Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tripod KONGER STRONG
Autor Wiadomość
Majer04 
Mateusz Majerski

Wysłany: 2016-02-04, 14:13   Tripod KONGER STRONG

Witam.
Przymierzam się do zakupu tripoda, i ten wpadł mi w oko tak więc proszę o opinię.
http://allegro.pl/nowosc-...5930002729.html
Ktoś posiada, widział, słyszał ? Bardzo proszę o opinię.
Pozdrawiam

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-02-04, 20:55   

Korzystałem już kiedyś z podobnej konstrukcji, połamał go wiatr. Lepiej kup sobie najtańsze podpórki po 10 zł, dostępne w każdym wędkarskim. Resztę odłóż, dozbieraj i kup coś mniej badziewnego.

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-02-04, 21:42   

Majer04, jak już chcesz mieć koniecznie poda i w podobnej cenie - moja rada:
kup coś na czterech nogach. Dużo bardziej stabilne.
Najlepiej zrobisz tak jak ci Ralph_Fridge, doradził. Kup dobre podpórki + ewentualnie buzz bary i nie będziesz żałował. No chyba że masz problem z wbiciem w ziemię bo u ciebie na miejscówce jest twardo no to zostaje pod.

Podejrzewam że Jaxon pp-stk 106 będzie już lepsze od tego tripoda którego znalazłeś.

Konrad 
Konrad Rutkowski

Wysłany: 2016-02-04, 23:12   

Nie wiele drożej, ale rod-pod, Anaconda Extension

Peres 

Wysłany: 2016-02-04, 23:15   

Dobrze mówisz wild_scorpio46, sam miałem jeden sezon Anaconde Magic Pod i sprzedałem (jak był duży wiatr albo trzeba było wolny bieg ustawić na dość sztywno bo blisko zaczepy to trzeba było kotwić do podłoża, a przecież nie o to chodzi). Nie chciałem wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy więc kupiłem rod poda Prologic sky pod 3 rod (rok temu za 320zł kupiłem nowy czyli zdecydowanie mniej niż anaconda). Ta jedna dodatkowa noga daje naprawdę dobrą stabilność. Jakbym miał teraz kupić tri poda to postawiłbym na kwasówkę. Może waży dużo ale jest stabilna. Majer04, moim skromnym zdaniem zrób tak jak mówi Ralph_Fridge kup podpórki i dozbieraj do czegoś lepszego.

TheChosenOne 

Wysłany: 2016-02-05, 04:37   Rod pod

W tej cenie polecam ci coś takiego , bliźniacza konstrukcja do Anaconda Extension

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-02-05, 06:11   

Majer04, Wszystkie tanie tripody są mało stabilne, konstrukcja wymaga żeby stabilny tripod ważył trochę, a waga kosztuje ;) Posłuchaj kolegów i kup na początek podpórki. A jeśli już musi być stojak na wędki to idź w stronę rodpodów. Jest parę tanich i w miarę fajnych opisanych na forum ;)

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-02-05, 06:49   Re: Rod pod

TheChosenOne napisał/a:
W tej cenie polecam ci coś takiego , bliźniacza konstrukcja do Anaconda Extension

Widziałeś to na żywo? Miałem okazję oglądać to coś kiedyś na pokazach. Jak położysz za duży kołowrotek z jednej strony to się wywróci hehe.

Peres 

Wysłany: 2016-02-05, 14:48   

Majer04, sporo dobrych opinii na forum zbiera Anaconda Extension Pod. W askari jest promocja i kosztuje 299zł podobna cena co jak ten konger, a napewno bedziesz bardziej zadowolony. Tu masz link.

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2016-02-05, 15:11   

Ja tam mam DAM GUNSMOKE i nie narzekam :P Solidna konstrukcja na chwilę obecną mnie nie zawiodła.
Ale również potwierdzę opinię innych kolegów że podpórki są dużo lepszym rozwiązaniem. Nawet tańszym niż taki pod. Możesz kupić solidne podpurki elektrostatyka, modele S3 i S4 po 3 sztuki i będziesz zadowolony. :)

TheChosenOne 

Wysłany: 2016-02-05, 16:58   Re: Rod pod

Ralph_Fridge napisał/a:
TheChosenOne napisał/a:

Widziałeś to na żywo? Miałem okazję oglądać to coś kiedyś na pokazach. Jak położysz za duży kołowrotek z jednej strony to się wywróci hehe.

Tak widziałem, użytkuje go od tamtego sezony, mam kołowrotki które mieszczą 775 m żyłki 0,35 i ważą 816 gram(bez żyłki) mnie się nie wywraca nawet z jedna wędką.

FrancusBuldok 

Wysłany: 2016-02-05, 18:33   Re: Rod pod

TheChosenOne napisał/a:
Ralph_Fridge napisał/a:
TheChosenOne napisał/a:

Tak widziałem, użytkuje go od tamtego sezony, mam kołowrotki które mieszczą 775 m żyłki 0,35 i ważą 816 gram(bez żyłki) mnie się nie wywraca nawet z jedna wędką.

Także użytkuję w/w pod i nic mi się nie przewraca - jedyny minus to wewnętrzne kieszenie na buzbary które są dość małe i muszę osobno chować szybkozłączki.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-02-05, 19:06   Re: Rod pod

FrancusBuldok napisał/a:
TheChosenOne napisał/a:
Ralph_Fridge napisał/a:
TheChosenOne napisał/a:

Także użytkuję w/w pod i nic mi się nie przewraca - jedyny minus to wewnętrzne kieszenie na buzbary które są dość małe i muszę osobno chować szybkozłączki.

To tylko pozazdrościć bo jak to oglądałem to wrażenie sprawiał baaardzo słabe.

nobel24h 
Adam Pończocha

Wysłany: 2016-02-05, 22:15   

Radical QUANTUM ROD POD FREESTYLE i ANACONDA extension różnią się buzbarami i tym że Anaconda ma w komplecie długie nogi. Poza tymi różnicami to identyczne pody...
ps. Brał bym anaconde.

bzyku 

Wysłany: 2016-02-10, 13:35   

Jedno co mogę doradzić to lepiej kupić rod poda.
Mam osobiście Anaconda Extension Pod jest naprawdę stabilny i ma dodatkowe nogi .
Ogólnie Anaconda robi solidne rzeczy i co ważne w rozsądnych pieniądzach.

Odpowiedz do tematu