Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NASH BAIT seria Instant Action
Autor Wiadomość
vobler 

Wysłany: 2015-11-15, 12:53   NASH BAIT seria Instant Action

Witam

Szukam opinii na temat kulek Nash z serii instant action zakupiłem Session pack Tandoori spice fajne rozwiązanie są tam kulki 15 mm 400gr, 10 mm 200gr, 100ml booster pva zestaw kulek pop ups oraz Pellet 550 gram. Chcę ten smak przetestować jeszcze w tym roku na komercji. Może ktoś z kolegów miał efekty na te kulki szykujemy sie na łowisko gajdowe.

domeen 
Dominik Janczar

Wysłany: 2015-11-16, 16:01   

Testowałem Mandarynkę i Kraba - bez efektów. U Nasha jest ostatnio tendencja do zapominania o super killerach z ubiegłych lat. Napaliłem się na ich kulki po filmach itp, ale upolowałem jednego maluszka na mandarynkę na ok 20 - 30 prób z tymi kulkami w ciągu sezonu. Jak dla mnie lipa i marketing. Nie warte ceny. Już lepsze wyniki miałem na Trapera. Być może gdybyś sypał przez pół roku w jednym miejscu ich towarem to po jakimś czasie były by efekty, ale idea Instant Action miała być inna - do łowienia z marszu. Wyszło jak zwykle. Testuj - próbuj - może Twoja woda jest inna ;)

karpisko 
Dominik Dubowik

Wysłany: 2015-11-16, 17:27   

Miałem dobre rezultaty w tym roku na mandarynkę.
Na ostatniej zasiadce próbowałem szczęścia na tandoori no i doczekałem się w nocy jednego odjazdu zakończonego niestety spinką.
w przyszłym roku nadal będę testować te kulki.

jacek_jj 

Wysłany: 2015-11-16, 19:39   

Jadę na kulkach serii Instat od 2 lat. Kulka krem kokosowy jest dla mnie totalnym killerem na wiosnę i jesień. W zeszłym roku oraz w tym roku wyciągałem na ten smak bardzo dużo ryb, ale sprawdziła mi się ona tylko na mniejszych komercjach typu żwirownie do 5h oraz wodach PZW. Na zbiornikach typu Milicz, Gosławice, Nekielka - cisza totalna. Również mandarynka przypadła mi do gustu i rybkom np. na mojej przydomowej 2hektarowej żwirowni. Jednak na dużych zbiornikach znów nie miałem szczęścia. W obu przypadkach, bardzo rzadko używałem tych kulek również do nęcenia. Raczej one były na włosie, a w PVA pellecik. Jeśli chodzi o dwa pozostałe smaki czyli tandori spice i crab&krill (albo sam crab bo juz nie pamiętam dokładnie) - to zakupiłem, ale ani razu mi się nie sprawdziły jak kulki powyżej i do nich nie wrócę. Krem kokosowy używałem 10mm hookersów i popków. To samo mandarynka. W większe nie szedłem. Pozdrawiam.

qdl 

Wysłany: 2016-01-10, 11:15   

Mandarynka numer jeden na drugim kokos, reszta bez efektów jak u mnie.
Kulki non stop moczę w zalewie co jakiś czas dosypuję świeżych.
Po takim zabiegu są bardzo miękkie, proponuję sprawdzać co około 12h lub po większym piknięciu.
Moim absolutnym pewniakiem jest połączenie ww kulki plus PVA z 2mm pelletem i suchym stick mixem. Nawet bym powiedział, że taka mieszanka robi całą robotę(czasami zakładałem jakieś badziewia na włos i były brania)
Zdecydowanie mogę polecić na łowienie z marszu. Czasami jednym kijem robię zawiady "na pałę" po łowisku, obieram ze 4 miejsca i co około 2 godziny zmieniam miejsce położenia zestawu, mandarynka jeszcze mnie nie zawiodła.
Mankamentem tej serii jest to, że booster rozpuszcza PVA(jak chce odpalić stick mix z pelletem to chwilę przed rzutem robię zastrzyk boostera mniej więcej w środek worka i sru)

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2017-02-22, 16:14   

Odświeżę trochę temat.Dzisiaj zakupiłem 5 kg kulek 15mm Coconut Creme(przez 3 lata się sprawdzają,więc zapasy robię na sezon).Z racji tego,że nigdy nie trzymam kulek w opakowaniach zbiorczych (5,10kg) to od razu po przyjeździe do domu otworzyłem worek i przesypałem kulki do wiadra z przykrywką.Dziwne wydało mi się to,że worek po kulkach w środku był mokry! :shock: :shock:
Obmacałem kulki a one jakby zrobione z plasteliny spokojnie mogłem kulki rozwalić" po czym na nowo ugnieść oraz zrolować w rękach.Na moje oko to kule tak jakby nie wysuszone były,zapach kokosa też jakiś inny niż poprzednio (zostało mi parę kilo z ubiegłego sezonu) średnica również większa niż ubiegło sezonowe 15mm .Przerzuciłem 5kg kulek do worka na kule i teraz je suszę.Pytanie..Czy jeśli je wysuszę to nie spleśnieją w wiadrze?Co mogło być powodem takiego wyglądu kulek?Znając moje szczęście to pewnie jakaś wadliwa partia ehh... :|

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-02-22, 20:38   

Karlik, chyba każde masowo produkowane kule zawierają jakiś konserwant, więc raczej pleśń nie powinna się pojawić.
Karlik napisał/a:
Co mogło być powodem takiego wyglądu kulek?

No coż, możliwe że Nash zmienił "podwykonawcę" i trochę inna technologia produkcji...
Ew. jakaś lipa podczas przechowywania towaru.

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2017-02-22, 20:59   

Dzięki za odpowiedź z tego co wiem to nasz sam robi kulki a dokładnie Gary Bayes no ale to taki szczegół mało istotny.A co do konserwantu to Paweł kiedyś wspominał że wszystkie składowe kulki sa drobno mielone (pylone) i w taki sposób jest z nich wyciągana wilgoć dlatego sa bez dodatku konserwantu.Sam nie wiem naraie kule się szuszą od rana i już wyglądają lepiej następnym razem będe uważał
Pozdrawiam.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-02-22, 21:29   

Też słyszałem o tym mieleniu na pył. Ale branża karpiowa to wielki biznes, a w biznesie nie ma że boli 8) Sam pracuje w handlu i czasem nie do końca mówię jak jest naprawdę.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2017-02-23, 10:32   

Nie ma możliwości żeby kulki niemrożone nie miały w sobie konserwantu. Czasem trochę poleżą w magazynie zanim je ktoś kupi, klient tak samo, nie zużyje wszystkiego na raz.

Karlik 
Catch&Release

Wysłany: 2017-02-24, 20:41   

Zgadzam się z Tobą kolego,ja sam posiadam 3 kg kulek Nasha z ubiegłego sezonu.

Odpowiedz do tematu