Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Amiaud Extreme Inox
Autor Wiadomość
Wielki_B

Wysłany: 2011-10-04, 19:46   Amiaud Extreme Inox

Wiadomo, że to górna półka, nierdzewka, ale odbiło mi i chyba sobie sprawię używkę w wersji z dodatkowymi, pełnymi nogami. Dla niewtajemniczonych: waga tego tri poda z nogami oryginalnymi ok. 10 kg. Natomiast same nogi pełne ważą... drugie 10 kg!
Nie piszę jednak po to by się pochwalić. Oczekuję negatywnych opinii, które przemówią mi do rozumu...

wolson 

Wysłany: 2011-10-04, 19:51   

Wielki_B napisał/a:
Oczekuję negatywnych opinii, które przemówią mi do rozumu...

Waga ...

A na poważnie ... chyba ciężko będzie o negatywne opinie. To sprzęt na wieki ... i jeśli masz możliwość kupienia Amiauda w dobrej cenie - ja bym się nie zastanawiał ani chwili.

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-10-04, 19:57   

I będziesz targał te 20kg?? Dodać do tego resztę sprzętu to będzie ze 200kg ;) Powodzenia ;)

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-10-04, 20:09   

Widziałem Amiaud-a w akcji kilka razy i powiem ci że oprócz wagi i ceny to ten sprzęt nie ma wad.... :D

Sprzęt jest doskonały, jeśli jeździłbym na wody gdzie mogę podjechać autem i miałbym dużo miejsca na rozstawienie to brałbym go z przyjemnością. ;)
Ostatnio zmieniony przez Przemo 2011-10-09, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-10-04, 23:11   

Podzik marzenie.

Posiada teleskopowe buzzbary, dzięki czemu pod jest bardzo uniwersalny, bo możesz sobie go rozstawić na 2,3 albo 4 wędki.

Bardzo stabilny. Pięknie się prezentuje.

Jestem pewien, że taki pod będzie Ci służyć do końca życia :)

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-10-05, 09:40   

Mam bardzo podobnego poda Amiaud. Już go nie produkują, ale jestem nim zachwycony. Używam go jakieś 5 lat, a kupiłem już używkę. Mam do niego długie pełne nogi i po maxymalnym rozstawieniu można go ustawić wszędzie - pomosty, zarośla, nierówności.... Na długich nogach wędki są bardzo wysoko i czasem trzeba ręce wysoko podnosić, żeby ściągnąć wędkę z tripoda. Moim zdaniem nie ma wad :) . Jest mega stabilny nigdy mi się nie wywrócił, przekrzywił nawet przy największych wiatrach oraz gdy łowiłem na sztywno. Z czystym sumieniem mogę go polecić :) .

Wielki_B

Wysłany: 2011-10-07, 10:22   

No i kupiłem. Pierwsze wrażenie? POTWÓR!
Bez przesady można powiedzieć, że ten model mógłby spokojnie zostać zastosowany jako podstawa działka przeciwlotniczego.

Jego rozmiary nie uznają kompromisu. To z jednej strony zaleta, która jednak uwidoczni się dopiero po rozłożeniu nad wodą. Nim to się jednak stanie mamy do czynienia z samymi wadami. A więc wielkość, wielkość i jeszcze raz wielkość. Na kilkugodzinną zasiadkę używanie go będzie nieco kłopotliwe, powiedziałbym nieergonomiczne. Co innego na dłuższym posiedzeniu...

Nad wodą, kiedy będzie już postawiony, powinien być rewelacyjny.
Można ustawić na nim 5 wędzisk, spokojnie wystarczy do obsłużenia dwóch wędkarzy - tu sprzyjają nie tylko rozmiary, ale także łukowa konstrukcja teleskopowych buzzbarów. Na załączonych fotkach buzzbary nie są rozciągnięte, ale można je z każdej strony rozsunąć o jakieś 25 cm.
Kiedy Amiaud Peche Extreme będzie obsługiwał dwóch wędkarzy, zaoszczędzi w efekcie wiele miejsca na stanowisku, np. na zawodach. :)
Wrzucę jeszcze parę fotek z wygranej aukcji na Allegro. :)

amiaud extreme 3.jpg
Plik ściągnięto 149 raz(y) 152,82 KB

amiaud extreme 1.jpg
Plik ściągnięto 147 raz(y) 82,98 KB

amiaud extreme.jpg
Plik ściągnięto 1714 raz(y) 121,62 KB

Ostatnio zmieniony przez Wielki_B 2011-10-07, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  

wolson 

Wysłany: 2011-10-07, 10:24   

Wielki_B, gratuluję, świetna decyzja o zakupie, nie będziesz żałował :)

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-10-07, 10:44   

Jak ja to mówię - po rozłożeniu ciągnikiem go można wyrywać z miejsca jest tak stabilny :) . Na pewno będziesz bardzo zadowolony.

wolson 

Wysłany: 2011-10-07, 10:48   

Wielki_B, a jak stwierdzisz, że stojaczek jednak Ci nie odpowiada - daj znać, chętnie się nim zainteresuję :mrgreen:

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2011-11-07, 17:59   

Witam,
czy ktoś z posiadających amiaud'a może mi napisać jaką średnicę ma główna belka jak i nogi. Będę b. wdzięczny :mrgreen:

mefisto

Wysłany: 2011-11-07, 19:58   

Mierzyłem linijką, bo nie mam suwmiarki , więc belka główna 32 mm, nogi zewnętrzne 25 mm a wewnętrzne 20 mm.

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2011-11-07, 20:08   

Dzięki.
To ja zrobię u siebie belkę główną 25mm i 22mm, a nogi 22mm i 20mm.
Dziękimefisto,

mefisto

Wysłany: 2011-11-07, 20:14   

Proszę ;) jak umiem to zawsze pomogę i doradzę.
W Niemczech odbierałem z kolegą Extrima + 1,5 metrowe nogi w cenie 240 euro, na wyprzedaży.

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2011-11-07, 21:07   

No takie nogi to się sprawdzają, zwłaszcza wtedy gdy trzeba poda w wodzie postawić :mrgreen:

Łukasz6040 
Nie mogę pisac c z kreską

Wysłany: 2011-11-07, 21:24   

Te statywy przyszły do nas z Francji ?

Wielki_B

Wysłany: 2011-12-11, 15:41   

No i chyba ten potwór pójdzie na sprzedaż. :D
Powód: po stanowisku śmigam na moim elektrycznym bolidzie i nie daje rady "okroczyć" ;) wystających nóg tego tri poda. :evil:
A to mi ogranicza dostęp do sygnalizatorów. Okropnie się muszę naciągać, żeby nastawić kije po wywózce. A trzeba było mnie widzieć jak z prędkością F1 zareagowałem na branie, które usłyszałem 30 m od kijaszków... A branie było na kiju zewnętrznym (od strony krzaków, przy których stał amiaud), więc musiałem podjechać na maksa blisko stojaka! :D

Wystawię to na alledrogo, ale dopiero wtedy, jak siostrzyczka przywiezie mi z UK Cygnet - Grand Sniper Extreme Rod Pods, czyli przed świętami, kiedy dużo karpmaniaków będzie miało dużo czasu by siedzieć i kombinować nad nowym sprzętem w necie. :D

Widziałem ten rodzik u kolegi Marcina Hermana i nawet wokół niego śmigałem bolidem ;)
To powinno być to!

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2011-12-11, 18:10   

SoV3re!gn napisał/a:
Dzięki.
To ja zrobię u siebie belkę główną 25mm i 22mm, a nogi 22mm i 20mm.
Dziękimefisto,

Tak patrzę na podane tu elementy i zastanawiam się czy nie za cienkie materiały planujesz użyć? Nóg, to już w ogóle nie potrafię sobie wyobrazić w zaproponowanych proporcjach 22/20 :shock: , choć i belki też . Napisz jakich materiałów zamierzasz użyć i jak ?

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2011-12-11, 18:38   

Nierdzewka to bardzo wytrzymały materiał i niezwykle ciężki. Waga tego tri pod'a będzie sięgała ok. 7-10kg.
Co do belki głównej i nóg to użyłem średnic takich jakie są w oryginalnych amiaud'ach.
No może oprócz nóg, bo będą miały trochę mniejszą średnicę.

Cytat:
Nóg, to już w ogóle nie potrafię sobie wyobrazić w zaproponowanych proporcjach 22/20

Niby dlaczego, większość tri pod'ów ma nogi o podobnych średnicach, nawet mniejszych.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2011-12-11, 19:20   

SoV3re!gn napisał/a:
Niby dlaczego

Czy brałeś pod uwagę grubość ścianek rurek czy profili. 22 to średnica zewnętrzna, więc jakim sposobem chcesz wcisnąć 20 do środka, zakładając nawet najcieńsza ściankę 1mm, ale nie wiem czy taka jest w tej średnicy?
SoV3re!gn napisał/a:
Nierdzewka to bardzo wytrzymały materiał i niezwykle ciężki.

Zgadza się, ale w odpowiednich średnicach i grubościach materiału, przy ściance 1mm zapomnij o tej wadze i wytrzymałości.
SoV3re!gn napisał/a:
Co do belki głównej i nóg to użyłem średnic takich jakie są w oryginalnych amiaud'ach.

Czy mam rozumieć, że już to zrobiłeś i wszystko pasuje , nie potrafię sobie tego wyobrazić :roll:
Tak jak napisałem na początku, w poprzednim poście, ciężko to sobie wyobrazić, przemyśl to jeszcze raz. Nie jestem fachowcem od stali, ale też myślę o stojaku z nierdzewki i dowiedziałem się, że np., że rurki te mają wewnętrzny szew-garbek.

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2011-12-11, 20:06   

AndrzejN. napisał/a:
22 to średnica zewnętrzna, więc jakim sposobem chcesz wcisnąć 20 do środka

To wytłumacz mi w jaki sposób kupiłem te rurki :lol: . Wchodzą w siebie idealnie, nie ma żadnego luzu.
Nierdzewka nawet o grubości ścianki 1mm jest bardzo wytrzymała i na pewno ten stojaczek posłuży mi parę ładnych latek, noi będzie na pewno wytrzymalszy od tego badziewia z aluminium sprzedawanego w sklepach.
Zobaczysz wszystko na zdjęciach, gdy pod będzie gotowy, w styczniu już powinien mieć robioną sesję :mrgreen: .

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2011-12-11, 20:19   

SoV3re!gn napisał/a:
Zobaczysz wszystko na zdjęciach, gdy pod będzie gotowy

Sam jestem ciekaw...

Wasyl 
Damian Wasielewski

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2011-12-11, 21:16   

Ja rozumiem,że nie każdego stać na każdy sprzęt,ale tripod lub rod pod samorógka to jakaś abstakcja :shock: Wielu się ze mną nie zgodzi,ale lepiej kupić poda za około 300 z alu niż pchać kasę w kwas i prubować coś samemu zlepić co będzie porażką :cry:

wojtek straub 

Wysłany: 2011-12-11, 21:38   

Damian Wasielewski napisał/a:
Ja rozumiem,że nie każdego stać na każdy sprzęt,ale tripod lub rod pod samorógka to jakaś abstakcja :shock: Wielu się ze mną nie zgodzi,ale lepiej kupić poda za około 300 z alu niż pchać kasę w kwas i prubować coś samemu zlepić co będzie porażką :cry:

Więcej wiary w ludzi :mrgreen:

Speedy81 

Wysłany: 2011-12-11, 22:11   

wojtek straub napisał/a:

Więcej wiary w ludzi :mrgreen:

Dokładnie, budowa takiego poda nie jest trudniejsza niż budowa cepa.

Karpiu 

Wysłany: 2011-12-11, 22:18   

Może nie jest tak łatwa jak budowa "cepa", ale na pewno jak ktoś ma trochę zdolność technicznych i manualnych oraz potrzebne materiały i narzędzia to powinien poradzić sobie z budową poda ;)

mefisto

Wysłany: 2011-12-11, 22:19   

Damian Wasielewski napisał/a:

A Plu pod, podoba się tobie ?

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2011-12-11, 22:28   

SoV3re!gn napisał/a:
Zobaczysz wszystko na zdjęciach, gdy pod będzie gotowy, w styczniu już powinien mieć robioną sesję :mrgreen: .

Trzymam kciuki, żeby było jak najlepiej, ale "sam" jeśli zdecyduję się robić, to będzie na pewno z materiału o ściankach 2,5 (belka i nogi). To będzie masa :lol: . Pozdrawiam.

Wasyl 
Damian Wasielewski

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2011-12-11, 22:41   

Mogę tyko powiedzieć,że słyszałem gdzieś o czymś takim ,ale jeszcze nie widzialem :oops: Jak byś móg to proszę o linka.

flowerman 
Tadeusz Kwiatkowski

Wysłany: 2011-12-12, 10:18   

Wielki_B napisał/a:
No i chyba ten potwór pójdzie na sprzedaż. :D (...)

Jak się zdecydujesz, to daj znać.

Chciałem kupić Fishcona, ale Amiaudem w rozsądnej cenie też nie pogardzę.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-12-12, 10:48   

SoV3re!gn napisał/a:
AndrzejN. napisał/a:
22 to średnica zewnętrzna, więc jakim sposobem chcesz wcisnąć 20 do środka

To wytłumacz mi w jaki sposób kupiłem te rurki :lol:

A Ty mi gdzie kupiłeś rurki i po ile ?? ;)

Pozdrawiam - Marek !

Wielki_B

Wysłany: 2011-12-12, 11:45   

flowerman napisał/a:
Wielki_B napisał/a:
No i chyba ten potwór pójdzie na sprzedaż. :D (...)

Jak się zdecydujesz, to daj znać.

Chciałem kupić Fishcona, ale Amiaudem w rozsądnej cenie też nie pogardzę.

Tak zrobię. Wystawię go pod koniec tego tygodnia. Żeby oszczędzić ludziom czasu i nerwówki cena wyjściowa będzie od razu taka za jaką nabywam Cygnet Grand Sniper Extreme w cenie z UK, a więc po przeliczeniu jakieś 1100 zł. Ogłoszę to w dziale "Sprzedam" oraz, ma się rozumieć, na Allegro. :)

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2011-12-12, 14:37   

marec-ki,
Rurki kupiłem w sklepie w Rzeszowie, nazwy sklepu nie pamiętam. W tym sklepie zaopatruje się kolega ojca, który robi tego poda.
Jak coś to mogę ci podać link do tego sklepu (jak przypomnę jak się nazywa ;P).
Pod powinien być za niedługo skończony, prace opóźniła zepsuta tokarka.

Damian Wasielewski
Tak tylko większość tri/rod podów w tej cenie są do d***, elementy z plastiku wyrabiają się lub po prostu łamią. Za dobrego pod'a, który posłuży wiele lat trzeba dać 400-500zł (Anaconda Quick Pod, itp.)
A co do wyglądu mojego poda, to będzie wyglądał niemal identycznie jak na zdjęciach(zawsze można przerobić jak coś będzie nie tak :P )

Bartosz 

Wysłany: 2011-12-17, 18:10   

Panowie, czym różni się ten pod od extreme?

amiaud
amiaud2
amiaud3
Ostatnio zmieniony przez Bartosz 2011-12-17, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  

mefisto

Wysłany: 2011-12-17, 19:35   

To jest stary model amiauda, różni się tym, że extrim ma podwójne śruby w belce głównej z przodu i z tyłu-tylko takie są różnice.
Ostatnio zmieniony przez mefisto 2011-12-18, 10:03, w całości zmieniany 2 razy  

Wielki_B

Wysłany: 2011-12-17, 21:08   

mefisto napisał/a:
(...) tylko takie są różnice.

To akurat nie jest prawda.
Jedną z podstawowych różnic jest budowa buzzbarów. Extreme ma łukowate i na końcach rozsuwane. Do tego u podstawy mają przeguby, które powodują, że można je niemal dowolnie odginać w przód lub w tył (nota bene swój Extreme właśnie wystawiłem na allegro).

mefisto

Wysłany: 2011-12-17, 21:19   

Wielki_B napisał/a:
mefisto napisał/a:
(...) tylko takie są różnice.

To akurat nie jest prawda.
Jedną z podstawowych różnic jest budowa buzzbarów. Extreme ma łukowate i na końcach rozsuwane. Do tego u podstawy mają przeguby, które powodują, że można je niemal dowolnie odginać w przód lub w tył (nota bene swój Extreme właśnie wystawiłem na allegro).

Kolego Extrimy były jeszcze przed buuzbarami horyzontalnymi.
Tak jak napisałem, to jest stary Extrim i ten Twój też jest starym modelem z tym, że ktoś dodał buzzbary horyzontalne, jak nie wierzysz to sprawdź np www,carpmaniac.pl

Wielki_B

Wysłany: 2011-12-17, 21:22   

Racja. :)

mefisto

Wysłany: 2011-12-17, 21:31   

Jestem trochę dociekliwy i zauważyłem, że tripod ze zdjęć z forum nie jest taki sam jak na allegro, czy pomyliłem się z aukcją ?

Wielki_B

Wysłany: 2011-12-17, 21:46   

Tym razem chyba nieco przesadziłeś z tą "dociekliwością" ;)
Zdjęcia, które JA tutaj zamieściłem są tożsame z tymi na Allegro.

Odpowiedz do tematu