Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędka do rzutów z pva 3 częściowa do 500zł
Autor Wiadomość
maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-09-01, 18:30   Wędka do rzutów z pva 3 częściowa do 500zł

Witam
W najbliższym czasie będę chciał kupić dodatkowe 3 kije do dalszych rzutów z dużymi workami pva, kij musi mieć spory zapas mocy ale nie chcę aby była to sztywna pała, oczekuję przyjemności z holu i dobrych możliwości rzutów, jednak w tym przypadku potrzebuję wędzisk w 3-składzie, cena najlepiej do 500zł za szt. Proszę o opinie użytkowników konkretnych wędzisk, katalogi znam, wiem co mogę kupić, ale chciałbym poznać zdanie osób posiadających konkretne kijaszki. Będę zmawiał przez internet, niestety bez możliwości "pomacania" na żywo, chyba,że dany kij będzie w pobliskim sklepie.

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2015-09-01, 18:39   

Anaconda Power Carp 2 - miałem i mi akurat do takiego zastosowania jak piszesz spasowała. Pozdrawiam

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2015-09-01, 19:11   

Daiwa Windcast 3.0lb 3.60m lub to samo tylko 3.5lb 3.9m. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła a czasami ładuje do siatki naprawdę dużo papu.

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2015-09-01, 19:35   

Witam a ja zaproponuje moze deczko mniej znane kijaszki firmy Prologic
C1 xg 3.9m 3.5 lb posiadam takowe 2 I jestem mega zadowolony . Mysle ze w ,, Twoim,, sklepie powinni miec te wedki w celu ogladniecia wziecia do reki. Obojetnie co bys nie kupil powinnienrs to pomacac I choc na sucho tym posmigac bo kazdemu pasi co innego I kije ktore dlamnie sa lux dla Ciebie mogs okazac sie niewypalem

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-09-01, 20:50   

kwiq, jest przyjemność z holu, jaka praca wędziska, szczytowa czy robi się parabola? I jaką miałeś 3Lbs i 12ft? Powiem szczerze,że myślałem też o anacondzie ale innym modelu, tylko tu jest problem bo nie mają w okolicznych sklepach aby sobie pomacać. Gdybym miał brać 2skład to by nie było tematu bo tu nie ma dla mnie problemu z wyborem :mrgreen:

wild_scorpio46, jak praca wędki, nie jest to typowa pała?

poncjusz78, wiem ale z pomacaniem niektórych kijaszków szczególnie anacondy nie jest tak łatwo, mam jedną prologica c1xg w zapasie i jest dla mnie za sztywny mam 12ft 3,5lbs wyholowałem na ten kij całkiem sporo ryby ale mi osobiście nie podchodzi praca tej wędki.

A używał ktoś fox worrior? Widziałem te kij podczas jednej z zasiadek ale wtedy nie myślałem nad dodatkowym kompletem i się nie przyglądałem zbytnio, i ich pracy też nie potrafię ocenić bo kolega holował na bardzo lekko odkręconym hamulcu ale wykonanie wg mnie w porządku.

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2015-09-02, 08:33   

Ja miałem 12ft - 3.5lbs - specjalnie wziąłem sztywniejsze do PVA ale to już model niedostępny. Nie jest to sztywny kij, bardzo ładnie wykonany i fajnie pracuje na rybkach. Siatki PVA + ciężarek 60g też specjalnego wrażenia na nim nie robiły tylko ja pod horyzont nie rzucałem bo na zbiorniku gdzie łowię z rzutu tego nie potrzebuje.

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-09-02, 10:23   

kwiq, patrzyłem teraz i w sumie może i miałbym możliwość kupna z jednego źródła tylko 13ft i 3,25lbs w granicach 400zł za szt ale może być ciężko, teraz jest anaconda power carp 3, ciekawe jak to się ma do poprzedniego modelu i chyba nie występuje w 3składzie przynajmniej w kilku sklepach patrzyłem i tylko 2składowe mieli. Czytałem jeszcze pozytywne opinie o kijach Dam defender II, wtedy 3,6m i 3,23lbs byłoby ciekawą opcją.

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2015-09-02, 11:13   

maniek8855, nie jest to sztywna pała. Ładnie pracuje. Jeszcze nigdy nie zdarzyła mi się spinka a używam tej daiwy od 3 lat.
Co do krzywej ugięcia jest podobna do Daiwy Regal.

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2015-09-02, 12:18   

Power Carp 3 nie występuje w 3 składach.

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-09-02, 13:34   

wild_scorpio46, a akcja paraboliczna czy bardziej szczytowa? bo praktycznie ta daiwa wydaje się na obecną chwilę najciekawsza, startowa przelotka ma 40mm czy 50mm? Ty używasz 3,6 i 3lb?

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2015-09-02, 13:47   

maniek8855, akcja szczytowa ale tak jak pisałem wcześniej nie jest to pała. Kijek na rybce bardzo ładnie pracuje. Przelotka 40mm. Używam 3.0lb 3.60m. Ciężarek 80g + pva z siatki 44mm o długości ok 10cm leci na odległość ok 80 metrów. Mierzone. Moim zdaniem tym kijem można osiągnąć większe odległości. Do methody też są używane bez problemu.

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-09-02, 14:45   

Dzięki za podpowiedź, na pewno będę brał pod uwagę ten kij, szczególnie,że jest do obejrzenia w sklepie, ja nie potrzebuje rzucać na ekstremalne odległości starczy mi 70-80m z dużym workiem lub siatką czyli się sprawdzi, obecne kije które mam są naprawdę fajne do holu ale rzucanie z dużym pva za mocno obciąża kij, zero zapasu mocy.

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-09-02, 16:31   

Posiadam Daiwa Windcast 3,5 i nie powiedziałbym, że ich praca jest dobra. Co prawda nie wyciągnąłem na nich nic większego niż 10 kg, ale dla mnie sztywne pały. Dlatego mam jeszcze Fox'y 2,75. Jeżeli jednak chodzi o rzuty to można nimi pewnie worek kulek na 100m posłać. Miotają jak wariat, i nie miałem nigdy żadnego problemu. Ciężarek 100g, plus PVA i bez strzałówki nie podchodź. Tylko nie wiem czy wspomniane kije są w 3 składach. Moje są 2 składy, ale że o nich wspominacie to piszę odczucia.

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-09-02, 16:55   

aquilon, są w 3składzie, obejrzę je na półce w sklepie, nie koniecznie musi być 3,5lb może równie dobrze być 3lb, tylko,żeby nie była to typowa klucha, ale też nie chcę sztywnej pały, poszukuję kompromisu pomiędzy zapasem mocy, a przyjemnością z holu, w 3 składzie nie ma zbyt dużego wyboru, wspomniany wcześniej kij anaconda power carp 2 już nie dokupienia. a nowy model jak kolega wcześniej potwierdził tylko 2skład.

Odpowiedz do tematu