Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile towaru zabrac ze sobą na 10dni?
Autor Wiadomość
Ral1n 

Wysłany: 2018-03-11, 22:07   Ile towaru zabrac ze sobą na 10dni?

Szanowni,

Mam zaplanowaną na przełomie maja, czerwca - 10 dniową zasiadkę na 8ha 'kaszebskiej' wodzie z relatywnie małą presją. Cel - karp!

Pomyślałem, że podpytam 'wiarę' po fachu odnośnie ilości towaru, chcąc nie wpędzic się w nadmiarowe koszta...

Na wspomniane 10 nocek - zabieram 3 x 14kg mixu kuku/konopie, 10kg pelletu Quench, 5kg kulek Quench i 2-3kg innych kulek i jeszcze ewentualnie 10kg kulek eco class (jako wariant awaryjny). Nastawiłem się na słodko i produkty Solara. W moim planie uwzględniam nęcenie punktowe w obrębie 25m2 na zestaw (na 3 wędziska total).

Czy na środek wiosny to byłoby wystarczające wg Waszych doświadczeń? Oczywiście nie wiem jaka będzie temp, ale z matematycznego pkt widzenia wychodzi, że co 3 dni przeznaczałbym po 14kg kuku/nasion, 3kg pelletu plus 2-5kg kulek na 3 zestawy.

Coś dokupic, z czegoś zrezygnowac? Chce otworzyc i podtrzymywac łowisko Quenchem z ziarnami, dosypujac po kilkanascie/kilkadziesiąt kulek na zestaw 2x dziennie.

Czy uzpełnic to jakimś stick mixem?

Za wszelkie uwagi będe zobowiązany.
Thx.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2018-03-11, 22:17   

Ral1n, sytuacja nad wodą zweryfikuje czy zabrałeś ze sobą odpowiednią ilość towaru. Niema jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie.
Ja ze sobą na Rainbow też zabrałem 50kg kulek (tak mi doradziły osoby, które tam jeżdżą), a w sumie zużyłem 3kg :lol:
Lepiej mieć niż później żałować, że się niema. To czego nie wrzucisz do wody zabierzesz ze sobą do domu. Temu jeść dać nie trzeba, a zniszczyć się też nie zniszczy, bo wnioskuję, że mix ziaren będziesz miał z Carp Old School.

Ral1n 

Wysłany: 2018-03-11, 22:28   

Mariusz,
Dzięki za koment. Gratuluję wyjazdu na Rainbow. Może kiedyś będzie mi dane tam pojechac. ;)

Pozwolę sobie jeszcze na 2 słowa komentarza. Tak, kuku/konopie - to standardowy mix, którego domyślic się nie trudno. Problem w tym, że nie wiem, czy to nie będzie moja jedyna zasiadka w tym roku. Dlatego tak ekonomicznie do tego podchodzę. :) :) Poza tym kwatera (domki/licencja) - dlatego tak żydzę. :)

Nie mam niestety doświadczenia, żeby pewne scenariusze obarczyc pewnym prawdopodobieństwem realizacji. Stąd też kliknąłem nowy temat.

Dzięki za zainteresowanie.

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2018-03-11, 22:51   Re: Ile towaru zabrac ze sobą na 10dni?

Ral1n napisał/a:
jeszcze ewentualnie 10kg kulek eco class (jako wariant awaryjny).
Thx.

Tu bym jednak powiedział Tobie stanowcze nie. Podstawa to porządny "towar" na nęcenie, jak ryba się przyzwyczai do dobrego to przyjdzie i weźmie na "gówno" też. Jak za to skopiesz łowisko kiepską kulką, to żebyś jej super golonkę zaserwował będzie Twoje miejsce omijać. Lepiej nęcić mniej a dobrym, lub wcale niż czymś kiepskim. Zamiast tych 10kg czegoś kup 3-5 kg dobrego towaru.

Ral1n 

Wysłany: 2018-03-11, 23:02   

Tadeusz,

Podzielam zdanie jak najbardziej. Tutaj akurat horyzont czasowy budzi moje wątpliwości, czy aby nie zabraknie? :)

Możecie podpowiedziec zatem czy ten produkt (pod poniższym linkiem) jest czymś sensownym, czy jednak jako alternatywę zakupic Club Mixa 3kg?

Wyjaśniając kwestię eco class - miałem właśnie na myśli mix kulek Massive Baits?

https://www.rockworld.pl/...proteinowe.html

Thx.

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2018-03-12, 00:12   

Ral1n napisał/a:

Wyjaśniając kwestię eco class - miałem właśnie na myśli mix kulek Massive Baits?

https://www.rockworld.pl/...proteinowe.html

Thx.

Nie znam tego produktu, dlatego nie mogę się wypowiedzieć ani na tak, ani na nie.

lutek44444 

Wysłany: 2018-03-12, 03:19   

Szkoda kasy na te kulki lepiej dolozyc i kupic cos lepszego.

kawon 

Wysłany: 2018-03-12, 08:31   

Co prawda nie używałem nigdy tych kulek jednakże ich cena daje do myślenia.
To trochę tak jak kiełbasa z marketu w cenie 6 złotych za kilogram. Nigdy takiej nie kupiłem gdyż nie da się za takie pieniądze wyprodukować dobrego towaru.

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2018-03-12, 09:56   

Sam chce kupić te kulki, rozmawiałem z właścicielem nt. Tych kulek i są to podobno resztki poprodukcyjne z ich całej oferty kulek(tzn. Zły kształt, resztki z konfekcji, resztki z kulek na prywatne zamowienia) sprzedawane poniżej kosztów produkcji.

lutek44444 

Wysłany: 2018-03-12, 12:47   

Na te 10 kilo kulek była garść innych niż standard(ECO BOILIES?) , wiem bo wybierałem :) . Miałem tez ich kulki z innych serii były rewelacyjne(Jednak cena równa się jakość).

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2018-03-12, 21:30   

Ral1n napisał/a:
Mariusz,
Dzięki za koment. Gratuluję wyjazdu na Rainbow. Może kiedyś będzie mi dane tam pojechac.

Dziękuję. Będziesz miał taką okazję prędzej niż się spodziewasz ;)

Również jestem zdania co koledzy wyżej. Lepiej zastosować o wiele mniej kulek wysokoodżywczych niż 10 kg niewiadomego pochodzenia ;)

Ral1n 

Wysłany: 2018-03-12, 21:35   

MariuszPosmyk napisał/a:
Dziękuję. Będziesz miał taką okazję prędzej niż się spodziewasz

Haha, rozumiem, że w planach jest zlot forum na Rainbow.

Count me in! :) :):)

Chłopy, dzięki za zainteresowanie.
Serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu