Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw końcowy na trudne łowisko = Amury, zielsko, kukurydza
Autor Wiadomość
Meraxes 

Wysłany: 2016-10-02, 14:00   Zestaw końcowy na trudne łowisko = Amury, zielsko, kukurydza

Witam
Zacząłem wędkować na bardzo urokliwej wodzie - niestety w dużym stopniu zarośniętej. Spora populacja amura oraz karpia. 95% złowionych ryb jest na naturalną kukurydzę. Zakładamy po 4 ziarna na włos, to najlepiej się sprawdza. Kładziemy zestawy na placach o głębokości 1.5 m - 2.5 m, wolnych od zielska. Hol odbywa się z brzegu - tylko to jest dozwolone, odległość zestawu od stanowiska to max 75m. Po drodze napotykamy oczywiście wpływanie karpi w moczarkę co utrudnia hol. Łowiłem na klasyczny zestaw z bezpiecznym klipsem - ciężarek 80g, niestety bardzo dużo brań - około 70% (wydaję mi się że były to amury, leszcza wykluczam) kończyło się 15 sekundowym holem i spinką lub w ogóle nie dochodziło do zacięcia pomimo wyraźnego wzięcia ryby. Szukam zestawu końcowego który mógłbym zastosować do tych warunków, zależy mi żeby mieć jak największa skuteczność zacięć oraz żeby zestaw pewnie trzymał rybę. Oczywiście podczas holu / po braniu (tu proszę o poradę) ciężarek musi się wypiąć bo zbiera zielsko. Jak wspomniałem, przynęta to tylko naturalne ziarna kukurdzy. Proszę również o rade jaki przypon najlepiej by się tutaj sprawdził - do tego momentu używałem plecionki, hak nr 4 + robaczek Carp'R'Us + włos. Zestawy wywożonę są za pomocą łódki.

Pozdrawiam

Damian Branica 
Damian Branica

Wysłany: 2016-10-02, 18:19   

Może skoro i tak wywozisz to kamienie na zrywce? Będą odpadać od razu po zacięciu i nie będą zanieczyszczać łowiska. A co do przyponu to zostawił bym go, ale na hak warto założyć pianke PVA, albo włożyć wszystko do woreczka PVA żeby przypadkiem hak nie zaczepił się o coś na dnie. Próbuj ;)

Meraxes 

Wysłany: 2016-10-02, 19:40   

Dzięki, sprawdzę zestawy z kamieniem na zrywce. Wydaję mi się że właśnie jest problem z przyponem - przez niego mam tak małą skuteczność. Czy nie będzie lepszy jakiś łamaniec, jakiś inny typ haka, może coś niestandardowego - myślałem nad Stiif Cranked - czy ktoś używał czegoś takiego w podobnych warunkach?

Damian Branica 
Damian Branica

Wysłany: 2016-10-02, 20:59   

Nie napisałeś jakiego haka używasz ;) Podałeś tylko rozmiar. Jeśli chodzi o amury to coś o bardzo dużym łuku kolankowym i w miarę krótkim trzonku.

Meraxes 

Wysłany: 2016-10-02, 21:35   

Wcześniej KORDA WIDE GAPE oraz KORDA Kurv Shank.

Może sprawdza ulegnie poprawie przy Carprus Longshank Nailer ATS Hook? Jaki przypon do nich użyć? Widzę że szczególnie są polecane do przynęt pływających - jak wspomniałem u mnie sprawdza się wyłącznie kukurydza naturalna.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-10-03, 18:37   

Meraxes, sądząc z Twojego opisu, masz problem z amurami, jest w miarę prosty do rozwiązania. Tylko pytanie czy pomagać Ci w zabraniu tych ryb...

Meraxes 

Wysłany: 2016-10-03, 21:47   

Tak, jest duża populacja amura i na pewno pojawia się na łowisku.
Co masz na myśli pisząc ''zabraniu tych ryb''? Jeśli to, że zabieram ryby to się mylisz, po pierwsze nie chciałbym a po drugie na naszym łowisku istnieję zakaz zabierania karpia powyżej 5 kg oraz amura bezwzględnie. Ryb nie można trzymać nawet we wroku karpiowym, po krótkiej sesji wszystkie ryby są wypuszczane.

Odpowiedz do tematu