Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Daiwa Black widow czy Emcast
Autor Wiadomość
Dziemen 
Marcin Pomorski

Wysłany: 2016-12-17, 12:34   Daiwa Black widow czy Emcast

Witam Kolegów
Proszę pomoc, jak w tytule przymierzam się do zakupu "kijka" bardzo spodobała mi się daiwa emcast 3.96 3,5Lb (głównie dlatego że mam kołowrotek daiwa emcast br5000A) jej cena to okolice 360-390zł na ten moment. Po dłuższych poszukiwaniach na forach stronie daiwy i rozmowie w sklepie wędkarskim wychodzę z założenia że seria emcast nie różni się niczym poza ceną od serii tańszej czyli black widow i to dosyć znacznie bo około 100zł przy bliźniaczych wędkach, i tu pojawia się moje pytanie czy ktokolwiek ma potwierdzone informacje czy te wędki się czymkolwiek różnią poza ceną i wyglądem??. W katalogu daiwy mają opis na zasadzie kopiuj/wklej (identyczne informacje i walory) nie chce kupić sprzętu bezsensownie droższego tylko dlatego żeby stworzyć komplet wędka+kołowrotek w jednej serii. Pozdrawiam :)

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-12-17, 17:12   

Dziemen, Krótki filmik Pana Mroczka o kijku.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-12-18, 08:08   

Dziemen, Jak porównasz z BW 3,9(3,5LB) to bedzie praktycznie to samo prócz pierwszej przelotki. Nie wiem czy w Emcast nie ma dłuższego dolnika...? W BW moim zdaniem jest trochę za krótki.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-12-18, 08:35   

Dziemen, Poczytaj te tematy i porównasz sobie, co Ci będzie lepsze. Daiwa Emcast i Daiwa Black Widow.

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2016-12-19, 23:39   

mongo2001 napisał/a:
Dziemen, Jak porównasz z BW 3,9(3,5LB) to bedzie praktycznie to samo prócz pierwszej przelotki. Nie wiem czy w Emcast nie ma dłuższego dolnika...? W BW moim zdaniem jest trochę za krótki.

Widziałeś ta wędkę na oczy? ;)

Wedka Emast a BW to całkiem inna klasa kija, Emcast cienki blank przelotka 50mm, waga mała i, uchwyt fuji. Według mnie nie ma porównania z BW.

Dziemen 
Marcin Pomorski

Wysłany: 2016-12-20, 09:14   

Po bardzo dokładnych oględzinach wędek jednak faktycznie różnic jest kilka na korzyść emcasta i takie właśnie wędeczki wybrałem. w Serii BW jedynie 12ft 3lb ma przelotkę 50mm to jedna z najważniejszych cech. Wydaje mi się że sprzęt trzeba kupować z zapasem na przyszłość a jednak BW to seria "budżetowa" czyli w moim przekonaniu wędka na już :)

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-12-21, 20:56   

mafubaLBN, miałem w ręku ale nie widziałem, ponieważ miałem zamknięte oczy ;)
mafubaLBN napisał/a:
Emcast cienki blank przelotka 50mm, waga mała i, uchwyt fuji. Według mnie nie ma porównania z BW

Porównaj wagę obu patyków(13ft) zanim przytoczysz gotowy opis ze stron mających tą wędkę w ofercie sprzedażowej. Dla mnie to taka sama "klucha" jak BW, jedynie czego może jej zazdrościć to pierwszej przelotki. Jeśli chodzi o właściwości pracy wędki to moim zdaniem uchwyt fuji ni jak się ma do tego :D
Wiadomo, każdy kupuje co chce, ale Emcast d....y nie urywa nawet przy BW 8)

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2016-12-21, 21:19   

mongo2001 To jest twoje zdanie.

Tylko o którym Emcast mówisz na rok 2017 czy starszy model z 2015?, Jeśli mówisz z 2015. To jedynie chyba wyczytałeś taka informacje z katalogu a wędki nie widziałeś.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-12-22, 11:19   

Wędkę macałem ze dwa sezony temu.Są tylko moje odczucia:)
Cytat:
To jedynie chyba wyczytałeś taka informacje z katalogu a wędki nie widziałeś.

Jeśli pytasz o wagę to prawda wyczytałem to, akurat nie miałem przy sobie wagi w sklepie żeby ją zważyć

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-12-23, 02:05   

Kolego powiem Ci tak, uszkodziłem przelotkę w moim kiju Daiwa. Napisałem do serwisu i do przedstawiciela meila, jak to rozwiązać bo już po gwarancji. Wiesz co mi odpisali? A no przez dwa tygodnie nic! wiec nie kupuję nic więcej z Daiwy bo jak już wydasz kasę to później mają cię w d.... . I tyle w temacie.

arni 
Adam

Wysłany: 2016-12-23, 10:28   

Tomasz tak jest prawie wszędzie.Jak kupujesz to prawie do tylka wchodza,a jak coś trzeba zareklamować to maja klijenta w d...... Nie tylko Daiwa,bo też są inne znane firmy co tak robią.:)

kazuya79 

Wysłany: 2017-05-06, 18:34   

Emcast ciekawa propozycja i zarazem zacny model :D

man_89

Wysłany: 2017-09-01, 06:31   

Ja posiadam emcasty i nie zamieniłbym te kije na nic innego. Chyba, że potrzebowałbym rzucić na odległość +120m. Kije paraboliczne, pięknie pracują przy rybie a i rzucić jest z czego, 100m spokojnie, ja mierzyłem najdalszy rzut to 110-115m. Wydaje mi sie, że są to uniwersalne kijaszki, mam 3,25lbs 3,6m i łowię w zarówno trudnych warunkach (zatopiony las, hol tylko siłowy) i kij ma moc, a także na czystej wodzie gdzie stosuję mniejsze haki i spinek tez nie ma. Używam tych karpiówek do nęcenia średnim spombem i też problemów nie ma:) 85-90m do uzyskania, więcej jak narazie mi nie potrzeba, zakup spoda planuję na dłuższe dystanse. Także na prawdę polecam. Zaznaczam, że łowię co tydzień od piątku do niedzieli, no z pominięciem 2 weekendów w tym roku :D Mam też prologic C2 3lbs, które są kijami progresywnymi, ale moim zdaniem emcasty są lepsze.

Odpowiedz do tematu