Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zalewy z dodatkiem CSL na wczesną wiosnę.
Autor Wiadomość
tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-02-11, 17:08   Zalewy z dodatkiem CSL na wczesną wiosnę.

Panowie jakie macie doświadczenia z zalewajkami na bazie CSL na wiosnę. Zastanawiam się, czy takie zalewajki nie sprawdziły by się lepiej latem, czy wiosną też macie efekty? Czy na wiosnę w zimnych wodach nie skupić sie na czystych boosterach? Jak uważacie?
Czy używał ktoś z Was boosterów Nikl CSL mixer? Jakie efekty?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-02-11, 18:01   

tomasz33, Czemu nie zastosować czystego CSL? Stosowałem różnych wersji, czyste z różnych firm jak i te rozcieńczone czy aromatyzowane. Ostatecznie pozostałem przy czystym CSL ponieważ wiadomo że nie jest niczym rozcieńczany i można go stosować na wiele różnych sposobów od łowienia klasycznie po różne zastosowania np przy metodzie. Co do stosowania go wiosną to śmiało, zimna woda nie jest problem i nie ogranicza jego pracy. Dodatkowo pamiętaj że jest to źródło prostych aminokwasów w tym tych witalnych, które ryby potrzebują, a to co występuje w ich środowisku jest zazwyczaj niewystarczające lub nie występuje wcale. Dodatkowym plusem czystego CSL jest wysoka zawartość białek no i w razie potrzeby możesz go sobie dowolnie aromatyzować czy to płynnymi flavorami czy dodatkami jak chilli, czosnek itp.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-02-11, 18:31   

CSL odczynnik sfermentowanej kukurydzy nie jest podejrzany dla ryb w zimnej wodzie? Latem wiadomo różne rzeczy i ziarna w wodzie fermentują. Wiosną na zimnej wodzie, to chyba dziwny zapach dla nich? Polecisz jakiś czysty CSL?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-02-11, 18:59   

tomasz33, A myślisz że kulki i inne dodatki na chemicznych składnikach nie są dziwne czy podejrzane ;) Moim zdaniem i z tego co wiem to ryby nie postrzegają tego w ten sposób że to jest csl, a tamto to aromat squid'owy. Wg mojej wiedzy ryby rozpoznają poszczególne składniki, aminokwasy, kolory itp i kojarzą je z tym co znają ze swojego otoczenia lub tego na co ma zapotrzebowanie ich organizm w danym stadium/etapie rozwoju.
Jutro jak znajdę chwilę to postaram się podać rożne sposoby zastosowania CSL bo większość osób ogranicza się jedynie do zalewania tym kulek lub dodawania do PVA.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2015-02-11, 19:03   

tomasz33, Ja używałem z Bait Techa i robił mi robotę.

shivan 
NIE

Wysłany: 2015-02-11, 19:35   

daniels napisał/a:
tomasz33, Ja używałem z Bait Techa i robił mi robotę.

Robił, ale jakoś z litra zrobili 0.5 w tej samej cenie i nie było już tak fajnie.
Uźywałem chilli, nie wiem czy to to czy zanęta, ale żarły i połowiłem.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-02-12, 13:03   

Różne zastosowanie CSL:

Metoda:

1. Widziałem w kilku artykułach wędkarskich że przed wyrabianiem zanęty do metody czy feedera przemywa"przeciera się ręce płynnym CSL. Ma to za zadanie wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów np po papierosach. Czy to się sprawdza nie wiem, sam nigdy tak nie robiłem bo nie uważam żeby akurat zapach nikotyny/papierosów odstraszał ryby, no ale to jest moje własne zdanie na ten temat. Być może sprawdza się to jeśli nasze ręce są wysmarowane w benzynie czy oleju.

2. Rewelacja jeśli chodzi o metodę, zwłaszcza jeśli na włosie znajdzie się kuku. Przy robieniu zanęty do metody wystarczy rozrobić wodę z CSL w proporcjach 4:1 i taką zalewą wyrabiać zanętę do metody. Oczywiście te proporcje mogą być mniejsze lub większe lub można zastosować same CSL co często można widzieć na zawodach. Należy pamiętać że CSL zmieszany z wodą nie postoi kilka dni więc lepiej przygotowywać tyle ile akurat zużyjemy. Latem kiedy gotowa zanęta szybko traci wilgotność możemy ją zwilżyć samym CSL lub rozrobionym z wodą.

3. Łowiąc na metodę i dając na włos kukurydzę polecam dipować ją w CSL, często przynosi to rewelacyjne efekty.

Standardowe łowienie

1. CSL bywa zabójczo skuteczny nie tylko przy dipowaniu kuku ale też każdej innej przynęty, kulek, pelletu czy innych ziaren niż kukurydza.

2. Zastosowanie CSL w mieszankach zanętowych i spod miksach to kolejny przykład rewelacyjnego połączenia.

3. Rewelacyjny płynny pokarm przy robieniu pasty do obklejania przynęt.

4. Kolejne zastosowanie to aromatyzowanie pellet'ów o małej zawartości oleju. Wystarczy wlać do pojemnika jakieś 30-50ml i wsypać około 1kg, dobrze wymieszać i odstawić aż całe CSL zostanie wchłonięte, a pellet wyschnie.

5. Można też śmiało stosować z PVA tylko dobrze jest sprawdzić czy CSL który stosujemy rozpuszcza czy nie rozpuszcza materiałów PVA. Rewelacja jeśli chodzi o worki PVA, po opadnięciu na dno tworzy chmurę która utrzymuję się przy samej zanęcie/przynęcie. Dobre też do siatek PVA, gotowe kiełbaski można trzymać dość długo w takiej zalewie bo CSL jest łatwo rozpuszczalny w wodzie i zbytnio nie przedłuża czasu rozpuszczania się PVA.

6. Oczywiście jest to świetny dodatek również w kuchni karpiowej. Rewelacyjnie się spisuje przy miksach typu bird food ale i przy miksach rybnych robi robotę.

Aromatyzowanie CSL

CSL daje się łatwo aromatyzować, można to zrobić na dwa sposoby.

1. Pierwszym sposobem jest aromatyzowanie za pomocą naturalnych dodatków jak chilli czy wszelkiego rodzaju inne zioła czy naturalne olejki eteryczne.

2. Innym sposobem to oczywiście zastosowanie flavor'ów. Z tych aromatów które bardzo dobrze się sprawdzają to oczywiść tuńczyk, frankfurterka, wędzony śledź, ostre przyprawy i belachan. Jeśli chodzi o aromaty owocowe czy słodkie to ananas, scopex, truskawka, żurawina i czarna porzeczka.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-02-12, 14:35   

No to muszę spróbować. Pogoda dopisuje, może niedługo pierwsze zasiadki.

wedrowca 
Maciek

Wysłany: 2015-02-15, 19:04   

W takiej kuchni karpiowej, jestem zielony jak groszek, napisz Tomek jakiej firmy będziesz dawał. Co polecasz?

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-02-15, 19:41   

Ja kupiłem gotowe boostery z csl karel nikl mixer. Jesze nie używałem tego, więc nic Ci nie polecę. Same boosterki z csl pachną super, a czy się sprawdzą? tego nie wiem.

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2015-02-15, 20:02   

CSL o którym piszecie to jest aromat sztuczny csl plus baza?cz mówicie o CSLu z kukurydzy,wytwarzanym naturalnie?

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-02-15, 22:37   

Nie wiem, czy to aromat. Czy naturalny. Temat raczej nawiązuje, czy warto wiosną stosować ten dodatek. Piotr Ostrowski uważa że warto, Ja się dopiero mam zamiar przekonać.

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2015-02-16, 07:59   

Jeśli butelki litrowe to z kukurydzy fermentowane są robione

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-02-16, 10:22   

mariusz123, Ja pisałem o czystym CSL, naturalnym i bez jakichkolwiek dodatków. Ten od nikla jest z dodatkami aromatów z tego co się orientuje podobnie jak ten z bait techa. Piszesz o jakimś aromacie sztucznym CSL + baza, możesz podać link takiego produktu lub samego aromatu sztucznego CSL.

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2015-02-16, 10:37   

Piotr, a gdzie można kupić ten czysty CSL? czy we własnym zakresie coś tam kombinujesz z kukurydzą?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-02-16, 11:19   

Od dłuższego czasu stosuje CSL z ccm. Stosowałem różne ale pozostałem przy tym bo wiem że nie rozpuszcza PVA, jest w 100% naturalny i nie jest niczym rozcieńczany.

Corn Steep Liquor

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2015-02-16, 14:52   

Piotr Ostrowski, aromat sztuczny csl plus baza to jako tako moim zdaniem zwykły boster czy dip o zapachu csl,a naturalny csl to wywar czy susz z naturalnej kukurydzy.Ale jak to się robi to nie mam pojęcia.

To tak jak z aromatami,identyczne z naturalnym lub naturalny.

Piotrek napisz jak możesz jaki smak,aromat,kolor,konsystencja ma CSL z ccmore?jestem ciekaw czy robią to na naturalnym wywarze plus konserwant?

Kiedyś tam coś raz kombinowałem z kukurydzą,wyszedł mi biały sok,słodko-kwaśny plus ciekawy zapach wina lekko kukurydziany(powiedzmy),nawet to szło pić,wypiłem pół szklanki żeby nie było :mrgreen:

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2015-02-16, 14:57   

mariusz123 napisał/a:
,nawet to szło pić,wypiłem pół szklanki żeby nie było :mrgreen:

Za Wikipedią: Burbon – whiskey amerykańska produkowana z kukurydzy i innych zbóż (żyto, słodowany jęczmień). Zawartość kukurydzy wynosi min. 51% (najczęściej ok. 70%). Burbon jest leżakowany w świeżych beczkach dębowych, co nadaje mu charakterystyczny smak. Produkowany jest od XVIII wieku.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2015-02-17, 12:15   

mariusz123, Moim zdaniem boostery/dipy o których piszesz to nic innego jak rozpuszczony czy rozcieńczony CSL jakąś bazą (gliceryna,k glikole, oleje itp) Wątpię by był to aromat bo nie wiem czy by się to opłacało. Ja osobiście takiego flavora nie widziałem.

Jeśli chodzi o kolor to wiadomo ciemno brązowy, konsystencja delikatnie gęsta. W smaku ciężko ocenić bo kiedyś to próbowałem z tego co pamiętam to cierpki piwny smak, może lekki posmak drożdży. Zapach trochę podobny do fermentacyjnych się ziaren ale nie aż tak gryzący. Jest to w 100% czysty i naturalny CSL bez jakichkolwiek dodatków. Nie jest niczym rozcieńczany. Ze względu na to że jest to czysty CSL przy długotrwałym przechowywaniu zaleca się trzymać go z odkręconą butelką, w innym przypadku może skończyć się to eksplozją butelki ;)

NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Catrinna 
Kasia Kozłowska

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-02-24, 09:38   

Używałam cały zeszły sezon, czystego CSL Dynamite. Litrowa butelka jest w cenie około 35zł, więc cena jest rozsądna.
Nie rozpuszcza PVA :)
Idealnie się nadaje, do stosowania z ziarnami itd. ;-)

liquid-additive-dynamite-baits-csl-1l-z-1009-100994[1].jpg
Plik ściągnięto 159 raz(y) 29,46 KB

Jan Brzuszek 
jonu

Wysłany: 2015-02-24, 23:40   

Łowię z CSL od kilku lat. Najlepszy jaki spotkałem to Vision Baits. Carel Nikl podobno przejął recepturę i produkuje wg niej. Niestety nie jet to to samo. Płyn jest zagęszczony, ale nie tak intensywny i ciemny jak pierwowzór. Poza tym zagęszczenie to wypełniacze, które nie zbyt dobrze wsiąkają w pellety i kulki. Używałem też Bait-Tech - podobne mam odczucia. Od roku mniej/więcej 2010, kiedy sprzęt i zanęty zaczęli projektować księgowi, jakość produktów karpiowych znacznie spadła. Co do przechowywania to posiadam jeszcze butelkę Vision Baits. Firmy już nie ma, a CSL nadal jest dobry. Zakrętki są na miejscu i nic nie wybucha. Rocznie zużywam kilka litrów, więc piszę o produktach w cenie 30-35zł/1l. Inne ceny to są czary. Należy uważać na dłonie i z myciem CSL-em raczej uważałbym. U mnie przynajmniej po dłuższym kontakcie suszy i pali skórę. Jakby nie patrzeć dobry płyn, ale w butelkę łatwo kogoś nabić.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-09-26, 08:04   

Koledzy ! Szukam opinii o tym CSL :
CSL
Chodzi mi o skuteczność i dawkowanie np. ile tego lać na kg kulek..
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez MateuszJanusz 2015-09-26, 08:04, w całości zmieniany 1 raz  

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2015-09-26, 12:39   

Jeśli chodzi o dawkowanie to produkty z naturalnych surowców chyba nie mają ograniczenia:)

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2015-09-26, 13:01   

MateuszJanusz, Praktycznie tego nie stosowałem ale próbowałem bodajże z dodatkiem ananasa - sądzę, że 150ml bez problemu wystarczy na 1kg kulek czy tam pelletu. Pachnie zabójczo, smakuje też nieźle (z odruchem wymiotnym) :mrgreen:

Co do samego CSL to polecam również od SBS

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-09-26, 14:04   

Ogóreczku dzięki :) Cena jest ok więc kupie też SBS

Odpowiedz do tematu