Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Metoda, a karpiówka
Autor Wiadomość
adazzax 
Początkujący Karpiarz

Wysłany: 2016-10-11, 12:00   Metoda, a karpiówka

witam
Szukałem odpowiedzi na pytanie na wielu forach lecz nigdzie nie wyczytałem konkretnej odpowiedzi na mohe pytanie. Czy na metodę mogę łowić klasycznie z karpiówką i sygnalizatorem elektronicznym czy musze raczej na feedera. Jedni twierdzą że nie drudzy że tak i w sumie już sam nie wiem :D Jeśli to ma jakieś znaczenie mam podajnik 35g. Nigdy nie łowiłem na metodę z tąd.moje.pytanie pozdrawiam

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-10-11, 12:17   

adazzax napisał/a:
Szukałem odpowiedzi na pytanie na wielu forach
Na tym widocznie szukałeś, jest tu temat odnośnie łowienia na metodę. Wystarczy tylko trochę chęci.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-10-11, 14:58   

adazzax napisał/a:
pozdrawiam
Ja Cię też pozdrawiam z działem hej..
jony napisał/a:
Wystarczy tylko trochę chęci.
Dokładnie.. CYK i jest temat o metodzie :) Pozdrawiam i chylę czoła..

sethatane77

Wysłany: 2016-10-11, 17:27   

Nie ma znaczenia, czy lowisz na metode uzywajac feedera, czy kija spiningowego (o ile wytrzyma). Metoda to przede wszystkim sposob prezentacji przynety -taka wisienka na torcie. W Metodzie nawet przy koszyku przelotowym klips powoduje samozaciecie, a to czym rybe holujesz to zalezy juz tylko od Ciebie.

Do karpiowek masz wieksze koszyki Drennana ok.70/100 gram.
Pamietaj jednak, ze nawet mocno ubita zaneta w Metodzie, przy energicznym wyrzucie rozleci sie. Mozesz poucinac zeberka i zamontowac jakas gumke, pod ktora wlozysz PVA z zaneta.

Metoda sprawdza sie na krotszych dystansach i plytszych wodach. Czesto stosuje sie zylke zapieta na klipsie dla pkt.necenia.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-10-11, 18:29   

sethatane77 napisał/a:
Pamietaj jednak, ze nawet mocno ubita zaneta w Metodzie, przy energicznym wyrzucie rozleci sie. Mozesz poucinac zeberka i zamontowac jakas gumke, pod ktora wlozysz PVA z zaneta.

Jakoś nigdy nie miałem sytuacji, żeby zanęta rozleciała się w trakcie rzutu. Jednak nie bardzo rozumiem sens ucinania skrzydełek, żeby zamontować pva, przecież to to samo jakbyś stosował zwykłą kiełbaskę z zanętą. Metoda jest po to, żeby zanęta smużyła i pracowała wabiąc ryby, dlatego często do koszyka daje się pastę peletową.

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2016-10-11, 20:57   

A propos koszyczków. Mikado na przyszły sezon wypuści oprócz dotychczasowych koszyczków dwa nowe rodzaje :) Jeden całkiem podobny do tych z matrixa, drugi z jednego odlewu, po którym będzie można nawet skakać i nic się mu nie stanie. :) Ja używam metody na karpiówkach na wodach o małym obszarze i świetnie zdaje egzamin sam podajnik. Haków i przynęt używam dużych przez co nie daję ich do foremki tylko wbijam hak w zbity już pelet czy zanętę. :) Na większych wodach nie ma to większego sensu. :)

adazzax 
Początkujący Karpiarz

Wysłany: 2016-10-11, 21:49   

Mam jeszcze jedno pytanie dostałem od znajomego dwie paczki pelletu zanętowego firmy Tandem Baits i po otworzeniu paczki pellet bardzo dziwnie pachnie jakby farbą. Zdaje sobię sprawę że pellet za 13zł kg pewnie nie jest najwyższej jakości ale czy powinno być aż tak źle ? :| Używał ktoś kiedyś tego pelletu i mógłby się wypowiedzieć. Kolega wyżej pisał o temacie przywitaj się konto założyłem ok miesiąca temu i napisałem już post w tamtym temacie :)

sethatane77

Wysłany: 2016-10-11, 21:59   

Najlepsze pellety robi Sonubaits, Dynamite Baits, Bait Tech. Z naszych rodzimych Lorpio wiedzie prym ale widze, ze teraz Traper staje sie coraz lepszy -maja dobra green betaine.
Mam tu na mysli drobne pellety do metody a nie takie na pol palca ;)

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-10-12, 14:08   

Do tego zestawienia dodałbym też Profess. Sam tez łowię karpiówkami z koszykami do metody ale tymi cięższymi 60-90 g. Jeśli mam parę h metoda sprawdza się znakomicie.

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2016-10-12, 20:26   

Problem z pelletem śmierdzącym farbą znam. Moje przypuszczenie jest takie, że po prostu ten pellet został obgryziony przez insekty, lub było dziurawe opakowanie i zwyczajnie powietrze wypłukało cały aromat. Ja takie coś widziałem przy pellecie z mondiala przy owocówkach. Ten sam pellet o zapachach rybnych trzymał się dobrze. Pellet do metody jaki używam to coppens. W sklepie, w którym robię zakupy jest go spory wybór i jest na kilogramy. :) Biorę mieszankę po 100g różnych kolorów i granulacji od 0.5mm do 6mm i działa wybornie. :) Jeżeli chodzi o pelet paczkowany to ten z trapera jest w porządku, z Jaxona wydaje mi się, że wychodzi z tej samej fabryki co traper. A przy okazji zapytam - jak się do metody spisuje pelet solara? :D

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-10-13, 08:39   

Traper z tego co pamiętam to był zwykły bestfeed przepakowany i droższy. Nic interesującego. Chyba,że się coś zmieniło.
Nęcenie tą śrutą kukurydzianą z aromatem średnio płaciło...nie wiem jak w metodzie bo jej nie praktykuje.

sethatane77

Wysłany: 2016-10-13, 16:48   

Z tego co obilo mi sie o uszy to Lorpio bierze pellet z tej samej fabryki co Sonubaits.

CzarekS 

Wysłany: 2016-11-30, 21:08   Re: metoda a karpiówka

adazzax napisał/a:
witam
..... Jeśli to ma jakieś znaczenie mam podajnik 35g. Nigdy nie łowiłem na metodę z tąd.moje.pytanie pozdrawiam

Dla podajnika 35g trzeba użyć wędziska z miękką szczytówką (ok. 1oz). Chyba, że będziesz łowił na wprost i z sygnalizatorem - wtedy może być karpiówka.
Taka masa podajnika jest raczej na twarde dno. Na dno muliste polecam stosować podajniki 15g.

Odpowiedz do tematu