Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mały Szwałk
Autor Wiadomość
Sawik 

Wysłany: 2014-01-03, 23:41   

Witam wszystkich
Wlasnie zarezerwowalem stanowisko nr 5 na szwalku poczatkiem czerwca jakies podpowiedzi co do tego stanowiska i jesli ktos posiada fotki byl bym bardzo wdzieczny

Konrad 1
Konrad

Wysłany: 2014-02-13, 11:21   

Cześć Sawik. W jakim terminie zarezerwowałeś ,,5" w czerwcu? Może usiądę tam
w podobnym czasie.
Pozdrawiam.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2014-02-13, 11:39   

Sawik napisał/a:
Wlasnie zarezerwowalem stanowisko nr 5 na szwalku poczatkiem czerwca jakies podpowiedzi co do tego stanowiska i jesli ktos posiada fotki byl bym bardzo wdzieczny

W 2013 dwa razy rezerwowałem to miejsce i za pierwszym razem właściciel dał ciała, a za drugim razem Kwiecień i koniec końców tam nie usiadłem. Gdy zajechałem na 11stkę obejrzałem sobie tą 5. Według mnie najlepiej wyglądające stanowisko. Łowisz w sporej zatoczce z wieloma ciekawymi miejscami do obłowienia. Warto poświęcić kilka godzin na dokładne wysondowanie zatoki.

Może w tym roku ojca namówię na Szwałk ale koniecznie na 5 właśnie. Ja zarzucę wędki na karpie, a ojciec z pewnością połowi konkretne leszcze bo ich tam nie brakuje.

Inna dobra wiadomość to p-podobnie Kwiecień został wyautowany z tego łowiska i mam nadzieję, że nie będzie kwiatków z rezerwacjami. Teraz stronę łowiska i ogólnie łowiskiem zajmują się chłopaki z Olecka. Poznałem ich na łowisku Lisy i są konkretni :idea:

Pozdrawiam - Marek !

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2014-02-13, 19:34   

Konrad 1, Sawik, weźcie dużoooo różnych środków przeciw komarom, bo na piątce zjadają człowieka żywcem :twisted:

Konrad 1
Konrad

Wysłany: 2014-02-14, 08:35   

Na ,,5" komary? Usiądź na ,,11" tam to są komary!
Pozdrawiam!

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2014-02-15, 10:16   

To aż się boję pomyśleć co jest na 11......

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2014-08-01, 09:40   

Jakby ktoś byłby zainteresowany wspólną zasiadką na Szwałku Małym 11-14.09.2014 to serdecznie zapraszamy, zachęcam do obejrzenia Naszej zapowiedzi i odwiedzania w tym terminie naszego fanpage-u na facebook-u

Pozdrowionka :mrgreen:

JarekJarecki 

Wysłany: 2014-08-12, 08:10   

Macie Panowie jakies wieści na temat Szwałku?
Łowił ktos może ostatnio?
A jak wyniki z stanowiska nr 8 ?

siemach 
standard plus zero

Wysłany: 2014-09-08, 08:56   

JarekJarecki napisał/a:
Macie Panowie jakies wieści na temat Szwałku?
Łowił ktos może ostatnio?
A jak wyniki z stanowiska nr 8 ?

Ten rok na Małym Szwałku bardzo udany.
Padły bardzo ładne sztuki do tego w doskonałych ilościach.
Ostatnie dni również bardzo dobre.
Dominują stanowiska 18, 19, 1 czyli strona wschodnia jeziora.
Wiosną kulki owocowe, dominacja - truskawka.
Jesien to czas smierdziuchów :)
Rekord sezonu to 19,2kg, ale czekamy na jesienne "świnki" :)

Szkoda, że nie udało sie zorganizować zawodów w tym roku.
Wszystkim karpiowiczom pałamania kija :)

Film z wyprawy na Szwałk Mały w roku 2014:
https://www.youtube.com/watch?v=pFxcDgyCQCA

Popraw i opisz link.MateuszJanusz

siemach 
standard plus zero

Wysłany: 2015-06-02, 14:28   Wszystko o Małym Szwałku

Wszystko o Małym Szwałku znajdziecie na stronie łowiska:
www.maly-szwalk.pl

GROCH001 
Krystian Grochowski

Wysłany: 2015-06-16, 08:09   

Cześć, siada ktoś na Małym Szwałku czw/pt->pon/wt? Niestety kompan mój "odpadł". Jak ktoś chętny to priv.

kolasek

Wysłany: 2015-07-27, 11:47   

To jezioro Mały Szwałk jest własnościowe? skoro łowisko komercyjne i się płaci to powinno być własnościowe, z tego co się orientuje to na mazurach nie można jeziora kupić i stawiać pomostów za które trzeba płacić.

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2015-07-27, 13:38   

kolasek, mylisz pojęcia... Nie płacisz za pomost tylko za zezwolenie na wędkowanie.
Druga rzecz jeziora nie kupisz tylko możesz dzierżawić przez x lat. A pomosty możesz stawiać jeśli dzierżawisz taki zbiornik, nie ma zakazów.

kolasek

Wysłany: 2015-07-27, 14:01   

teraz już rozumiem, dzieki za wyjasnienie, czyli np. znajduje gdzies w Polsce jakieś jeziorko i moge je dzierzawiz na X lat i zrobic z niego łowisko?

Na forum używamy polskich znaków, zdania zaczynamy z dużej litery ! Popraw wszystkie swoje posty, w każdym jest to samo. MateuszJanusz

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2015-07-27, 14:03   

Byłem jedną dobę bardziej na luźnym wypadzie ze szwagrem i dwoma kolegami aniżeli na karpiach w terminie 22/23 lipca.

Nie mam sił do tego łowiska :evil: o mały włos po raz trzeci moja rezerwacja byłaby fikcyjna :idea:

Zarezerwowałem stanowisko 8. Kolega wziął 7. Jadąc w południe nad Szwałk dzwoni kolega, że na 8 siedzą wędkarze i nie maja zamiaru się pakować. Trochę przepychanki z Wijasem było i koniec końców usiadłem na tej 8.

Co do karpi to brania się nie doczekaliśmy. Karpie są w końcowej fazie tarła i według Wijasa wiele z nich nie wytarło się do końca także jeszcze cały sierpień spodziewa się słabych brań.

Postawiłem na kilka godzin kamerkę podwodną i obserwowaliśmy ryby.

Moja rada - nie sypać tam ziarnem ! chyba, że się chce łowić płocie i leszcze :P

Sypnąłem pod kamerę puszkę kuku i 5 garści pelletu 6mm. Nie zdążyłem wrócić łódką do brzegu (150m) i kolega mi powiedział, że 90% żarcia zniknęło. Masakryczne ilości drobnego białorybu tam są. Może dlatego karpie mają słabe przyrosty.

Pozdrawiam - Marek !

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2015-07-27, 14:14   

kolasek, zależy na ile lat podpiszesz dzierżawę, po tym jak będziesz takie jezioro dzierżawił tak możesz zrobić łowisko z niego tylko powstaje pytanie z czym wystartujesz a mianowicie jakie ryby, ilość ryb oraz waga w danym zbiorniku są, dodatkowo musisz się liczyć z tym że co roku trzeba zarybiać zbiornik (zgodnie z podpisaną umową dzierżawy)
Ale to już musisz w przepisy się wczytać :)

marec-ki, ogólnie zdziwiony jestem że po rezerwacji stanowisko nie zostało zwolnione i Wijas z tym nic nie zrobił... Co do drobnicy to masz racje, tam trzeba stosować kulki 22+ i w miarę twarde, broń boże pellet lub ziarna drobnica w tedy spustoszenie robi...

kolasek

Wysłany: 2015-07-27, 14:30   

Pytam, bo wujek chcę właśnie otworzyć łowisko i może podsunę mu pomysł z dzierżawą jeziorka, on żadnych kokosów na tym nie chce zbijać, wędkuję od urodzenia i to jest jego całe życie, prowadzi dwie duże firmy za chwilę odchodzi na emeryturkę i na starość chcę właśnie zainwestować kasę w łowisko, bo mówi, że zanim odejdzie chcę przekazać pasję młodym ludziom, bo wędkarstwo zanika... ale to jego teoria :) napisałem co mówi za każdym razem :)

Ostatni raz proszę abyś zdania zaczynał z dużej litery! MateuszJanusz

siemach 
standard plus zero

Wysłany: 2015-07-27, 15:18   

@marec-ki
Z tego co wiem, to nie wina błędnej rezerwacji, tylko poprzednik ze stanowiska 8 myślał, że może przedłużyć sobie pobyt o dzień.
Chyba tylko Ty masz takie szczęście albo jesteś jednym z niewielu :)
W każdym razie.
Tarło w tym roku było słabe. Ryby nie do końca się wytarły i wygląda na to, że tarło będzie przebiegać lub przebiegło w 2 etapach.
To trudny okres dla karpiarzy, bo skuteczność łowiska spada.
Całe szczęście karpie na Małym Szwałku łowione są systematycznie, może nie w rewelacyjnych ilościach, ale za to druga część lata i jesień zapowiadają się bardzo ciekawie.
Masz rację co ro drobnej białej ryby.
Wzdręgi, płocie i leszcze to udręka łowiska. Ziarnem można sypać jak najbardziej, ale trzeba wspierać nęcenie dużymi kulkami jak wspomniał @Storm.

@kolasek
Dzierżawa jeziora nie zawsze da możliwość stworzenia łowiska karpiowego w szczególności.
Niestety karp jest rybą ilościowo mało zarybieniową.
Nie można tu dowolnej ilości karpia wpuścić na dzierżawione łowisko, bo może się to skończyć odebraniem łowiska.
Mały Szwałk jest łowiskiem, które pamięta czasy PRLU i te największe sztuki również pamiętają te czasy. Co ciekawe, każdego roku więcej łowi się karpi niekutych.

Odpowiedz do tematu