Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Płycizny jesienią
Autor Wiadomość
retrokarp 
Ryszard Kopuła

Wysłany: 2015-10-04, 21:27   Płycizny jesienią

Udając się na niedzielny spacer po moim karpiowym łowisku, doszedłem do miejsc w których czynnie wedkowalem wiosną czyli płycizn z bujną roślinnością. Zdziwiłem się gdyż byłem świadkiem paru spławów dużych karpi w okolicach trzcinowisk . Spotkałem jednego wędkarza który siedział tam nockę za karpiem. Stąd moje pytanie do was karpiarzy czy w październiku jeszcze można zastawiać się tam na karpia , średnia głębokość łowiska to 2,5m tam gdzie obserwowałem głębokość waha się 1m do 1,2m.Proszę o informacje

Czarnyy 
Radosław Romanowski

Wysłany: 2015-10-05, 07:03   

Łowiliśmy już karpie na dzikich wodach w połowie października na 60cm i efekty były także, nie widzę przeciwskazań, żeby łowić je teraz na metrze. Karpie nie czytają internetu i nie wiedzą, że mają siedzieć teraz głęboko i brać tylko na śmierdziele ;)

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2015-10-05, 07:22   

Byłem na około 16 godzinnej zasiadce na gliniance z soboty na niedzielę. Jeden zestaw na sprawdzonej letniej miejscówce o głębokości około 2,5 metra , drugi położony w oczku między roślinnością na około metrze głębokości. Wszystko z wywózki. Nic się nie działo. Rano żarło leżało tak jak było wsypane. W oczku na płytkiej wodzie przed położeniem zestawu widać było że miejsce było niedawno odwiedzane przez karpiszony. Rozgniecione skorupki po małżach i zryte całe dno. Ale niestety nic nie skubało.

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-10-05, 12:53   

Prosta zasada (przynajmniej u mnie się sprawdza) widać jak karpie spławiają się na płyciznach (grążele, trzcinowiska) siadać łowić. Jeśli ich tam nie ma to siadać gdzie indziej. Fakt jest też taki że teraz jest kilka ciepłych dni ale od środy idą przymrozki więc wszystko się może jeszcze zmienić

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2015-10-05, 12:57   

mankimank napisał/a:
Prosta zasada (przynajmniej u mnie się sprawdza) widać jak karpie spławiają się na płyciznach (grążele, trzcinowiska) siadać łowić. Jeśli ich tam nie ma to siadać gdzie indziej

A jeżeli zbiornik ma 30h to przez 4 doby nie zdążysz pójść do toalety, nie wspomnę, aby w ogóle połowić.

Większych bredni nie słyszałem dawno :roll:

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-10-05, 13:15   

Mój zbiornik ma 20h i tak jak napisałem (U MNIE) się sprawdza więc to nie są żadne brednie Rumun

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2015-10-05, 13:22   

mankimank napisał/a:
Mój zbiornik ma 20h i tak jak napisałem (U MNIE) się sprawdza więc to nie są żadne brednie Rumun

I za każdym razem zwijasz majdan i przenosisz się w inne miejsce.... Do skutku?

shivan 
NIE

Wysłany: 2015-10-05, 13:25   

Nie każdy jest w stanie uprawiać stalking.

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-10-05, 13:32   

Podzieliłem zbiornik na sektory tak że jestem w stanie obławiać większą jego część z kilku miejsc. Wiem mniej więcej gdzie karpie się przemieszczają w zależności od pogody itp. Jeśli jest to konieczne to zwijam graty i przenoszę się w inne miejsce. Oczywiście jest to tylko "mój" przypadek bo zaraz ktoś wypali z tekstem że na 300 h zaporówce to się tak nie da.

retrokarp 
Ryszard Kopuła

Wysłany: 2015-10-05, 15:18   

Od środy w nocy ma być 5 stopni jak uważacie czy to nie odstraszy stamtąd karpia, ?lubią ciepło wodę

Odpowiedz do tematu