Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
100kg pelletu zanętowego
Autor Wiadomość
mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-05, 15:25   100kg pelletu zanętowego

Witam, jaki polecicie w dobrej cenie pellet zanętowy w wadze 100kg? Inny niż Stalomax (mam już Stalomaxa). Pozdrawiam

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2016-04-05, 15:32   

Aller Aqua, Massive....

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-04-05, 16:09   

Rownież polecam Aller Aqua,miałem halibuta sprawdził się świetnie.

fel1x
Mariusz Marciniak

Wysłany: 2016-04-05, 16:34   

Polecam pellet firmy FORCARP - vortex. Różne rozmiary aromaty i rożnej wielkości opakowania.

Marcin Mazurek 
Marcin M

Wysłany: 2016-04-05, 17:24   

Aller Aqua, Coppens

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-05, 22:19   

A co sądzicie o wielkości pelletu zanętowego na duże karpie? ja najczęściej nęcę 12 lub 14

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-04-06, 07:54   

mlpnko, to też zależy od temperatury wody, ja w takie dni kiedy woda nie przekracza 10 st. C
nęcę pelletem w rozmiarze 6 mm (Massive Baits), natomiast latem stosuję mix rozmiarów, od 10 do 24 mm.

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-06, 08:56   

A co ogólnie sądzicie o Stalomaxie? lepsza jakość niż Aller Aqua lub Massive?

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-04-06, 09:08   

mlpnko napisał/a:
A co ogólnie sądzicie o Stalomaxie? lepsza jakość niż Aller Aqua lub Massive?

Jeśli chodzi o pellety Massive to jest górna półka, natomiast pellety stalomax nie są złe, lecz to nie jest ta sama klasa, sama cena mówi za siebie ;)

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-06, 09:31   

dziki-1984, cena? stolomax 1kg 14 pln a massive 15 pln więc w cenie nie ma różnicy :) widzę, że są fajne MIXY massiva np. rozmiar M 10-16mm, a rozmiar L 16-25mm

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-04-06, 09:35   

mlpnko napisał/a:
dziki-1984, cena? stolomax 1kg 14 pln a massive 15 pln więc w cenie nie ma różnicy :) widzę, że są fajne MIXY massiva np. rozmiar M 10-16mm, a rozmiar L 16-25mm

Ja używam takiego pelletu
Massive ma świetnej jakości komponenty i flavory.

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-06, 09:40   

Sprawdza się? w rozmiarze 8mm? do nęcenia? to jest mocny śmierdziuch rozumiem?

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-04-06, 09:47   

mlpnko napisał/a:
Sprawdza się? w rozmiarze 8mm? do nęcenia? to jest mocny śmierdziuch rozumiem?

Sprawdza się świetnie, fajnie pracuje i miło śmierdzi ;)
Ja używam go do PVA i do spomba przede wszystkim.

A co do stalomaxa to też na ten sezon zakupiłem kilka kg. pelletu i kulek lecz muszę jeszcze troszkę poczekać na testy.

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-14, 18:25   

Dlaczego Aller Aqua jest taki tani? na ich stronie jest pellet karpiowy do 6mm, a na allegro można większy kupić, może to jakieś podróbki? 1kg w granicach 5 pln nawet przy kupnie 1kg, co o tym sądzicie? Stalomax i Massive jest 3 razy droższy

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2016-04-14, 19:16   

mlpnko napisał/a:
Dlaczego Aller Aqua jest taki tani? na ich stronie jest pellet karpiowy do 6mm, a na allegro można większy kupić, może to jakieś podróbki? 1kg w granicach 5 pln nawet przy kupnie 1kg, co o tym sądzicie? Stalomax i Massive jest 3 razy droższy

Bo to ogólnie nie jest pellet karpiowy tylko pasza (granulat) do karmienia ryb w hodowlach.
Massive i Stalomax doliczaja pewnie za aromaty, reklamę, markę itp.

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2016-04-14, 20:45   

mlpnko napisał/a:

Z tego samego powodu, kilogram frytek kosztuje 7zł, a kilogram ziemniaków w sezonie 50 groszy. Aller to jest pasza dla ryb hodowlanych. Kupuje się ją zazwyczaj w ilościach hurtowych bo nikt nie karmi ryb w stawie z opakowań 1kg. Cena jest realnie przy większych zakupach nawet niższa niż 5zł. W produkcji zapewne większość pelletów wychodzi podobnie jak Aller, ale co sprytniejszy polski "Producent" spakuje w woreczek najlepiej nieco mniej niż 1kg i już z ładną etykietą jest produkt premium. Nie czepiam się Massive czy Stalomaxów bo chyba raz miałem to w rękach. Do nęcenia bym nie przepłacał. Jak chcesz mieć zapaszek jak z "firmówki" to wsyp 10kg do wiadra, zalej boosterem i zostaw na kilka dni. Wg mnie Aller ma jedną zasadniczą przewagę nad "firmówkami", a mianowicie zazwyczaj się nim ryby karmi, co powoduje, iż jego skład raczej na 100% jest zachowany, a wartości odżywcze ma całkiem OK. Producent musi się tego trzymać bo my szaraczki kupujemy pewnie jakieś promile produkcji, a resztę biorą hodowcy. Jak by robili chałę to by po roku, dwóch mogli zwijać interes bo dla kilku ton rocznie pod karpiarzy to się żyć nie da, hodowcy by nie zamawiali. Niestety tego co jest w workach "firmówek" nie bardzo możemy być pewni bo jedyne co mamy to słowo producenta, a ten może co roku robić nowy pellet i nazywać go killerem.

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-15, 11:01   

OK kumam, ogólnie są jakieś smaki tych pelletów?

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2016-04-15, 14:01   

mlpnko napisał/a:
OK kumam, ogólnie są jakieś smaki tych pelletów?

Są różne rodzaje tego pelletu. Smaku nie sprawdzałem :P
Rozdzielone są pod względem stosunku zawartości tłuszczu do białka.
Poszukaj opisu na ich stronie.
Kiedyś były tam też karty produktów ze składem procentowym ale nie wiem czy jeszcze są.

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-25, 09:15   

Jeżeli chodzi o Stalomax to jakiego śmierdziucha polecicie?

jacek_jj 

Wysłany: 2016-04-25, 10:08   

Jeśli chodzi o Aller Aqua to przecież są różne serie. Najniższe, najtańsze jako typowa pasza (jasny kolor), a także droższe, lepsze (posiadają ciemniejszy kolor) i wydajniejsze. Dostaniesz u nich i pellet paszowy jak i zanętowy. Ja ich używam co roku i mi się w większości sprawdza. Największy rozmiar z Allera to 11mm. Ja najczęściej używam 6 i 8mm z najwyższej serii. Na Gosławicach worek Allera kosztuje 130zł - za 25kg 8mm z najwyższej serii.

nanus 
Wojciech Łęgocki

Zaproszone osoby: 8
Wysłany: 2016-04-25, 11:36   

Największy rozmiar z Allera to 11mm

Mylisz się kolego największy rozmiar to 18 mm
Pellet

jacek_jj 

Wysłany: 2016-04-25, 14:25   

A to ciekawe, bo przedstawiciel Allera, ani sprzedawca z nim powiązany - nigdy mi takiego nie zaproponował. Może to dlatego, że miałem na myśli stricte pellet zanętowy, a nie paszę.

Biały_Wilk 
Amator

Wysłany: 2016-05-01, 23:05   

bardzo chciałbym zobaczyć dowód że zakupujesz 100 kg pelletu... wybacz ale czytałem Twoje posty i wyglądasz mi na 12 letniego gówniarza... pokaż mi swoje karpie to przeproszę :)

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-02, 16:33   

Biały_Wilk, ty jesteś typowym dzieciakiem pisząc takie bzdury, to w jakim celu pisałbym posta?

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2016-05-02, 22:35   

mlpnko, sorry ale czytając twoje posty wydaje się jakbyś chciał być w jednym czasie na wszystkich wodach na raz itd. W jednych wątkach pytasz o zestawy co i jak zrobić, na zaproszenia nad wodę odmawiasz żeby Ci co kolwiek pokazać tu nagle 100kg pelletu chcesz zamawiać :D

Jesteś idealnym kandydatem do tego żeby praca szukała Ciebie a nie ty pracy :) (to taki sarkazm).

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość w "odczycie" tego posta.

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-03, 17:29   

klimek, ja mam swój team do spędzania nad wodą, ludzie z forum mnie nie interesują, bo nawet ze znajomymi mało się spotykam, prowadzę firmę więc nie mam za dużo czasu.

A co wy tacy podjarani tym 100kg pelletu? uważacie, że to jakiś kosmos jak się jeździ na zasiadki po 3-4 dni? znajomi kupują po 300 kg.

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2016-05-03, 20:56   

mlpnko napisał/a:
że to jakiś kosmos jak się jeździ na zasiadki po 3-4 dni?

A co to za "wyśrubowana norma" jest? Toż to normalny czas zwykłej zasiadki.
mlpnko napisał/a:
ja mam swój team do spędzania nad wodą, ludzie z forum mnie nie interesują

To po co w ogóle tutaj marnujesz swój cenny czas. Lepiej ze znajomymi się spotkaj.
A pelletu to sobie kup jakiego chcesz i ile chcesz, a najlepiej zakup różne rodzaje, różnych firm i podziel się spostrzeżeniami.

karpmaniac 
Darek Niestroj

Wysłany: 2016-05-03, 21:03   

Ja mogę polecić coppens. Tani i robi robotę. ;)

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2016-05-03, 21:13   

karpmaniac napisał/a:
Ja mogę polecić coppens. Tani i robi robotę.

Tani? ostatnio nie widziałem nigdzie taniego Coppensa prócz Cottbus w 2013r.

karpmaniac 
Darek Niestroj

Wysłany: 2016-05-03, 22:56   

słowik, 165 złoty na stronie coppensa. Dla mnie to normalna cena. Odkąd go kupuje jedynie raz mi się zdarzyło kupić taniej.

pablojarocin 
pablojarocin

Wysłany: 2016-05-29, 14:00   

Próbował ktoś tego pelletu ????

nanus 
Wojciech Łęgocki

Zaproszone osoby: 8
Wysłany: 2016-05-29, 17:00   

pablojarocin ja używam tego allera z linku w porównaniu z compensą jest bardziej tłuściejszy wolno się rozpuszcza i ładnie śmierdzi na razie bez zastrzeżeń to znaczy nie mam mu nic do zarzucenia, polecam

pablojarocin 
pablojarocin

Wysłany: 2016-05-29, 19:04   

Ma ktoś linka do tego z coppens???

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-05-29, 19:08   

pablojarocin napisał/a:
Ma ktoś linka do tego z coppens???

Zobacz TU

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2016-05-29, 20:10   

Czy mi się zdaje?czy wszystkie te pelety z linków wyżej mają min 35% do 50% białka?to nie pellet zanętowy a zwykła pasza wysoko białkowa...Czy karp to strawi tak szybko jak gotowaną kukurydzę ?czy się napcha jelita bardziej niż kulkami proteinowymi....

Tak patrzę i czytam,i widzę że kiedyś pellet miał mulić wode i wabić ryby,,teraz widzę że ma nafutrować karpia...

Czy aby pellet karpiowy nie powinien mieć max 15-20% białka,więcej węglowodanów plus wybrany zapach? ;)

jando007 
Jan Domagała

Wysłany: 2016-05-29, 20:21   

mariusz123 napisał/a:

Czy aby pellet karpiowy nie powinien mieć max 15-20% białka,więcej węglowodanów plus wybrany zapach? ;)

Na tak zadane pytanie istnieje tylko jedna prawidłowa odpowiedź. To zależy.
Głównie od taktyki i tego do czego taka karma dla rybek ma być przeznaczona.

Zwykle jak ktoś szuka 100kg worka z pelletem to chodzi mu o stworzenie i przyzwyczajenie ryb do swojej miejscówki, z której będą pobierały pokarm. W takiej sytuacji wysokobiałkowa pasza jest wskazana. Tak to właśnie widzę.
Pamiętam, że na Gosławicach ryby były przyzwyczajone do alleraqua na tyle, że wsypanie dosłownie garstki niedaleko zestawu potrafiło zdziałać cuda.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-05-29, 20:27   

Osobiście nawet jak łowię na słodko (amury) zawsze garstkę jego dodaję (16 lub 18) i uważam, że w takiej ilości nie zaszkodzi rybom, a wręcz pobudzi je do żerowania. Koledzy tylko tym peletem i kulkami nęcą na Wytyku i mają dość dobre wyniki.

karpiarz_123
Marcin Moziiewicz

Wysłany: 2016-05-29, 21:25   

jando007 napisał/a:
mariusz123 napisał/a:

to chodzi mu o stworzenie i przyzwyczajenie ryb do swojej miejscówki, z której będą pobierały pokarm.

hehe ciekawe rzeczy piszesz.
Pamiętam z dzieciństwa że moja mama chciała mnie "przyzwyczaić" do szpinaku. Karmiła mnie tym dwa tygodnie każdego dnia, za h..a nie przyzwyczaiłem się, wręcz przeciwnie nienawidzę go.

Pomyśl na spokojnie, czy da radę Cie do czegoś ohydnego przyzwyczaić? Albo coś smakuje, albo nie.
Nie rozumiem pojęcia "przyzwyczaić ryby do pokarmu" - po prostu chwyt reklamowy, aby towar się sprzedawał.

Dawidstu 
Dawid Stużyński

Wysłany: 2016-05-29, 21:31   

Tu nie chodzi o to czy smakuje czy syci :idea:
Jak będzie sycić to ryby się najedzą i nie będą jadły kulek (tych na włosie) a tak przyzwyczają się że w tym miejscu jest papu ;)

jando007 
Jan Domagała

Wysłany: 2016-05-29, 23:27   

karpiarz_123, źle mnie zrozumiałeś, nie napisałem ani słowa o tym, że ryby się przyzwyczają do pokarmu w kontekście, o którym piszesz ;) Chodzi o stołówkę w której ten pokarm się znajduje. Czyli "w tym miejscu można sobie zjeść, żarcie spada z nieba i jest". To nie tak, że trzeba je przyzwyczaić, bo jest niedobre. Więcej białka = mniej trzeba zjeść, żeby był większy przyrost, w końcu z jakiegoś powodu w hodowlach ryby są tym karmione.
Dawidstu, wiem, że jesteś młody i łowisz na stawach hodowlanych. Tak jak napisałem wszystko zależy od sytuacji, a Ty do swojej obierasz bardzo słuszną technikę, czyli nie przekarmianie ryb. Jednak pisałem o innej sytuacji, gdzie na dajmy na to dużym zbiorniku, gdzie ryby są rozproszone, chcemy je utrzymać w swoim stanowisku. Wtedy nęci się nie tylko łowiąc, ale regularnie, tak by wracały do tego miejsca.

Mam nadzieję, że tym razem zostanę dobrze zrozumiany :D i przepraszam, bo trochę jednak odbiegliśmy od tematu, między innymi przeze mnie. Także ze swojej strony mogę polecić jedynie aller aqua, bo to jedyna z "pasz dla ryb", którą stosowałem z wynikami.

Odpowiedz do tematu