Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mały Szwałk
Autor Wiadomość
marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-09-28, 10:09   Mały Szwałk

Witam,

szukam informacji na temat łowiska Mały Szwałk ;) Wiem, że w internecie można znaleźć sporo informacji ale może ktoś z kolegów miał przyjemność bądź okazję :) wędkować na tym jeziorku ??

Może zamiast wklejania linków do "obcych" stron internetowych warto by było stworzyć własną bazę wiedzy na temat łowisk ? :)

Pozdrawiam

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2011-09-28, 10:27   

Skarbnicą wiedzy jest tutaj Marek Kwiecień

mkwiecien@adn.pl

napisz do niego.

Artur Strauss

tatamarcela 
-grzegorz-

Wysłany: 2012-03-20, 14:05   

marec-ki, czy udało ci sie zdobyć jakieś info o tym łowisku? A może byłeś już tam i mógłbyś podzielić się doświadczeniem?
W ubiegłym roku chciałem się tam wybrać jednak się nie udało, ale w tym roku to bankowo jadę:)

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2012-11-12, 11:07   

tatamarcela napisał/a:
marec-ki, czy udało ci sie zdobyć jakieś info o tym łowisku?

Upss dość późno Twój post zobaczyłem :oops: udało się tyle, co jest w necie na innych stronach. Z informacji szczątkowych wiem, że w tym roku Mały Szwałk nie był zbyt chojny dla karpiarzy, a może to tylko zasłona dymna ze strony karpiarzy ? :roll: Na majówce podobno niemal wszystkie stanowiska były zajęte. Ryba nie żerowała. Pływali z kamerą podwodną i pokarm nie był zjadany. Długo trzymał lód i woda była na majówce jeszcze zimna - może to było przyczyną ? Potem w trakcie sezonu podpytywałem się co i jak to ponoć podczas parudniowych zasiadek trafiały się pojedyncze sztuki. Miałem jechać w tym roku ze znajomym, ale nie mogliśmy zgrać urlopów w tym samym czasie. Nie ukrywam, że w przyszłym roku będę chciał tam pojechać. Może na majówkę właśnie :idea:

Łowisko ma w końcu porządną stronę WWW:

Łowisko Mały Szwałk - strona WWW

Pozdrawiam - Marek !

bolekr 
Rafał Lazarowski

Wysłany: 2013-02-09, 17:19   

Nie wiecie czy jest możliwość wynajmu jakichś domków w pobliżu tego jeziora??

cris 

Wysłany: 2013-02-09, 19:16   

Witam, bolekr jeśli byś chciał to tylko i wyłącznie pokoje w Dworku Szwałk.Co do ceny trzeb by przedzwonić i zapytać.

Pozdrawiam

groshek78 
Tomasz Grochowski

Wysłany: 2013-02-24, 16:53   

Witam w dniach 20-23.06.2013 są zawody na Szwałku może wybiera się ktoś ? Ja mam chęć ale nie mam z kim wystartować . Zamierzałem w tym roku tam zawitać a zawody to dobry pretekst :lol: Więcej info na stronie łowiska.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-03-20, 19:06   

Rozmawiałem dziś z p. Markiem Kwiecień.

Podpytałem się go o parę rzeczy bo z kolegą jedziemy tam na 3 doby. Pan Marek namawiał mnie na te zawody czerwcowe i muszę się poważnie zastanowić nad nimi.

Powiedział również, że warto mieć ponton bo z rzutu ciężko połowić, tym bardziej, że ryby często parkują w grążelach i trzcinach.

Pozdrawiam - Marek !

romanolo 

Wysłany: 2013-05-17, 13:40   

Ktoś ma jakieś informacje o efektach połowów w tym roku?

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-05-21, 21:52   

romanolo napisał/a:
Ktoś ma jakieś informacje o efektach połowów w tym roku?

Podłączam się pod pytanie.

Wybieram się na zawody, o których wspomina marec-ki, i chętnie posłucham co w trawie piszczy.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-05-22, 12:44   

Z informacji jakie mi przekazano wynika, że rybka gryzie i to ładnie. Padło kilka karpi w przedziale 10-17kg. Podobno nieźle połowiło stanowisko nr.11.

Pozdrawiam - Marek !

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-05-22, 22:11   

UWAGA !!

Nie dokonujcie rezerwacji poprzez system dostępny na stronie łowiska !! Marek Kwiecień (opiekun), który odpowiada za stronę i informowanie właściciela Andrzeja Wijasa o dokonanych rezerwacjach nie wywiązuje się z tego obowiązku !!

Moja rezerwacja zrobiona 20 marca (wtedy też od razu opłaciłem stanowisko) okazała się fikcją :evil: Pan Wijas nic nie wie o tym abym to ja miał za tydzień przyjechać na ryby. Wpisani są Ci co zapisali się bezpośrednio u p.Andrzeja.

Wszystkie przygotowania poszły się je..ć :!: :!: Mam nadzieję, że plan B wypali bo inaczej długi weekend przesiedzę przed TV :roll:

Pozdrawiam - Marek !

woocasho 
złap i wypuść!!!

Wysłany: 2013-05-24, 08:28   

Witam Koledzy ja również szukam jakiś informacji na temat tego łowiska :) Udało mi się wyrwać miejsce 18 z kolegą ktoś coś wie ? ... Jakie są preferencje łowiska : śmierdziel czy słodycz ?

woocasho 
złap i wypuść!!!

Wysłany: 2013-05-24, 08:29   

Jadę teraz 30.05.2013 do 2.06.2013r.

romanolo 

Wysłany: 2013-05-24, 23:13   

O zapachach wiem tyle ile znalazłem w necie + to co mi napisał Marek Kwiecień czyli cyt "smaki : BANAN KRAB, TRUSKAWKA-RYBA kulki tonace do lowienia"

Największy karp chyba padł na squid/octopus

Jak wrócisz napisz koniecznie kilka słów o wrażeniach. Powodzenia!

woocasho 
złap i wypuść!!!

Wysłany: 2013-05-27, 21:47   

Kulaski KRABOWE firmy JETfish już na miejscu .... myślę że własnie przełamię je banankiem.. :)właśnie z tego co czytałem i oglądałem ludzie stosują przyjemne śmierdziuchy :) oczywiście i na słodkie będę próbował !!! w miarę możliwości opiszę wrażenia ! Wiem jedno jeśli łowisko przywita mnie z otwartymi ramionami !!! to będe czestym bywalcem na tym łowisku nie mam daleko 139km !

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-06-03, 19:27   

woocasho, I jak tam wyniki na Szwałku?

cris 

Wysłany: 2013-06-04, 22:11   

Właśnie jak efekty ?Bo za tydzień wpadam:)

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-06-05, 08:14   

cris napisał/a:
Właśnie jak efekty ?Bo za tydzień wpadam:)

Które stanowisko ?

W ubiegłym tygodniu "podobno" ładnie połowiono. Zaskakująco łowna w tym roku jest 1-ynka z tego co się słyszy.

Pozdrawiam - Marek !

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-06-05, 19:55   

W długi weekend podobno kiepsko było z braniami....

cris 

Wysłany: 2013-06-06, 14:48   

Marecki ja lece na stanowisko 11 a będę od 11 do 14:)

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-06-06, 14:52   

Ja teraz mam na lipiec rezerwację - stanowisko 5 ;)

Połamania Cris - daj po powrocie znać co i jak :idea:

Pozdrawiam - Marek !

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-06-07, 08:24   

K..a nie mam sił do tego łowiska :evil: drugi raz odwołali mi rezerwację stanowiska 5 :/

Pozdrawiam - Marek !

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-06-07, 08:56   

marec-ki napisał/a:
K..a nie mam sił do tego łowiska :evil: drugi raz odwołali mi rezerwację stanowiska 5 :/

A kto Ci odwołał, właściciel, czy MK?

Artur Strauss

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-06-07, 08:59   

Teraz Wijas, który twierdzi, że MK miał już kogoś zapisanego od marca !! Ja kurna też miałem rezerwację od marca i kasę nawet wpłaconą.

Kręcą i tyle :idea:

Pozdrawiam - Marek !

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2013-06-07, 12:10   

marec-ki napisał/a:
Teraz Wijas, który twierdzi, że MK miał już kogoś zapisanego od marca !! Ja kurna też miałem rezerwację od marca i kasę nawet wpłaconą.

Kręcą i tyle :idea:

Może i ten i ten miał zapisanego Ciebie? :)

A tak po prawdzie, to powinni z tym zrobić porządek.

Artur Strauss

MM1977 
Marcin Miętus

Wysłany: 2013-06-07, 12:27   

marec-ki, to chyba jasny sygnał, że musisz sobie odpuścić tę wodę :( Żenada z tą rezerwacją!!!

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-06-07, 12:38   

Dobra wziąłem stanowisko 11 w tym terminie. Może ryby wynagrodzą całe to zamieszanie.

Pozdrawiam - Marek !

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-06-23, 19:31   

Na zawodach z rybami kiepścizna. 2 zespoły złowiły ryby. Zwycięzca na st. nr 6 wyciągnął 4 szt. Kolejna ekipa wyciągnęła jedną sztukę. Pozostałe ekipy bez brania poza nami we wczorajszą noc na st. 19. Niestety odnotowaliśmy 2 spinki w tym jeden misiek był już na wyciągnięcie ręki :( Generalnie ryby w zatokach nie było, a wywózka "na wodę" skutkowała leszczami. Przyducha straszna. Może teraz zmiana pogody przyniesie tam brania...

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-06-25, 15:37   

Maciek, a jak wygląda sprawa dojazdu do stanowisk ? Czy po tych ulewach nie zrobiło się bagno ?

Kurka wodna to potwierdziły się plotki, że ryba poszła w tarło i ma w nosie żerowanie. Nie poddaję się i będę walczył ;)

Pozdrawiam - Marek !

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-06-25, 17:53   

marec-ki, Do niedzieli nie było widać śladu tarła. Bardziej bym obstawiał brak tlenu w wodzie..
Jak wyjeżdżaliśmy to jeszcze sucho było, ale nie sądzę, żeby tam ciężko z dojazdem było, choć dojazdu do 11-stki nie pamiętam. Dwa brania w niedzielę w nocy z zatoczki były, więc może schodzi ryba do brzegu. Walcz i przygotuj się na walkę z komarami :evil:

łowca 
Paweł Dulęba

Wysłany: 2013-06-25, 19:02   

Panowie, siedziałem na Małym w zeszłym roku we wrześniu przez prawie tydzień. Niestety bez efektów. Siedziałem na stanowisku "8". Siedział tez koleś na chyba "5". Również przez tydzień. Złowił chyba tylko dwie sztuki. Ja byłem z kolegą. On również bez brania.
Niestety dopiero po 4 dobie właściciel łowiska powiedział nam że ktoś mu jakiś czas temu zniszczył przegrodę łączącą Wielki Szwałk z Małym i chyba mu ryby uciekły na duże jezioro i że na jesień będzie musiał odłowić karpie na dużym i przerzucić na małe.
Tak nam powiedział właściciel. Byłem bardzo ciekawy jak połowy w tym roku będą wyglądać.
Na tą chwilę widzę że nieciekawie i chyba nic się nie zmieniło. Szkoda bo mam z tej wody piękne wspomnienia i wyholowane wspaniałe misiaki.

Konrad 1
Konrad

Wysłany: 2013-06-25, 21:21   

Witam. Potwierdzam słowa Pawła, spotkaliśmy się we wrześniu ,,u mnie" na 5-tce. Faktycznie słabo karpie żerowały. Praktycznie w ostatnie 3 noce dostałem karpie - 3 sztuki.
Na Szwałk jeżdżę od kilku lat, generalnie im gorsza pogoda tym lepsze brania. Po nawałnicy, dużym wietrze, porannym przymrozku - zawsze coś gryzie. Zawody odbyły się w chyba najgorszym z możliwych terminów. Dwa lata temu z kumplem siedzieliśmy pod koniec czerwca na 8-ce. Woda zielona, kwitła od glonów, zakładaliśmy kulki ze ,,złota" - same leszcze, ostatniej nocy mały karpik się nade mną zlitował. Jednak szacun i gratulacje dla Thomasa że udało mu się wydłubać 4 sztuki z ,,górki "chyba skoro siedział na 6-tce. Spotkaliśmy się kiedyś jak łowił na 8-ce a my na 11-tce, wtedy też pokazał mam klasę. Gratulacje Thomas!

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-06-25, 21:55   

Konrad 1 napisał/a:
Zawody odbyły się w chyba najgorszym z możliwych terminów. Dwa lata temu z kumplem siedzieliśmy pod koniec czerwca na 8-ce. Woda zielona, kwitła od glonów, zakładaliśmy kulki ze ,,złota" - same leszcze, ostatniej nocy mały karpik się nade mną zlitował. Jednak szacun i gratulacje dla Thomasa że udało mu się wydłubać 4 sztuki z ,,górki "chyba skoro siedział na 6-tce. Spotkaliśmy się kiedyś jak łowił na 8-ce a my na 11-tce, wtedy też pokazał mam klasę. Gratulacje Thomas!

Teraz dokładnie to samo. Potwierdzam słowa Konrada i dołączam się do kratulacji dla Thomasa.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-06-26, 11:23   

Jeżeli ktoś ma to prosiłbym o zdjęcia stanowiska 11 wszelkiej maści ;)

Pozdrawiam - Marek !

Konrad 1
Konrad

Wysłany: 2013-06-26, 12:54   

Marecki daj znać czy dostałeś info ode mnie.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-06-26, 13:51   

Konrad 1 napisał/a:
Marecki daj znać czy dostałeś info ode mnie.

Tak tak i artykuł już przeczytałem. Mieliście niezłe niespodzianki :mrgreen:

Dzwoniłem do Wijasa potwierdzić czy aby na pewno nic się nie zmieniło w sprawie mojej zasiadki :lol:

Powiedział, że na dzień dzisiejszy do 12stki idzie dojechać, a sama 11stka jeszcze nie pływa :P

Pozdrawiam - Marek !

Konrad 1
Konrad

Wysłany: 2013-06-26, 18:19   

Tak jak mówiłem, dobra ulewa i osobowym nie wyjedziesz.
Sama 12 też jest dobrym wyjściem w razie czego, chyba jedyne stanowisko gdzie możesz mieć efekty z rzutu, a im mniej chlapania tym większa szansa na 15+.
Pozdrawiam.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-07-05, 19:16   

Niestety ... 3 doby na Szwałku i poza leszczami i krąpiami zero karpi :roll:

Woda w sumie jak to mówi mój kolega "sutów nie urywa", czyli bez szału. Ot typowe mazurskie jezioro ale mniejszych rozmiarów bo ok 70hektarów. Pływając łódką można zauważyć kilka ciekawych miejsc. Pływałem z echo od linii między stanowiskami 6 i 11 w stronę 9 i 10. Dno to praktycznie wszędzie blat 5-5.5m. Namierzyliśmy górkę mniej więcej w linii między stanowiskami 6 i 11 (głębokość 3.5m). Spora ilość raków. Po nocce wyjmowałem zestawy bez kulek,a po kilku godzinach kulka 24mm miała już tylko 10mm średnicy.

Duuuuża ilość wzdręg, płoci, krąpi i ładnych leszczy. Mało drapieżnika. Stwierdziłem, że mój drugi wyjazd na Szwałk to bardziej wyjazd feederowy i spławikowy z ojcem z nastawieniem na te leszcze, wzdręgi i płocie ;)

Dzicz totalna :idea: Siedzieliśmy z kompanem na stanowisku 11. Brak dojazdu autem. Parking na stanowisku 12 oddalonym o jakieś 70m. Dowóz rzeczy tylko łódką bo ścieżka między stanowiskami to bagno. Mieliśmy bobrów za sąsiadów :P przy nas powaliły nieduże drzewo do wody ;) Na drugim brzegu zaobserwowaliśmy pokaźnych rozmiarów dzika, który się pluskał w wodzie.

Kładki oddalone od brzegu o jakieś 20-30m. Po deszczu trzeba uważać biegnąc do brania bo można zaliczyć kąpiel (wąskie deski od brzegu do kładek). Koledze ze stanowiska 6 się to przytrafiło ;)

Obejrzałem po przyjeździe stanowisko 5 i zatokę należącą do tego stanowiska. No i byłem zły, że nie mogłem tam usiąść. Na prawdę super miejsce. Kolejna moja zasiadka to KONIECZNIE to miejsce :!:

Pan Andrzej Wijas posiada jedynie 3 łódki które wyglądem sprawiają wrażenie, że zaraz się rozpadną. Warto zaopatrzyć się w ponton. Ja mimo, że ewidentnie rezerwowałem stanowisko i łódkę to takowej nie miałem w rezerwacji. Dobrze, że nie było innych wędkarzy poza stanowiskiem 5 i 6 w tym momencie to mogliśmy wziąć łódkę.

To minus tego łowiska - słaba organizacja systemu rezerwacji ze strony p. Andrzeja. Zawsze COŚ :roll:

Wyjeżdżając porozmawiałem chwilę przez telefon z p. Andrzejem. Powiedział, że na Szwałku jak i innych jeziorach, które ma w dzierżawie poniżej 3-4m nie widać ryb ponieważ woda jest bez tlenu tam. Koledzy na stanowisku 6 przez tydzień we dwóch złowili tylko albo i aż 2 karpie. Według p. Andrzeja szykuje się powtórka z 2012 roku. Mała ilość tlenu w wodzie, późne tarło karpia spowodują, że do końca lipca, a nawet sierpnia nie ma co sensu siadać. Chętnym którzy chcą teraz przyjechać na ryby odradza to.

Za rok być może tam znów zaitam i koniecznie na stanowisko 5 ;)

Pozdrawiam - Marek !

łowca 
Paweł Dulęba

Wysłany: 2013-07-06, 00:43   

Czyli moja teoria się niestety potwierdza :|
Czekam na dobre wieści z tej wody. :>

Odpowiedz do tematu