Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VIDEOTRONIC XRC4
Autor Wiadomość
eleventh 
Grzegorz W.

Wysłany: 2016-10-30, 11:41   VIDEOTRONIC XRC4

Kupiłem...i mam ambiwalentne uczucia...

Opis funkcji znajdziecie na stronie producenta, pozwólcie że nie będę go przepisywał :)

Dodam do nich jedynie kilka uwag z kilkukrotnego pobytu nad wodą.

Są to moje pierwsze sygnałki Videotronic (nie licząc chyba ich pierwszego modelu z lat '90).
Poprzednie, które nota bene sprawowały się świetnie, sprzedałem po 3 sezonach użytkowania tylko dlatego, że plastik zaczął się łuszczyć i moje poczucie estetyki cierpiało jak na nie patrzyłem. Był to model VPRO5 Vimarco.

Ale do rzeczy.
Do opisu producenta Videotronic dodałbym swoją subiektywną opinię, iż sygnałki sprawiają wrażenie solidnie wykonanych.
Do tego producent oferuje wieczystą gwarancję.

Przy tej cenie jednak oczekiwałbym nieco większego pochylania się nad dostępnymi funkcjami. Funkcjami które na dzień dzisiejszy posiadają sporo tańsze sygnałki (w tym moje poprzednie).

Czego brakuje?
- brak możliwości sprawdzenia z poziomu centralki czy sygnałki pozostają w zasięgu (!), odchodząc więc od wędek musimy liczyć na to, iż nadal centralka widzi sygnałki...
- zmiana tonu na sygnalizatorze nie zmienia tonu na centralce
- branie "do brzegu" na centralce sygnalizowane jest niskim tonem, który jest znacznie cichszy od tego "od brzegu". Co to oznacza? Głośność w centralce musimy ustawiać pod branie "do brzegu", a co za tym idzie branie "od brzegu" jest tak głośne, że w nocy może narazić nas na atak serca :lol:
- dołączony adapter do (jak reklamuje producent) swingerów Fox nie pasuje (!) - nowe Foxy mają wtyk jack pod kątem
- zamknięcie w dołączonych etui przestało działać po kilku użyciach

PS
Jeśli jednak po przeczytaniu powyższego zdecydujecie się na zakup, polecam dokupienie Carplampy.
Jej wykonanie to totalny badziew, a cena w chińskim markecie nie przekroczyłaby pewnie 10 zł.
Ale ma genialną funkcję która moim zdaniem jest warta swojej ceny.
Po braniu lampa włącza się na 30s.
Skończyło się szukanie po omacku w nocy latarki kiedy odjazd budził mnie z głębokiego snu :)

Jeśli macie jakieś pytanie - piszcie :)
Jeśli będę znał odpowiedź chętnie się podzielę.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2016-10-30, 12:33   

eleventh napisał/a:
- dołączony adapter do (jak reklamuje producent) swingerów Fox nie pasuje (!) - nowe Foxy mają wtyk jack pod kątem

Robisz ciach i w momencie, gdy nie włazi, już jest na to miejsce. Niestety to jedyna rada.
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2016-10-30, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  

eleventh 
Grzegorz W.

Wysłany: 2016-10-30, 12:40   

Rumun napisał/a:
eleventh napisał/a:

Robisz ciach i w momencie, gdy nie włazi, jest na to miejsce. Niestety to jedyna rada.

W zasadzie nie ma takiej potrzeby, bo w komplecie ze swingerami mam oryginalne adaptery które pasują.
A "ciach" to jak dla mnie słabe rozwiązanie (pisałem o moim poczuciu estetyki ;) )
Piszę o tym tylko dlatego, że Videotronic promuje swoje sygnałki jako kompatybilne z Fox Illuminated Euro MK2 poprzez dołączony adapter.
Poprzednia wersja Fox Illuminated miała prostego jacka i wtedy było o.k.
Wypuszczając nowy model sygnałków które nie są najtańsze na rynku, warto byłoby sprawdzić czy nadal jest to kompatybilne z tym do czego wg reklamy jest dostosowane...
Mała rzecz, a niesmak pozostaje :oops:

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2016-10-30, 17:35   

Nawet jak wyciszysz sygnalizator to po podniesieniu wędki jest sygnalizacja na centralce. Nowe osłony na sygnalizatory można dostać za darmo, wystarczy zadzwonić do Videotronica.

eleventh 
Grzegorz W.

Wysłany: 2016-10-30, 17:48   

timur napisał/a:
Nawet jak wyciszysz sygnalizator to po podniesieniu wędki jest sygnalizacja na centralce.

Mylisz się lub moje są zepsute od nowości.

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2016-10-30, 18:19   

Nie mylę, sprawdzałem przed chwilą.

eleventh 
Grzegorz W.

Wysłany: 2016-10-30, 18:24   

timur napisał/a:
Nie mylę, sprawdzałem przed chwilą.

I ja sprawdziłem ponownie.
Masz rację.
To ja się mylę :oops:
Nad wodą kiedy to sprawdzałem, pewnie zbyt wcześnie zdjąłem wędkę z sygnalizatora.

Przepraszam za podanie błędnej informacji, a Tobie dzięki za korektę :)

Usunąłem z pierwszego postu tą uwagę, coby nie zarzucać sygnalizatorom wady której nie ma...

darek1976 
Dariusz Grudzień

Wysłany: 2016-10-30, 19:20   

A są jakieś plusy?

eleventh 
Grzegorz W.

Wysłany: 2016-10-30, 19:36   

darek1976 napisał/a:
A są jakieś plusy?

Wiele.
Główne to pewnie solidna obudowa i dożywotnia gwarancja.
Co do funkcji i ich wykorzystania jak napisałem wszystko jest na stronie producenta.

Od XRC3 różnią się w zasadzie dwoma rzeczami: większą czułością alarmu brania i alarmem antykradzieżowym po podniesieniu wędki.

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2016-10-30, 20:31   

I regulacją mocy świecenia diod głównych....

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-11-06, 13:36   

eleventh napisał/a:
Wiele.
Główne to pewnie solidna obudowa

Używam sygnałków XRC od dobrych kilku lat i obudowa nie jest za bardzo solidna. Tz już 2 razy wymianiałem obudowy bo czuły punk to mocowanie śruby. Nie trzeba dużo siły użyć przy dokręceniu do podpórki czy buz barów żeby śruba się wyrwała z korpusu. Na szczęście koszt razem z wymianą to tylko 20 zł od szt.

Odpowiedz do tematu