Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przypon łamany z D-rigiem
Autor Wiadomość
Artur_prezes 
Artur Kubica

Wysłany: 2013-03-30, 19:23   

uki80 napisał/a:
Po świętach mogę Ci podesłać foto jak to u mnie wygląda.

Będę wdzięczny kolego.

Artur_prezes 
Artur Kubica

Wysłany: 2013-03-30, 22:49   

Panowie czy takie gumki nadają się do założenia na d-rgia ? A jakie rozmiary gumek powinny być do kulek i pelletu na wiosnę czyli nie przekraczającego okolo 18mm no i plus coś pływającego 10mm?

A czy taki lamaniec nie bedzie sie platac?

uki80 
C&R

Wysłany: 2013-03-31, 15:41   

Tak jak obiecałem. Masz tu mojego combi d-riga

P3310692.JPG
Plik ściągnięto 447 raz(y) 116,65 KB

maciek 

Wysłany: 2013-03-31, 17:38   

uki80, sprawdzał Ci się ten przypon? Nie za duża ta pętelka na której jest krętlik do mocowania kulki?

uki80 
C&R

Wysłany: 2013-03-31, 19:12   

Ten przypon to mój pomysł na ten sezon. Jeszcze nie był w wodzie, bo cały poprzedni sezon łowiłem na tradycyjny włos. A pętla dlatego taka duża + krętlik bo jak założę pływaka to hak idealnie jest pod kulką. Jak się nie sprawdzi to będę coś zmieniał. Może dam kółeczko zamiast krętlika albo zmniejszę pętlę. Nie wiem też jak się sprawdzą węzły na fluorocarbonie bo jak widzę to wszystkie inne przypony nie wiedzieć czemu mają duże pętle zamiast węzłów. Może dlatego, żeby nie osłabiać żyłki przy zaciskaniu węzłów ale tylko takie moje domysły. Jak ktoś wie co poprawić to chętnie poczytam.

Artur_prezes 
Artur Kubica

Wysłany: 2013-04-01, 09:54   

uki80 napisał/a:
Tak jak obiecałem. Masz tu mojego combi d-riga

Kolego a jak zwie się ten "koniec przyponu" tzn rurka od przeciwnej strony haka?

Już kupę rzeczy zaczynam kumać ale nie wiem jak połączyć gotowy przypon z ciężarkiem (bezpiecznym) i rurką silikonową.

maciek 

Wysłany: 2013-04-01, 10:07   

Wydaje mi się że ta silikonowa rurka zabezpieczajaca szybki montaż przyponu przy sztywnych przyponach z fluorocarbonu jest zbyteczna.

miszczunio 

Wysłany: 2013-04-01, 10:07   

Anti tangle sleeves

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-04-01, 11:27   

maciek napisał/a:
Wydaje mi się że ta silikonowa rurka zabezpieczajaca szybki montaż przyponu przy sztywnych przyponach z fluorocarbonu jest zbyteczna.

Niekoniecznie. Jeżeli montujesz węzłem grinner to faktycznie jest dość sztywno. Jeżeli woli pętelki i agrafki do quick montażu to nie zawadzi.

Artur_prezes 
Artur Kubica

Wysłany: 2013-04-01, 12:41   

A teraz mam kolejne pytanie - możecie mnie odesłać do tematu gdzie przedstawione są różnego rodzaju mocowania ? Chodzi mi dokładnie o to żeby po zamontowaniu całego zestawu móc szybko wymieniać przypony. Będę bardzo wdzięczny.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2013-04-01, 12:45   

Artur_prezes napisał/a:
A teraz mam kolejne pytanie - możecie mnie odesłać do tematu gdzie przedstawione są różnego rodzaju mocowania ? Chodzi mi dokładnie o to żeby po zamontowaniu całego zestawu móc szybko wymieniać przypony. Będę bardzo wdzięczny.

Zastosuj Agrafkę Gizmo

Artur_prezes 
Artur Kubica

Wysłany: 2013-04-01, 13:58   

miszczunio napisał/a:
Anti tangle sleeves

Mieszam troszkę w tematach, więc mam pytanie czy agrafkę z krętlikiem (Gismo Swivel) trzeba zabezpieczyć w jakiś sposób? Np Anti tangle sleeves?

Będę wdzięczny za najlepiej jakieś linki żeby cały taki zestaw zobaczyć,bo troszkę mam zamętu w głowie z tymi łączeniami.

uki80 
C&R

Wysłany: 2013-04-01, 14:55   

Tą rurkę mam po to, żeby w kilka sekund zdjąć przypon i nawlec na niego pva. Także w nocy super sprawa.

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-04-01, 19:45   

U mnie tak to wygląda.

Teraz na agrafkę (np taką co podał Rumun) nakładam zawiązaną na przyponie pętelkę fluo (węzłem Perfection Loop) i zakładam anti tangle sleeves.

combi [1024x768].JPG
Plik ściągnięto 386 raz(y) 124,16 KB

Artur_prezes 
Artur Kubica

Wysłany: 2013-04-01, 20:44   

Maestro napisał/a:
U mnie tak to wygląda.

Teraz na agrafkę (np taką co podał Rumun) nakładam zawiązaną na przyponie pętelkę fluo (węzłem Perfection Loop) i zakładam anti tangle sleeves.

A takiego rodzaju agrafka ujdzie?

http://allegro.pl/lacznik...3141665400.html

Maestro 
Maciek Drewa

Wysłany: 2013-04-01, 20:54   

To raczej do zestawów helikopterowych.
Jak chcesz gotowca to tu masz już z leadcorem i bezpiecznym klipsem zestaw
a np tu sam łącznik tu
Po zalogowaniu i napisaniu do właściciela jest chyba 10% rabatu.

Artur_prezes 
Artur Kubica

Wysłany: 2013-04-01, 22:14   

Nie nie sam robię wszystko (znaczy uczę się robić), wolę kupić poszczególne części osobno, jakoś nie ufam gotowcom.

uki80 
C&R

Wysłany: 2013-04-01, 22:26   

Maestro napisał/a:
U mnie tak to wygląda.

Maestro a ja mam takie pytanie odnośnie twojego przyponu. Wszyscy powielamy podobny schemat, że odcinek przy haku to plecionka a drugi materiał to fluo. Nie wiem natomiast dlaczego właśnie tak? Nie może być odwrotnie? albo obydwa materiały jednakowe ale z przegubem?

wojtek straub 

Wysłany: 2013-04-02, 06:43   

uki80 napisał/a:
Maestro a ja mam takie pytanie odnośnie twojego przyponu. Wszyscy powielamy podobny schemat, że odcinek przy haku to plecionka a drugi materiał to fluo. Nie wiem natomiast dlaczego właśnie tak? Nie może być odwrotnie? albo obydwa materiały jednakowe ale z przegubem?

Może, ale...
Miękka końcówka i sztywna "długa" część to Combi Rig. Odwrotnie - miękka długa część i sztywna końcówka, zwie się Reawers Combi Rig. Dwa sztywne odcinki, połączone przegubem to Hinged Stiff Rig...
Po za nazwami, przypony te różnią się, m.in. "mechaniką" działania...

uki80 
C&R

Wysłany: 2013-04-02, 09:10   

wojtek straub napisał/a:
uki80 napisał/a:

Może, ale...
Miękka końcówka i sztywna "długa" część to Combi Rig. Odwrotnie - miękka długa część i sztywna końcówka, zwie się Reawers Combi Rig. Dwa sztywne odcinki, połączone przegubem to Hinged Stiff Rig...
Po za nazwami, przypony te różnią się, m.in. "mechaniką" działania...

To faktycznie pomijając już nazwy masz gdzieś może opisy tego wszystkiego jak działają i gdzie się sprawdzają dane przypony? Parzyłem na necie i ludziska pobieżnie jedni tak a drudzy inaczej. Poza tym większości też się miesza że combi rig to łamaniec ale z jakich materiałów to już bez różnicy

Artur_prezes 
Artur Kubica

Wysłany: 2013-04-09, 06:27   

Panowie mam pytanie czy anti tangle sleeves mają jakieś rozmiary czy jest jeden standardowy?

Druga sprawa jakiej firmy gumki do kulek kupić? I czy są różne długości czy też jedna?

Pleban 
Adam Nowacki

Wysłany: 2013-04-09, 09:23   

Różnią się długościami np. Foxy są krótsze od Kordy i wydaje mi sie, że są jeszcze bardziej elastyczne.

buba0sparx 
Damian Pietrzyk

Wysłany: 2013-04-09, 10:29   

Kuleczki znacznie naturalnej zachowują się mocowane na plecionce . Trochę nie rozumiem ludzi stosujących gumki .

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2013-04-09, 13:33   

Chyba najlepszymi materiałami do naturalnej prezentacji przynęty są baitfloss foxa/esp lub np samson krystona.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-04-09, 14:33   

buba0sparx napisał/a:
Trochę nie rozumiem ludzi stosujących gumki
ja też wolę bez :twisted:
buba0sparx napisał/a:
Kuleczki znacznie naturalnej zachowują się mocowane na plecionce
Nie zauważyłem różnicy, ważne tylko by kółko luźno po pętli latało...
adrian1231989 napisał/a:
Chyba najlepszymi materiałami do naturalnej prezentacji przynęty są baitfloss foxa/esp lub np samson krystona
Równie dobry a znacznie tańszy bait floss ma Adder... Samson jest o tyle wygodniejszy, że się nie "strzępi", za to bait floss'a łatwiej "mocuje" się, przy robieniu miększego włosa...
Ale... osobiście dałem sobie spokój z takimi kombinacjami - np. super natural, Kordy (18lb) jest równie miekki co samson, nieco cieńszy chyba i nadaje się na całe przypony/miękkie końcówki...
uki80 napisał/a:
Poza tym większości też się miesza że combi rig to łamaniec ale z jakich materiałów to już bez różnicy

Hinged Stiff Rig - jak sama nazwa wskazuje sztywny, łamany przypon.
Combi Rig - nazwa wzięła się od połączenia dwóch materiałów - miękkiego i sztywnego.
Więc jedno albo drugie ;)
uki80 napisał/a:
To faktycznie pomijając już nazwy masz gdzieś może opisy tego wszystkiego jak działają i gdzie się sprawdzają dane przypony?

Stiff Rig - gł. twarde dno i raczej tonące przynęty, wersja z pętlą D również bałwanki, przede wszystkim do dalekich rzutów. Trudny do wyplucia ale niezbyt naturalnie prezentuje przynętę.
Hinged Stiff Rig - wersja w.w. gł. do pop-up'ów
Combi Rig - w zależności od długości miękkiego odcinka - "antysplątaniowy", trudny do wyplucia, ale naturalniej prezentujący przynętę, jak sztywniak - miękki odcinek krótki (2-3cm.). "Antysplątaniowy" ale pozwalający na jak najbardziej naturalną prezentację przynęty - miękki odcinek dłuższy, jak przy w.w. (ok. 1/3 dł. przyponu). Oba warianty do przynęt tonących, jak i pływających oraz bałwanków, praktycznie na każdy rodzaj dna...
To tak po mojemu :mrgreen:

uki80 
C&R

Wysłany: 2013-04-14, 22:40   

A dziękować kolego za opis. Dużo anglikańskiego, ale chyba lepiej jak cyrylicą albo chińskimi krzaczkami

mapet 
Łukasz Rodziewicz

Wysłany: 2013-05-22, 19:48   

Witam, czy ten przypon wykonany całości z fluo nadaje się tylko do popków czy też można stosowac go do kulek tonących??

Artur_prezes 
Artur Kubica

Wysłany: 2013-08-12, 20:14   

Panowie mam pytanie odnośnie tego jaki kształt haka jest dobry dla d riga czy takie coś będzie ok:

http://www.rockworld.home...k_big_korda.jpg

A w którą stronę wygięte ma być oczko haka? Coś takiego:

http://www.korda.co.uk/me...?rand=897708454

Czy standardowo do wewnątrz?

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2013-08-12, 20:36   

Artur_prezes, masz odpowiedź na pierwszej stronie ;)

Artur_prezes 
Artur Kubica

Wysłany: 2013-08-13, 08:37   

slowik napisał/a:
Artur_prezes, masz odpowiedź na pierwszej stronie ;)

Wiem, wiem, tylko chodziło mi o to czy takie jak przedstawiłem haki spełnią podobną rolę, tylko źle opisałem moje pytanie. Kordy mam kilka rodzajów ale niestety nie z oczkiem wgiętym do zewnątrz.

johnyf 

Wysłany: 2015-01-29, 18:26   

Witam. Chciałem odświeżyć temat. Mam gotowy hak do d-riga z ( czyli hak,pętelka z kółeczkiem zakończona przy oczki haka). I co teraz i w jaki sposób i co dowiązać do oczka żeby było dobrze?

Odpowiedz do tematu