Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszanka zanęty zapytanie
Autor Wiadomość
pawelo314 

Wysłany: 2016-09-13, 22:25   Mieszanka zanęty zapytanie

Co sądzicie aby dodać: zanęte halibuta, kulki halibuta (rozwalić , kilka całych małe) i do tego rasówka? oczywiście nie cała bo jeszcze ucieknie :D tylko ją też poodcinać. Hmm niedługo zamierzam posiedzieć troszkę i chciałbym coś porobić w ten sposób - tak nęcic i np jedna na włosa na kulkę a druga na haczyk na rasówkę?

A może by tak zanęte halibuta na standardową dać?

dzięki za opinie.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-09-13, 22:35   

pawelo314, co robisz ze złowionymi rybami?

pawelo314 

Wysłany: 2016-09-13, 23:25   

Wypuszczam do wody zawsze :) dlaczego pytasz? :P

Myśłałem ze udzielisz mi odpowiedzi adekwatnej do pytania :D z wędkarstwem gruntowym a w sumie karipiowym przygodę zaczynam od niedawna może dlatego moje pytania są troszkę podejrzliwe :D hihhi

Ogólnie chodzi mi o to czy dobrze robię? np mieszajac halubia z czymś jeszcze? jeżeli skupiam się na danym produkcie i chce go przetestować to wydaję mi się, że jest OK - chodź nie jestem pewien dlatego pytam.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2016-09-14, 09:09   

Warto urozmaicić twoją zanętę i wzbogacić ją o ziarna. Pytanie czy chcesz długotrwale nęcić przed zasiadką czy usiąść "z marszu".

Jeżeli decydujesz się na nęcenie kilka dni przed zasiadką, proponowałbym użyć większej frakcji zanęty tj. pellet, kulki + np. kukurydza z konopią.
Co do rosówki hmmm na szybki wypad może i tak ale nie przy nęceniu jak wyżej :) Rosówka na haczyk też niby pomysł, pytanie ile czasu drobnica będzie pływała obok obojętnie :D

Proponuję na włos założyć kulkę lub pellet, nie baw się w rosówki.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-09-14, 15:13   

pawelo314, jakoś łowienie na rosówki dziwnie mi się kojarzy, nie z wędkarstwem karpiowym :P . Kiedyś łowiąc na rosówki karasie czy leszcze (nie "żyletki" ;) ) stosowałem całe robaki, zauważyłem, że na urwane czy dzielone brań nie było.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2016-09-14, 22:51   

AndrzejN., Łowią i na rosówki, z resztą na co nie łowią Ci szaleni wyspiarze ;)

pawelo314, Jeśli chcesz łowić na rosówki i nastawiasz się bardziej pod karpia to jak najbardziej posiekane robale do zanęty, nawet drobno. Do tego na włos albo siatka nierozpuszczalna albo gaza czy coś w tym stylu. Posiekane grubiej robale dajesz do siatki i zawiązujesz robiąc coś w rodzaju kulki i takie coś na włos.

Połamania

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

pawelo314 

Wysłany: 2016-09-15, 19:25   

AndrzejN. napisał/a:
pawelo314, jakoś łowienie na rosówki dziwnie mi się kojarzy, nie z wędkarstwem karpiowym :P . Kiedyś łowiąc na rosówki karasie czy leszcze (nie "żyletki" ;) ) stosowałem całe robaki, zauważyłem, że na urwane czy dzielone brań nie było.

Gdy nie było jeszcze kulek to tylko rasówka i kukurdza była popularna w tamtych czasach to i dlaczego teraz nie można by było złapać karpia na coś innego niż pospolita "kulka". Wyczytałem dość sporo ciekawych rzeczy odnośnie własnie rasówki i karpi... i to nawet nie dawno z książki "karp" którą obecnie czytam :)

Będę łowił z marszu dlatego jedna wędka będzie na włos i jak wcześniej wspomniałem halibut zobaczymy co będzie się działo (oczywiście zrobię jakaś mieszankę zastanawiałem się nad jakąś zanetą + rozwalone kulki i kilka całych i być może do tego pelet halibuta + rasówka - oczywiście wszystko w rozsądnych ilościach). A co do drugiej wędki może coś na kukurydzkę - chodź nie wiem czy na wlosa czy hak. Jeżeli tak to zanęta + kukurydza albo zamiast kukurydzki to pęczak, który nie raz mi się sprawdził na tym łowisku co łowię obecnie.

Ostatnio złapałem karpia na pęczak i nęciłem zanęta ciemną z dodatkiem wanilii i pęczakiem ugotowany z cukrem waniliowym.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-09-15, 19:29   

Rosówka a nie Rasówka :D Jeśli chodzi o łowienie na robale to mój kolega z powodzeniem na rosówki łowił karpie w przedziale 7-10 kg. Warto spróbować:)

pawelo314 

Wysłany: 2016-09-15, 19:32   

Rumcojs, dzięki i będe pamiętał rosówkę :twisted: :twisted: a co do zanęty polecacie dawać jakąś?

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-09-15, 20:22   

Jeśli Twój zbiornik obfituje w drobnicę to sypka zanęta może przeszkadzać, nazbiera się troszkę drobnicy, za nią przypłyną okonie i po robakach:) zanęcił bym grubiej, wręcz punktowo chyba że zanęta działa, bo znam takie zbiorniki gdzie sypka zanęta dodana na początku zasiadki przyciągała też ładne karpie:)

pawelo314 

Wysłany: 2016-09-15, 21:25   

Ciężko wyczuć bo długo nie łowię na tym zbiorniku chodź powiem, że od wielu wedkarzy usłyszałem różne wersje.... a to trochę miesza bo w sumie nie wiadomo na czym dokładnie się skupić. Nie raz jak z kolegami robiliśmy zasiadkę 2 dniową to czasami brak brań jakieś jedno odejście konrktetne w nocy na 6 wędek, a bywało tak że pewnego dnia przyszedłem lekko zanęciłem i mi wzięło. Jedni noszą wiadro zanęty i wiadrio kulek na zasiadkę też np 2-3 dniową. Jedni mało i pod krzaczki wszystko pewnie zależne jak żeruje to stare wyjadacze i napewno nie powiedzą co i jak robić dlatego sam staram się udoskonalić swoją technikę :)

I do tego różne rodzaję.... każdy na coś złapał. A karpi jest bardzo dużo, akwen także taki sobie dośc dosc duży i głęboki chodź miejscami płytki z różnymi odnogami. Czysta woda bo świadczy o tym, że żyją tam raki.

Tak więc ciągle testuje i staram się jakoś wyczuć dane miejsce.

Co do grubego zanęcania co masz dokładnie na myśli? np pelet i kulki? (drobnicy jest dużo klenie , płocie) wystarczy na spławik żucić na kukurydzę i od razu atakują. Okoni też sporo jak i leszczy ;)

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-09-15, 21:39   

Dokładnie grubo to kulki i trochę grubego pelletu albo po prostu same kulki punktowo jak to napisałeś pod krzaczek:) Zawsze możesz stosować odrębną taktykę na każdym kiju i sprawdzić po kilku wyprawach co się sprawdza.

pawelo314 

Wysłany: 2016-09-15, 21:54   

Dzięki za pomoc, przyda się :) ze względu, że przygodę z karpiami zaczynam od niedawna to każda informacja w przyszłości mi się przyda dzięki jeszcze raz :)

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-09-15, 21:56   

Próbuj kolego próbuj i daj znać za jakiś czas jak Ci poszło:) Pamiętaj żeby być cierpliwym, wyciągać wnioski i najważniejszy jest szacunek dla ryb:)

pawelo314 

Wysłany: 2016-09-15, 22:07   

Dam znać na pewno 8)

wojtek straub 

Wysłany: 2016-09-16, 12:51   

Dawno temu sam łowiłem karpiki na robale... Rosówka była nr. 2, nr. 1 był pęczek czerwonych robali...
Teraz czasem mi się zdarzy, gł wiosną i na krótkich zasiadkach , nawlecc na włos "takiego" pająka...

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-09-16, 14:22   

wojtek straub, były na to jakieś fajne efekty?

pawelo314 

Wysłany: 2016-09-17, 20:07   

To zasiadka mogę powiedzieć udana ... chodź nie tak miało wyglądac ale na okres 5 godzin to i tak sporo, piękne piątkowe popołudnie, na akwenie roi się od wędkarzy każdy się szykuję i my także... przez pierwszą godzinkę delikatnie coś skrobało i działo się poózniej cisz aż do wieczora z efektem: jednego klenika i białego - karpia. Byliśmy w szoku, tego białego cyprinusa złapał kolega ja klenika (on na kukurydzę i rasówkę) a ja na rasówkę.

Więcej zdjęć nie udostępniam ponieważ jestem w trakcie modernizacji naszej małej stronki i tam wszytko będzie się pojawiać, ale porady się przydały i przyniosły efekt uhhhh piękny karpik niecałe 4kg. Ale piękny był, jak został wypuszczony widać go było lekko do 30 metrów aż w końcu poszedł do swojej kryjówki :)

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-09-18, 10:55   

Kolego to nie klenik tylko płoć:) Gratulacje:)

wojtek straub 

Wysłany: 2016-09-18, 16:18   

Rumcojs, jeszcze jak spławikowałem stosunek brań na "pająka" i kuku (a łowisko regularnie sypane tylko kuku) wynosił jakieś 10 do 1... Karpie w przedziale 3-10kg, większe też siadały ale zestawy nie dawały rady... W sumi przez to przerzuciłem się na "praedziwe" karpiowanie 😆
Robale na włosie też coś zagryzało... Ale to raczej myk na krótkie, wczesnowiosenne zasiadki, gdy drobnica jeszcze niezbyt aktywna jest... A na takich często bywało, że kulki, pelletu czy popka nie ruszały a na robale odjazd był...

Odpowiedz do tematu