Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ANACONDA X-COVERY POD - pomoc w wyborze
Autor Wiadomość
pawelo314 

Wysłany: 2016-11-26, 15:11   ANACONDA X-COVERY POD - pomoc w wyborze

Witam serdecznie, przeglądałem tematy dotyczące statywów i natrafiłem na firmę anaconda, zaciekawił mnie bo cena dość fajna jak na mój budżet i do tego możliwość regulowania (360) co bardzo mnie interesjuję ponieważ są duże zarośla w okresie letnim i bardzo by mi to pomogło, dobre wbicie co na moich wodach spisze się także bardzo dobrze. Dzięki za opinie :) Jeżeli ktoś ma coś podobnego w tej cenie, chętnie poczytam. :roll:

http://allegro.pl/rod-pod...6566930287.html

radzia99 

Wysłany: 2016-11-27, 10:13   

Posiadam od dwóch sezonów. Bardzo stabilny, szybko się montuje, lekki. 3 damy 970 wchodzą bez problemu. Jak za tą kasę myślę, że jest ok.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-11-28, 07:46   

pawelo314, w tej kwocie odpuść sobie tego typu konstrukcje, a naljlepiej w ogóle pody, jak już musi być to szukaj jakiegoś klasycznego rodpoda na 4 nogach. Wszyscy na początku naszego karpiowania chcemy mieć poda, bo się bardziej "profesjonalne" wygląda, a później i tak większość wraca do podpórek ;) Więc napiszę to co jest w większości tematów tutaj o podach, wydaj te pieniądze na dobre podpórki z nierdzewki które będą na lata, a stojak porządny zawsze zdążysz kupić ;)

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2016-11-28, 11:58   

Na początek faktycznie lepiej ta kasę spożytkować inaczej. Na poda przyjdzie czas jak będziesz miał już wszystkie klamoty.

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-11-28, 12:21   

Nie zgodzę się z wami:)

Ta andzia to tripod na 4 nogach...chociaż to trochę głupio brzmi.

W każdym bądź razie jest to ciekawy szpej. Stabilny, zajmuje mało miejsce po złożeniu.
Znajomi posiadają to już dłuższy czas i sobie chwalą.

Pozdrawiam

Peres 

Wysłany: 2016-11-28, 12:56   

Tak jak pisze daniels, na początek dobre podpórki ewentualnie to jeśli miał bym polecić poda to coś o klasycznej konstrukcji z dwoma nogami z tyłu i z dwoma z przodu (zdecydowanie większa stabilność). Konstrukcja x-covery nie jest zła tylko żeby to działało musi trochę ważyć, a do tego potrzeba kwasówki można jeszcze kotwić poda ale uważam że to bez sensu. Miałem kiedyś magic poda od anacody i sprzedałem bo stabilność słaba i trzeba było kotwić. Wymieniłem na PROLOGIC NEW GREEN TRI-SKY ROD POD niby aluminium ale dzięki rozmieszczeniu nóg na początku i końcu poda jest stabilny (przynajmniej na normalnych nogach, tych długich jeszcze nie używałem, nie miałem takiej potrzeby). Praktycznie identyczne konstrukcje to Anaconda Extension i kojaże jeszcze Quantum Radical chyba model freestyle.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2016-11-28, 13:18   

shivan, ja nie twierdzę że jest zły. Ale na tym etapie jakim jest kolega uważam że jest nie potrzebny.

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-11-28, 14:09   

Nie wiem na jakim etapie jest kolega...chciał opini to udzieliłem;)

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2016-11-28, 15:01   

Z tego co czytam to dopiero kompletuje sprzęt. Jeszcze młynków nie ma ale rod pod to podstawa :D

pawelo314 

Wysłany: 2016-11-28, 19:21   

Sprzęt karpiowy posiadam, a w wędkarstwie karpiowym dużego doświadczenia nie mam, większość czasu spędzam z podpórkami i do nich zawsze byłem przystosowany ale ze względu na położenie miejscówek na łowiskach, gdzie spędzam większość czasu taki statywik na wędki bardzo by mi się przydał, zapytałem o tym na 3 nogach bo chciałem poznać szczere opinie - bo różne opinie chodzą po necie a fajnie coś przeczytać świeżego. Do tego szykuje nowy sprzęcik na nowy sezon =)

Przeglądałem dużo statywów i znalazłem taki u siebie: https://www.raven.nl/tran...product/39429/#

TRANSFORMER RODPOD - oglądałem filmik na youtube a dokładnie dwa i znalazłem takie:
- https://www.youtube.com/watch?v=KxZ0sy3aTxo
- https://www.youtube.com/watch?v=F4WiWINPbWA

Szczerze? za taką cene takie możliwości? obniżane nóżki co da mi możliwość fajnego ustawienia - odpowiada moim warunkom, do tego wydłużany, nogi można fajnie wbić w miękkie podłoże i cena dość rozsądna jak na mój budżet, do tego wykonany z aluminium a jak wiem aluminium nie rdzewieje =) Więc co sądzicie o tym 'transformerze' ? na początku chciałem odrzucić tego poda i znaleźć fajne podpórki. (dodam, że będę łowił tylko na 2 wędki)

Znalazłem te: http://www.wedkarski.com/...dki-mikado.html - mają fajne wykończenie, gwintowany koniec co pozwoli mi fajnie wbić stabilnie w podłoże + możliwość rozłożenia - 70cm/125cm - takie wielkości mi odpowiadają.

clarkson napisał/a:
Z tego co czytam to dopiero kompletuje sprzęt. Jeszcze młynków nie ma ale rod pod to podstawa
Jeżeli chodzi o kompletowanie to owszem kompletuje ale nowy, co do innego sprzętu już posiadam i to co osobiście uważam za dobrę i nie potrzebuje opinii już dawno wybrałem i korzystam także spoko, ciekawią mnie pewne rzeczy i chciałbym poznać opinię, także proszę o wyrozumiałość.

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2016-11-29, 07:30   

pawelo314, mam tego poda Anacondy. Jest lekki i nawet stabilny. Nie kotwiczyłem tego nigdy i nigdy się nie przewrócił. Wykonanie jest słabe, szczególnie jeśli chodzi o mocowanie tej głowicy do reszty poda. Nie można tego dokręcić i trzeba dołożyć tam jakąś podkładke. Regulowanie nachylenia też jakoś płynnie nie idzie. Ja przestałem tego używać na rzecz podpórek. Drugi raz bym tego nie kupił, dołożył bym do czegoś lepszego.

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2016-11-29, 08:31   

Co prawda tego nie mam, ale pewnie jak większość z Was chciałem mieć poda. No owszem na początek było - po co tyle wydawać więc była Anaconda Magic, jakiś Prologic, coś jeszcze dziwnego. Dopiero zakup Fishcona był pierwszą udaną inwestycją w poda.
Moje zdanie to - raz a dobrze, po co popełniać nasze błędy. Jezeli nie stać Cię na dobry czy bardzo dobry ( on niestety nie będzie tani ) statyw to tak jak koledzy radzą - dobre podpórki będą dużo lepsze od taniego statywu.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2016-11-29, 09:08   

Dokładnie też przerabiałem kilka.. dopiero ranger mnie zadowala

pawelo314 

Wysłany: 2016-11-29, 11:40   

A co powiecie o tych podporkach co napisalem post wyzej? 30zl sztuka o mozliwosci rozlozenia 120cm ? I z gwintowanym wyjsciem. chyba ze jakies polecacie w rozsadnej cenie =)?

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2016-11-29, 11:49   

pawelo314, ja Ci polece Elektrostatyka. Jest jeden temat na forum o podpórkach. Tam jest wiele ciekawych propozycji :)

pawelo314 

Wysłany: 2016-11-29, 14:37   

sorek90 napisał/a:
pawelo314, ja Ci polece Elektrostatyka. Jest jeden temat na forum o podpórkach. Tam jest wiele ciekawych propozycji :)

Mowisz o tych: http://www.elektrostatyk....id/70/akcesoria ? Jakie uzywasz chodzi o rodzaj bo na stronie nie ma wymiarow =)

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2016-11-29, 15:38   

pawelo314, używam S2, 60-105 cm :)
A tutaj masz temat o podpórkach:
Podpórki

pawelo314 

Wysłany: 2016-11-29, 20:43   

Po namyslach doszedlem do wyboru =) co powiecie o tych podporkach?

1. http://crazycarp.pl/podpo...kit-2-rods.html - mozliwosc na 2 wedki wiexej mnie nie interesuje bardzo ladnie sie to prezentuje i widzialem sporo wedkarzy uzywa, chyba ze wersja do wbicia na 2 nogach tak jak tutaj: http://crazycarp.pl/podpo...s-60-90-cm.html

Na tej stronie bd zamawial takze inne rzeczy wiec bylo by fajnie moze uda sie jakis rabacik ogarnac, do tego cenowo mi odpowiada a w przyszlosci moge dokupic rozne rzeczy =)

pawelo314 

Wysłany: 2016-12-02, 20:26   

Umilklo :D

Peres 

Wysłany: 2016-12-02, 23:45   

pawelo314, kupując poda, o którym wcześniej pisałem dokupiłem buzzbary na 4 wędki (nie mieli wtedy w dobrej cenie poda na 4, a na 3 był w promocji). Później dokupiłem podpórki prologica i czasami na szybkie wypady używam tak jak te z twojego 2 linku. Ogólnie podpórki wykonane solidnie (schodzi trochę lakier w miejscu, które wkręcasz w ziemię ale to aluminium więc nic się nie dzieje). Jeśli zamierzasz łowić tylko na dwie wędki bierz zestaw z pierwszego linku. Będziesz miał mniej kłopotu przy wkręcaniu w ziemię (przy dwóch podpórkach czasami ciężko jest zachować rozstaw taki jak mają buzzbary), a ta pojedyncza podpórka na pewno wytrzyma przy dwóch wędkach. Pytanie tylko ile będziesz łowił na dwie wędki?

pawelo314 

Wysłany: 2016-12-03, 11:53   

Praktycznie caly czas. Tylko 2 wedki =) bede bral te podporki z jedna noga ogladalem rozne filmy i goscie nawt 3 wedki trzymaja sie bardzo dobrze i stabilnie. Tak wiec na moje wymogi jest okey.

A pyytanko wstawials ktos kiedys do wody te podporki =)? Jak sie moga sprawdzic?

Peres 

Wysłany: 2016-12-05, 12:37   

Nie używałem ich w wodzie ale jeśli nie wkręcisz ich tak głęboko, że zaleje zatrzask to nie powinno im się nic stać.

Odpowiedz do tematu