Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasiadka w upalne dni
Autor Wiadomość
tkurzydlowski 
Życie to Pasja !

Wysłany: 2015-06-03, 18:01   Zasiadka w upalne dni

Witam , przede mną 2 dniowa zasiadka na łowisku komercyjnym , pogoda ok. 30 stopni , możliwe tarło na łowisku , występowanie lin karp amur , głębokość wody w miejscu gdzie będę łowił to 70-130cm , w tak upalne dni jaka technikę najlepiej zastosować ? Czy ma to różnicę na inne brania karpi i jak je zwabić o takiej porze i temperaturze do mojego zestawu ? Planuje zasypać kuku , pellet w worku i postawić obok kuku . Miejscówka grążelowa dno muliste piaskowe , czekam na podpowiedzi choć wiem że tylko Moja praktyka da mi pełną odpowiedz

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-06-03, 18:03   

Spróbuj Zig Rig'a albo Chod'a .Każda z tych metod jest opisana na forum :)

tkurzydlowski 
Życie to Pasja !

Wysłany: 2015-06-03, 18:05   

Też właśnie o tym pomyślałem , tylko zastanawiam sie czy na powierzchni zostawić czy schować 30cm pod powierzchnie ?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-06-03, 18:21   

Obydwie metody służą do łowienia w toni z tym że Zig możesz sobie regulować wysokość unoszenia się przynęty a Chod powinien unosić się kilka cm. nad dnem po odcinku Fluorocarbonu albo Ledcore.
Możesz spróbować Coś takiego

Kuku a między nimi pianka tak aby ładnie się unosiło nad dnem, za rurką daj śrucinę i fajnie będzie się unosić :)

tkurzydlowski 
Życie to Pasja !

Wysłany: 2015-06-03, 18:47   

Dokładnie coś takiego mam zrobione , brak tylko pianki , mysle aby dać małego pop upa i postawić to przy grążelach , a jak z nęcenie w takim stylu ?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-06-03, 18:52   

Pianę możesz dać byle jaką. Jak mówisz że w łowisku są amury to dużo, dużo kuku :) Daj jakiegoś słodkiego pelletu, szybciej i wolniej pracującego. Kuku możesz zalać czymś słodkim truskawka,scopex. Będziesz nęcił pva czy może jakaś wywózka modelem lub pontonem.

tkurzydlowski 
Życie to Pasja !

Wysłany: 2015-06-03, 19:01   

Kuku na 2 dni uszykowałam około 6kg plus do tego kilo mix konopia orzech tygrysi ,pellet mam mixa z professa , a wiec tak zestaw przerzucam na druga stronę wpinam przypon i kładę w miejsce gdzie chce , pytanie tylko czy pellet dać z workiem wiem ze mi sie zestaw nie splącze czy sypnąć luzem w to miejsce ? Ilośc kuku dobra czy za mało jak na dwa dni i 2 zestawy ?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-06-03, 19:07   

Towaru wystarczy :) Będziesz wywoził zestawy czy łowisz z rzutu ?
Ostatnio zmieniony przez MateuszJanusz 2015-06-03, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  

tkurzydlowski 
Życie to Pasja !

Wysłany: 2015-06-03, 19:09   

Z rzutu

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-06-03, 19:11   

To daj jakieś małe pva z tym pelletem. Jeszcze jedno w upalne dni do Ziga i Choda dawaj jakieś ciemniejsze przynęty(kulki itd) W pochmurne dni jasne przynęty. Pozdrawiam :)

tkurzydlowski 
Życie to Pasja !

Wysłany: 2015-06-03, 19:17   

Dzięki za odpowiedz i podpowiedz :-) pzdr

Pcarp 

Wysłany: 2015-06-04, 15:13   

Jeśli masz amury w łowisku to 6 kg trochę mało. Możesz nęcić przed zasiadką? Nęcąc 2 miejsca ilościami 15 kg dziennie kuku + np. trochę kulek powinieneś mieć fajne efekty. Ilość nęcenia zależy od populacji amura w danym zbiorniku. Chod to dobre rozwiązanie z wieloma smaki owocowymi jeśli chcesz dać kulkę. Wszystko fajnie urozmaicić pelletem tym krócej jak i dłużej pracującym w pva lub obsypać okolice zestawu. Jeśli chodzi o amura jeden kij połóż ze 2-3 metry za nęconym miejscem ( jeśli nie ma kolosalnych różnic w strukturze dna) tam te większe lubią się zaczepić. Możesz spróbować na jeden zestaw mleka kondensowanego do zanęty w ciepły dzień potrafi dać zaskakujące efekty - ale jak wszystko nie musi :)

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-06-04, 15:21   

tkurzydlowski, Możesz jeszcze spróbować z paszą. Dokładnie to chodzi o mieszankę ziaren dla gołębi:
Kukurydza,słonecznik, groch, wyka, konopie, proso, rzepak. Wszystko gotujesz na miękko i do wody! Stosuję to od tamtego roku a jeden z naszych użytkowników jedzie na tym ładne kilka lat i zawsze się sprawdza :)

tkurzydlowski 
Życie to Pasja !

Wysłany: 2015-06-04, 15:25   

Tak tak amura jest sporo w łowisku , dokupiłem jeszcze 7 puszek kuku słodkiej , niestety nie mam możliwości jechać zanęcić itd, tak dno jest w tym miejscu mniej więcej równe , jutro rozpoczynam zasiadka niestety nie zdążę uszykować tego mleczka gdyż sklepy pozamykane itd . Hmm jeden zestaw mysle położyć i zasypać samymi kulkami plus pellet w worku rożnej gramatury owocowy , a na drugiej spróbuje tego co proponujesz czyli zasypie kuku a 1,5 metra od tego dam kulkę z workiem pelletu moze coś zadziała

tkurzydlowski 
Życie to Pasja !

Wysłany: 2015-06-04, 15:28   

Ziarna już mam uszykowane i mało czasu żeby ogarnąć myślę ze spróbuje tego na następnej zasiądę.Dodam ze jeden zestaw będzie ułożony w przepływie około 6 metrowym łączący, dwa zbiorniki głębszy z płytkim.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-06-04, 18:46   

tkurzydlowski napisał/a:
Dodam ze jeden zestaw będzie ułożony w przepływie około 6 metrowym łączący, dwa zbiorniki głębszy z płytkim.

Wszelkie przepusty,ujścia itp.to są bardzo dobre i łowne miejsca ;)

tkurzydlowski 
Życie to Pasja !

Wysłany: 2015-06-04, 20:51   

Ogólnie jedziemy w 4osobowej ekipie i mieliśmy losowanie łowisk aby nikt nie był pokrzywdzony , jeszcze w takim miejscu nie łowiłem (przepływ) , zobaczymy czy rybka bedzie chciała współpracowac :) wiem ze najlepsze produkty najlepsze miejsce płata figle :-)

Odpowiedz do tematu