Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SHIMANO Speedcast 8000 XTA
Autor Wiadomość
ŁukaszZ 

Wysłany: 2015-05-04, 09:56   SHIMANO Speedcast 8000 XTA

Witam,
Co sądzicie koledzy o tej maszynce. Ktoś używa lub kręcił na sucho w sklepie?

Wygląda ciekawie a i cena zachęcająca :)

ŁukaszZ 

Wysłany: 2015-05-04, 10:15   

Film https://www.youtube.com/watch?v=kBkm5Yv4MQ8

ŁukaszZ 

Wysłany: 2015-10-08, 11:29   

Witam,
Będę kupował 2 korby i mam dylemat. Brać omawianego tu Speedcasta 8000 XTA czy wziąć ULTEGRĘ 14000 XTC. Speedcast o 200 zł tańszy więc razem ponad 400 zł w kieszeni zostaje.

Ktoś z kolegów coś podpowie? Żeby podjąć mądrą decyzję.... niestety nie mam gdzie pomacać.

Pozdrawiam

uki80 
C&R

Wysłany: 2015-11-15, 11:15   

Ten speedcast XTA z filmiku tak jakoś tandetnie mi wygląda. Przynajmniej pokrętło od hamulca. Jakieś luzy. Może na żywo jest inaczej. Ja się jeszcze zastanawiam nad speedcast 14000 XTB. cena taka sama. Używał ktoś?

Jacek70

Wysłany: 2015-11-17, 08:28   

Dlatego jest luźne pokrętło bo gość ma na maxa ustawiony ten niby QD
Jak zmniejszysz siłę QD to będzie sztywniej, mam podobne kołowrotki i jest dokładnie to samo.
W niczym to absolutnie nie przeszkadza,prosty i bezawaryjny patent.

Marcin Kaftan 
Marcin

Wysłany: 2016-03-10, 17:49   

Koledzy nie chcę zakładać nowego tematu. Zastanawiam się nad kupnem 3 szt. kołowrotków Shimano Speedcast XT-A lub Shimano Biomaster XT-B i mam pytanie do posiadaczy, który polecacie ?.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-12-14, 20:17   

Hejo,
Użytkuje jeden sezon XTA jednak zastanawiam się jak powinno korzystac z pokrętła hamulca. Posiada on 2 pokrętła (nie pamiętam jak to się nazywa) jedno jak w standardowym młynku FD i drugi mniejsze, którym wstępnie mozemy ustawic skok/zakres pracy pierwszego. Ja ustawiam tak, żeby z wolnej szpuli do holu mozna było przejśc po 1/3 obrotu, skutkiem czego przy walce z rybą nie korzystam z dużego pokrętła ponieważ przy takim ustawieniu jest to bardzo mało precyzyjne. Dokładniej regulowac moc hamulca wtedy można używając tego mniejszego jednak jest to bardziej uciązliwe. Ostatnio widziałem kilka filmów gdzie łowiono tymi młynkami i zawsze używają głownego pokrętła przy walce z rybą. Czy ktoś moze wyjaśnic w jakim celu Shimano wprowadziło na rynek taki patent?

shivan 

Wysłany: 2017-12-15, 10:17   

Baitrunner spool II to się zwie...dlaczego wprowadziło? Pewnie dla takich ludzi jak ja:)

Duże pokrętło mam ustawione tak,żeby 1/6 obrotu prowadziła od wolnej szpuli do hamulca ustawionego pod hol...
To jest właśnie jego rola, robi za taki wolny bieg i nic więcej.

Podczas holu hamulec reguluje się małym pokrętłem.

Bardzo przyjemne rozwiązanie, lepsze były tylko konwersje na pstryczek,ale tego już się nie
robi;/

btw: Karpiowy papież nawet to dobrze wyjaśnił:

https://youtu.be/TYacrTwObes?t=2m52s

Tylko lepiej to ustawić tak,żeby duże pokrętło kończyło się np prostopadle do kija...zawsze tak samo.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-12-15, 21:56   

shivan, dzięki za link. Wychodzi na to że użytkuje go zgodnie z przeznaczeniem 😃

shivan 

Wysłany: 2017-12-16, 08:43   

Shimano w najnowszej serii odeszło od tego rozwiązania...robiąc bajzel według mnie.

Może i BT spool było trochę bardziej skomplikowane,ale przynajmniej dawało to czego normalny quick drag nie da...zarówno możliwości szybkiego jak i precyzyjnego hamulca.

Odpowiedz do tematu