Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodpody/Tripody jakich używacie.
Autor Wiadomość
Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-09-01, 15:40   Rodpody/Tripody jakich używacie.

Witam

Pomyślałem sobie, że taki temat mógłby pomóc osobom zainteresowanym zakupem pierwszego/kolejnego poda.

Użytkownicy podów wpisują:

Marka
Okres użytkowania
Wady i Zalety (ogólne własne odczucia, ewentualne usterki które wynikły podczas eksploatacji)

Mam nadzieje, że temat się przyda oraz rozwinie.
Ostatnio zmieniony przez Pietras 2011-09-01, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-09-01, 16:14   

To ja rozpocznę.

Jestem posiadaczem poda Fox Sky Pod.

Cały pod transportuje się w zielonkawym pokrowcu, niestety żeby spakować pod i zamknąć zamek trzeba się trochę nagimnastykować. Widać, że producent oszczędzał sobie materiał przy szyciu tej torby. Oczekiwałem czegoś więcej od FOX'a :|

Rozstawienie poda trwa bardzo szybko. Ustalamy sobie długość ramy. Dokręcamy nóżki, buzzbary i gotowe.
Do zestawu dostałem 6 nóżek. 2 szt. - krótkie, 2 szt. - średnie i 2 szt. - bardzo długie, żeby ustawić poda "w stronę gwiazd" :lol:
Czasami nóżki wykorzystuję jako podpórki.

Trzeba przyznać, że pod jest niezwykle stabilny.
Można to sobie zobaczyć na tym filmiku :

Co mi się jeszcze nie podoba w tym podzie ... Jeżeli chcesz łowić na 3 wędki i będziesz używać swingerów. To środkowy swinger może uderzać w ramkę.

Szkoda, że FOX o tym nie pomyślał. Tym bardziej, że to właśnie oni produkują tzw. ""Long Arm Swingers" jak np. Fox MK2 Swinger

Co do jakości lakieru. Farba trzyma sie bardzo dobrze, ale u niektórych po rozsciągnięciu ramy widać jak schodzi w środku farba.

Może farba w środku schodzi od złego użytkowania poda? Ale polecam po skończonym łowieniu w domu poda rozłożyć i wysuszyć.

Optycznie Sky Pod bardzo mi się podoba i to tym również kierowałem się przy wyborze poda.
Plusem Sky poda jest również jego uniwersalność. Można go rozłożyć na kilka różnych sposobów i zawsze potrafi się dopasować do warunków łowienia.

Moja ocena : 8/10

Łukasz 

Wysłany: 2011-09-01, 16:56   

A czym różni się Sky pod od Rangera?

Piotr Tomczak 

Wysłany: 2011-09-01, 23:36   

Ja mam Rangera i długo wybierałem pomiędzy Rangerm, Sky i Solarem i znam dość dobrze wszystkie trzy modele. Ale porównując Sky z Rengerem właściwie nie ma zbyt wielu różnic.
Podstawowa różnica to główna rama poda czyli w Sky jedna szeroka w Rangerze dwie cieńsze. To samo jeżeli chodzi o przednie nogi w Rangerze są nieco cieńsze. W Sky nieco sztywniej chodzą zatrzaski w Rangerze chodzą delikatniej płynniej. Jak w każdym Foxie trzeba uważać na gwinty gdyż są dość delikatne, oraz niestety lakier potrafi się rysować. Cenowo różnice są minimalne i podobnie z użytecznością gdyż oba modele można ustawić niemal w identycznych pozycjach. I jeszcze jedna różnicą to średnica „stópek” dzięki którym możemy wkręcić te pody np. w pomosty czy w zwykłą glebę ale to detal gdyż do każdego z tych podów stópki są dostępne w tej samej cenie.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-09-02, 13:26   

Fox Sky może i idealny nie jest bo idealnych rzeczy nie ma ale i tak uważam, że to nr1 :idea:

Użytkując kiedyś Andzię doprowadzało mnie do nerwicy chybotanie na większym wietrze i kręcenie ósemek przez kije jak hawajskie laski zadkami na deptaku :P
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2012-08-22, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

Pietras 
Piotr Polański

Wysłany: 2011-09-02, 16:38   

Interesowała by mnie wysokość Sky i Rangera. Czy Ranger po maksymalnym rozstawie jest niższy od Skypoda ?

Ranger wygląda na trochę solidniejszy wg mnie, jak jest w praktyce ?

BTW: Jaki jest maksymalny rozstaw poda pod względem długości poprzeczki ?

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2011-09-02, 17:49   

Ja mam Anaconde Travel Pod i nic nie zapowiada zmian, podzik stabilny, ma nakrętki kontrujące [poprzednik nie miał co mnie strasznie denerwowało]. Farba już trochę zbledła i jedną ze śrubek od stojaka delikatnie wpieprza rdza, ale nie ruszam jej w tym sezonie.

Jedyną wadą jaką zauważyłem jest trochę mały rozstaw buzzbarów, mogłyby być o jakieś 15 cm szersze, ale z tym też da się żyć.

beny2002 
Benedykt Jaskóła

Wysłany: 2011-11-29, 16:16   

Witam!
Używał ktoś może tych podów?

Anaconda Extension Pod
http://www.askari.pl/prod...onda_exten/218/

Tripod Anaconda Old School Pod
http://www.sklep-karpiowy...lpod-p-966.html

Który lepszy...?
Ostatnio zmieniony przez beny2002 2011-11-29, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2011-11-29, 18:07   

Wszyscy o FOX'ach a ja napiszę o innym.
Tripod marki Rumphol, a jego szczęśliwym posiadaczem jestem od 2 lat. Jedną z zalet jest stabilność, duża możliwość regulacji nóg i świetny stosunek ceny do jakości wykonania.

Wadą jest to, że przy łowieniu na trzy wędki, środkowy swinger uderza o rurkę, co z resztą jest to mało ważne dla mnie, bo i tak stosuję hangery. Ale dla kogoś, ta informacja może się przydać;)

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2011-11-29, 18:35   

MariuszPosmyk napisał/a:
Co mi się jeszcze nie podoba w tym podzie ... Jeżeli chcesz łowić na 3 wędki i będziesz używać swingerów. To środkowy swinger może uderzać w ramkę.

Swojego czasu, kiedy jeszcze użytkowałem Skypod'a rozwiązałem ten problem poprzez naklejenie w tym właśnie miejscu kawałka płyty K-FLEX (kauczuk z warstwą klejową). Problem zniknął.

Artur Strauss

wojtek straub 

Wysłany: 2011-11-29, 18:47   

Jakiś czas temu miałem Fishcon'a, inox, buzz ma "4" i jak dla mnie, jeden z nielicznych "wynalazków" wart swej ceny. Jako, że sporadycznie go używałem, pogoniłem i od kilku latek, w zupełności, wystarczają mi sztyce...

MariuszKopeć 

Wysłany: 2011-11-29, 19:26   

Posiadam Jrc rubicon pod, świetne jest to że w są dwa komplety buzz barów na 3 i 4 kije. Poza tym, pod na 4nogach więc jest stabilny, bardzo niski i nie ma możliwości wysoko podniesienia szczytówek. Swego czasu miałem również travel poda i jak za tamte pieniądze 180zł za nówkę nie moglem nic zarzucić

MARTINEZ 
Marcin Herman

Wysłany: 2011-11-29, 20:21   

Natomiast ja posiadam Cygnet Tackle

http://carp-world.pl/cygn...facturers_id=16

miałem 2 rodzaje tri podów Rutecki-team jeden ważył 13.5 kg drugi chyba 9.5 kg - było dla mnie katorgą noszenie tego żelastwa i te drgania - a tego najbardziej nie lubię . Od kiedy posiadam Cygneta jestem mega zadowolony !! posiadam go juz hmm 6-7 lat - zero jakiejkolwiek usterki mega szybkie rozkładanie gdy mam 4 krótkie nogi waży z sygnałkami jakieś 2,5 kg. Bardzo stabilny, regulowane nogi, buzz - bary, długość. Wadą jest cena ja swojego zakupiłem w Belgi - wyszedł taniej- no ale było to jednak trochę lat temu, ale i tak polecam go bo jest naprawdę warty takiej kasy.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-11-29, 20:26   

MARTINEZ napisał/a:
Natomiast ja posiadam Cygnet Tackle

No muszę przyznać że Podzik prezentuje się zacnie! :D Tylko ta cena.... :cry:
Marzy mi się tego typu podzik.... :roll:

Od dwóch sezonów używam tego PODa SPRO Expert POD II i jak narazie jestem zadowolony. Nie zawiódł mnie jeszcze, więc nie narzekam. :)

SPRO Rod_Pod_Expert II.jpg
Plik ściągnięto 1035 raz(y) 35,13 KB

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2011-11-30, 07:41   

Używam Fishconn'a, ale nie będę powtarzał wypowiedzi.

OPIS TUTAJ

Artur Strauss

Pietras 
Piotr Polański

Wysłany: 2011-11-30, 10:12   

MARTINEZ, ponoć w tych Cygnetach lakier lubi schodzić, wiesz coś o tym ?

Sam zastanawiam się pomiędzy Ranger/Sky a właśnie Cygnetem, jedynie co właśnie odpycha mnie od tego Snipera to pogłoski od lakierze...

ipi 
Haczyk Carp Team Lublin

Wysłany: 2011-11-30, 18:21   

Ja obecnie używam Anacondy Travell Pod i już 3 sezony bez zakłóceń przebiega nasza współpraca także tripodzik za nieduże w sumie pieniądze warty polecenia.

MARTINEZ 
Marcin Herman

Wysłany: 2011-11-30, 22:00   

Pietras - żaden lakier nie odskakuje są tylko rysy od użytkowania

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2011-12-01, 14:37   

Ja posiadam tri pod RUMPOL
w sumie jestem zadowolony .Szybko sie rozkłada ,lekki ,w miare stabilny.
Wiadomo "mistrzostwo świata" to to nie jest ,ale jak za tą kase to może być.

zuberek31
Piotr Miedziński

Wysłany: 2011-12-01, 22:58   

A ja polecam nierdzewke Plu pod.Mam takiego a miałem Anakondy alu i inne tego typu i zaden temu sie nie rowna.
Teraz na allegro jest na sprzedaż
NIEZNISZCZALNY TRI POD ROD POD

Za ta cenę nic lepszego nie kupisz.Chociaż ręcznej roboty to warto.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2011-12-02, 08:02   

zuberek31 napisał/a:
A ja polecam nierdzewke Plu pod.Mam takiego a miałem Anakondy alu i inne tego typu i zaden temu sie nie rowna.
Teraz na allegro jest na sprzedaż
NIEZNISZCZALNY TRI POD ROD POD

Za ta cenę nic lepszego nie kupisz.Chociaż ręcznej roboty to warto.

Ładny naprawdę, ale to jest aukcja i gość podaje cenę materiału i wątpię czy obecna cena będzie aktualna. Już nie wnikam w samą zasadność tej podanej wartości materiału, może kupował na dwa pody :mrgreen: .Pozdrawiam.

czarnodusznik81
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-03, 00:57   

Ja od blisko dziesięciu lat używałem podów a teraz jednak ze względu na ich ograniczenia używam sztyc.Parę lat męczyłem Lineaeffe i nadal ma go mój ojciec.Niestety jak pojedzie się gdzieś na dziką wode nie ma miejsca zawsze się na poda.Zresztą męczy mnie ciągłe rozkładanie go i składanie.A parę sztyc i hanger jakiś to chwila dwie dla mnie na złożenie.
Bardziej intesywnie myśle o Roving Rod Pod Daiwa Infinity.

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2011-12-04, 00:04   

x2 z ravena na 4 wędki ze stali. Stabilny koziołek i myślę że za taką cenę 399zł jest poza zasięgiem wszystkich pseudo podów i tripodów gibających się pod ciężarem 2 bblc. Polecam naprawdę warto - ma wady ale za taką cenę.... generalnie kiedy miałem coś złego powiedzieć o nim przypominałem sobie ile kosztował :D dla mnie [9/10] cena/jakość

eRJot 
Robert Jagiełło

Wysłany: 2012-01-03, 05:27   

Solar Worldwide z Global Conversion ,wcześniej Amiaud Peche Carpo Inox a jeszcze wcześniej Balzer Cyber Pod.

Garsija 
Prologic Polska

Wysłany: 2012-01-03, 21:55   

W tej chwili Tripod Cormorana Gunpod. Ale myślę nad zmianą na nierdzewkę.

MonteCristo 
Michał Kowalski

Wysłany: 2012-01-12, 19:25   

ProLogic Tri Pod Deluxe , nie zamienie na nic innego na razie. ( chyba że na zwykłe podpórki na niektóre łowiska) Fajny design, w miarę lekki, stabilny. No i przystępna cena :) polecam.

kulig111 
Bartłomiej Kuligowski

Wysłany: 2012-01-12, 20:48   

Fox Horizon Pod i jestem z niego zadowolony.

Rafal1984 
Rafał Skrzyński

Wysłany: 2012-01-13, 13:08   

Do tej pory miałem pod z Jaxona STK-003 chyba a tera zakupiłem Star baits Chalanger pod

Kedar37 
Byle do wiosny !

Wysłany: 2012-03-09, 20:12   

Używam Amiauda Extreme Inox , to juz mój drugi Amiaud, pierwszego kupiłem używanego i odsprzedałem koledze który zobaczył go u mnie na łowisku i juz nie chciał żadnego innego , zalety są następujące :
- niezniszczalność (deszcz , upał i inne warunki atmosferyczne nie robią na nim wrażenia - nierdzewka )
- mechanicznie dopracowany do perfekcji
- mieści spokojnie 4 wędki z kołowrotkami Infinity 5500 Daiwa obok siebie bez żadnych kolizji
- przy braniu w nocy na jednego z czterech kiji ( łowię razem z żoną ) jednym ruchem ręki pochylamy do wody pozostałe szczytówki ( sky pod foxa sie chowa )
- stabilność przygotowana na trzesięnia ziemi
wady :
- nie ma wad (oprócz ceny)

Teraz kupiłem nowego i juz chyba na zawsze

Pozdrawiam

Wielki_B

Wysłany: 2012-03-09, 22:36   

Kedar37 napisał/a:
Używam Amiauda Extreme Inox ...

Che, che...
A to paradoks! No bo ja pozbyłem się nie tylko Delkimów, ale także tego Amiauda...
Duży, ciężki i zawadzał mi pod kołami mojego bolidu (taki ma ten stojak nieszczęśliwy rozstaw nóg)...
Teraz jeden z Cygnetów wisi mi w garażu i czeka na testy.
I już wiem, że będzie zdecydowanie lepszy. ;) (dla mnie oczywiście!)

Kedar37 
Byle do wiosny !

Wysłany: 2012-03-10, 05:38   

Faktycznie jest duży i ciężki , ale to akurat jego zaleta. Idąc tym tropem musimy pozbyć się wędek karpiowych i kupić ,, teleskopy" które są małe i lekkie :)
Pozdrawiam

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2012-03-10, 22:55   

Ja przez ostatnie 3 lata miałem tego tripoda,cały z kwasiaka,waga około 6 kg. Niezniszczalny. Produkuje go gość z Chorzowa. Niestety namiarów już nie mam,gdzieś posiałem. Koszt 650-750 zł.

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-12, 21:43   

Ja używam H-pod Kogha. Za 125 PLN nie da się nic lepszego kupić. Stabilny, prosty w budowie. Raczej nie do uszkodzenia.

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2012-05-03, 17:32   

Ja osobiście długo zastanawiałem się jaki tri pod wybrać, lecz doszedłem do wniosku, że wszystkie tri pod'y dostępne na rynku w cenie ok 400/500zł są po prostu "lipne". Gdy nada żyła mi się okazja na zrobienie tri pod'a z nierdzewki nawet się nie zastanawiałem. Trwało to całą zimę ale myśle, że opłacało się.

Tri pod na wzór Amiaud Baby Carp'o.

Cena: wyszło mi coś blisko 450zł (wliczając koszt materiałów i robocizne).

Zalety:
-masywny,
-stabilny,
-duży rozstaw między wedkami (jak dla mnie to plus :mrgreen: ),
-nie "przechyla się" jak pod'y z aluminium,
-duża możliwość regulacji,
-możliwość ustawienia wędzisk, prawie że w pionie.

Wady:
Na razie nie stwierdziłem żadnych.

Zdjęcia przedstawiają tri pod'a na najniższych poziomach regulacji. Nie robiłem więcej zdjęć, bo na co :D Jak coś to mogę.

Jednak dało sięgo zrobić, w co kilka osób nie wierzyło :D

cru5h 

Wysłany: 2012-05-16, 15:21   

Anaconda Travel Pod

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2012-05-16, 15:43   

SoV3re!gn, To napisze tak że najlepszego interesu nie zrobiłeś,tym bardziej że taki długi okres.
Już chyba wolał bymAMIAUD - BABY BASIC STEEL CARP´O na 4 wędki

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2012-05-16, 17:07   

To ,że sobie poczekałem na niego przez zimę to pikuś i tak na ryby nie jeździłem :mrgreen:
Co do Amiauda z linku to już nie to samo, no i wykonany ze stali nie niedzewki.
miro56, A dlaczego najlepszego interesu nie zrobiłem, rozwiń wypowiedź jak możesz.

Tutaj jeszcze raz foty, bo tamte usunąłem niechcący:

Ostatnio zmieniony przez SHAFT 2012-05-16, 17:18, w całości zmieniany 3 razy  

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2012-05-16, 20:30   

SHAFT, Na innej stronie też znalazłem tego AMIAUDA i piszą ze jest ze stali,tyle że nie piszą z jakiej.Jeśli nie jest to nierdzewka to przyznam Ci racje,a w przeciwnym przypadku szkoda było zachodu.I swoją drogą jak na własne wykonanie to troche drogo.Bo chyba materiał aż tak drogi nie był?
Ja jak bym się zdecydował na samoróbke to zastosował bym widłową część podtrzymującą buz bary i głowice walcową. ;)

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2012-05-16, 21:20   

miro56, No właśnie to materiały były w nim najdroższe, wyniosły mnie coś koło 300zł. Co do podtrzymywania buzzbarów to jakoś nie mam z nimi problemu ponieważ tak zostały zagwintowane, że idealnie skręcają się pod odpowiednim kątem, więc moge je na siłę dokręcać.
Co do głowicy, fakt walcowa byłaby lepsza, no ale wygodniej było mi wykonać tą co mam obecnie i jak dla mnie jest spoko (zresztą jak coś mogę ją sobie zmienić w każdej chwili).
Wydaje mi się, że warto było wykonać go samemu, w dodatku ma się to satysfakcję :lol:

karpisko 
Dominik Dubowik

Wysłany: 2012-08-22, 09:37   

Ja posiadam tri-poda jaxon jak za 230zł to przeszedł moje oczekiwania stabilny i co tu jeszcze chcieć,jest bardzo dobrze pomalowany bo proszkowo.

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony przez karpisko 2012-08-22, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu