzam w następny weekend sprawdzić i może być nieźle gdyż soja zawiera dużo białka i tłuszczu czyli to co karp potrzebuję przed zimą ;)

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2015-04-25, 20:56   

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pisze tutaj :) Może mi ktoś napisać jak najlepiej przyrządzić kukurydzę i konopie w szybkowarze? Jak długo to gotować? Dodam, że chciałbym gotować to przed zasiadką, albo w trakcie a później wrzucać spombem :)

kubaks 

Wysłany: 2015-04-25, 21:26   

Kumpel ma i raz przy mnie gotował kukurydze,to jesli dobrze pamiętam to 30min bez żadnego moczenia.Dokładnie moge napisać za kilka dni,bo sobie takie "cudo"zamówiłem.

Silton 
Michał Zaworski

Wysłany: 2015-04-25, 21:42   

Moczenie polecam za każdym razem bo podczas gotowania może się okazać że woda zniknęła (ziarna wypiją) i się całość przypali.
Czym się różni gotowanie w szybkowarze od tradycyjnego gara? Tylko czasem przysądzenia towaru. Ja gotuje ziarna 5 minut od momentu gwizdania.

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2015-04-25, 21:56   

Dzięki za informację. Właśnie zakupiłem szybkowar i w maju zobaczę co wyjdzie z mojego gotowania :D A co do moczenia to nie pomyślałem, że kukurydza może wchłonąć tyle wody, chyba lepiej dla spokoju ją namoczyć :)

lukaszz_p90 

Wysłany: 2015-04-25, 22:22   

Panowie co robicie z wodą, która zostaje po ugotowaniu konopi ?
Słyszałem, że używają jej do namaczana zwykłej sypkiej zanęty. Miałoby sens po prostu wlać taką wodę w nęcony obszar ?

Silton 
Michał Zaworski

Wysłany: 2015-04-25, 22:33   

lukaszz_p90 napisał/a:
Panowie co robicie z wodą, która zostaje po ugotowaniu konopi ?
Słyszałem, że używają jej do namaczana zwykłej sypkiej zanęty. Miałoby sens po prostu wlać taką wodę w nęcony obszar ?

Do namaczania zanęty jak najbardziej. Ale wlanie w miejsce nęcenia nic nie da. Całość w kilka sekund zredukuje się z wodą.

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2015-04-26, 08:18   

A jak bym chciał przygotować kuku i konopie razem? Da się jakoś? Czy mi się kukurydza rozgotuje?

kubaks 

Wysłany: 2015-04-26, 10:07   

Silton napisał/a:
Moczenie polecam za każdym razem bo podczas gotowania może się okazać że woda zniknęła (ziarna wypiją) i się całość przypali.
Czym się różni gotowanie w szybkowarze od tradycyjnego gara? Tylko czasem przysądzenia towaru. Ja gotuje ziarna 5 minut od momentu gwizdania.

No tym się różni ze nie musisz moczyć,gotować i potem jeszcze trzymać przez całą noc żeby doszła.Szybkowar bierzesz na zasiadke i jak ci braknie kuku robisz w pół godziny ile ci trzeba.

szymon220997 
Szymon Pyka

Wysłany: 2015-04-26, 17:41   

sorek90, Raczej konopie ci się rozgotują, ponieważ kukurydzę można gotować dłużej.

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2015-04-26, 18:29   

Rzeczywiście :) myślałem o konopiach a napisałem kukurydza. Pojadę w maju na ryby to będę próbował i zobaczymy, jak się coś rozgotuje to nic się chyba nie stanie, ryby zjedzą :)

szymon220997 
Szymon Pyka

Wysłany: 2015-04-26, 20:50   

Tragedii jakiejś strasznej nie będzie :P Niedługo zaczniemy testować nad wodą 8)

Odpowiedz do tematu