Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Łóżko] Elektrostatyk L8 a L12 - różnica wielkości
Autor Wiadomość
tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-06-28, 13:06   [Łóżko] Elektrostatyk L8 a L12 - różnica wielkości

Jako, że sam miałem dylemat które z tych dwóch łóżek wybrać to wkleję kilka zdjęć. Żeby ułatwić decyzję o zakupie.
Łóżko L8 Rozłożone ma wymiary +/_ 207/80cm. Stelaż ma oczywiście węższy, dlatego osoby powyżej 195cm wzrostu mogą mieć problem ze spaniem na nim. Materiał jednolity, proste klasyczne łózko. Na minus dla mnie że trzeba trochę pokombinować z ustawianiem nóżek, żeby było zupełnie poziome. Naturalna pozycja po rozłożeniu to taki hamak trochę.

Łóżko L12 na sam wygląd ładniejsze, przy leżeniu wygodniejsze. Materiał z wszywką z polaru ciekawiej rozwiązany. Różnica cenowa pomiędzy L8 a L12 niewielka. W zasadzie wszystkie elementy na plus L12 poza wielkością. O ile rozłożone ma 212/93cm (stelaż 205cm długości) to złożone jest bardzo duże i ciężkie. Nowy model L12 z dodatkową parą nóg waży około 15kg. Włożenie do bagażnika w moim przypadku do astry Kombi zajmuję jego połowę :)
Dołożę kilka fotek dla porównania z fotelem Elektrostatyk F5R trzy zdjęcia l8 i trzy podobne z l12.

Żałuję że nie mogłem wrzucić foto z porównaniem obu łóżek koło siebie, ale ja zdecydowałem się wymienić na L8. Tylko z powodów transportowych i związanych z przechowywaniem.
Gdybym miał wieksze auto i piwnicę na pewno pozostał bym przy L12.

123.jpg
l12
Plik ściągnięto 117 raz(y) 97,46 KB

122.jpg
l12
Plik ściągnięto 111 raz(y) 118,2 KB

121.jpg
l12
Plik ściągnięto 146 raz(y) 106,22 KB

83.jpg
l8
Plik ściągnięto 97 raz(y) 95,62 KB

82.jpg
l8
Plik ściągnięto 85 raz(y) 110,86 KB

81.jpg
l8
Plik ściągnięto 107 raz(y) 110,78 KB

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2015-06-28, 19:31   

tomasz33, Dzięki za wrzucenie postu. Rozwiązałeś moje wszelkie niejasności,które łóżko kupić i dlaczego. Ja przy swoich parametrach wielkościowych tzn. ~200cm. i 100 kg. żywej wagi ;) miałem delikatne trudności z kupnem i wyborem łóżka,by nie kupić kota w worku :) ,ale już nie mam. Zamówiłem tutaj L12 Myślę,że cena jest dobra i co najważniejsze posiada 8 nóg.

PB 
Szymon Bartłomiejczak

Wysłany: 2015-06-28, 20:41   

Jeżeli Elektrostatyk zaprzestał produkcji starszego modelu (sześć nóg) popełnił moim zdaniem duży błąd. Na rynku jest sporo dużych nieporęcznych klamotów, brakuje natomiast małych kompaktowych łózek nie przekraczających długością 200cm. Stary model L12 to świetna sprawa dla małych namiotów, przykładowo do Anacondy Airborne wejdą dwa takie łóżka, w przypadku nowego modelu nie jest to możliwe.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-07-30, 18:11   

Kupiłem łóżko L8 i rozważam odkręcenie jednej pary nóg. Bo tak naprawdę ze złożonymi nogami jest tak samo stabilne jak i bez, jeśli ktoś nie siada z brzegu. A do lekkich nie należy. Jednak trzeba pamiętać że L12 sam stelaż ma 205cm a z materacem 212. Więc do 200cm to nie elektrostatyki, bo L8 też ma ponad 200cm.

shivan 
NIE

Wysłany: 2015-07-30, 21:29   

Nie rób tego....chyba,że nigdy nie miewasz gości w namiocie.

Odpowiedz do tematu