Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karpiowanie bez kulek.
Autor Wiadomość
Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-03-30, 17:04   Karpiowanie bez kulek.

Z góry przepraszam jeżeli temat jest nie na miejscu ale przeglądając różne fora karpiowe(i nie tylko) coraz częściej można się natknąć na wątpi pt."tanie karpiowanie","tanie zamienniki".Wiadomo nie od dziś że nasze hobby trochę kasy pochłania i nie każdy może sobie pozwolić na drogie kulki,pellety czy inne akcesoria.Ostatnio się zastanawiałem czy jest możliwe skuteczne łowienie karpi nęcąc np.samym granulatem dla zwierząt hodowlanych,i łowiąc na ziarna a zamiast boosterów używać soków do herbaty.Jakie jest wasze zdanie? pozdrawiam K.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-03-30, 18:13   

Oczywiście że można:) Ziarna zawsze będą skuteczne a soki owocowe stosuję już kilka lat:) Granulat też zrobi robotę. Dodatkowo polecam spróbować łowić karpie na rosówki czy pęczek czerwonych robaków. Mój kolega pewnej jesieni łowił na rosówki piękne karpie 8-10 kg podczas gdy ja takie same na kulki. Ziemniak jest kolejną zapomnianą przynętą na duże karpie. Ciasto - jest tyle przepisów na ciasta wędkarskie że z powodzeniem znajdziesz coś dla siebie, a zamiast wynalazków typu Riser pellet do powierzchnowego łowienia zastosuj karmę dla psów lub skórkę chleba. To taki powrót do korzeni:)

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-03-30, 18:15   

Groch,też kiedyś z powodzeniem robił fajne wyniki:) nie pytam tutaj pod kątem mojej osoby tylko poprostu zaciekawił mnie ten temat:) Granulat dla kurcząt sam używam z powodzeniem,a soki typu paola robią robotę od roku:)

etyl 

Wysłany: 2016-03-30, 18:19   

Na ziarna możesz mieć super efekty, nawet lepsze niż na najdroższe kulki, ale problemem stają się wtedy leszcze, liny itp. tak samo dzieje się z robakami, chyba że się łowi na komercji gdzie nie ma małej białej ryby. Pellety dobrej jakości juz spokojnie znajdziemy 10zl/kg, warto w czasie promocji kupić sobie zapas.

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2016-03-30, 19:46   

Karlik, chłopaki dobrze mówią... ziarna zawsze będą dobre... raz sprawdzą się lepiej innym razem gorzej... zupełnie jak z kulkami :) I pamiętaj jeszcze o tym, że są kulki dobre i niekoniecznie muszą kosztować fortunę... pierwszy sposób to robić je samemu... są też firmy na rynku, nasze Polskie, gdzie możesz kupić kilogram dobrych kulek za +/- 30 zł.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-03-30, 19:49   

damian90 napisał/a:
ziarna zawsze będą dobre
Damian, u mnie na łowisku wędkarze - mięsiarze oprócz kukurydzy rzadziej grochu nie używają ani kulek ani pelletu. Efekty czasem słabsze, czasem lepsze,ale są. Proponuje zmieszać pół na pół kukurydze z grochem, choć zaznaczam,ze w groch może wejść leszcz..

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-03-31, 17:32   

Wychodzę z założenia - skoro się nie interesuję tematem to się nie wypowiadam. Temat fajny na luzie ale zawsze się znajdzie ktoś kto szuka dziury w całym, prawda mongo2001, ? Proszę moderatorów o wyczyszczenie tematu...

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-03-31, 17:42   

Rumcojs napisał/a:
Wychodzę z założenia - skoro się nie interesuję tematem to się nie wypowiadam. Temat fajny na luzie ale zawsze się znajdzie ktoś kto szuka dziury w całym, prawda mongo2001, ? Proszę moderatorów o wyczyszczenie tematu...

Podpinam się!

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2016-03-31, 17:50   

No i gitara.. Panowie rozmawiajcie na temat bo jest on naprawdę fajny :)
Każdy kolejny post nie związany z tematem zostanie nagrodzony :evil:

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-03-31, 17:55   

No i fajnie :)

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-03-31, 18:23   

Trochę nie rozumiem sensu tematu 0_o napisze tak: trzeba kombinować tak żeby nasze nęcenie było skuteczne. Jeżeli oszczędzamy tak jak w temacie i łowimy to ok, czemu nie?
A jak na siłę chcemy wydać kilka zł mniej a potem siedzieć o kiju to chyba nie tędy droga.

Z mojej strony polecę spróbować paszy dla gołębi ...jakaś lotowa extra czy inne, skład można wybrać pod siebie, w zależności czy chcemy tam kukurydze lub pszenice itd.
Dobrze to doprawić i czasami idzie połowić w cenie ~2/3zł za 1kg, z czego robi się nam po namoczeniu i ugotowaniu 1.5 czy nawet 2kg towaru.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-04-01, 09:11   

Karpiowanie bez kulek, pierwszy rok bardzo dużo opierałem na kukurydzy. Efekty były, nawet ilościowo lepsze niż na kulki. Ale jest taki mankament że na ziarna wchodzą zwykle te mniejsze karpie z populacji danego łowiska. Nawet zakładając na włos kilka ziaren kukurydzy, zwykle łowiłem mniejsze karpie w przedziale 5-6 kg. Te większe zwykle wolą pozbierać kulki :) może tak je po prostu przyzwyczailiśmy. Mozna by się pokusić na używanie przynęt naturalnych np. ślimaki, raki czy inne tego typu przynęty. Ciekawym pomysłem też jest łowienie na ziemniaka, kroisz w kostkę do nęcenia i na włos. Pomysł stary jak świat, ale mógł by się sprawdzić.

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2016-04-01, 16:02   

shivan napisał/a:
Trochę nie rozumiem sensu tematu 0_o napisze tak: trzeba kombinować tak żeby nasze nęcenie było skuteczne. Jeżeli oszczędzamy tak jak w temacie i łowimy to ok, czemu nie?
A jak na siłę chcemy wydać kilka zł mniej a potem siedzieć o kiju to chyba nie tędy droga.

Z mojej strony polecę spróbować paszy dla gołębi ...jakaś lotowa extra czy inne, skład można wybrać pod siebie, w zależności czy chcemy tam kukurydze lub pszenice itd.
Dobrze to doprawić i czasami idzie połowić w cenie ~2/3zł za 1kg, z czego robi się nam po namoczeniu i ugotowaniu 1.5 czy nawet 2kg towaru.

Gdzie można tanio kupić taką paszę?

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2016-04-01, 17:33   

timur, nigdy tego nie używałem, ale znalazłem na allegro.
Pasza
Z przesyłką wychodzi 84 zł za 25 kg, zatem 3,36 zł za kilogram. Czy to dużo czy mało, musisz sam ocenić.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-04-01, 21:27   

Tylko żeby się nie okazało że połowa z tych nasion pływa:) Są sprawdzone ziarna na karpie kukurydza po 0,6zł/kg.

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-04-02, 14:19   

To ja za 25kg karmy dla kurcząt(granulat 4mm) płacę 43zł :) , nic nie pływa i szybko pracuje :)

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-04-02, 16:56   

Karlik, U Przemka jest super mix.. :)

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-04-02, 17:00   

No fakt fajna:) jedyny minus że trzeba wcześniej gotować a jak mam kupiony granulat dla kurcząt to sypię prosto z wora do wiadra dodatkowo w selgrosie kupiłem kilka puszek kukurydzy 2.5kg + booster i HEJA! :)

fel1x
Mariusz Marciniak

Wysłany: 2016-04-02, 17:35   

Super fajna to jest cena tych ziaren. Kosztuje tyle co niektóre kulki zanętowe.

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-04-02, 17:46   

fel1x napisał/a:
Super fajna to jest cena tych ziaren. Kosztuje tyle co niektóre kulki zanętowe.

W sklepie w którym się zaopatruję w ziarna i granulaty mam możliwość skomponowania własnej mieszanki i wymieszania na miejscu.Takim sposobem mam wszystko w jednym worku za połowę tego co kolega podał w linku :)

Odpowiedz do tematu