Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wywózka modelem+miękki przypon
Autor Wiadomość
mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-11-19, 12:23   Wywózka modelem+miękki przypon

Witam.
W przyszłym sezonie bedę często używał łódki zanętowej i chciałem spróbować wędkować na przypony z miękkiej plecionki. Zastanawiam się jest to wygląda w praktyce, tzn. czy zrzucając zestaw całość nie leci pionowo w dół i na dnie leży wszystko zaraz na ciężarku?
Łowiąc z rzutu nigdy nie używałem miękkich przyponów. Są jakieś sposoby żeby mieć pewność, że na dnie wszysko prezentuje się ok?
pozdro

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2016-11-19, 12:41   

Jak podczas zrzutu przytrzymasz naprężony zestaw to położy się tak samo jak z rzutu. Możesz tez założyć kiełbaskę pva lub kawałek chrupka flipsa na hak😊. Można tez dowiązać kulki lub pellet na nitce pva.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-11-20, 08:17   

Cytat:
Są jakieś sposoby żeby mieć pewność, że na dnie wszysko prezentuje się ok?

Pewności nie ma nigdy, bo przepływająca ryba, lub drobnica bawiąca się przynętą, potrafi sprawić że kulka będzie np. koło ciężarka ;)

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-11-20, 19:20   

daniels, w sumie to masz 100% racji. Chyba pozostaje mi jak narazie olać miękkie przypony i stosować takie jak zawsze:)

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-11-20, 19:59   

mongo2001 - osobiście używam przyponów PinDown Hooklink i jakoś nie zauważyłem by się plątał. Ale wszystko zależy też od wywózki. Łowię tylko na zestawy przelotowe. Mam w łódce zaczep do zestawu i korzystam z niego. Biorę pod uwagę na jakiej głębokości zamierzam łowić i gdzie zestaw ma leżeć - czy w zanęconym miejscu czy z boku. Biorę to wszystko pod uwagę i nęcąc (otwierając klapy) płynę jeszcze jakiś odcinek z zestawem (zależy gdzie chcę go umieścić i od głębokości wody) i dopiero go uwalniam przy lekko naprężonej żyłce. Można to tak samo zrobić z zestawem w jednej z komór. Jedną wcześniej, drugą z zestawem trochę później otwieram.

domin92 
Dominik Mikoś

Wysłany: 2016-11-20, 20:43   

Wrzucam filmik pokazujący jak zachowuje się miękki przypon przy wywózce modelem. Wg mnie jest kilka rzeczy które dają w miarę pewność, że zestaw przy wywózce modelem przyzwoicie prezentuje się na dnie: najważniejsze jak dla mnie jest opuszczanie zestawu na napiętej żyłce, następnie sztywny przypon np. I-Q D-Rig z dociążeniem mniej więcej w połowie jego długości oraz zbalansowana przynęta, brak przegubu na połączeniu przyponu z ciężarkiem. Inną kwestią jest co dzieje się potem czyli w momencie zassania i wyplucia przez karpia, aktywności drobnicy itp...

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-11-20, 20:55   

stary_dinozaur napisał/a:
Jedną wcześniej, drugą z zestawem trochę później otwieram.

Rozumiem, że chodzi Ci o to żeby (przy głębszym łowisku) zestaw leżał w nęconym? Domyślam się, że wszystko lecąc na dno delikatnie przesuwa się w strone brzegu. Bardziej chodzi mi o pezentację przynęty czy nie przeszkadza to że leży kilka cm od ciężarka i po zassaniu przez rybę jest spory luz zanim cięzarek zrobi robotę i zapnie karpia.

Na filmiku widać, że średnio tu wyszło. :/

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-11-20, 21:07   

mongo2001 napisał/a:
stary_dinozaur napisał/a:
Jedną wcześniej, drugą z zestawem trochę później otwieram.

Rozumiem, że chodzi Ci o to żeby (przy głębszym łowisku) zestaw leżał w nęconym? Domyślam się, że wszystko lecąc na dno delikatnie przesuwa się w strone brzegu. Bardziej chodzi mi o pezentację przynęty czy nie przeszkadza to że leży kilka cm od ciężarka i po zassaniu przez rybę jest spory luz zanim cięzarek zrobi robotę i zapnie karpia.

Jak pisałem wcześniej mam zestawy przelotowe oraz przypony góra 15 góra 20 cm. Jeżeli jest trochę naprężymy żyłkę przy zrzucaniu - jest spora szansa że będzie naprężony i każde branie będzie zauważalne na sygnalizatorach.

Odpowiedz do tematu