Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór wędziska.
Autor Wiadomość
LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-04-18, 10:45   Wybór wędziska.

Witam brać karpiową.

Stoję przed wyborem 2 wędzisk. Coś o mnie. Mam 190 cm wzrostu, ważę około 120kg. (kawał chłopa). Szukam kija głownie do rzutów. Odległość jaka mnie interesuje, która chciałbym osiągać to max 120m. Głownie łowie na ciężarek + PVA. Lecz czasem używam też metody, 70gram +. Zależy mi żeby wędka miała spory zapas mocy. Akcja hmm...? Semi-parabolic? Moje fundusze nie są zbyt wielkie, ale mam nadzieje że w tej cenie coś mi się uda znaleźć.Budżet jakim dysponuje to max. 550zł za 2szt. Mam jakieś swoje typy ale nie będę jeszcze ich pisał bo chce zobaczyć co Wy możecie mi zaproponować. Czekam na odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam. Dawid !

C&R

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2016-04-18, 11:07   

LudwiczekLDZ, zaraz mój post zaleci zapewne prywatą, bo akurat polecę Ci kije które mam ja na sprzedaż, ale muszę po prostu Ci je polecić z czystego sumienia.
Stojąc przed zakupem pierwszych karpiówek szukałem czegoś czym mogę daleko rzucić, da mi przyjemność z holu i nie będzie drogie. Wybór padł na starą serię wędzisk TB Phantom 13 ft 3 lb, na początek jedna sztuka, aby zobaczyć czy kij będzie mi pasował. Po kilku zasiadkach do arsenału dołączył drugi kij bo to było to czego szukałem, czyli kij progresywny z zapasem mocy. Rzuty z PVA nie stanowią problemu, fakt, że z rzutu łowię rzadko, ale zdarzyło się rzucić 100g plus PVA i kije nawet nie zająknęły.
Ciężko jest juz znaleźć ta starą serię w sklepach bo nawet w TB nie ma, ale wiem, że jest jeden sklep który posiada je na stanie w cenie od 260-280, czyli w budżecie byś się zmieścił.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

Michalb 
Michał

Wysłany: 2016-04-18, 11:31   

LudwiczekLDZ, nie podałeś czy mają być 2 czy tez 3 składowe.
Jak 2 to od siebie polecam nash h-gun aczkolwiek ciut zabraknie budżetu. Używam przeszło rok i dają radę bardzo przyjemnie się uginają i można nimi słusznie machnąć.
Jak 3 składy to może MAD FCR nie użytkuję aczkolwiek widziałem macałem i przyzwoicie się zachowują minus ich to przelotka 40 gdzie do rzutu zawsze lepsza 50, i masz dostępne 13 stóp przy 3,5lbs jak dla mnie to idealny układ do rzutu.

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-04-18, 11:35   

Ilość składów dla mnie nie ma większego znaczenia, tzn: chodzi mi o transport, a słyszałem opinie że 2 składy są lepsze niż 3 składy, więc mogą to być 2 składy. Mam czym transportować :P

Michalb 
Michał

Wysłany: 2016-04-18, 14:26   

LudwiczekLDZ, Ja właśnie przesiadłem się z 3 na 2 składy i różnica jest ewidentna, przede wszystkim kije równo się uginają, niestety pomimo że jeżdżę kombiakiem to wędki zajmują miejsce od bagażnika aż za przednie siedzenia, ale tak to same plusy.

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2016-04-18, 15:05   

Nie rozumiem dlaczego dla ludzi problem stanowią kije 2 składowe.
Jeżdzę na ryby cinquecentem i kije 13ft w 2 składzie mieszczą się na luzie.
Fakt faktem, że są od szyby do szyby ale nie wiem w czym to przeszkadza.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2016-04-18, 15:08   

Yucao napisał/a:
Jeżdzę na ryby cinquecentem i kije 13ft w 2 składzie mieszczą się na luzie.

Zawsze można jeszcze założyć boxa dachowego.... Tak 220 cm :mrgreen:

karpiarz_123
Marcin Moziiewicz

Wysłany: 2016-04-18, 15:11   

Karwi napisał/a:
LudwiczekLDZ, zaraz mój post zaleci zapewne prywatą, bo akurat polecę Ci kije które mam ja na sprzedaż, ale muszę po prostu Ci je polecić z czystego sumienia.
Stojąc przed zakupem pierwszych karpiówek szukałem czegoś czym mogę daleko rzucić, da mi przyjemność z holu i nie będzie drogie. Wybór padł na starą serię wędzisk TB Phantom 13 ft 3 lb, na początek jedna sztuka, aby zobaczyć czy kij będzie mi pasował. Po kilku zasiadkach do arsenału dołączył drugi kij bo to było to czego szukałem, czyli kij progresywny z zapasem mocy. Rzuty z PVA nie stanowią problemu, fakt, że z rzutu łowię rzadko, ale zdarzyło się rzucić 100g plus PVA i kije nawet nie zająknęły.
Ciężko jest juz znaleźć ta starą serię w sklepach bo nawet w TB nie ma, ale wiem, że jest jeden sklep który posiada je na stanie w cenie od 260-280, czyli w budżecie byś się zmieścił.

E tam... jesteś przecież adminem...:)

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2016-04-18, 15:16   

karpiarz_123, no a co to ma do rzeczy? Byłem z kijów zadowolony, są tanie i godne polecenia.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-04-18, 21:45   

Powiem tak, bo widzę ze zbyt dużo przykładów nie dajecie. Stoję przed wyborem:
1. Prologic C1 13' 3,5lbs
2. Daiwa BW 13' 3,5lbs
3. Shimano Alivio 13' 3,5lbs
4. Tandem Baits Executor 13' 3,5lbs ( mogę ja miec za 170zl szt.)
5. Mikado X-Plode Special Carp 13' 3,5lbs
6. Anaconda Base 50 13' 3,5lbs ( minimalnie przekracza budżet, ale jak warto to przemyśle sprawę)

Jakies teraz podpowiedzi? Proszę o użytkowników posiadających kiedys badz nadal o jakas podpowiedz.

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2016-04-19, 19:47   

Witam ja posiadam prologic c1xg 13' 3.5 lb jestem bardzo z nich zadowolony ale jest to 3-skład
Z tych co podałeś zaproponował bym jeszcze
Anaconde I TB ale te 2 znam tylko z oceny kolegów bo takowe posiadają...również są zadowoleni

Najlepiej było by tu w mare możliwości wziaść te kijki do ręki I pomachać choć na sucho , bo to co jednemu pasuje drugiemu może wogóle nie leżeć w ręku

I Jeszcze jedno przed prologicami mialem DBW dwuskład 3lb I choć w 90 % te wędki są zachwalane mi jakoś nie pasiły

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-04-22, 13:04   

Czy mógłby ktoś jeszcze wyrazić swoją opinie ? Bardzo bym prosił, macać wędki będę jutro. Ale chciałbym od Was czegoś się jeszcze dowiedzieć ! :)

Buli 
Tomek

Wysłany: 2016-04-23, 12:20   

LudwiczekLDZ napisał/a:
Czy mógłby ktoś jeszcze wyrazić swoją opinie ? Bardzo bym prosił, macać wędki będę jutro. Ale chciałbym od Was czegoś się jeszcze dowiedzieć ! :)

Masz jeszcze wcześniejsza wersje Base chyba różnią się tylko startową +5% rabatu dla forumowiczów :)

Osobiście nie powiem ci czy warto czy nie gdyż używam daiwa regal 2015 cenowo może by wszedł na twoja liste ale w wersji 13/3.5 jest to dość sztywna wędka z sporym zapasem, jak coś w poniedziałek plany mamy na szybki pacyfik .

Pozdrawiam

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2016-04-23, 14:44   

LudwiczekLDZ napisał/a:
Powiem tak, bo widzę ze zbyt dużo przykładów nie dajecie. Stoję przed wyborem:
1. Prologic C1 13' 3,5lbs
2. Daiwa BW 13' 3,5lbs
3. Shimano Alivio 13' 3,5lbs
4. Tandem Baits Executor 13' 3,5lbs ( mogę ja miec za 170zl szt.)
5. Mikado X-Plode Special Carp 13' 3,5lbs
6. Anaconda Base 50 13' 3,5lbs ( minimalnie przekracza budżet, ale jak warto to przemyśle sprawę)

Jakies teraz podpowiedzi? Proszę o użytkowników posiadających kiedys badz nadal o jakas podpowiedz.

Ze wszystkimi nie miałem do czynienia.. ale z tymi co miałem mogę stwierdzić, że Prologic C1, Daiwa i Shimano będą za miękkie i nie spełnią Twoich oczekiwań... nawet 3,5 lbs (rzuty 100 m + PVA)
Z Tandemem i Mikado nie miałem styczności... Andzia Base powinna dać radę, to na prawdę mocarny kij za dobrą kasę. Przelotka 50 zwiększa odległość przy rzucie ale warto się skonfrontować np. z Przemkiem B. czy stare kije się czymś różnią oprócz przelotki 40 mm. od nowych. Jeśli się różnią polecam brać stare...pomimo 40 mm. Póki jeszcze są!

Od siebie dodać mogę, że kije bardzo dobre, mocne, do rzutów na duże odległości idealne i w dobrej cenie to Prologic C2 3,5 lbs... stare C2... niestety już od ponad roku nie produkowane... ładnie pracują na rybce. Może warto poszukać na rynku wtórnym. Bo znam co najmniej 5 osób które mają te kije.. ładują ile fabryka dała i nikomu nie przydarzyła się przykra sprawa z nimi. W sumie sam mam je do rzutu - Pięknota w tych pieniążkach.

LudwiczekLDZ 
Dawid Łukasiewicz

Wysłany: 2016-04-23, 15:41   

Buli, o której sie meldujecie na Pacyfiku? Może by mi się udalo wpasc. Lecz to nic pewnego. A odnośnie wędki to wybór wstępnie padl na Andzie, lecz widziałem i dotykalem Mikado Fine Liner Carp 13' 3,5lb. Maja pierwsza przelotke 50mm i akcje progresywna. Podobno idealne do dalekich rzutów. Lecz to jest "nowość" i troszkę niechętnie do tego podchodzę. Miał ktos juz styczność?

Buli 
Tomek

Wysłany: 2016-04-23, 20:33   

LudwiczekLDZ napisał/a:
Buli, o której sie meldujecie na Pacyfiku? Może by mi się udalo wpasc. Lecz to nic pewnego. A odnośnie wędki to wybór wstępnie padl na Andzie, lecz widziałem i dotykalem Mikado Fine Liner Carp 13' 3,5lb. Maja pierwsza przelotke 50mm i akcje progresywna. Podobno idealne do dalekich rzutów. Lecz to jest "nowość" i troszkę niechętnie do tego podchodzę. Miał ktos juz styczność?

Zapewne od 6-7 do 16-17 zależy :)

Okiem Karzpiarz 

Wysłany: 2016-09-28, 15:40   DAM-MAD D-Fender

Ja osobiście używam Dam Mad D-Fender II UK 12ft 3lbs. Sprawują się świetnie. Tu jest kilka fotek pracy kija oraz krótka recenzja :D
http://okiemkarpiarza.pl/dam-mad-d-fender-ii-uk/

tu125

Wysłany: 2016-10-08, 19:54   

Jaką polecacie wędke do 250 zł. Na szpulach mam plecionke 0.22 mm.

sethatane77

Wysłany: 2016-10-09, 15:29   

LudwiczekLDZ napisał/a:

Mikado ma swietny blank z weglem MX-9 w modelu Ultraviolet, ktory do tej pory wykorzystywany jest przez topowe firmy, np. Drennan, do produkcji swoich topowych wedzisk. To, ze "mikado" to wcale nie musi oznaczac, ze jest to "shit".
Mikado Ultraviolet Carp to kij za 200zl. W Drennanie za to samo zaplacisz 600zl. Za co wiec placimy? -Odp. chyba nasuwa sie sama...

Odpowiedz do tematu