Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup sprzetu
Autor Wiadomość
daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-09-28, 18:22   

Cytat:

Bez przesady z tymi "ucieczkami" amurow

To nie jest przesada, tylko fakt, jak uda ci się złowić kilka i Cie trochę "sponiewierają" to zmienisz zdanie.
Rumcojs napisał/a:
Tu nie ma nic opór bo sprawne podebranie wygląda tak że rybę naprowadzasz wędką na podbierak a nie gonisz podbierakiem

Krótka i rzeczowa instrukcja, do zastosowania w każdych warunkach.
sethatane77 napisał/a:
Naprowadzenie karpia to nie wszystko, czasami trzeba jeszcze zrobic ten ruch reka a przy mocno porosnietym brzegu, w dodatku z zatopionymi kamieniami dluga siatka moze byc problemem.

Jedyny dopuszczalny ruch ręką to lekkie opuszczenie kija jeśli karp jest nad podbierakiem (zaznaczam karp) wtedy sam nam ładnie parkuje w siatce ;)
sethatane77 napisał/a:
Oczywiscie, jesli nie ma plytszych podbierakow karpiowych to zmuszony bede juz z tym zyc

Będziesz musiał z tym żyć, bo niestety nie ma.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2016-09-28, 18:36   

Ale co my możemy wiedzieć. . Skoro on łowi karpie dłużej niż my wszyscy tu razem. .

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-09-28, 18:53   

sethatane77 napisał/a:
Tak, o wielu rzeczach mozna rowniez dowiedziec sie z www.
Na forum kazdy wypowieda sie subiektywnie o tym co ma.
Mnie ineteresuja porownania a nie to "jak przywiazac haczyk?", bo takie rzeczy przerabialem przeszlo 30 lat temu. ;)

To ile Ty masz lat? Może raczyłbyś się przedstawić w odpowiednim do tego temacie :roll: . Co do stwierdzenia o "przywiązywaniu haczyka", to niestety ale będziesz musiał nauczyć się tego, bo 30 lat to sporo czasu, a konstrukcja przyponów karpiowych nie polega tylko na "przywiązaniu haczyka"....

sethatane77

Wysłany: 2016-09-29, 05:53   

Doradzcie mi prosze jaki kupic uchwyt podporki do korka rekojesci Entity Cork Rods, zeby to wszystko siedzialo dosc mocno? :D

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-09-29, 08:29   

sethatane77 napisał/a:
Bez przesady z tymi "ucieczkami" amurow :) Nie chce kosza na metr glebokiego i nie chce bawic sie w niepotrzebne zwijanie. Polmetrowy w zupelnosci mi wystarczy. Pomijam juz fakt, że mniej siatki to mniejszy ciezar i opor w wodzie. Myslalem o jakims brzanowym.

Powiem tylko tyle o płytkim podbieraku na amury. Przepraszam za słowa _ chyba Ciebie kolego lekko powa.... lo.

sethatane77

Wysłany: 2016-09-29, 11:22   

A co do uchwytu to mozesz cos madrego napisac, czy jednak w dalszym ciagu skupiasz sie nad prawidlowa glebokoscia siatki w podbieraku? :mrgreen:

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-09-29, 13:18   

sethatane77 napisał/a:
Doradzcie mi prosze jaki kupic uchwyt podporki do korka rekojesci Entity Cork Rods, zeby to wszystko siedzialo dosc mocno?
Ja Kolego w tym roku kupiłem taki uchwyt do podpórki KLIK Mogę Ci polecić w 100%% i powiem,że nawet przy najbardziej agresywnym odjeździe karpia czy amura wędka będzie się trzymała idealnie..

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-09-29, 18:15   

sethatane77 napisał/a:
A co do uchwytu to mozesz cos madrego napisac, czy jednak w dalszym ciagu skupiasz sie nad prawidlowa glebokoscia siatki w podbieraku? :mrgreen:

Osobiście mam pobierak cenzury ng 54" - polecam. Nie dość że długa siatka to i okrągła na dole. Amury 20+ wchodzą bez problemu ale i zdarzało się że duży nawet w takim niejednokrotnie narozrabial.

sethatane77

Wysłany: 2016-09-29, 22:20   

stary_dinozaur napisał/a:
sethatane77 napisał/a:

Osobiście mam pobierak cenzury ng 54" - polecam. Nie dość że długa siatka to i okrągła na dole. Amury 20+ wchodzą bez problemu ale i zdarzało się że duży nawet w takim niejednokrotnie narozrabial.

serio wywaliles ponad 1k na podbierak? :)

Dawidstu 
Dawid Stużyński

Wysłany: 2016-09-30, 05:23   

sethatane77, ja byłem świadkiem jak amur (może 8kg) wyskoczył z głębokiego podbieraka 42'..." :roll:
A co do podbieraka o którym pisał stary_dinozaur to się mu nie dziwię :)

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-09-30, 08:27   

Co zrobić. Jak chce się delikatnie ryby pozbierać. W podbieraku 42" Amur coś koło 19 kg zrobił dziurę bo nie na płasko ale łbem na dół podbieralem, inaczej nie chciał się zmieścić. . Po prostu zaczepil o siatkę wystającym haczykiem szarpal głową i po kłopocie było.
A co do ceny - wolę przemilczec. Kto mnie zna ten wie dlaczego.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2016-09-30, 10:48   

sethatane77 napisał/a:

Niestety po kilku zasiadkach z w/w podbierakiem uważam, że nie jest wart nawet połowy tych pieniędzy.

Wady:
- miękka sztyca, nie pozwalająca na manewrowanie
- źle zaprojektowana głowica, z której wyciągnięcie ramion kosza jest cudem

Za relatywnie 1/5 ceny Century, można kupić podbierak w rozmiarze 50" , w którym wszystko działa i spełnia doskonale swoje zadanie.
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2016-09-30, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  

tomek_tarnowski 
tom_tar

Wysłany: 2016-09-30, 13:45   

Myśle ze 2000 nie starczy. Uważam ze też nie warto iść tropem, że początkujący to musi być sprzęt najtańszy. Kupuj tylko dobre rzeczy bo dwa razy kupować to samo jest bez sensu. Pytanie tez czy łowienie karpii będzie ci pasowało i będziesz się rozwijał w tym kierunku. Bo nie ma sensu kupować sprzętu jak po roku wywalasz go w kąt. Ja łowilem całe życie wędkarskie na spinning i teraz mam bzika na punkcie karpii czy amurów. I chce się wędkarsko rozwijać w tym kierunku. Musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie czy karpie to jest to.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-09-30, 15:02   

Rumun napisał/a:
sethatane77 napisał/a:

Niestety po kilku zasiadkach z w/w podbierakiem uważam, że nie jest wart nawet połowy tych pieniędzy.

Wady:
- miękka sztyca, nie pozwalająca na manewrowanie
- źle zaprojektowana głowica, z której wyciągnięcie ramion kosza jest cudem

Za relatywnie 1/5 ceny Century, można kupić podbierak w rozmiarze 50" , w którym wszystko działa i spełnia doskonale swoje zadanie.

Krzysiu - miękka sztyca mi nie przeszkadza - z głowicą już w porządku - po prostu zawaliłem ją piachem i powstały zarysowania - wreszcie się za nią wziąłem przeszlifowałem i jest ok.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2016-09-30, 15:21   

Krzysiu - miękka sztyca mi nie przeszkadza - z głowicą już w porządku - po prostu zawaliłem ją piachem i powstały zarysowania - wreszcie się za nią wziąłem przeszlifowałem i jest ok.

Jednym przeszkadza, drugim, nie, masz racje, co kto lubi.
Mimo tego dalej twierdzę, że nie jest wart tych pieniędzy.

Jestem po świeżym zakupie Tego modelu i używając go także na kilku zasiadkach, uważam, że spełnia nasze wymagania 100%
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2016-09-30, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  

sethatane77

Wysłany: 2016-10-08, 06:25   

- Piornik na przypony.
- Kuferek na akcesoria.
- Duza torbe na to wszystko.

Co polecacie?

Odpowiedz do tematu