Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mikado Lentus 10007 FD - seria TERRITORY - nowość 2016
Autor Wiadomość
Ryba100 
KarpioholiK

Wysłany: 2016-01-04, 23:30   Mikado Lentus 10007 FD - seria TERRITORY - nowość 2016

Od końca ubiegłego roku, dość poważnie, zacząłem zastanawiać się nad zmianą swoich kołowrotków karpiowych, na te z założonego tematu...
Jestem ciekaw jakie są wasze opinie na ich temat? Może ktoś już je testował na zasiadce? albo chociaż miał je w swoich rękach? ;)

Dane techniczne:

• 7 łożysk
• łożysko oporowe
• przełożenie 4,6 : 1
• szpula główna aluminiowa:
0,40-310m0,48-215m 0,57-152m
• dodatkowa szpula aluminiowa:
0,20-390m 0,24-270m 0,26-230m
• waga 600g
• gwarancja (W jednym ze sklepów podają):
24 miesiące - KONSUMENT
12 miesięcy - FIRMA
Miejsce realizacji: autoryzowany serwis producenta

Mam nadzieję że temat się rozrusza :>

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-01-05, 07:56   

Kołowrotek prezentuje się dosyć fajnie, miałem okazję go trzymać w rękach na targach w Lublinie.
Ten sam model został użyty na stoisku KAR MAX do symulatora, podczas tych testów dostał troszkę w kość i nie widać było, że ma dość.
Rozmawiałem z Adrianem z Mikado i mówi, że liczą na to, że ten młynek podbije serca karpiarzy, no i cena jest bardzo przyzwoita w stosunku do jakości.
Kolega na ten sezon ma ochotę go nabyć, jeśli się spisze, kupuję i ja :D

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-01-05, 08:47   

Opinia kilku osób rzucających na niego okiem pierwszy raz: 'Podróbka Ultegry' ;) Wygląda solidnie a opinie obiektywne to za rok.

Ryba100 
KarpioholiK

Wysłany: 2016-01-05, 08:58   

Dzięki za odpowiedź, dziki-1984. Ostatnie twoje zdanie było wręcz dyplomatyczne :P
Dla tych którzy nie są w temacie i chcieliby się więcej dowiedzieć o tym młynku, podsyłam ten oto film z YT:

Opisz link zgodnie z Regulaminem Forum. MateuszJanusz
Cytat:
Ps. MateuszJanusz, przydałby się przycisk bbcode tag youtube w edycji/odpowiedzi na post. Obyłoby się bez zbędnych upomnień.

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2016-01-05, 12:23   

Ile wynosi nawój na jeden obrót w tym kołowrotku?

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-01-05, 12:28   

timur napisał/a:

• przełożenie 4,6 : 1

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2016-01-05, 12:52   

To co podałeś to przełożenie, mi chodzi ile centymetrów żyłki nawija przy jednym obrocie korbką.

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-01-05, 13:01   

timur napisał/a:
To co podałeś to przełożenie, mi chodzi ile centymetrów żyłki nawija przy jednym obrocie korbką.

Racja, mój błąd :oops:

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-01-05, 16:56   

Wygląda solidnie, choć moim zdaniem, druga szpula, ta płytka jest za płytka ;)

Ryba100 
KarpioholiK

Wysłany: 2016-01-05, 17:28   

AndrzejN. napisał/a:
Wygląda solidnie, choć moim zdaniem, druga szpula, ta płytka jest za płytka ;)

Panie Andrzeju. Można zawsze na tą płytszą, cienką plecionkę nawinąć i gitarka :>

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-01-05, 17:38   

Ryba100, no nie za bardzo plecionka, bo jej też do łowienia na dalekich dystansach nawinąć trzeba sporo.... Plecionka zajmuje zwykle więcej miejsca jak żyłka o tym samym deklarowanym diametrze ;) Kołowrotek z wyglądu prezentuje się solidniej jak DAM, oby okazał się trwały ;)

Ryba100 
KarpioholiK

Wysłany: 2016-01-05, 17:53   

Widzę Panie Andrzeju, że jest uparciuch z Pana :mrgreen:
Jeżeli mówimy o dalekich dystansach, rozumiem że mowa o wywózce? Proponuję nawinąć na głęboką szpulę, plecionkę 0,16mm i obejrzeć poniższy film od 2:05 min. Zgadzam się z autorem filmu 8)

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-01-05, 18:09   

Ryba100 napisał/a:
Proponuję nawinąć na głęboką szpulę, plecionkę 0,16mm

Nie upieram się tylko piszę o swoich wątpliwościach, dotyczących płytkiej, szpuli, nie głębokiej. Mam nawinięte na szpulach po 300m plecionki 0,25 (diametr zmierzony) + 20m mono 0,40 i orientuję się ile to potrzebuje miejsca, bez filmu reklamowego ;) Dlatego nie zmieniam zdania co do tej płytkiej szpuli, mogła by być trochę większej pojemności, była by bardziej uniwersalna i tyle.
ps. na Forum nie "panujemy" ;)

dziki-1984 
DZIKI

Wysłany: 2016-01-05, 18:47   

Panowie, powiem tak. Kołowrotek wygląda naprawdę solidnie i pracuje "na sucho" naprawdę fajnie. Mam porównanie do Anakondy MR IV, choć wiem że to nie ta sama półka i stwierdzam, trzy razy TAK dla Lentusa.

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2016-01-05, 21:15   

dziki-1984 napisał/a:
Panowie, powiem tak. Kołowrotek wygląda naprawdę solidnie i pracuje "na sucho" naprawdę fajnie. Mam porównanie do Anakondy MR IV, choć wiem że to nie ta sama półka i stwierdzam, trzy razy TAK dla Lentusa.

Czy możesz zmierzyć nawój.

Ryba100 
KarpioholiK

Wysłany: 2016-01-05, 23:24   

Dołączam się także do pytania jakie zadał timur:
Cytat:

AndrzejN. Na myśli miałem płytką szpulę (nie wiem skąd mi się wzięła głęboka).
Na tą płytką, weszłoby spokojnie 600m. plecionki 0,16 :roll:
A co do filmu wrzuconego przeze mnie, to nie widziałem od 2:05min. żadnej reklamy, poza nazwą pewnej firmy na jego koszulce :mrgreen:
Dobra nie było tematu :)
Ps. AndrzejN. kręcisz jeszcze na zasiadkach tymi Tica'mi? A może chcesz je wymienić dla Lentusa? :P

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-01-05, 23:27   

Ryba100, nie, nie chcę wymienić, bo Tici chodzą jak zegarki. Lentus na prawdę mi się podoba, po jednym szczególe już wiedziałem, że to dobra konstrukcja :P

mZ. 
Marek Zembrzuski

Wysłany: 2016-01-06, 01:26   

Nie wiem skąd wam się wzięło aby na płytką szpule nawijać plecionkę do wywózki:) na płytka nawińcie sobie żyłkę którą będziecie rzucać a na głęboką plecionkę ,i nic wam nie zabraknie.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-01-06, 11:40   

mZ. napisał/a:
na płytka nawińcie sobie żyłkę którą będziecie rzucać

A co z wywózką i żyłką 38-40? Ile takiej żyłki nawiniesz na płytką szpulę? My tylko dyskutujemy nad tymi szpulami, które są w komplecie ;)

mZ. 
Marek Zembrzuski

Wysłany: 2016-01-06, 12:00   

Myślę że powyżej 150 m wywózki taka żyłka rewelacji z sygnalizacja brań nie będzie wiec wolałbym jednak plecionkę:)

Ragnar 

Wysłany: 2016-02-02, 10:36   

ja podobnie jak kolega AndrzejN. również z powodzeniem katuje swoje Tica Scepter GF 6000, ale jak zobaczyłem te nowe Lentusy to zapragnąłem je mieć i czekam już do targów by móc je zobaczyć na żywo i być może zakupić :-)

piorek 
Piotr Wiśniewski

Wysłany: 2016-02-02, 17:52   

Myślę, że możesz się zawieść. Miałem nawet podobne przemyślenia i wybrałem się obejrzeć ten model. Kołowrotek na żywo nie wygląda tak pięknie jak na filmiku, w mojej ocenie nie sprawia wrażenia solidnej konstrukcji, pracuję całkiem przyzwoicie ale bez jakieś rewelacji. Hamulec wcale nie taki precyzyjny, trzeba sporo pokręcić żeby z wolnego biegu przejść do holowania. Speed(Quick) drag to słaba strona tego kołowrotka.

Teraz wiem skąd taka niska cena tego kołowrotka, jaka cena taki kołowrotek (tam gdzie go oglądałem kosztuje 269 zł). Myślałem, że to będzie konkurencja dla DAMa ale powiem szczerze do DAMa to mu bardzo dużo brakuję - jednak DAM to półka wyżej.

Ragnar 

Wysłany: 2016-02-24, 08:25   

Będąc ostatnio na targach w sklepie Okoń w Rudzie Śląskiej miałem okazję pomacać sobie ten kołowrotek. Jeśli chodzi o wygląd to prezentuje się bardzo fajnie moim zdaniem. Natomiast rzuciły mi się w oczy dwie rzeczy. Pierwsza z nich to hamulec Speed Drag czy QD (nieważne)Jak wspomniał kolega wyżej z pozycji wolnego biegu do holowania nie wystarczy jeden obrót pokrętła. Trzeba trochę więcej, ale moim zdaniem to już kwestia gustu łowiącego. A druga sprawa to klips na żyłkę na szpuli. Wydawało mi się, że jest to klips w standardowym rozmiarze jak w innych modelach a tutaj nazwałbym ten klips mini klipsem bo jest po prostu mały. Zastanawia mnie czy będzie to miało jakieś znaczenie dla żyłki kiedy będzie zaczepiona o ten klips? Plusem w tym kołowrotku są dwie aluminiowe szpule, jedna głębsza, druga płytsza.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2016-02-24, 08:44   

Ja z kolei na targach w Poznaniu ogladalem ten kołowrotek i hamulec jest naprawdę szybki, nie cały obrót i już było czuć wyraźną różnice (mam porównanie bo w ultegrach xsc jakie miałem trzeba było się trochę nakręcić ) Gdy powiedziałem panu ze stoiska że chodzą różne opinie o tym hamulcu powiedział że ma jeszcze 15 sztuk i może mi każda wyjąć i w każdym będzie tak samo chodzić więc brat poprosił jeden i działał tak samo.. Co do wykonania to jedyne co mnie martwi to to że te kolorowe wstawki się wyruszą z czasem i kołowrotek będzie wyglądał jak po 2 wojnie.
Co do pojemności szpuli to nie sądze aby na płytsza szpule weszło 600m plecionki z na głęboką może i wejdzie ale ma być możliwość do kupienia zapasowej głębszej szpuli, cena ok 40 zł.
Pozdrawiam

1madej 
Kaczmarek Tomasz

Wysłany: 2016-02-24, 18:00   

Podobają mi się te kołowrotki,wie może ktoś gdzie je można kupić?

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2016-02-24, 18:05   

1madej napisał/a:
Chyba jak na razie są niedostępne w sklepach.

Bartolomeo 
Bartosz Pajecki

Wysłany: 2016-02-24, 19:46   

Ogladalem te kolowrotki rowniez w Poznaniu. Zrobily a mnie dobre wrazenie jednak DAM SLS y niewiele drozsze a lepsze kolowrotki wg mnie pod kazdym wzgledem i mysle ze dluzej posluza niz Mikado nie mniej jed ak do 300zl za nowy kolowrotek Lentus jest chyba najlepszym wyborem . Zobaczymy jakie beda opinie uzytkownikow po pelnym sezonie.

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2016-02-24, 20:03   

1madej napisał/a:

Na allegro jest dostępny.

endres 
Marcin G.

Wysłany: 2016-02-24, 22:20   

Witam. Jak byłem ostatnio w sklepie stacjonarnym multifishing w warszawie na jutrzenki to był już kupienia za cene niższą niż na alledrogo. Zadzwoń do nich bo na stronie ich nie ma wystawionych. Tu masz link http://multifishing.pl/contactez-nous .

1madej 
Kaczmarek Tomasz

Wysłany: 2016-02-24, 23:01   

Endres dzieki.martwi mnie otwor w stupce.Zawsze to jakies oslabienie.ale krecioly wygladaja fajnie.

chmielu.pw 
Paweł Chmielewski

Wysłany: 2016-02-25, 00:08   

Bylem wczora w sklepie multifishing i juz nie ma ani jednej sztuki.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-02-25, 08:03   

Nawet Mikado ich nie ma. Będą pod koniec marca dostępne.

ŁukaszM 

Wysłany: 2016-02-25, 08:52   

Cześć. Wczoraj byłem w sklepie (Tychy-Orzeszkowej.) Krecilem tym Lentusem bo tez mi sie podoba jednak nie zrobił on na mnie wrażenia takiego jak np DAM sls 570. A jeśli chodzi o hamulec QD szumnie reklamowany to wg mnie nie dziala to tak jak powinno. Hamulec nie odbiega od hamulcow bez tej nowinki.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2016-03-08, 17:37   

Ralph_Fridge, Skąd masz takie informacje?? Będą dostępne w Mikado czy jakimś innym sklepie ?

Ryba100 
KarpioholiK

Wysłany: 2016-03-08, 18:28   

MateuszJanusz napisał/a:
Ralph_Fridge, Skąd masz takie informacje?? Będą dostępne w Mikado czy jakimś innym sklepie ?

Dołączam się do powyższego zapytania... Gdy zakładałem ten temat, nie miałem kasy aby kupić ze dwa lentuski ;) Teraz gdy ją mam 8) nie ma już tych młynków :x
Nawet na Rybomanii w Poznaniu już był problem z dostępnością. "Panie, ostatni mi się został i ciężko żeby sprowadzić" :roll:

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2016-03-08, 20:45   

MateuszJanusz napisał/a:

Będą dostępne w sklepach ale pod koniec marca. Do tego cena będzie wyższa niż na 'premierze'.

Ryba100 
KarpioholiK

Wysłany: 2016-03-13, 12:06   

Udało mi się dzięki google ;) poszukać sklep szczupak.pl ( http://www.szczupak.pl/mikado-lentus-i4299.html ) gdzie na stanie magazynowym, mieli ostatniego lentuska w fajnej cenie. Dogadałem się ze sprzedawcą, że zapłacę za dwa i do 3 tygodni wyślą mi dwa młynki w tej samej cenie. Jeśli byłby ktoś chętny, to jak Ralph_Fridge napisał, niech pyta się o nie pod koniec marca.

bzyku 

Wysłany: 2016-03-14, 06:19   

A orientuje się ktoś jak z nawojem żyłki ?
I czy aby przypadkiem nie ma tendencji do skręcania żyłki ?

Ryba100 
KarpioholiK

Wysłany: 2016-03-14, 21:45   

bzyku, o nawoju nikt nic nie wie-przynajmniej na tym forum ;) poza tym że żyłka nawijana jest krzyżowo a nie liniowo, co gwarantuje optymalne ułożenie żyłki na szpuli, oraz lepsze wysnuwanie jej przy rzucie.
Jeśli chodzi o skręcanie żyłki, to nawet gdyby... zawsze można kupić tzw. żyłkę "bez pamięci" i no problem ;) Tyle w teorii :)
Na moje, jak za te pieniądze można "zaryzykować" i kupić tego młynka. Tym bardziej że nie spotkałem się w internetach z żadnymi negatywnymi komentarzami na jego temat.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2016-03-14, 22:43   

Ryba100 napisał/a:
Jeśli chodzi o skręcanie żyłki, to nawet gdyby... zawsze można kupić tzw. żyłkę "bez pamięci" i no problem ;)
chyba żartujesz :shock: Żadna żyłka nie wyeliminuje wady w nawijaniu kołowrotka.

Odpowiedz do tematu