Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nash Deliverance Ball Maker
Autor Wiadomość
Lafroy 
Paweł Stradowski

Wysłany: 2015-03-09, 14:02   Nash Deliverance Ball Maker

Przeszperałem forum, ale nie znalazłem o tym opinii, wiec zakładam wątek.

Czy ktoś z Was używa prasy do robienia kul zanętowych Nash Deliverance Ball Maker?

Interesuje mnie, czy faktycznie kule są na tyle mocno skompresowane, że nie rozpadają się przy nęceniu z procy i na ile zanęta musi być wilgotna, żeby kula w całości przeleciała przyjmijmy 50 metrów (no i czy ciężar kuli w ogóle umożliwi oddawania dalekich "strzałów").

MariuszKopeć 

Wysłany: 2015-03-09, 14:38   

Na pewno jeśli chcesz, żeby zanęta leciała na spore odległości musisz ja przesiać. Staje się wtedy bardzo puszysta co sprawia ze kulki są bardziej zbite :)

Lafroy 
Paweł Stradowski

Wysłany: 2015-03-09, 14:41   

MariuszKopeć,

Jasna sprawa, zastanawiam się jak mocno trzeba zwilżyć zanętę i jaka jest wtedy waga takiej kuli.

Ty mocno zwilżasz swoją zanętę?

MariuszKopeć 

Wysłany: 2015-03-09, 18:57   

Kiedyś jak startowałem w okregowych zawodach splawikowych. Zanete zwilzalem tak, ze bez problemu robiłeś kulke jedna dłonią i jak rzuciłes do pustego wiadra z metra wysokości i jak się nie rozpadła to była dobra. Ogólnie wstepnie zwilzalem normalnie woda z wiadra. A później doprawialem ja z rozpylacza "mgiełka" była mega pulchna i z połowy wiadra robiło się 3/4. Ogólnie sam musisz wyczuć moment w którym nie dodawac juz wody. I polecam mgiełke :)

MariuszKopeć 

Wysłany: 2015-03-09, 19:03   

A i zapomniałem dodać. Jak robiłem ręcznie kulki o średnicy ok 5 cm z zanety z dodatkiem konopi i puszkowej kuksy to kule leciały na odległość ok 40-50 metrow. Później robiła je moja dziewczyna. Zrobiła ~200 takich kulek :D Było czym necic.

Lafroy 
Paweł Stradowski

Wysłany: 2015-03-09, 19:17   

MariuszKopeć napisał/a:
Jak robiłem ręcznie kulki o średnicy ok 5 cm z zanety z dodatkiem konopi i puszkowej kuksy to kule leciały na odległość ok 40-50 metrow.

No i czad, o to chodzi. Obejrzałem jeszcze parę filmików i niektórzy dorzucają do zanęty drobny pellet, połówki kulek, w sumie taka kula o średnicy 4 cm powinna pomieścić trochę grubszych frakcji. Jak się je mocno skompresuje to fajnie będzie napierdzielać procą. Ten wynalazek jest o tyle interesujący, że każda kula powinna mieć niemalże identyczną wagę i taką samą średnicę, więc po chwili prób można skutecznie punktowo nęcić procą. Chyba to kupię i potestuję nad wodą.

sawe89 

Wysłany: 2015-03-09, 21:45   

Dobra rzecz ja używam 30 i 40 ball markerów z tym ,że 30 ma ten patent że jak wsypiesz trochę zanęty to wkładasz haczyk z kulką czy inną przynęta i zasypujesz to cały haczyk masz zakryty ładnie zanętą czyli zanęta jest pod samym haczykiem można tym spokojnie rzucać nie rozleci się w locie ja używam tego zamiast koszyczka zanętowego godne uwagi i polecenia tylko cena trochę duża jak na takie coś

MariuszKopeć 

Wysłany: 2015-03-09, 23:04   

Pamiętaj aby dobrze wymieszać dodawane przez Ciebie frakcje z zanętą, bo może być tak, ze kulki będą rozpadac się na pół. Chyba czas przeprosić proce i samemu się pobawić :D

qdl 

Wysłany: 2015-04-03, 19:42   

sawe89 napisał/a:
Dobra rzecz ja używam 30 i 40 ball markerów z tym ,że 30 ma ten patent że jak wsypiesz trochę zanęty to wkładasz haczyk z kulką czy inną przynęta i zasypujesz to cały haczyk masz zakryty ładnie zanętą czyli zanęta jest pod samym haczykiem można tym spokojnie rzucać nie rozleci się w locie ja używam tego zamiast koszyczka zanętowego godne uwagi i polecenia tylko cena trochę duża jak na takie coś

Z tym, że starą wersję też można przerobić nacinając albo wypalając prześwit na przypon.

szymon220997 
Szymon Pyka

Wysłany: 2015-04-10, 14:53   

Jeśli chcecie żeby zanętą była puchną i mocno pracowała warto przetrzeć ją przez sito po zwilżeniu. Po przetarciu dodać grubsze składniki np kuku czy pellet.

wojtek straub 

Wysłany: 2015-04-10, 15:13   

Lafroy, równie ważne jak nawilżenie, jest skład zanęty oraz czas jaki "chłonęła" wodę (ma to też wpływ na jej "pracę")...
Dla przykładu da się zrobić taką, że kula poleci "za horyzont" a chwilę po upadku do wody, wypłynie, zacznie się osypywać i opadać z powrotem na dno ;)

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2015-04-10, 17:01   

Lub też rozpadnie się po uderzeniu w wodę i prąd wody ( zawsze jakiś jest ) wyniesie wszystko poza miejsce położenia zestawu. Czasami żeby temu zapobiec ze względu na grubsze frakcje w kulach dodawałem kleju PV-1.

qdl 

Wysłany: 2015-04-10, 18:47   

Na moje oko do ball maker'a to zanęta raczej powinna być lekko "przemoczona" jak jest za sucha, to przy ściskaniu kulki nie powstaje odpowiednie nawilżenie przy ściankach i zanęta się przykleja i wychodzą dwie połówki kulki.

wojtek straub 

Wysłany: 2015-04-10, 19:05   

qdl napisał/a:
Na moje oko do ball maker'a to zanęta raczej powinna być lekko "przemoczona" jak jest za sucha, to przy ściskaniu kulki nie powstaje odpowiednie nawilżenie przy ściankach i zanęta się przykleja i wychodzą dwie połówki kulki.

By temu zapobiec wystarczy co kilka kulek zamoczyć "urządzenie" (kiedyś łapki się moczyło :P ) ;)

Whyduck
Maciej Choroszewski

Wysłany: 2015-05-27, 15:30   

Bardzo dobrze sprawdza się zanęta do metody, kulki na takiej bazie bardzo fajnie pracują w wodzie.

nexus 

Wysłany: 2015-05-31, 15:03   

Panowie, a czy kulki z ball makera są na tyle mocne, żeby dało rady nimi miotać z kobry ?

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2015-05-31, 15:25   

Nie bardzo, na pewno się rozlecą:)

przemek77 
Przemysław Królak

Wysłany: 2015-05-31, 18:36   

Próbowałem kobrą rzucać kulkami z ball markera i jak napisał Rumcojs, rozlatują się . Zresztą niektóre zanętówki też nie wytrzymują -rozpadają się w locie , a co dopiero kulka z metody ;)

wojtek straub 

Wysłany: 2015-06-06, 08:52   

Na posyłanie kul zanętowych na sporą odległość nie ma nic lepszego jak tzw. PET (bambaluna) - jak duże kule - to spoodem, ze średnimi i małymi spokojnie poradzi sobie "zwykły" kij 3-3.5 lbs...

qdl 

Wysłany: 2015-11-04, 16:13   

wojtek straub napisał/a:
PET (bambaluna) .

Szo eto?
Możesz opisać co to jest?(wygląda jak kręcona proca?)

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2015-11-04, 16:21   

qdl napisał/a:
wojtek straub napisał/a:
PET (bambaluna) .

Szo eto?
Możesz opisać co to jest?(wygląda jak kręcona proca?)

Koszyczek, który robi się z butelek PET po napojach (odcięta część od strony wlewu, gwintu). Powstaje taki właśnie koszyczek. Mocujesz go za pomocą linek, plecionki do spoda i tym sposobem miotasz kule ulepione z zanęty.
Ostatnio zmieniony przez Rumun 2015-11-04, 17:01, w całości zmieniany 2 razy  

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-11-04, 16:46   

qdl, Dokładnie wygląda to tak :

Kiedyś Ogórek zrobił o tym temat na forum ale zdjęcia już wygasły :/

qdl 

Wysłany: 2015-11-05, 09:42   

Dużo dobre. Nie rozdziera się w miejscu, gdzie przez plastik przechodzi linka?

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-11-05, 10:32   

Wystarczy że przelożysz rurkę silikonową przez plecionkę w miejscu gdzie przechodzi ona przez otwory w butelce.

woocasho 
złap i wypuść!!!

Wysłany: 2016-04-06, 07:15   

Witam Panowie ! Ball marker posiadam spory czas 30mm używam go do vegi do robienia kul :) nawet jak za dużo zanęty się włoży i ściśnie wystarczy dwa razy przekręcić w prawo lewo i pięknie kule wychodzą co do twardości , woda 11 stopni przy powierzchni po około 2 godzinach zaczyna dobrzę się rozsypywać :)

sirsn 
C&R

Wysłany: 2017-06-19, 13:46   

Znajdę gdzieś podobny sprzet, ale nie z Nasha za taką cenę?

Czarnyy 
Radosław Romanowski

Wysłany: 2017-06-19, 18:01   

Mistrall-a poszukaj.

Odpowiedz do tematu