Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kulki Nash
Autor Wiadomość
Quba94

Wysłany: 2016-03-22, 10:15   Kulki Nash

Witam chciał bym poznać wasze opinie kulek firmy nash. Cena nie jest mała dlatego chciał bym się coś dowiedzieć od osób które łowiły na nie interesuje mnie:
Nash Instant Action 15mm Crab Krill
Nash Instant Action 15mm Mandarynka
Nash Instant Action 15mm Coconut
NASH 4G SQUID 15mm
NASH 4G SQUID FLAKES
NASH TG ACTIVE RAINBOW POP-UP
Nash Citrus Pop Ups Pastel 15mm
Jeśli ktoś by chciał się ze mną podzielić opinia był bym bardzo wdzięczny, albo polecił jakieś inne.

kux 
Waldemar Kowalski

Wysłany: 2016-03-22, 11:55   

Górna półka to i pieniądze "górne"

Mam bardzo dobre doświadczenia ze squidem.

Znam też łowisko gdzie "rządzi" truskawka za dwie dychy, a nasha, solara czy starbaitsa to można sobie co najwyżej samemu przegryźć :mrgreen:

Kup niewielką ilość i potestuj na swojej wodzie

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-03-22, 13:20   

Ja natomiast już drugi sezon zaczynam z Nashem.Bardzo przypadł do gustu mi i miśkom coconut creme.W tym roku kupiłem też CITRUZa pastelowego 10mm.Z racji tego że że w gre wchodzą tylko i wyłącznie jednodniowe zasiadki,czasem jakaś nocka wybrałem przynęty kalibru 10mm ponieważ boje się że na 15czy 20mm mogę się tak szybko brania nie doczekać.Co do kokosa to kulka świetnie pachnie nie spada z włosa,mimo że to seria do szybkiego łowienia 10mm kuleczka siedzi na włosie koło 5h.Mam również booster kokosa 100ml którego używał wyłącznie do dopalenia przynęty na haku.Citruz głośno okrzyknięty jesienią zeszłego roku,więc się skusiłem.Kupiłem słoiczek 10mm pastelowych,w komplecie jest również 3ml flavora o smaku citruza który okrazu zaaplikowałem na kulki w słoiczku-nabrały jeszcze mocniejszego zapachu.Nęcę punktowo z materiałami PVA używam tylko i wyłącznie kulek 10mm(na zestaw na PVA leci 6-8 kulek rozgniecionych+granulat na kurcząt o którym pisałem w innym wątku)Miejscówkę zanęcam spombem owym granulatem z dodatkiem gluga Roda.Reasumując cena moim zdaniem zgodna z jakością kulka szybko pracuje oraz dała mi w ubiegłym sezonie najwięcej ryb,a próbowałem już różnych producentów.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2016-03-22, 13:43   

Karlik napisał/a:
Bardzo przypadł do gustu mi i miśkom coconut creme.

Potwierdzam. U mnie też się sprawdziła kokosowa kuleczka.

Karlik napisał/a:
kuleczka siedzi na włosie koło 5h

Co masz tutaj na myśli? W moim przypadku kulka ta przez całą noc "wymęczyła" kilka brań.

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-03-22, 17:37   

Chodziło mi o to że kuleczka 10mm spokojnie te 5 h poleży.Pisałem też że u mnie w grę wchodzą tylko jednodniowe zasiadki i dłużej jak te 5-6 godzin staram się nie trzymać zestawu.Wiadomo kulka 10mm szybciej się rozłoży niż kuleczka większego kalibru.

tomekszk 
Tomek Szklarek

Wysłany: 2016-03-22, 19:17   

Karlik, A może spróbować szybciej rozpuszczalnych przynęt? Wydaje mi się że sprawdzą się lepiej niż małe kulki które mocno prowokują leszcze i innych "gości", chyba że akurat u Ciebie nie występują :)

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-03-22, 21:39   

Jakie przynęty masz na myśli kolego?leszcze,karasie,liny i inna drobnica występuje:) ale w momencie jak nie mam kontaktu z karpiami to i karaś powyżej kilograma cieszy czy leszcze po 60/70cm :)

tomekszk 
Tomek Szklarek

Wysłany: 2016-03-22, 22:15   

Karlik, Zaczynając od większego kalibru pelletów których teraz mamy naprawdę sporo na rynku po przynęty przeznaczone na zimną wodę (serie Cold Water). W cieplejszej wodzie (maj-październik) takie kulki powinny pracować mocno przez kilka godzin. Nie wiem jak na Twoich krótkich zasiadkach sprawdza się dopalanie przynęt dipami - zawsze to jakieś zwrócenie uwagi ryb (chociaż w niektórych sytuacjach mocno odstrasza :D ). Wszystko zależy od sytuacji i od wody na której łowisz, możliwości jest naprawdę sporo i nie ograniczałbym się na Twoim miejscu do używania tylko małych przynęt ;)

Quba94

Wysłany: 2016-03-22, 22:50   

a jakie kulki masz na myśli mówiąc o serie Cold Water?

Quba94

Wysłany: 2016-03-22, 22:53   

powiem tak moje zasiadki wyglądają też raczej krótko ok 8-10h i sporadycznie jakaś nocka wpadnie więc przetestuje też te 10mm tak jak kolega pisał a na drugim zestawie te 15mm i zobaczę na co lepiej będą brały a i jeszcze jedno pytanie bardziej polecacie pop-up czy zwykłe kulki tonące?

Kolego!

1. Nie pisz posta pod postem tylko edytuj poprzedni.
2. Pisownia.

Prezes

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2016-03-23, 14:48   

To już kwestia "wstrzelenia" się w warunki panujące na łowisku i w gust miśków.na muł,patyki zarośla raczej popek 2-3cm nad dnem.Ja osobiście zakładam kokosa 10mm tonącą a na drugi zestaw CITRUZA popka.Potem to już tylko kombinuję:pływająca kukurydza,bałwanki itp.

Co do dipów to stosuję boostery nasha seria instant action z racji tego że nie ma dipów delikatnie dopalam siateczkę PVA oraz kuleczkę chyba że czasem zapomnę :)

tomekszk 
Tomek Szklarek

Wysłany: 2016-03-23, 17:34   

Quba94, Seria przeznaczona na zimne wodę (przeważnie listopad - kwiecień). Kulki zawierają składniki dzięki którym szybciej się rozpuszczają, a nie leżą jak kamień w zimnej wodzie. Pierwszy z brzegu przykład IB Carptrack Banana 16mm 1kg . Bardzo fajne rozwiązanie również na zawody i krótkie zasiadki gdzie liczy się szybkie zwabienie ryb ;)

karpmaniac 
Darek Niestroj

Wysłany: 2016-03-23, 22:07   

Quba94, flakes to nic innego jak kulka pocięta na płatki. Ja używałem 4g squid i nie narzekam, coś tam się wyciągnęło. Jeżeli chodzi o mandarynke, to z powodzeniem używałem popki do balwanka by złamać zapach kulki tonącej. Na citrusa miałem brania na pojedynczą kulkę pastelową. Natomiast na craba jak i kokosa nie doczekałem się brania.

Odpowiedz do tematu