Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Penn Affinity 8000 vs Okuma Trio Rex który wybrać ??
Autor Wiadomość
jenas13 

Wysłany: 2015-08-29, 17:09   Penn Affinity 8000 vs Okuma Trio Rex który wybrać ??

Witam jak w temacie zastanawiam się nad jednym z kręciołów.
Proszę o jakieś opnie, bądź wyrażenie swojego zdania który z nich byście wybrli i dlaczego.
Pzdr

bzyku 

Wysłany: 2015-08-31, 14:36   

Jeśli chodzi o penny to na twoim miejscu bym się troszkę bał . Ja swoje surfblastery oddałem bo skręcały żyłkę i z affinity tez tak ponoć jest. Jest założony temat w którym jest to opisane.

A szkoda bo kołowrotki bardzo fajne . Jak byś miał pewność 100% że nie skręca to warto.

jenas13 

Wysłany: 2015-09-06, 10:38   

Używał ktoś w ogóle OKUMY ??
bo wygląda bardzo solidnie.
brak jedynie zapasowej szpuli i trochę mało żyłki wchodzi.
Ale podobno bezawaryjny ??

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2015-09-06, 11:41   

Tego modelu nie używałem ale inne big pity Okumy służyły mi bezawaryjnie chyba ze 4 sezony. Obecnie poszły do innego użytkownika i służą nadal. Myślę że w tej półce cenowej to naprawdę dobre młynki. Pozdrawiam

inowroclaw1 
Jakub Piotrowski

Wysłany: 2015-09-06, 12:02   

Ja używałem Okuma Max4 Distance Carp Camo przez 4 sezony teraz używa ich moja dziewczyna od dwóch sezonów i jak na razie żadnych problemów. A z tego co wiem to na okume masz 5 lat gwarancji
Także polecam

Jacek70

Wysłany: 2015-09-06, 14:15   

Penny Affinity ja bym odpuścił,z Okumą to zagadka,jak trafisz na dobry wypust będziesz zadowolony przez długi czas, Dragon i Okuma to w tej chwili loteria,kiedyś dawno dostałem w prezencie Okumę Trawertine jakieś 7 lat bez zająknięcia,kawał porządnego młyna,wiernie służy u syna po dziś dzień,kolegę namówiłem bo szukał kołowrotka do feedera,kupił i za tydzień była pierwsza reklamacja,puściła ośka która wyszła razem ze szpulą.
Moim zdaniem skromnym,jakość w Okumie spadła znacząco,ładny wygląd to nie wszystko.

shivan 
NIE

Wysłany: 2015-09-08, 11:36   

inowroclaw1 napisał/a:
Ja używałem Okuma Max4 Distance Carp Camo przez 4 sezony teraz używa ich moja dziewczyna od dwóch sezonów i jak na razie żadnych problemów. A z tego co wiem to na okume masz 5 lat gwarancji
Także polecam

Grzechotka w hamulcach działa? rolki kabłąka bez problemów? pałąk kabłąka nie zaczął wypadać z siedziska rolki?

Lubię okumy. Kilka sezonów miałem max4 carp 60, moja żona do tej pory łowi na zwykłe carp 60...świetne kołowrotki do 200zł, ale po kilku sezonach zaczynają w nich wychodzić różne drobne rzeczy, które zazwyczaj można ogarnąć klejem epoksydowym czy dobrym smarem/nowym łożyskiem.

Ogólnie polecam, ale za dobrą cenę.

Pozdrawiam

cicik80 

Wysłany: 2015-09-08, 19:25   

Ja w 100 % polecam Penny, super młynki, od 2 lat nic lepszego w tej cenie. Sporo ryb holowały, większość amurów, więc dostały porządny wycisk. Poza tym długo testowany model z rewelacyjnym rezultatem przez chłopaków z Carp Shop.

inowroclaw1 
Jakub Piotrowski

Wysłany: 2015-09-09, 04:08   

shivan napisał/a:
inowroclaw1 napisał/a:
Także polecam

Grzechotka w hamulcach działa? rolki kabłąka bez problemów? pałąk kabłąka nie zaczął wypadać z siedziska rolki?

Lubię okumy. Kilka sezonów miałem max4 carp 60, moja żona do tej pory łowi na zwykłe carp 60...świetne kołowrotki do 200zł, ale po kilku sezonach zaczynają w nich wychodzić różne drobne rzeczy, które zazwyczaj można ogarnąć klejem epoksydowym czy dobrym smarem/nowym łożyskiem.

Ogólnie polecam, ale za dobrą cenę.

Pozdrawiam

Grzechotki faktycznie nie słychać ale to kompletnie nie przeszkadza w użytkowaniu, z rolką kabłąka ani pałąkiem problemów nie mam .

Dudi 

Wysłany: 2017-07-04, 19:41   

Odświeżam.

Mam podobny dylemat.
Sentyment mam do Okum no i podoba mi się wizualnie.
Pennn ma dobre opinie a o Okumie jeszcze cicho.
Okumy za 450 w uk dorwę (brak zapasowej szpuli)
Penn Affinity II 7000 to około 500 zl za szt w pl. (Też chyba szpuli extra nie ma)
Sama szpula i rotor wydaja sie lepsze do rzutów wzgledem okumy.
No i jeszcze Ultegry Xtb ale czy warto ?? Skoro sa wykastrowane troche ? W koncy ci4+ kosztuje 2x wiecej.....

Penn i okuma to przynajmniej górna półka w swojej marce.

Szczególnie proszę o opinie Okumy,bo na prawdę mi się podoba.

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-07-05, 10:11   

XTB ci4+ 14000 można kupić na promocjach w Anglii czy Germanii za ~700zł.
Wybór chyba oczywisty.

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu