Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowanie łowiska pod zasiadkę
Autor Wiadomość
mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2015-08-04, 19:39   Przygotowanie łowiska pod zasiadkę

Witam. Jak przygotowujecie łowisko pod zasiadkę (mam na myśli wody pzw)?
Mam dostęp do ciekawej glinianki i mozliwosc podjechania wczesniej i podsypania papu przed wedkowaniem 2-3dni.
Myślałem o kuku gotowana+pelet+konopie+kulki.
Co myślicie o tym:
https://www.youtube.com/watch?v=a12vALuYplE
Czy warto sypac drobne ziarna?
Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2015-08-04, 19:49   

mongo2001 napisał/a:
Jak przygotowujecie łowisko pod zasiadkę (mam na myśli wody pzw)?
Witam. Kolego a jak Ty przygotujesz łowisko? Wyczyścisz sobie miejsce,że by ktoś inny mógł usiąść ??Pokosisz trawe,zrobisz dobry dojazd do stanowiska. Podnęcisz i co?? Przyjedziesz łowić a Pan ,,X,, powie,że to woda PZW. Każdy łowi,gdzie sobie chce.. i co będziesz się z nim kłócił o miejsce? Znam takich to już nie łowią na ,,swoim,, stanowisku.
mongo2001 napisał/a:
Mam dostęp do ciekawej glinianki i mozliwosc podjechania wczesniej i podsypania papu przed wedkowaniem 2-3dni.
To podsyp dyskretnie,żeby Cie nikt nie widział,że nęcisz..
mongo2001 napisał/a:
Czy warto sypac drobne ziarna?
Z drobnych ziaren użył bym konopi. Później kukurydzy i na koniec kulek + pellet,ale,jeżeli karpie nie są do kulek przyzwyczajone i ich nie znają to myślę,że okres 2-3 dni jest za krótki na łowienie kulkami.

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-08-04, 19:54   

Z tym przyzwyczajeniem do kulek, to chyba nie do końca. Mam wodę gdzie karpie przed moimi kulki nie widziały. Dziadki łowią tylko na kukurydzę i robaka. Nie mogę tam nęcić przed zasiadką, a w trakcie nie więcej niż 150 g. Na tej wodzie testuję jakość kulek. Jak są dobre to z braniami nie ma problemu.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-08-04, 20:58   

W filmie P. Warmuz poluje na największe karpie. Zwykle na zbiornikach gdzie wie , że duże karpie są. Sypanie samych kulek często powoduje, że na brania czekamy dłużej. Kukurydza na wielu zbiornikach najlepiej sprowadza karpie czy amury w pole nęcenia. Co do twojego pytania starał bym się nęcić miejsce minimum 50m. od brzegu (jesli ta glinianka jest na tyle duża) to zniechęca Panów z feederkami, po prostu mają problem z dorzuceniem. Nęcił bym na 3 i 2 dni przed zasiadką, dość sporo. A dzień przed zasiadką już nie. Polecam nęcić kukurydza i kulkami jednocześnie+ jakiś pellet. Jeden zestaw na kuku drugi na kulkę. Jeśli ryba jest w tej wodzie daje to spore szanse na brania. Żeby mógł Ci ktoś bardziej pomóc opisz co to za zbiornik, mały czy duży, zarośnięty czy bez roślinności...

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2015-08-05, 06:01   

tomekja123, Dojazd jest ok. Jade np. w środe wieczorem sypie w dwa miejsca. Pod drzewem (mozna sypac z brzegu łyżka) i na wprost niedaleko trzcin ok 40m(spomb)
Pozniej posdypuje w czw. wieczorem i wiem, czy ktos tam nie siedzi na nocke. Jestem po ciemku rano w pt. i liczę, ze nikt tam nie siedzi:)
tomasz33, Glinianka ma niecałe 5ha.Nie łowiłem na niej o wielu lat.Miejsce które mi sie podoba jeszcze nie sondowałem, wiec nie wiem czy bede akurat tam łowił. Jesli bedzie lipa to poszukam innego.Byłem w niedziele tam zobaczyc bez wedek.Ku mojemu zdziwieniu brak "zielska" Rozmawiałem z wedkarzami. Nic nie bierze, same zaczepy hehe a ostatnio to byli "zawodowcy" z Poznania tydzien siedzieli i nic nie złowili.... Kiedyś to tu ryba była....A teraz lipa.
Ale każdy łowi jeden to chyba 4 zestawy miał w wodzie, chyba ze był z kims i go nie widziałem.
Miejsce ktore mi sie podoba ma zrobiony mostek wiec pewnie w weekend w srodku dnia ciezko jest tam usuasc..

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-08-05, 08:04   

Hm, No to że tam jeżdzą to nic nie świadczy. Dużo osób jeździ bo ma blisko i po prostu siada, czasem karaś czy płotka ich zadowala. A czy jest większa ryba musisz sam sprawdzić. Powodzenia.

Odpowiedz do tematu