Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołowrotek dla początkującego
Autor Wiadomość
Adasio 

Wysłany: 2016-12-20, 20:23   Kołowrotek dla początkującego

Wiem ,że to temat katowany już od dawna, i dużo odpowiedzi można znaleźć w internecie no ale chciałbym go ułożyć trochę pod siebie i zapytać. Przede wszystkim, duża większość tematów jest głównie o kołowrotkach z wolnym biegiem ale jak wyczytałem w tańszych modelach powinno się z niego zrezygnować. Chciałbym kupić jakiś duży kołowrotek bez wb który poradził by sobie z karpiami. Czytałem również ,że dobrze sprawdzają się też kołowrotki morskie więc takie odpowiedzi również mnie usatysfakcjonują. W miarę solidny
( wiem że przy tej cenie solidny może być złym określeniem )
duży kołowrotek na karpie bez wolnego biegu.
W cenie .... do 150zł :P ( tak wiem że to mało :( )
A może kołowrotek w tej cenie mimo krążących w internecie opinii nie jest dobrym pomysłem i wtedy odpowiedzi typu dołóż trochę i polecenie jakiegoś modelu również miło widziane. Jednak gdyby zmieścił się w tej cenie było by fajnie. Pozdrawiam :)
I przepraszam że zapewne musicie odpowiadać już na taki temat kolejny raz

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-12-21, 08:46   

Jeśli chodzi o pomoc w Twoim wyborze, to tak jak już zauważyłeś ten temat jest już wałkowany na forum od dawna...
Ale do rzeczy...
Warto przed podjęciem decyzji określić się czy ma to być kołowrotek do feedera czy typowej wędki karpiowej, mam tu na myśli np. pojemność szpuli (rzut/wywózka?).
Jeśli mogę polecić Tobie coś do feedera (z mniejszą pojemnością szpuli) a do karpiówki się też sprawdzi to kołowrotki firmy konnger. Są to kręcioły z niskiej półki ale powinny sprostać Twoim oczekiwaniom cenowym.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-12-21, 09:41   

Może by taki by Ci odpowiadał.

creatav 
creatav

Wysłany: 2016-12-21, 09:49   

Popieram kiedys na takiego kongera wyciagnalem karpia 10 kg i nic nie trzeszczalo. Później trafił sie sum ok 14 kg z tym bylo teoche gorzej ale i tak powolutku dal rade.. Mysle ze w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic lepszego. A co do wolnego biegu to się nie zgodzę.

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-12-21, 10:23   

Ja z czystym sumieniem polecam ten model:

Peres 

Wysłany: 2016-12-21, 12:45   

Mam jeszcze jedną propozycję Mikado Raptum 8007. Przekracza delikatnie budżet ale tylko 10 zł. Przyznam szczerze, że nim nie kręciłem więc warto by go obejrzeć na żywo przed zakupem. Masz 2 lata gwarancji, a mikado jeśli chodzi o serwis i gwarancję podchodzi do tematu profesjonalnie. Kołowrotek duży w wygląda solidnie. Co do sprawdzonych konstrukcji to Spro super long cast 460 ale tu przekroczysz budżet o jakieś 35 zł. Jeśli chodzi o robinsona free runner 606 to posiadałem kiedyś ale tak szczerze to nic dobrego. Słaba precyzja hamulca i straszne luzy na korbce wiadomo, że w takiej cenie nie ma co się spodziewać dopracowanego kołowrotka ale mogło by być lepiej. Korbka jest plastikowa, składana i na łączeniu strasznie to lata.

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-12-21, 13:54   

osobiście wolałbym uskładać pare groszy i kupić coś lepszego. Ja kiedyś zrobiłem ten błąd i kupiłem kołowrotki JAXONA i później żałowałem. Do sezonu masz jeszcze trochę czasu więc może jesteś w stanie coś odłożyć.

Pozdrawiam.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-12-21, 14:00   

Z tego co kolega pisze to szuka kołowrotka bez wolnego biegu a każdy po kolei poleca mu z WB :D

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-12-21, 14:14   

Adasio, Moja propozycja dla Ciebie to taki kołowrotek. Dozbieraj, poczekaj kup i będziesz Pan zadowolony.. :) A TU masz opis kołowrotka.

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-12-21, 14:18   

Rumcojs napisał/a:
Z tego co kolega pisze to szuka kołowrotka bez wolnego biegu a każdy po kolei poleca mu z WB :D

Bo nie jest przekonany do WB, ale ten model o którym piszę ma udany WB i dlatego napisałem, że mogę go polecić z czystym sumieniem....

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-12-21, 14:22   

dziki-1984 napisał/a:
Bo nie jest przekonany do WB
Nie prawda. Może mu taki hamulec lepiej odpowiada. Jeden woli ogórki, drugi ogrodnika Córki. Jednego Karpiarza przekonasz do wolnego biegu a drugiego nie. To wybór wędkującego, jaki chce sprzęt.

Adasio 

Wysłany: 2016-12-21, 17:31   

Nie chodzi o to ,że koniecznie bez wolnego biegu. Dlatego bez wolnego biegu bo tak jak napisałem w pierwszym poście czytałem ,że lepiej w tańszych kołowrotkach go sobie darować bo czasem zawodzi. Jednak jeśli są jakieś sprawdzone konstrukcje z wb to czemu nie :) Zobaczę zaraz polecane przez was kołowrotki i będę myślał co dalej :D

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-12-21, 20:21   

Moje pierwsze kołowrotki z wolnym biegiem to były właśnie Robinsony. Mam je do dzisiaj, nie wystąpiły w nich żadne problemy techniczne.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-12-21, 22:01   

jony, kolega mój ma podobne robinsony już kilka lat i też śmigają jak nówki :D

Peres 

Wysłany: 2016-12-21, 22:25   

Moje robinsony też działały dwa sezony i trochę poholowały zanim je sprzedałem. I dalej działają ma je teraz mój znajomy. Chodzi mi o to, że nie jest to jakaś niesamowita konstrukcja za tą cenę. Mi do gustu nie przypadł ze względu na chyboczącą się korbkę (hol nie był przyjemny) i osobiście szukałbym czegoś innego.

Adasio 

Wysłany: 2016-12-22, 14:00   

Peres napisał/a:
Mam jeszcze jedną propozycję Mikado Raptum 8007.

Zainteresował mnie ten kołowrotek, sprawdzę czy jest gdzie u mnie w mieście nim "pokręcić" :lol:

A jeśli chodzi o robinsona mówicie o tym free runnerze ?

kazike30 

Wysłany: 2016-12-25, 20:35   

Panowie...kołowrotek do karpiówki dla początkującego i ..polecacie mu kongera ? Bez jaj :evil: Gwarancja tego to porażka..rozsypuje to się w rękach a hamulec działa na zasadzie on/off a wolny bieg potrafi się rozsypać na leszczu....Wiem co pisze bo...wygrałem na zawodach takie badziewie.3 razy mi go naprawiali ..2 razy wymieniali na gwarancji .
Chcesz dobry kołowrotek to dozbieraj trochę kasy lub ...kup używany. Daj ogłoszenie i się odezwie ktoś na pewno. Chyba że chcesz to sam mam jakieś w zapasie bez WB wygrane na zawodach a pod choinką znalazłem kolejny komplet MR 4 wiec starczy mi tych młynków i po 100zł za sztukę mogę ci puścić tamte.

Buli 
Tomek

Wysłany: 2016-12-27, 16:35   

w tej cenie to SPRO Super Long Cast Pro 460 kupisz za 180 ale jak dla mnie warty ceny

Lemonek 

Wysłany: 2016-12-28, 17:03   

Witam.

Jesteś na tym etapie co ja na początku tego roku. Kupowałem sprzęt w miasteczku obok którego mieszkam i niestety był tylko Jaxon.
Po kilku wyprawach na komercje (takich na poważnie) omal nie zrezygnowałem. Doszedłem do wniosku, że nie da się daleko i celnie rzucić. Wędki rozwaliłem 3 chyba ale tylko jedną z mojej winy. Nie mam w zwyczaju zbierania paragonów to nie było mowy o gwarancji. Sytuacja zmieniła się gdy znajomy obok dał mi swój zapas. Sprzęt nie za drogi co prawda ale okazało się, że jednak coś tam potrafię.

W tym roku wymieniam sprzęt na markowy. Co prawda nie mega drogi ale nigdy więcej Jaxonów, Robinsonów itp. Co do wędek zerknij na Prologica, kołowrotki anaconda ma tanie, foxy eosy może okuma. Radziłbym dozbierać kilka złotych. Do sezonu jeszcze trochę zostało.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-12-28, 17:36   

Lemonek napisał/a:
Co do wędek zerknij na Prologica
Prologic jak Prologic,ale reklamowana wędka Daiwa Black Widow to na początek wystarczy. Co do kołowrotków to możesz kupić OKumę Travertinę teraz jest w promocji..

Lemonek 

Wysłany: 2016-12-28, 18:24   

Zerknij jeszcze na np. Karpiowisko (taka giełda sprzętu na FB) Czasami można wychaczyć coś bardzo zadbanego lub mało używanego w fajnych pieniążkach.

Co do wędek z tej półki cenowej to nie będę się wypowiadał bo wiedza moja jeszcze maleńka ale moim zdaniem kupować trzeba to co dobrze w łapie leży. Coś mi się wydaje, że więcej raczej różnic nie ma... (czytam forum od dłuższego czasu i co użytkownik to opinia)

Temat jednak o kołowrotku i nieładnie go zmieniać za co przepraszam.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-12-29, 08:43   

tomekja123 napisał/a:
Lemonek napisał/a:
Co do wędek zerknij na Prologica
Prologic jak Prologic,ale reklamowana wędka Daiwa Black Widow to na początek wystarczy. Co do kołowrotków to możesz kupić OKumę Travertinę teraz jest w promocji..

Zdecydowanie lepiej prezentuje się z Okumy model Longbow.

Adasio 

Wysłany: 2017-01-27, 12:47   

Posłuchałem się was i nieco dozbierałem mam do wydania jakieś 300-350zł. Co w tej cenie najlepiej z wolnym biegiem polecicie?

kawon 

Wysłany: 2017-01-27, 13:49   

Ja to bym jeszcze troszeczkę dozbierał do Shimano:

Aerlex 10000 xtb

Ewentualnie nieco mniejszy (i tańszy) FOX:

EOS 10000

Odpowiedz do tematu