Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fox Micron MXr+
Autor Wiadomość
uki80 
C&R

Wysłany: 2018-03-05, 07:50   

Dzięki za informacje. Właśnie niedawno kupiłem 3+1 niebieskie MXR+ (nowe). Odnośnie ścierającej sie farby wiedziałem wcześniej. Ale teraz w drodze do mnie są swingery innej firmy i zastanawiam się czy wejście jack będzie pasowało :\. Jedną wadą jaką zauważyłem już na wstępię to brak wibracji centralki (miałem to w chińczykach za 300zł) i brak możliwości wyciszenia całkowicie centralki. Reszta powinna być ok. Jak zejdą lody będą pierwsze testy. Dodam, że nie spodziewałem się, że te niebieskie diody na sygnałkach są aż tak mocne.

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2018-03-05, 14:04   

uki80, jeżeli chodzi o wyciszenie centralki to nie ma problemu, jeden ruch pokrętła i jest cicha :) Ja moje kupiłem rok temu w marcu i już farba zlazła z centralki, ale to nic nie szkodzi. Jak na razie działają bez zarzutu.

uki80 
C&R

Wysłany: 2018-03-05, 15:09   

To mnie z tym wyciszaniem trochę zmartwiłeś bo u mnie przy minimalnym skręceniu pokrętła w lewo na centralce nadal jest dźwięk. Nie mówię tutaj o całkowitym wyłączeniu centralki w pozycje off, ale to jest wyczuwalne. Czy tak powinno być? Dodam, że komplet kupiony 2 tygodnie temu i jeszcze nie był nad wodą.

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2018-03-05, 15:17   

uki80, to może Cie przypadkowo w błąd wprowadziłem. Teraz mi troche w głowie namieszałeś i może pomyliłem z całkowitym wyłączeniem centralki :) Nie mam jak sprawdzić bo cały sprzęt mam w Polsce.

uki80 
C&R

Wysłany: 2018-03-05, 15:22   

No ja też nie mam pod ręką nikogo kto ma taką centralkę żeby sprawdzić czy tak ma być, czy z moją coś jest nie tak. Zacząłem się już nakręcać na reklamację ale może nie ma potrzeby. Jeśli ktoś ma pod ręką w/w sprzęt byłbym wdzięczny za info. Dodam też, że u mnie pokrętło od głośności ma taki około 3mm luz. Nie, żebym się czepiał ale może to ma coś wspólnego z brakiem możliwości całkowitego wyciszenia centralki.

shivan 

Wysłany: 2018-03-05, 20:21   

Pokrętło ma mały luz. Alarm wibracyjny ma dopiero seria N. Co do tego całkowitego wyciszenia centralki to nie wiem...przez tyle lat nigdy tego nawet nie spróbowałem zrobić:)) Jak mi była nie potrzebna przez dzień to ją po prostu wyłączałem. Sygnałki na pewno możesz sobie wyciszyć.

uki80 
C&R

Wysłany: 2018-03-06, 07:44   

Tak, wiem że sygnałki da się całkiem wyciszyć. Jeszcze jedna rzecz mnie zaciekawiła. W instrukcji jest napisane, żeby nie stosować raczej akumulatorków tylko baterii. Wie ktoś dlaczego?

kawon 

Wysłany: 2018-03-06, 09:18   

Przypuszczam, że chodzi o napięcie. Akumulatorki mają 1,2V, baterie 1,5V.

Sygnałki mają naprawdę małe zapotrzebowanie na prąd. Nie ma sensu eksperymentować z akuskami.
Przy okazji mogę polecić wszystkim baterie z Lidla. Tanie i bardzo dobre.

shivan 

Wysłany: 2018-03-06, 09:23   

Dokładnie chodzi o napięcia...poza tym akumulatorki w przypadku tych sygnalizatorów,tak jak napisał Kawon są raczej zbędne.

Kup sobie energizery industriale na allegro, te AAA robione w san francisco? Duże AA gdzieś u kitajów, nie wiem jak często jeździsz,ale pewnie obskoczysz z nimi cały sezon.

Odpowiedz do tematu