Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miejscówki szybko wyczyszczone...
Autor Wiadomość
Oestei

Wysłany: 2015-07-11, 14:06   Miejscówki szybko wyczyszczone...

Stare jeziorko pzw, chyba nieco zapomniane ale z piękną rybą. Problem polega na tym że zanęta nie utrzymuje się dłużej niż 2-3 godziny. Miejscówka około 1-1,6m głębokości. Namułek głębokości 10cm. W wodzie ląduje 40-50 połówek (20 i 24mm) + garść ziaren na zestaw. Karpie w przedziale 10-15kg. są bo kilka w tym roku zostało wyciągniętych. Przyłów w postaci pięknych linów w granicach 3kg. pływając w miejscówce pontonem widziałem kilka razy po 6-7 linów +2kg i myślę że to one zajmują się naszą zanętą. Sypie przesuszonymi połówkami żeby nie zapadały się tak w muł. Myślę że całe 20 i 24 za bardzo zapadną się w mule. Chciałbym żeby nieco dłużej zanęta utrzymywała się w łowisku. Jakieś sugestie odnośnie nęcenia?

maciek123 
Maciek Lewandowski

Wysłany: 2015-07-11, 14:47   

Oestei, liny Ci czyszczą tak łowisko. Musisz sypać znacznie więcej zanęty, żeby liny miały co robić i żeby się ta zanęta utrzymała aż przyjdą karpie. Syp znacznie więcej kulek i kukurydzy. To powinno pomóc.

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2015-07-11, 15:41   

Oestei, ja bym na Twoim miejscu sypał wyłącznie kulki co najmniej 20mm a jeszcze lepiej 24mm i zrezygnował z wszelkich ziaren jak i pelletu jeśli go używasz powinno pomóc. Jeśli karpie odwiedzają to miejsce znajdą kulki i przekopią dno aż miło pod warunkiem, że jeszcze tam będą także nie bój się sypać dużo i grubo, jeśli masz możliwość sprawdzaj czy placyk jest na bieżąco czyszczony. W przypadku gdy liny nie dadzą Ci nadal spokoju możesz spróbować znaleźć głębsze miejsce i również na grubo je zasypać. Tak naprawdę recepty gotowej nie ma zmieniaj taktykę i porównuj efekty aż wypracujesz odpowiednią strategię na tę wodę, powodzenia i połamania.

p.s nie bój się dużych przynęt i długich włosów podczas ostatniej nocki na bałwanka 24mm + 20mm pop-up i naprawdę długi włos powiesił się karpik 8,1kg zapięty w taki sposób, że "nie miał szans" i mimo trudnego holu w zatoce odwiedził moją matę.

Oestei

Wysłany: 2015-07-11, 16:50   

adrian1231989, Tez jestem zwolennikiem zdecydowanie dłuższych włosów, a przynęty na które zapinałem w tym roku to 20mm+15mm także nie takie małe strasznie. Pływam po wodzie także w czasie zasiadki widzę czy jest wyjadane choć nie nęcę tam regularnie a tylko w czasie zasiadek, zwykle trzydniowych. Tylko całe 20 i 24 zapadają się w mule i wtedy nie wiem czy czy są wyjadane czy leżą w mule. wrzucając podsuszone połówki mogę ocenić czy coś je z dna pobiera. No chyba ze jestem w błędzie

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2015-07-11, 19:14   

Nawet jak całe kulki zapadną się nieco w muł to i tak karpie wielkimi ryjami przekopią go do cna:) Spokojnie je znajdą:)

Odpowiedz do tematu