Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nęcenie tylko i wyłącznie kulkami proteinowymi
Autor Wiadomość
Konrad2323

Wysłany: 2016-04-22, 19:14   Nęcenie tylko i wyłącznie kulkami proteinowymi

Witam, czy nęcenie tylko i wylacznie kulkami oraz rozgniecionymi kulkami do spomba będzie dobrym rozwiązaniem na codzienne nęcenie oraz łapanie w tym samym dniu? Mam zamiar przez tydzien lub dwa codziennie lub co dwa dni jeździć nad staw gdzie karpie są przezywczajone do kulek ze względu na duże zainteresowanie tym akwenem karpiarzy. Nie chce bawic sie w gotowanie kukurydzy, konopi ze względu na małe karpie (kroczki) których tam jest dużo. Czy nęcenie codziennie lub co dwa dni mniej wiecej 30-40 kulkami proteinowymi na jedno miejsce będzie skuteczne na karpie?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2016-04-22, 19:28   

Będzie. Ale zapomnij że nęcąc samymi kulkami nie wyeliminujesz brań małych karpi.. Nie ma na to złotego środka..

Konrad2323

Wysłany: 2016-04-22, 19:56   

Mam jeszcze jedno pytanie, czy nęcenie np kulkami smierdzącymi a łapanie na włosie na kulke owocowa nie zepsuje łowiska? Mogę np nęcić garscią kulek smierdzących i garscią kulek owocowych w jednym miejscu? Czy mógłbym rowniez necic kulkami o zapachu np truskawki a miec na wlosie kulke o smaku halibuta?

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-04-22, 19:59   

Konrad2323 napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie, czy nęcenie np kulkami smierdzącymi a łapanie na włosie na kulke owocowa nie zepsuje łowiska? Mogę np nęcić garscią kulek smierdzących i garscią kulek owocowych w jednym miejscu? Czy mógłbym rowniez necic kulkami o zapachu np truskawki a miec na wlosie kulke o smaku halibuta?

Nic Ci nie przeszkadza. Nie zepsuje łowiska łowienie na inny smak kulki - tak samo jak nęcenie "śmierdziuchem" i "owocem" w jednym miejscu. Najbardziej łowisko psuje zły i nieświeży "towar".

Odpowiedz do tematu