Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niemiecka Karta Wędkarska.
Autor Wiadomość
uki80 
C&R

Wysłany: 2015-08-23, 19:42   Niemiecka Karta Wędkarska.

Znajomy otworzył szkółkę prowadząca kurs wraz z egzaminem na niemiecka kartę wędkarska. Całość trwa 2 weekendy wraz z egzaminem. Łącznie 4 spotkania po około 4 godziny. Co ważniejsze jest to Polak a egzamin tez jest tłumaczony wiec ktoś kompletnie nie znający języka może bezproblemowo uzyskać uprawnienia do łowienia na terenie hamburga i całego landu Niedersachsen. Sam tak zrobiłem. Jak będzie ktoś zainteresowany to pisać. Szkolenia odbywają się jakoś co 2 albo 3 miesiace.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2015-08-23, 21:46   

uki80, pierwsze zasadnicze pytanie :) kurs prowadzony jest na terenie RP czy DE?

uki80 
C&R

Wysłany: 2015-08-24, 04:46   

W Hamburgu i płatność w euro. To jest normalny niemiecki kurs który prowadzi niemiec ale jest też dołączona polska grupa do tego która opiekuje się polak. Wiadoma sprawa że Niemców jest więcej. Jak ja zdawałem to było około 100 osób z czego 10 polaków. 2 nawet przyjechało z innego landu a po zdaniu egzaminu kartę przepisali na swój land. Ale jak to działa dokładnie to ja nie wiem. Ja po odebraniu swojej karty jakoś po 2 tygodniach od egzaminu w urzędzie zapłaciłem 35 euro jednorazowo i bezterminowo mogę łapać na całym terenie niedersachsen. Oczywiście na wodach nie należących do żadnych związków. A najlepsze jest to ze wcale nie trzeba znać języka. Tylko niemieckie przepisy są durne ale to już inna sprawa. To jest niemoecko-polska szkoła wędkarstwa. Jak ktoś nie lubi się na rybach oglądać za plecy to świetna sprawa. A Niemcy kary mają niemałe.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2015-08-24, 07:55   

uki80, Ok ale ta oferta raczej jest przeznaczona dla ludzi mieszkających przy granicy lub samych DE. Nie uśmiechałoby mi się jechać 4 razy z Mazowieckiego do Hamburga ładować w ten interes kupę kasy a w zamian pojechać może tylko jeden raz na ryby. Fajnie że napisałeś ale wątpię że ktoś się skusi :)

uki80 
C&R

Wysłany: 2015-08-24, 11:56   

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ta oferta jest głównie dla ludzi mieszkających w Niemczech. Znam to że swojego doświadczenia bo wyjeżdżając z Polski nie chciałem się pożegnać z naszym hobby a łazić gdzieś na dziko i chować się po krzakach to można ze spinningiem a nie gratami karpiowymi. Za granicą jest sporo naszych rodaków którzy chętnie poszli by na rybki ale nie wiedzą jak ten temat ugryźć. Wiem to po sobie.

Luk Styra 
Łukasz Styra

Wysłany: 2015-10-27, 17:05   

Trochę nie chce mi się wierzyć w to co napisałeś i albo coś złe zrozumiałeś albo tam u was są inne prawa niż w całych DE. Ja robiłem kartę rok temu i sam kurs kosztował mnie 80€ i trwał 3 miesiące. Do tego doszły koszty: egzamin 35€, książki 66€', 56€ karta ważna 5 lat, wstąpienie do koła 150€ jednorazowo plus 50€ składka członkowska i 70€ zezwolenie na łowienie. Dodam ze kartę robiłem na Bawarii. Dlatego dziwią mnie trochę koszty i zasady jakie ty podałeś. Upewnij się czy aby napewno masz wszystko tak jak należy bo tak jak sam napisałeś mandaty są "konkretne".

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-10-27, 17:10   

Luk Styra, to wszystko tyczy się Hamburga. Bawaria to inna bajka. Dlatego, że gdzie indziej jest taniej i szybciej Bawaria nie uznaje kart zrobionych w innych landach.

uki80 
C&R

Wysłany: 2015-10-28, 13:28   

Napisałem wszystko tak jak jest. Kilku znajomych tez tak robiło karty. A skoro na Bawarii są inne zasady to tylko współczuć.

kukers 
Łukasz Matczuk

Wysłany: 2016-05-07, 19:48   

Karpiujecie na Bawarii ? Jak z wynikami? Rzeki czy jeziorka?

Ja jestem w trakcie robienia kursu. Egzaminy są cały czas, nie ma problemu z terminami. Gorzej w Badenii. Sam kurs normalnie powinien trwać 19 godzin, jednak dla Bawarskich szkoleniowców to 2 x razy za mało i trzeba odsiedzieć 40 godzin. Koszt kursu 240 E.
I tak jak pisał Dawid, tylko Forelle i Forelle, śmieją się z karpiarzy, a na kursie jest nas zdecydowana większość... cóż trzeba się przemęczyć i kartę zrobić a potem ruszyć nad Wornitz albo Dunaj!
Połamania!

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2016-05-07, 21:01   

Ja właśnie wróciłem. Kolega co razem jeździmy karpia 16,4 kg wyciągnął. Mnie się spięła jakaś dziwna ryba. Tak, że jest git. Gdzie mieszkasz na Bawarii? Można by się gdzieś spiknąć na jakąś nockę.

kukers 
Łukasz Matczuk

Wysłany: 2016-05-07, 21:40   

Mieszkam w Moenchsdeggingen, pomiędzy Noerdlingen a Donauworth. Łowicie na rzekach czy jeziorach? Wspólna zasiadka jak najbardziej ale to temat na sierpień/wrzesień. Cały ten kurs ciągnie się długo, plus urlop itp. Jak daleko mieszkasz od mojej prowincji ? ;)

trybek83 

Wysłany: 2016-07-10, 19:15   

Cześć. Może ma ktoś jakieś informacje na temat przepisania karty z landu do landu. Konkretnie mówiąc czy jest to w ogóle możliwe. Siedzę w de w Baden-Württemberg i już mnie ch..... bez tej karty niemieckiej. Pozdro

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2016-07-10, 19:49   

Jeżeli dobrze rozumiem, chcesz kartę przetłumaczyć w Hamburgu a później uznać w B-W? W Bawarii nie ma szans. Nie wiem jak u Ciebie. Najlepiej zapytać w urzędzie miasta.

trybek83 

Wysłany: 2016-07-24, 14:41   

Tak właśnie bym chciał zrobić ale skoro tak się nie da to kiepsko bo u mnie też jest to nie możliwe. Ok w takim razie dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu