Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nash Entity vs. Fox Horizon X - 12ft 3,5lb
Autor Wiadomość
mareklbn 
Marek Jakubczyk

Wysłany: 2016-05-28, 10:02   Nash Entity vs. Fox Horizon X - 12ft 3,5lb

Koledzy może ktoś obiektywnie doradzi na co się zdecydować?
Oba kije oglądałem, wykonianie super, dobrze leżą w ręce ale mam dylemat i nie wiem na co się zdecydować.
O ile Nashe znam, łowiłem na nie i byłem z nich zadowolony to oglądając w sklepie Foxy, również przypadły mi do gustu i mocno przykuły moją uwage.
Tu moje pytanie, jaką prace ma ten kij? Czy będzie można nim dobrze machnąć ale i czy ładnie pracuje podczas holu?
Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2016-05-31, 13:12   

Jakiś czas temu szukałem kija typowo rzutowego. Wybierałem pomiędzy Entity/Horizon X/Eclass/Dreammeakery i jeszcze jakieś tam Greys itd. - ogólnie podobna półka cenowa. Przejechałem się do Duxona w celu pomacania praktycznie wszystkiego po kolei, bo akurat mieli wszystko na stanie prócz E-classów. Przesiedziałem 2 godziny macając wszystkie ww modele. Zdecydowałem się na Horizony X. Entity w porównaniu do Foxa jest troszkę miększy i jeżeli chodzi o rzuty to Horizon będzie lepiej wypadać, natomiast Entity jest bardziej uniwersalnym kijem. - jest to tylko moje zdanie. Z tym że patrząc na wykonanie Foxa a Nasha to trochę różnicy jest.... No i serwis Nash...

Ogólnie polecam się przejechać do sklepu i w jednym momencie pomacać oba kije - najlepsze rozwiązanie.

Pamiętaj, że to co mi leży w ręce nie zawsze będzie pasować Tobie :D

PS: Mam 13ft 3.5lb

Hinczyk 
Hinczyk

Wysłany: 2016-10-09, 14:32   

Pietras, i jakie osiągnięcia rzutowe masz na te kije?

mareklbn 
Marek Jakubczyk

Wysłany: 2016-10-09, 16:07   

Powiem Ci ze zakupiłem Nashe i jestem bardzo zadowolony. Przyjemność z holu i możliwość oddawania rzutów na znaczne odległości była tym co poszukiwałem.
Śmiało mogę polecić kije pomimo tego że nigdy jakoś nie było mi po drodze z tą firma.

kawon 

Wysłany: 2016-10-09, 17:02   

Ja mogę z czystym sumieniem polecić kije Nasha - 12 ft. Mnie one znakomicie odpowiadają. Nie polecam Nash Entity 3,5 lb; 13 ft. Mnie tymi kijami rzyca się znacznie gorzej niż Entity 3,5 lb; 12 ft (sprawdziłem empirycznie). Być może tylko mnie. ;)
IMO Nash Entity 12 ft, 3,5 lb to kije którymi idzie zarzucić na godziwe odległości, dodatkowo dają satysfakcjonującą przyjemność z holu ryby. :)

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-10-09, 17:35   

Porównanie tych wędek nie ma sensu, bo niestety kije horizon x biją nasha na głowę, jeśli chodzi o rzuty, a seria xt lub xtk to już w ogóle.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-10-09, 19:42   

Troszkę jakby inny przedział cenowy:)

mareklbn 
Marek Jakubczyk

Wysłany: 2016-10-09, 19:46   

Rumcojs, zgadza się, jak kupowałem to właśnie, brałem pod uwagę takie i takie, widziałem oba i decyzja zapadła na tańsze ale w moim odczuciu to takie kije o jakie mi chodziło.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-10-09, 21:19   

Ważne żeby kij leżał w ręce:) W takim razie zostało Ci sporo kasy na inne klamoty ;]

blady00 
Tomasz

Wysłany: 2016-11-22, 11:42   

Sam posiadam 13ft 3.5 Nasha. Bardzo fajne, w stosunku do ceny jeszcze fajniejsze . Choć mogłyby być lżejsze ale to już trzeba wydać ponad 1000 za kija.

coocer 
Marcin

Wysłany: 2017-04-15, 21:57   

Witam panowie potrzebuje porady a mianowicie przymierzam się do zakupu tego kija Fox Horizon X 13 ft 3,5 lbs chodzi mi o możliwości rzutów tego kija . A jeśli macie coś innego do zaproponowania też chętnie sprawdzę z góry dziękuję za Odpowiedź pozdrawiam

Odpowiedz do tematu