Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekonomiczne kulki
Autor Wiadomość
zander 

Wysłany: 2015-04-27, 17:29   Ekonomiczne kulki

Szukam ekonomicznych kulek, 2 smaki, będę nęcić kukurydza + konopie + kulki. Szukam takiej serii aby były także kulki haczykowe oraz boostery, aby wszystko skomponować.
Będę łowić w ciepłe miesiące. Co możecie polecić? Chciałem dodać że szukam czego dobrego w stosunku jakości do ceny, ale nie najtańszej opcji która się nie sprawdza. Myślałem o firmie fantazy batis.

Ps. Czy uważacie że łowienie 2 rodzajami kulek na dwóch wędka, mam na myśli stałe nęcenie przez ciepły sezon jednym smakiem na jednym miejscu jest odpowiednie?

szymon220997 
Szymon Pyka

Wysłany: 2015-04-27, 17:43   

Czy taktyka z dwoma smakami przez długi czas się sprawdzi, nie dowiesz się kiedy nie sprawdzisz. Z własnego doświadczenia wiem, że karp po pewnym czasie przyzwyczaja się do danego smaku i kończą się na nie brania. Każde łowisko jest inne dlatego nie ma reguły. Napisz może dlaczego chcesz nęcić jednym smakiem i kulkami z niższej półki. Może lepiej użyć mniej zanęty, ale dobrej jakości?

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2015-04-27, 17:48   

Fantazy Baits i Massive Baits :) cena przystępna a jakość bardzo dobra jak za te pieniądze.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2015-04-27, 18:26   

Kulki 4s są nawet ciekawe chłopaki kupują je po 20pln za kilogram także stosunek cena niska a co do efektów niby ściąga rybę. Nie będę zachwalal bo nie używam.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2015-04-27, 18:47   

zander napisał/a:
Szukam ekonomicznych kulek, 2 smaki
Popatrz na te kulki.Mam też kulki Anacondy. Sam kupowałem od Przemka i nęciłem nimi wcześniej.

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-04-27, 19:11   

klimek, 20 pln za kg? Mógłbyś dać namiar?

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2015-04-27, 20:57   

aquilon, przez neta ich nie kupisz (bynajmniej w tej cenie). Powiedz jaki smak i jakie ilości Cię interesują to Ci je kupię i wyślę paczkę za pobraniem.

Tylko co do czasu realizacji nie mogę CI obiecać ile czasu się zejdzie bo mogą akurat nie mieć tego co sobie tam wypatrzysz.

Buli 
Tomek

Wysłany: 2015-06-15, 15:54   Re: Ekonomiczne kulki

zander napisał/a:
Szukam ekonomicznych kulek, 2 smaki, będę nęcić kukurydza + konopie + kulki. Szukam takiej serii aby były także kulki haczykowe oraz boostery, aby wszystko skomponować.
Będę łowić w ciepłe miesiące. Co możecie polecić? Chciałem dodać że szukam czego dobrego w stosunku jakości do ceny, ale nie najtańszej opcji która się nie sprawdza. Myślałem o firmie fantazy batis.

Ps. Czy uważacie że łowienie 2 rodzajami kulek na dwóch wędka, mam na myśli stałe nęcenie przez ciepły sezon jednym smakiem na jednym miejscu jest odpowiednie?

Do wyboru dość ciekawe opcje TB EURO BOILIES cena 18 choć warto przejrzeć cały dział przynęty tonące znajdziesz tam carp zooma czy inne tb , ja osobiście stosuję tą serie co podałem jako zanętowe albo robię własne :)

Pozdrawiam

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-06-16, 09:50   

Najekonomiczniejsze kulki kupisz na internetowej stronie Dechatlona. Część ludzi to nawet chwali. Sam kupiłem z ciekawości i niebawem spróbuję. Możesz kupić w promocji 1kg za 13 zł lub 10kg w promo za 84zł. Wysyłka gratis. Jak potestuję to napisze czy warto.

Koikiing 
Wild Magikarp appeared!

Wysłany: 2015-06-23, 03:58   

tomasz33, ja bym nie kupował tych kulek z Decathlona.
Słyszy się, że ludzie narzekają na ich jakość.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-06-23, 08:12   

Różnie to bywa, na kulki solara nic w tym roku nie złapałem, a na addera już kilka ryb...
Sprawdzę przekonam się i wtedy sobie wyrobię zdanie. Jutro pierwsza zasiadka z kulkami z Dechatlona. Na dwa zestawy owe kulki na jeden coś z renomowanych firm. Przekonamy się co to warte.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2015-06-23, 08:45   

Swoją przygodę zaczynałem z tymi kulkami. Sprawdzałem Kraba i Truskawkę. Krab się sprawdził, truskawka już nie(karp z mojego avatara złowiony był właśnie na kraba). Kulki szybko pracują, dużo ziarenek. Czasami taka lekkostrawna przekąska szybciej skusi do brania niż pełnowartościowa, tłusta kulka za odpowiednie pieniądze;]

przemo91
Przemysław Michałek

Wysłany: 2015-06-23, 09:19   

ja od 2 lat łowie na truskawkę z decathlonu i u mnie działa .
12kg,14kg,16.4kg,17,2 kg w tym roku także nie narzekam na nie

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-06-24, 21:34   

Dzisiaj na dniówce były efekty zarówno na ananas jak i truskawe z dechatlonu. Spróbuje na innych wodach.

dariuszpa 

Wysłany: 2015-09-03, 07:59   

Jeżeli chodzi Ci o boostery i kulki haczykowe to zdecydowanie polecam Ci Renmar Baits. Ja tutaj robię zakupy zawsze - Vimarco Kulki świetnie przyciągają karpie w dane miejsce. Zresztą te marki co Panowie wymienili wcześniej oferują bardzo podobne produkty.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-09-03, 08:43   

Ale te kulki co link podałeś to raczej nie są ekonomiczne. To już z professa masz tańsze. A zanętowe za ponad 30 zł za kg to raczej już średnia pułka.

karpisko 
Dominik Dubowik

Wysłany: 2015-09-04, 15:28   

W ravenie są kulki Tasty baits 10kg za 107zł

beny.rac 

Wysłany: 2016-05-27, 12:16   

Witam,

Panowie poszukuje tanich kulek do necenia na kanale - zastanawiam sie nad kulkami z Caperlan z Decathlon lub nad kulkami z Ravena Tasty Baits .

Kulki z Ravena sa drozsze jednak mam ten sklep pod nosem wiec nie musze liczyc kosztow przesylki wiec porownujac z kulkami z Decathlona wychodzi podobnie .

Czy stosowal ktos kulki z tych firm do necenia i jakie byly efekty ?

Psss
Brak polskich znakow.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2016-05-27, 12:33   

Kolego tutaj masz temat o kulkach z Decathlona: Kulki Caperlan

beny.rac 

Wysłany: 2016-05-28, 16:58   

Rumcois dzieki za linka.
A co powiecie panowie o kulkach z ravena Tasty Baits ?

Dzisiaj I jutro jest promocja w ravenie-20 % wiec moze warto... :roll

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2016-05-28, 18:52   

Wszystkie tanie kulki do 20zł,,czyli te za 10-15zł też,,są w tej samej fabryce kulane(90% z nich),różnią się opakowaniem i nazwą...jak chcecie futrować karpie tym syfem to kupować gdzie najtaniej i tyle,,,,

PS,Ostatnio znajomy karpiarz opowiadał mi kto gdzie kula(gość siedzi w biznesie karpiowym od 20lat)to się zdziwiłem, ta sama kulka kosztuje od 10zł do 40zł!!! :shock: różni się tylko nazwą :mrgreen:

Kiedyś sprawdzałem tanie kulki w akwarium,,po dwóch tygodniach obrosły pleśnią i leżały dalej na dnie...te same kulki od naszych Polskich producentów wypłynęły po dwóch tygodniach,robione bez konserwantu wypływają po ok tygodniu.Tyle w temacie.... ;)

kux 
Waldemar Kowalski

Wysłany: 2016-05-28, 19:31   

Czasami wydaje mi się, że 10 dobrych kulek nadzianych na nić pva może zrobić lepszą robotę niż kilogram byle czego.

Damian Branica 
Damian Branica

Wysłany: 2016-05-29, 13:57   

kux napisał/a:
Czasami wydaje mi się, że 10 dobrych kulek nadzianych na nić pva może zrobić lepszą robotę niż kilogram byle czego.

Czasami tak, ale bywają sytuacje, gdzie musisz nakarmić mnóstwo leszczy i innego białorybu, więc sypiesz dużo żeby zostało coś dla miśków.

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2016-05-29, 20:55   

Są wody gdzie musisz sypnąć i myślę ze kulki z dechatlona nie będą gorsze od solara ...

beny.rac 

Wysłany: 2016-05-30, 13:17   

Panowie.
Łowić zamierzam na kanale,więc niestety,ale muszę kupić min 10 kg. kulek plus do tego 20 kg. kuku ...
Na razie sprawdzam ceny I czytam opnie ;)

XidO 

Wysłany: 2016-05-30, 13:37   

A ja polecę kulki firmy Carrum, mi zanętowe się sprawdzają a cena 20-22 zł nie jest zła.

Pawcio 
Paweł Potomski

Wysłany: 2017-03-14, 20:17   

Z budżetowych protein na rynku widziałem Boilieman 50zł / 5kg , wspomniane wyżej Caperlany, mieszanki z Tandema 140zł /10kg cena też nie wygórowana.Ostatnimi czasy moi znajomi zaczęli łowić na kulki zachodnich sąsiadów bodajże common baits z jakimiś efektami płacili 30 euro za 10kg a boilies dawały radę. 😀

Ryan 

Wysłany: 2017-04-15, 09:41   

W duxonshop można kupić kulki Misela Zadravca 2,5kg 35zl / 5kg 70zl.
Sam w tym sezonie bede chciał testować połączenie, tańsze kulki do nęcenia + droższe na włos i do siatki PVA :) Ktoś z was używa takiego połączenia ??

kux 
Waldemar Kowalski

Wysłany: 2017-04-15, 14:55   

Ryan napisał/a:
W duxonshop można kupić kulki Misela Zadravca 2,5kg 35zl / 5kg 70zl.
Sam w tym sezonie bede chciał testować połączenie, tańsze kulki do nęcenia + droższe na włos i do siatki PVA :) Ktoś z was używa takiego połączenia ??

Często tak robię.Na nieco większym obszarze trochę kukurydzy pomieszanej z jakimiś tańszymi kulkami - totalnie bez żadnego klucza,co się trafi. A punktowo z zestawem kilkanaście sztuk czegoś dobrego najczęściej seria performance ze Starbaitsa.Nnie zauważyłem bym łowił mniej lub więcej niż inni )

Odpowiedz do tematu