Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy wyborze stanowiska BARDZO WAZNE!!
Autor Wiadomość
Mirek81 

Wysłany: 2016-04-23, 21:57   Pomoc przy wyborze stanowiska BARDZO WAZNE!!

Mam obok swojego domu lowisku gdzie kiedys niby plywaly karpie 20+. Mowie kiedys bo wedkarze mowia ze od 7 lat nich ich nie zlapal i ze niby zdechly. Chcialbym sam przekonac sie o tym :) . Mam problem z wyborem miejsca ze wzgledu na to ze wiele razy juz tam wedkowalem i dopiero teraz wpadlem na refleksje zeby zaczac lapac z dala od tych wszystkich wedkarzy ktorzy robia duzo szumu (bardzo duzo karpiarzy i federowcow jest). Wrzuce zdjecie lowiska.
1: Czarne kropki: krzaki wrzucone przez tutejsze pzw (niestety juz zgnily i sa pod woda)
2: Zolta kropka: strumyk wody wpadajacy do stawu
3: Zielona linia: miejsce gdzie nie wedkuja wedkarze, przy brzegu troszke zaczepow ale zdecydowanie mniej niz po drugiej stronie przy ulicy gdzie juz wedkowalem ale duzych karpi nie lapalem same 5-7kg ze wzgledu na halas moze.
4:Fioletowa kropka: Miejsce gdzie chce sie rozlozyc
5:Czerwone kropki: Miejsca gdzie chce polozyc zestawy i necic
Chcialbym zaczac lapac 5-10m od drugiego brzegu tam gdzie zielone linie. Mam zamiar necic kulkami i probowac wabic tam karpi. Moze one ogolnie tam przebywaja ze wzgledu na brak halasu? A moze to miejsce nie jest dobre ze wzgledu na mniej zaczepow a idac mysleniem gdzie patyki to wyniki to to miejsce jest do kitu. Prosze o rade. Dla pomocnego DUZE PIWO. Co do dna to 1.5m rowne ze zgnilymi liscmi na dnie, przy zwijaniu czarne cos na haczyku zostaje.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-04-23, 22:25   

Nie znam zbiornika ale z Twojego opisu próbowałbym zestaw postawić przy krzakach - zaznaczyłem na żółto. Dlaczego ?
1. Schronienie karpi przy krzakach - kryjówka.
2. Świeża natleniona woda od strumyka - czym będzie cieplej tym lepsza tu miejscówka.

7zqPv1F.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 177,07 KB

Mirek81 

Wysłany: 2016-04-23, 22:30   

Zgadza sie tylko akurat w tym miejscu jest duzo innych wedkarzy. Federowcow ktorzy lapia na koszyk. Skoro te duze karpie nie byly zlapane od 7 lat to wydaje mi sie ze moga byc w jakims zacisznym miejscu gdzie wlasnie nie ma tego halasu dlatego skupilem sie na tej stronie po lewej gdzie nikt nie wedkuje praktycznie. Chociaz Twoj pomysl jest dobry ale ta presja federowcow mnie zniecheca do takich miejsc

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-04-23, 22:43   

Mirek81 napisał/a:
Zgadza sie tylko akurat w tym miejscu jest duzo innych wedkarzy. Federowcow ktorzy lapia na koszyk. Skoro te duze karpie nie byly zlapane od 7 lat to wydaje mi sie ze moga byc w jakims zacisznym miejscu gdzie wlasnie nie ma tego halasu dlatego skupilem sie na tej stronie po lewej gdzie nikt nie wedkuje praktycznie. Chociaz Twoj pomysl jest dobry ale ta presja federowcow mnie zniecheca do takich miejsc

Więc jeżeli tak uważasz,to nie ma co kombinować - tylko to miejsce Tobie zostaje. Pamiętaj, że i ryba przyzwyczaja się do hałasu. Bardziej zwraca uwagę na miejsca gdzie może się schronić i ma niedaleko do pokarmu, niż do stałego hałasu. Jeżeli to jest tylko jedno miejsce spokojne możesz próbować.

Maniawski 
Maciej Maniawski

Wysłany: 2016-04-24, 06:55   

Ja bym bardziej obstawiał że wpłynęły stamtąd ;P. Większe biorą nie cały czas. Największe takie 8-10 kg jak do tej pory udało mi się złowić jak to mówią z pod nóg.

Odpowiedz do tematu