Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tiki Taka Anaconda - opinie
Autor Wiadomość
PitBull89 

Wysłany: 2016-02-16, 21:33   Tiki Taka Anaconda - opinie

Witam czy używa ktoś tych sygnalizatorów? Jestem przed zakupem i szukam opini jakieś minusy ?

Piotr3k 

Wysłany: 2016-02-19, 11:29   

Witaj. Użytkuje te sygnalizatory od zeszłego roku. Posiadam wersję 3+1. Są zgrabne, dobrze widoczny jak i słyszalny sygnał brania. Bateria w centralce długo trzyma. Łatwa obsługa centralki jak i samych sygnalizatorów. Z zasięgiem dotychczas nie miałem problemu. Pozdrawiam

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2016-02-19, 12:55   

Piotr3k napisał/a:
Z zasięgiem dotychczas nie miałem problemu.
Jaki mają zasięg mniej więcej?

Piotr3k 

Wysłany: 2016-02-19, 13:09   

Rumun napisał/a:
Piotr3k napisał/a:
Z zasięgiem dotychczas nie miałem problemu.
Jaki mają zasięg mniej więcej?

Dotychczas nie mierzyłem maksymalnej odległości ale jeśli się oddalałem od stanowiska 60-70 m to problemu nie miałem z zasięgiem. Na zasiadce będę za miesiąc dopiero to mogę sprawdzić i wtedy Ci dokładnie odpiszę.

TomForMod 
Tomasz Nawrocki

Wysłany: 2016-02-19, 16:44   

Mają dwie wady:
- pamięć brania nie jest przekazywana na swinger / hanger,
- sygnał nie jest przekazywany 1:1 (występują 1-2 sek. opóźnienia na centrali czy lampie).
Poza tym działają bezbłędnie - spędziły ze mna poprzedni sezon, spędzą z pewnością i ten ;)

bzyku 

Wysłany: 2016-03-14, 05:57   

Co do przekazania sygnału na centralke to faktycznie jest opóźnienie ale wyglada to na to że robi się to tylko wtedy gdy włącza sie tak jakby tryb uspienia (czuwania).
W momencie kiedy się centralke wybudzi pokazuje wszystko bez opóźnienia.
Mnie osobiście to nie przeszkadza bo nie nastawiam się na łowienie leszczy lub płoci (ma być rola).

Co do wykonania to nie mam zastrzeżeń . Wszystko wygląda bardzo fajnie i starannie.
Jedyne czego mi brakuje to w centralce zawieszki na smycz. Jest jedynie klips do podpięcia na pasek do spodni.

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2016-03-14, 20:13   

Wszystko co napisaliście jest w sumie prawdą, użytkuję Tiki 4+1 od samego początku, kiedy pojawiły się tylko na rynku. Lecz jak dla mnie znacznie większą wadą jest brak zapięcia na smycz niż to opóźnienie 1 sekundowe, które i tak jest nie odczuwalne gdy śpimy :) Bądźmy ludźmi... To tak jak niektórzy piszą, że łóżko A jest bee a B jest super bo waży 200 gramów mniej :mrgreen:
Są czułe, głośne, zgrabne... i baterie, dwie małe AAA po 2 zł a nie 9v za 20... Mi przy intensywnym użytkowaniu od Marca jeden sygnał dał oznakę, że bateria słabnie we wrześniu... :)
Zasięg sprawdzony to 80 m. Dalej nie próbowałem bo potrzeby nie miałem, lecz na wiosnę sprawdzę z ciekawości.

Lovo 

Wysłany: 2016-04-12, 12:48   

damian90 napisał/a:
Mi przy intensywnym użytkowaniu od Marca jeden sygnał dał oznakę, że bateria słabnie we wrześniu....

Mam do Ciebie pytanie w jaki sposób te sygnalizatory dają znać o słabej baterii i czy centralka też jakoś sygnalizuje słabą baterię?

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2016-04-12, 20:52   

Lovo, W centralce jest 9 v... wstyd się przyznać ale odkąd je mam to jeszcze baterii nie wymieniałem, a przeważnie centralke mam włączoną non stop podczas zasiadek. Muszę teraz zmienić dla pewności...
W sygnałkach gdy bateria jest słaba to pika on tak średnio co 10 minut...

Lovo 

Wysłany: 2016-04-13, 08:31   

Dzięki za informacje damian90

Lovo 

Wysłany: 2016-04-13, 09:25   

Nachodzą mnie jeszcze takie pytania: czy posiada ktoś instrukcję obsługi do nich w języku polskim, czy testował ktoś lampkę RLD Tent Lamp, która działa z systemem Tiki Taka i wreszcie czy myślał ktoś nad przeróbką tych sygnalizatorów tak by uzyskać pamięć brania w swingerze. Moim zdaniem jest to do zrobienia rozbierając sygnalizator i przepinając kable z gniazda jack pod diody z pamięci brania w sygnalizatorze. Proszę o Wasze opinie.

Lovo 

Wysłany: 2016-05-02, 14:31   

Wczoraj robiłem testy centralki- w nierównym terenie (górki, drzewa itp.) jakieś 150 metrów i dalej bez problemu łapie sygnał, także jest dobrze :)

mrok74 

Wysłany: 2016-12-15, 09:59   

Witam wędkarzy. Miałem te sygnalizatory przez 3mc i szybko sprzedałem. Lubię łowić delikatnie a wg mnie rolka w tych sygnałach jest za ciężka, dźwięk za głośny na minimalnej pozycji(wolę zdecydowanie ciszej) no i baterie AAA to nieporozumienie bo sygnałki pipczą o niskim stanie co 3 wypad w chłodne dni. Bateria 9V jest moim skromnym zdaniem lepsza w sygnalizatorach. Jeśli ktoś łowi na sztywno(nie przelotowo) i na dużych odległościach w ciepłe miesiące to będzie zadowolony z tiki taki.

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-12-15, 11:03   

No nie do końca się z tobą zgodzę odnośnie tych baterii. To raczej wina sygnałków a nie ich.
Np. w foxach mxr+ też masz paluszki AAA i możesz na nich spokojnie oblecieć sezon.

Pozdrawiam

mrok74 

Wysłany: 2016-12-15, 11:22   

Całkiem możliwe. Może akurat ten model nie trzyma za długo bateri. Generalnie dostałem takiego urazu do tych anacond, że zamówiłem i dziś odbieram najnowsze prologic'i firestarter'y na 9v baterie łącznie z centralką. Na fox'y i delkim'y trochę szkoda mi pieniędzy.
Pozdrawiam

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2016-12-16, 18:50   

mrok74, Dziwne... mi tam baterie działają ok... Przy dobrych lotach oblecę sezon na jednym komplecie w Tiki Takach. Może trafiłeś na jakiś wadliwy egzemplarz lub miałeś baterie za 20 gr..

creatav 
creatav

Wysłany: 2016-12-16, 19:08   

zaryzykowałem i tak czy siak sprawiłem sobie tiki taki pod choinke

mrok74 

Wysłany: 2016-12-16, 21:12   

Baterie miałem akumulatorki sanyo i sony. Być może wyeksploatowane już bo faktycznie po naładowaniu ich to 3 wypady w chłodniejsze dni i tiki taki pipczały o niskim stanie.

presik 
Łukasz

Wysłany: 2016-12-16, 23:38   

Wypowiadasz się kolego w złym tonie o sygnalizatorach, a wsadziłeś do nich jakieś "zemszałe" akumulatorki. Masakra! I jeszcze jedno akumulatorki inne niz Eneloopy same z siebie rozładują się po max tygodniu. Myślę, że admini powinni wpisy tego czlowieka wyrzucić do kosza, bo wprowadzają czytających w błąd!

Wybacz, ale to Administracja decyduje, co usuwamy, a co zostaje. Tak więc...

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-12-17, 09:16   

presik napisał/a:
Wypowiadasz się kolego w złym tonie o sygnalizatorach, a wsadziłeś do nich jakieś "zemszałe" akumulatorki. Masakra! I jeszcze jedno akumulatorki inne niz Eneloopy same z siebie rozładują się po max tygodniu. Myślę, że admini powinni wpisy tego czlowieka wyrzucić do kosza, bo wprowadzają czytających w błąd!

Delikatnie nazywając, to na temat akumulatorków pleciesz bzdury.

kawon 

Wysłany: 2016-12-17, 09:21   

presik napisał/a:
I jeszcze jedno akumulatorki inne niz Eneloopy same z siebie rozładują się po max tygodniu.
Tak, a Gwiazdka będzie w maju. :twisted:

Krótko mówiąc to co piszesz na temat akumulatorków to nieprawda.

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-12-17, 09:49   

Napięcie akumulatorków 1.2v , napięcie baterii aa 1.5v . Z tego co pamiętam akumulatorki nie nadają sie do sygnalizatorów. Niektórzy producenci jak np. fox jasno o tym piszą w swoich instrukcjach.

Pozdrawiam

mrok74 

Wysłany: 2016-12-17, 09:50   

Pisałem piszę i będę pisał że mi te sygnalizatory nie odpiwiadają i tyle w temacie. Pomijając już wątek z bateriami to nie pasuje mi w nich ciężka masywna rolka i zbyt głośny dźwięk na minimalnej pozycji.Jest to chyba forum do chol.ry i każdy ma prawo do wypowiedzi własnych przemyśleń, a nie jakiś kocioł lemingów adorujących się nawzajem i nie daj Boże jak ktoś inaczej pomyśli i napisze. Jeszcze raz. JA tych sygnalizatorów drugi raz nie kupiłbym bo nie spełniają MOICH oczekiwań.

mrok74 

Wysłany: 2016-12-17, 10:01   

Oczywiście mój powyższy wpis kierowany do dyktatora presika który chce wyrzucać do kosza wpisy innych wędkarzy jeśli nie ma w nich tego co on uznaje za stosowne.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-12-17, 17:10   

Mrok żeby nie pisać 3 postów pod sobą póki post jest świeży używaj opcji edytuj w górnym prawym rogu:)

presik 
Łukasz

Wysłany: 2016-12-17, 20:59   

mrok74 napisał/a:
baterie AAA to nieporozumienie bo sygnałki pipczą o niskim stanie co 3 wypad w chłodne dni

To jest jawne kłamstwo, kolega nie przetestował sygnalizatorów na dobrej jakościowo baterii tylko na jakichś nieświeżych akumulatorkach i wprowadza czytających w błąd.

Co do akumulatorków to fakt, nie tylko eneloopy ale typu eneloop, czyli np. Sanyo Eneloop, GP Recyko, Panasonic Infinium czy Varta Ready2Use, każde zwykłe NiMH są samorozładowane po 3 dniach.

kawon 

Wysłany: 2016-12-17, 22:46   

presik napisał/a:
czyli np. Sanyo Eneloop
Aktualnie to Panasonic Enelop. ;)

Matti83 

Wysłany: 2017-07-06, 12:00   

Witam. Dorzucę kilka zdań na temat zestawu Tiki Taka. Zakupiłem te sygnalizatory dokładnie wczoraj. Zestaw jaki kupiłem to 3+1. Pierwsze wrażenie było pozytywne - są ładnie wykonane. Niestety problem zaczął się gdy zacząłem uzbrajać je w baterie. W sygnalizatorkach małe paluszki wchodzą bardzo ciężko, cały czas miałem wrażenie że coś się może odłamać. Koniec końców baterie weszły i oby trzymały jak najdłużej bo wielokrotna wymiana przy takiej ciasnocie może prowadzić do szybkiego zużycia lub uszkodzenia tych elementów. Problem pojawił się z montażem baterii w centralce. Po pierwsze zanim włożyłem baterię moje obawy wywołała zupełnie luźna klapka od baterii. Wystarczyło potrząsnąć i klapka się zsuwała. Myślałem że po włożeniu baterii klapka będzie zamykać się normalnie jednak okazało się że po włożeniu baterii nie idzie jej zamknąć wcale. Wystaje około 1 mm. Przyczyną jest wystający koniec baterii. Przygniotłem końcówkę baterii lekko obcęgami dzięki czemu bateria idealnie się wpasowała i klapka bez problemu się wsunęła jednak tak jak na początku - jest zupełnie luźna. Wystarczy lekko przesunąć palcem lub wyciągnąć z kieszeni spodni i klapka się zsuwa. Moje pytanie brzmi czy ktoś zetknął się z tym problemem. Czy to wada fabryczna tych klapek od baterii w centralkach Tiki Taka? Czy reklamować ten zestaw? Sprzęt kupiłem wysyłkowo ze sklepu w Łodzi. Pozdrawiam

creatav 
creatav

Wysłany: 2017-07-06, 12:08   

Oczywiście że reklamuj. Mam te tiki taki i wszystko jest spasowane tak jak powinno... Żadna klapka nie jest luźna a baterie wchodzą normalnie. Trafił ci się jakis felerny egzemplarz

kazuya79 

Wysłany: 2017-08-20, 07:37   

Czy wciąż są niezawodne te sygnalizatory,pomijam fakt bateri i opóżnienia.
Przymierzam się do zakupu właśnie zestawu Anacondy 3+1 chętnie wysłucham rad na co zwrócić uwage podczas użytkowania.

creatav 
creatav

Wysłany: 2017-08-21, 11:30   

Narazie działają bez zastrzeżeń. Wszystko jest ok

robertp2404 

Wysłany: 2017-10-12, 21:38   

Witam kolegów. Pozwolę sobie wyrazić opinie na temat tiki taka od Anacondy. Sygnalizatory zakupiłem na początku roku. Wizualnie do sygnałków nie ma sie o co przyczepić jednak w przypadku moich sygnałków jest kilka problemów. Pierwszy problem dokładnie taki sam jakich doświadczył kolega Matti83 czyli przy próbie uzbrajania ich w baterie miałem takie samo odczucie iż za chwilkę coś pęknie lub się złamie przez to iż baterie wchodzą bardzo ciasno, przy próbie ich wyjęcia jest jeszcze gorzej. Drugi problem z centralką a dokładniej z klapką zamykania baterii. Ów klapka niestety nie domyka się do końca. Na jednej z zasiadek centralkę miałem zamocowaną do paska od spodni za pomocą klamry która znajduje się na klapce, siedząc na stanowisku kolegi na jednej z moich wędek miałem odjazd wiec biegiem ruszyłem w kierunku stanowiska. Po wyholowaniu ryby zobaczyłem iż na moim pasku znajduje się sama klapka bez centralki która spadła gdzieś po drodze w trakcie mojego biegu. Po tej sytuacji centralkę noszę zawsze w kieszeni, jednak przy wyjmowaniu jej z kieszeni często klapka i tak się zsuwa. Trzeci problem dokładnie taki sam jak u kolegi Mrok74 czyli piki sygnalizujące niski stan baterii. co 3 góra 4 zasiadki konieczna wymiana baterii, dodam iż w sygnałkach używam tylko baterii energizer. Kolejna według mnie wada która występuje w każdym modelu tiki taka to brak pamięci przesyłanej z sygnalizatora na swingera po braniu. Osobiście dziękuję za współprace firmie Anaconda. Od przyszłego sezonu z namiotu wyciągały mnie będą dzwięki nowych sygnałków Fox rx+ micron 4 rod.

RAVEN 

Wysłany: 2017-11-09, 17:00   

Witam !!! niedawno zakupiłem sygnałki tiki taka 4+1 , i ....po zamontowaniu na rod pod , okazało się że ...podczas wysnuwania żyłki po braniu , sygnałki milczą ...po mimo tego że były ustawione wcześniej na najczulsze branie...żyłka wychodziła a one milczały . Odesłałem do reklamacji , lecz anaconda uznała ze jest wszystko ok. Czy ktoś z użytkujących miał podobną przygode ?

robertp2404 

Wysłany: 2017-11-09, 20:21   

Witaj kolego. Miałem dokładnie taką samą sytuacje. Pierwszy montaż sygnałków na statywie, wędki zarzucone i elegancko spoczywały sobie na sygnalizatorach. Wiec myśle że czas na test, pociągnąłem za żyłkę i cisza, drugie raz i znów cisza, zerknąłem na rolke w sygnalizatorze a ona w trakcie ciągnięcia za żyłkę nawet się nie poruszyła a żyłka ślizgałam się po niej. Zawsze kładąc wędkę na sygnalizatorach kładłem ja tak aby pierwsza przelotka była od strony wewnętrznej sygnałkówa i w przypadku sygnalizatorów tiki taka w tym był problem, przełożyłem wędkę tak aby pierwsza przelotka była od zewnętrznej strony sygnalizatora i problem znikł. Przelotka dociska żyłkę do rolki i działa bez zarzutów. Na fotce doskonale to widać

robertp2404 

Wysłany: 2017-11-09, 20:26   

Nie mogę dodać fotki z telefonu postaram się wrzucić ja z laptopa

robertp2404 

Wysłany: 2017-11-09, 20:47   

Tak to wygląda

img-0838_1.png
Plik ściągnięto 26 raz(y) 151,52 KB

RAVEN 

Wysłany: 2017-11-09, 22:01   

Super !!1 dziękuje za odpowiedz , bo szczerze powiem , byłem trochę załamany , sygnałki fajne , a tu taka niespodzianka ....ale wszystko dobrze się skończyło , jutro przetestuje .

robertp2404 

Wysłany: 2017-11-10, 01:06   

Daj znać czy pomogło.

Karpiu 

Wysłany: 2017-11-26, 22:22   

Osobiście ich nie użytkowałem, lecz mój przyjaciel z którym jeżdżę na zasiadki posiada je od 3 lat i sobie je chwali, przeżyły już nie jedną ulewę a nadal chodzą bez zarzutu ;) Wiadomo mają swoje mankamenty jak koledzy wymieniali, szczególnie wkurzające jest zużycie baterii, bo faktycznie tiki taka szybko je pożera. Sygnały potrafią też popikiwać co jakiś czas nie tylko z powodu rozładowującej się z baterii, lecz z powodu rolki która potrafi się zaciąć, wtedy wystarczy delikatnie obrócić rolką i po problemie :) Podsumowując, jak za sygnalizatory które można kupić nowe za niecałe 700 zł za zestaw 4+1 sprawują się naprawdę nieźle.

Odpowiedz do tematu