Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koledzy pomóżcie, co to za kulki (Zdjęcia)??
Autor Wiadomość
tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-03, 22:05   Koledzy pomóżcie, co to za kulki (Zdjęcia)??

Koledzy pomóżcie, co to są za kulki, które umieściłem w poniższych zdjęciach?? Może ktoś ma/miał takowe i jest w stanie podać mi ich nazwę.

Będąc przypadkiem w wakacje w pewnym sklepie wędkarskim przykuły one moją uwagę leżąc na półce zapakowane w foliowym woreczku z zpiem. Sprzedawca mówił, że całe opakowanie jest za drogie i sprzedawał je po 200g za 19 zł. Po uprzednim zastanowieniu się powiedział, że to Pelzer, ale dokładnej nawy nie pamiętał.
Kulki mają zapach waniliowo-śmierdziuchowy (ryba, krab??), a te małe czarne kropeczki wewnątrz wyglądają jak zmielony mak.

Ostatnio miałem właśnie tylko na nie brania i chciałbym dokupić sobie całą paczkę, więc liczę na waszą spostrzegawczość :) :)

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-10-03, 22:13   

Wyglądają mi na kulki z serii Addera, ale mogę się mylić. ;)

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-10-03, 22:17   

No dokładnie, Przemo ma rację, wyglądają jak Adder, zupełnie nie Pelzer.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-10-03, 22:19   

Po zdjęciach to ciężko bo kulki z takim wzorem widziałem u Addera,Anacondy jak i kilka lat temu Tb miało jakąś serię kulek z takimi wzorkami, spotkałem się też u Pelzera z tym wzorem.

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2011-10-03, 22:21   

Tak, wygląda to jak adder. Pelzer to raczej nie jest bo żadna z kulek z ich galerii nie jest nawet podobna do Twojej -> http://mosella-pelzer.eu/Galleries

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-10-03, 22:27   

Ja z podobną kulką u Pelzera się spotkałem ale to dobre 5-6 lat temu.

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-03, 22:38   

AeSeF napisał/a:
Tak, wygląda to jak adder. Pelzer to raczej nie jest bo żadna z kulek z ich galerii nie jest nawet podobna do Twojej -> http://mosella-pelzer.eu/Galleries

AeSeF oglądałem już wcześniej tą stronę i rzeczywiście nie ma jak przypiąć tych kulek do oferty Pelzera, ale gdy byłem w tym sklepie jeszcze wiosną to widziałem jakieś pojedyncze opakowania Pelzer - The Element. Poza tym tam są tylko kulasy TB, a o Adderze to chyba jego półki nigdy nie słyszały :)

DamianHryniewicz napisał/a:
Ja z podobną kulką u Pelzera się spotkałem ale to dobre 5-6 lat temu.

DamianHryniewicz, a pamiętasz jaka to była seria Pelzera i jaki miała zapach??

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2011-10-03, 22:43   

tatamarcela napisał/a:
Pelzer - The Element.

Jeśli dobrze pamiętam, to elementy były jednokolorowe.

tatamarcela napisał/a:
a o Adderze to chyba jego półki nigdy nie słyszały :)

Czy ja wiem ? AdderCarp jest dość powszechnie znany, wiele osób zapewne zaczynało od kulasów AC i TB

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-10-03, 22:48   

Wiem że spotkałem się z takimi kulkami w 2005 roku od Moselli czyli Pelzera z Seri Expert pro amino. Była to Muszla z jakimś słodkim smakiem.

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-03, 22:59   

AeSeF napisał/a:
... wiele osób zapewne zaczynało od kulasów AC i TB

Ja też do nich należę. Moje pierwsze przynętowe kulasy to AC ananas :)

Wiem że spotkałem się z takimi kulkami w 2005 roku od Moselli czyli Pelzera z Seri Expert pro amino. Była to Musza z jakimś słodkim smakiem.

No właśnie, one mają taki słodkawo-waniliowy zapach, który kojarzy mi się z dzieciństwa. Tak jakby podobny do słodkiej masy makowej do ciasta. I dodatkowo czuć też tą muszlę, o której piszesz.

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-10-03, 23:00   

Koledzy ale ja u Pelzera nie widziałem czarnych "ziarenek" tam są raczej białe lub brązowe. Dla mnie to nie jest Pelzer :)

Bury 

Wysłany: 2011-10-03, 23:01   

tatamarcela, wyślij fotki do Pelzera i Addera. Może odpiszą :)

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-03, 23:07   

Bury, właśnie to zrobiłem przed sekundą :) jak odpiszą dam znać.

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-10-03, 23:08   

Odpiszą, że owszem to ich kulki i nawet wyślą za pobraniem ;)

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2011-10-03, 23:10   

tatamarcela, jak będę w domu wpadnę do Marka Hallasa do sklepu ze zdjęciem i zapytam, ale to dopiero po 14stym ;)

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-10-03, 23:15   

My tu gadu-gadu a teraz podstawowe pytanie :) Czy to kulki zanętowe czy przynętowe :) Czy to pływaki czy tonące a może neutralne :D
Jeżeli chodzi o Addera to napisałem do Stefana Kłomskiego może będziemy mieli niebawem odpowiedź co rozwieje nasze wątpliwości jesli chodzi o Addera.

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-03, 23:25   

Cypisek napisałem do obu firm, że chciałbym zakupić ich większa ilość, więc będą jaja jak zarówno Pelzer i AC będą przekonywać mnie o własnym produkcie :D

AeSeF, dzięki za zaangażowanie.
Kulasy przez moje gapiostwo leżały 2 godziny w zamkniętej torebce w słońcu i na ściankach folii pokazała się wilgoć, co oznaczałoby, że seria nie pochodzi sprzed 5-6 lat, a raczej w bieżącego roku :) :) więc jest duża szansa, że jeśli to Pelzer to ktoś, kto je teraz sprzedaje będzie je kojarzyć.

DamianHryniewicz, kulki tonące, rozmiar ok 18, skoro właściciel sklepu rozsypywał je z dużego opakowania do torebek 200 gramowych to muszą być zanętowe.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-10-03, 23:31   

To mnie najbardziej ciekawi.
Cytat:
Sprzedawca mówił, że całe opakowanie jest za drogie i sprzedawał je po 200g za 19 zł.

Czyli kilogram (zanetówek) po 95zł. :) A Adder czy nawet Pelzer nie ma kulek w takiej cenie :) Coś tu jest nie tak ,albo sprzedawca po prostu poleciał w ciulki :)

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-10-03, 23:37   

Heh to teraz ja drogą dedukcji: Sprzedawca nie mógł ich sprzedać przez długi czas i postanowił je podzielić i wymyślić do tego bajeczkę z ceną. Nie dowiesz się od niego pewno co to bo pewnie termin się skończył i nie pokaże Ci opakowania. Są mokre to znaczy jak długo leżały nie są z wora tylko pewnikiem ze szczelnego wiaderka. Zbierając wsio do kupy stawiam na kulki Pelzera sprzed 4-5 lat :)

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-10-03, 23:40   

I jestem dokładnie tego samego zdania co Mrozik. Pelzer z przed kilku ładnych lat :)

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-03, 23:41   

Też to sobie policzyłem i wyszło mocno drogo, dlatego kupiłem je zupełnie z ciekawości traktując jako przynętówki. Jednak biorąc pod uwagę, że na ostatnich 2 wannowych zasiadkach miałem brania tylko na te kulasy to 19 zł nie wydaje się katastrofą :) Za 100-150 g jakichkolwiek przynętówek trzeba dać dużo więcej.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-10-03, 23:43   

ALe nigdy nie porównuj zanętówek z kulkami przynętowymi typu Pop-up.

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-03, 23:46   

mrozik napisał/a:
Są mokre to znaczy jak długo leżały nie są z wora tylko pewnikiem ze szczelnego wiaderka. Zbierając wsio do kupy stawiam na kulki Pelzera sprzed 4-5 lat :)

Kulki nie są mokre, są suche na wierzchu. Napisałem powyżej, że zostawiłem woreczek szczelnie zamknięty na słońcu i dopiero wtedy po nagrzaniu się opakowania pokazała się na ściankach folii wilgoć. Poza tym kulki po 5-6 latach będą twarde, a one są miękkie. Po przełamaniu kulkę można ścisnąć i powróci do poprzedniego kształtu. I maja nadal intensywny zapach...

[ Dodano: 2011-10-03, 23:47 ]
ALe nigdy nie porównuj zanętówek z kulkami przynętowymi typu Pop-up.

Zawsze do bałwana daję zanętówkę z pop-up'em. Dlatego nabyłem je z myślą o bałwanach i grzybkach.

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-10-04, 00:23   

Przypominają Addera MH Series, te dwukolorowe. W katalogu są identyczne, ale w innych barwach. Połączenie kolorów wygląda tak samo.

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2011-10-04, 06:32   

To mnie najbardziej ciekawi.
Cytat:
Sprzedawca mówił, że całe opakowanie jest za drogie i sprzedawał je po 200g za 19 zł.

Czyli kilogram (zanetówek) po 95zł. :) A Adder czy nawet Pelzer nie ma kulek w takiej cenie :) Coś tu jest nie tak ,albo sprzedawca po prostu poleciał w ciulki :)

Cześć
Troszkę nie na temat:
Klient pochwalił mi się, że kupił 100g kulek Trapera za 4zł :oops:
Ładna cena - 40zł za kilo Trapera :mrgreen:
Grzesiu a może Ty podaj nam nazwę sklepu gdzie kupiłeś te kulki bo my też chcemy mieć brania :shock:
Janusz JKarp

joker87
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-04, 06:46   

Jak dla mnie wyglądają identycznie jak Quantum Radical Birdfood-Octpus.

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-04, 09:13   

JKarp napisał/a:
Grzesiu a może Ty podaj nam nazwę sklepu gdzie kupiłeś te kulki bo my też chcemy mieć brania :shock:
Janusz JKarp

Janusz to moja tajemnica :P Te kulasy będą dżokerem do pobicia Twoich rekordów w weekend ;) ;) Do zobaczenia nad wodą!!

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-10-04, 09:34   

Pelzer w tym momencie w swojej ofercie nie ma takich kulek. Mogą one być z przed kilku lat lub całkiem innej firmy.

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2011-10-04, 13:22   

Cześć
Nie ukrywam, że też mam kilka asów w rękawie w tym takie jedne hm w takiej zalewie :mrgreen:
a drugie mają coś z wspólnego z czosnkiem :P
Janusz JKarp

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-10-04, 15:02   

Janusz spróbuj zadipować czosnek w dipie proszkowym co Ci wysłałem może to będzie killer :D .

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-04, 18:32   

JKarp napisał/a:
Nie ukrywam, że też mam kilka asów w rękawie w tym takie jedne hm w takiej zalewie :mrgreen:

Niech zgadnę... twoje ukochane Tuttis Mainline zalane dipem o tym samym zapachu??

JKarp napisał/a:
a drugie mają coś z wspólnego z czosnkiem :P

A czosnek to pewnie coś z Imperiala??

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2011-10-04, 19:00   

Cześć
Grzesiu nie Tutisy :/ Chyba troszkę już za zimno na słodkości. Choć w tamtym roku jak pamiętasz bałwanek Prawn and Peper ( tonąca ) z Tutisem do późnej jesieni dawały radę.
Te drugie tak masz rację ale :oops: to będzie niespodzianka zgotowana mi przez PrzemkaB .
Janusz JKarp

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2011-10-04, 19:30   

Panowie, donoszę, że dostałem odpowiedź z Pelzer:

Witam,
z firmą Mosella współpracuję od ponad 10 lat ale, prawdę mówiąc, nie kojarzę takich kulek Pelzera.
Niemniej jednak, mogą to być kulki Moselli, które firma robi dla jednej z niemieckich sieci sklepów. Jeżeli poda Pan sklep, w którym zakupione zostały te kulki, będzie mi łatwiej ustalić, co to jest konkretnie.
Pozdrawiam

Szybka odpowiedź - solidna firma ;) ;) ;) Z Addera nadal czekamy.

roberto1-75 

Wysłany: 2011-12-05, 21:23   

Grzechu -sprawdż LK baits top restart oni mają podobne kulki z tamtego sezonu cena też sie zgadzała by -250gr -19zł -pozdrawiam

wojtek straub 

Wysłany: 2011-12-05, 21:53   

tatamarcela, - a ja stawiam na SB :P
Stara seria, pakowana w białe wiadra, chyba po 3kg. - Miałem identyczne tylko czerwono brązowe, też z makiem, truskawka-ryba... I było to dość dawno temu :/

Odpowiedz do tematu