Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kije 10 i 9 ft
Autor Wiadomość
marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2015-03-27, 15:15   

Ja mam C2 10" 3lb i COM również w łapach trzymałem. Myślę, że to jest indywidualna kwestia każdego z osobna tj. odczucia. Mi COM wydał się przesadnie kluchowaty.

Najlepiej to wziąć oba do łapy i sprawdzić co komu bardziej pasuje ;)

Pozdrawiam - Marek !

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-03-27, 15:38   

marec-ki, Właśnie pytam o COM'a bo jest dostępny w sklepie kilkadziesiat km. ode mnie. Nie miałem zamiaru kupować bez sprawdzenia go w sklepie.

Lemiux 
Szu

Wysłany: 2015-03-27, 16:42   

Nie wiem jak jest u Ciebie, czy też jesteś zboczony i musisz mieć dwa te same kołowrotki i dwa te same kije. Możesz zrobić tak jak ja, mam i C2 i C.O.M, na jednym kręciole rozciągliwa Adrena-Line, na drugim słabo rozciągliwa Subline. Łowię raczej z wywózki i zawsze nęcę dwa miejsca na 80 m i około 230 m. Na dalekim zestawie C.O.M+Subline, na krótkim zestawie C2 z Adrena-Line.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-03-27, 17:23   

Lemiux,
Lemiux napisał/a:
Nie wiem jak jest u Ciebie, czy też jesteś zboczony i musisz mieć dwa te same kołowrotki i dwa te same kije.

Tak :) Wolę mieć komplety :D

BartekD 
Bartosz Dziabas

Wysłany: 2015-03-27, 19:59   

Niedługo zaopatruje się w C.O.M.'y - macałem itp, jak dla mnie miodzio :)

Biegan 
Tomasz Biegański

Wysłany: 2015-03-29, 09:19   

Ja na ten sezon zaopatrzyłem się w 3 sztuki MAD - D-ZENT CARP 10' 3.00lbs . Jak dla mnie najlepiej leżał mi w dłoni. Cienkie matowe blanki , fajny uchwyt kołowrotka ALPS. Wędki o pełnej akcji parabolicznej.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-03-29, 09:24   

Biegan, Możesz już coś więcej o nich napisać czy jeszcze nie miałeś ich nad wodą.. ?

Biegan 
Tomasz Biegański

Wysłany: 2015-03-29, 10:48   

Niestety z braku czasu jeszcze nie miałem przyjemności użycia ich nad wodą :(

jacek_jj 

Wysłany: 2015-06-25, 13:09   

Ja w weekend który właśnie minął złamałem szczytówkę Nash'a, model Dwarf 10ft 3lb przy rzucie zestawem z ciężarkiem centrycznym o gramaturze 71g.... Musiałem mieć cholernego pecha chyba, bo tego się nie spodziewałem. Kijek idzie na gwarancję. Jeśli chodzi o Prologic'ki, model C.O.M. to bawiłem się wersją 10ft, 2,75lb - i jestem zakochany w kiju. Świetna zabawa chociaż chciałbym się przekonać czy miałbym jakikolwiek zapas mocy na karpiu ok 15kg.

Kampll235 

Wysłany: 2015-06-25, 13:29   

jacek_jj, Mam Prologica C1 10ft 3 lb, rzucam bezpiecznym klipsem z ciężarem 70/80gram. Nie używam całej siły w rzut, lecz potrafię skutecznie rzucić na 60/70metrów bez problemów, czuć że kij posiada jeszcze zapas mocy. Co do holu- obłęd karpie zarówno 3/4kg jak i 10kg czuć świetnie, czasem nawet czuć leszcza jak niektóre karpie 10kg na innych wędziskach

soft 

Wysłany: 2015-06-27, 21:33   

Jadę na COM'ach , jednym z nich bawił się JJ , z resztą jak pisał powyżej. Teraz zabieram com'y na Gosławice - przejdą test życia 8)
Te kije zachowują się tak jak tego chcemy - jak na kije które kosztują ok 150zł/szt to myślę że mają wszytko czego potrzebują. Machałem i łowiłem nie jednym kijem- wiem co mówie. Polecam , a jak ktoś szuka fajnie spasowanego pod kije kołowrotka to odsyłam do tematu o nowych małych foxach ;) Pozzdro

szczurx 
Damian

Wysłany: 2015-06-28, 13:20   

jacek_jj napisał/a:
Ja w weekend który właśnie minął złamałem szczytówkę Nash'a, model Dwarf 10ft 3lb przy rzucie zestawem z ciężarkiem centrycznym o gramaturze 71g.... Musiałem mieć cholernego pecha...

Nie miałeś pecha, bardzo często występująca ,,usterka" w kijach Nasha, również w serii Scope. Podobno w nowej serii coś tam poprawili. Info takie wyczytałem na angielskim forum karpiowym, dużo osób na to narzekało.

Lemiux 
Szu

Wysłany: 2015-06-28, 15:34   

Ja nabyłem Deplnin-y Etna 10ft , te są dopiero megastyczne :) Nowa firma i na ten moment dają niesamowitą jakość jak zajebistą cenę.

soft 

Wysłany: 2015-06-28, 16:36   

A prawda jest jedna i okrutna - każdy swoje chwali ;)
Niechaj Czeska myśl techniczna Ci służy. Może ktoś ma jeszcze inne "dziesiątki" - pochwalcie się , może zrobi się swego rodzaju spis krótkich wędzisk ??

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2015-06-28, 17:04   

Lemiux napisał/a:
Ja nabyłem Deplnin-y Etna 10ft , te są dopiero megastyczne :) Nowa firma i na ten moment dają niesamowitą jakość jak zajebistą cenę.

Jak możesz stwierdzić jakość skoro firma jest nowa i kije nie mają jeszcze wyrobionej opinii ?
Lepiej nie napisać nić niż bzdury....

Lemiux 
Szu

Wysłany: 2015-06-28, 21:37   

Rumun napisał/a:
Jak możesz stwierdzić jakość skoro firma jest nowa i kije nie mają jeszcze wyrobionej opinii ?
Lepiej nie napisać nić niż bzdury....

Posiadam, były już nad wodą, łowiłem, rzucałem, holowałem, MAM OCZY.
Wg Ciebie, ile czasu muszę coś posiadać by mieć na jakiś temat opinie?
Weź w rękę, nie patrz tylko na obrazek, a zobaczysz o czym mówię.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2015-06-29, 09:22   

Lemiux napisał/a:
Posiadam, były już nad wodą, łowiłem, rzucałem, holowałem,

Tego wcześniej nie ująłeś. Z Twojej wypowiedzi wynikało, że kije świeżo po zakupie, nie widziały jeszcze słońca.

wpads

Wysłany: 2015-08-27, 19:02   

Witam, mógłby ktoś wstawić kilka zdjęć wędki prologica com?

Pytanie do użytkowników wędki, czy blank jest pokryty "lakierem" ?

BartekD 
Bartosz Dziabas

Wysłany: 2015-08-27, 20:39   

Blank jest lakierowany.

Jak jutro pogoda będzie dobra, to porobię zdjęcia COM'ów i wrzucę.

BartekD 
Bartosz Dziabas

Wysłany: 2015-08-31, 19:29   

Oto kilka zdjęć:

Prologic C.O.M. 10'' 2,75 lbs

Ugięcie :P

Poglądowe

wpads

Wysłany: 2015-09-01, 15:05   

Fajnie to wygląda, holowałeś kiedyś nimi karpia z Ok 80 m?

BartekD 
Bartosz Dziabas

Wysłany: 2015-09-01, 18:29   

Holowałem już i z 200 m bezproblemowo.
Wyprzedzę pewnie Twoje pytanie i powiem że: tak, z zaczepu też dało radę ale musiałem zachować ostrożność.

jacek_jj 

Wysłany: 2015-09-02, 11:10   

Na tych kijkach holowałem karpia na Gosławicach, a mój kumpel holował jednego za drugim i muszę przyznać że w pełni mnie przekonały. Największą 14stke, kilkanaście mniejszych + ziele, nie było żadnego problemu.

soft 

Wysłany: 2015-09-10, 15:30   

Widzisz JJ wędki i kołowrotki dały rade, ale żyłka.....wwwrrrrrr :evil: Liczę że to tylko felerna szpulka a nie cała partia, gdyż poprzednio mnie nie zawiodły, a trochę tego od wiosny sprzedałem na sklepie.
Na Magnolii nawet rakiete założyłem pod jednego COM'a i latała załadowana pelletem aż miło :roll:

korektor98 
Michał Kaczmarek

Wysłany: 2015-11-02, 00:43   

Trochę Was pomęczę o COMy :P
Moglibyście mi opisać ich realne możliwości?
Chodzi mi o zastosowanie w warunkach zbliżonych do najczęściej występujących u mnie, tj. rzuty zestawem z ciężarkiem ok 50-60 g + mała siateczka pva, siłowy hol (często łowię kładąc zestaw metr od trzcin, ale ryby w tym przypadku nie należą do największych, więc wydaje mi się, że nie powinno być problemu) oraz w czymś, czego chciałbym spróbować w przyszłym sezonie, czyli w stalkingu.
Nie ma obawy przy zatrzymywaniu ryby "na chama"?
Jak pracuje / do pracy jakiej wędki można by ją ewentualnie porównać przy rybach małych i tych większych, za którymi potrafimy się uganiać przez lata ( :twisted: )?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Michał

PS Mam świadomość, że w sumie moje pytania się dublują z tym, co można wyczytać w tym temacie. Wyciągnąłem z tego też pewne wnioski, ale wolę się w 100% upewnić i rozwiać wszelkie wątpliwości :roll:

BartekD 
Bartosz Dziabas

Wysłany: 2015-11-02, 19:57   

Wytrzymają mocny hol.
Spokojnie rzucisz tak jak napisałeś.
Prace masz na zdjęciu - może nie mają dużego zapasu mocy, po prostu pracujesz kołowrotkiem i dają super radę.
Siłowo holowałem tym kijem z zaczepów i dał radę.
Do stalkingu są idealne.

jacek_jj 

Wysłany: 2015-11-02, 20:19   

BartekD, opisał to idealnie. Do tego tak jak sam wspomniałeś, wszystko masz już opisane, wyciągnąłeś wnioski. Ja zakupiłem dwa kije, trzeciego pewnie też dokupię, sprawdziły się świetnie, w piątek wyciągnąłem na nie 10ciokilową samicę, pięknie pracowały, dają kawał zajebistej przyjemności. Stalking też na nich ogarnąłem w zeszłym roku. Mogę je szczerze polecić.

Perła 

Wysłany: 2015-11-03, 13:06   

korektor98, Jeśli chodzi o COMy to moim zdaniem kije nadają się do holu tylko i wyłącznie z pontonu. Kije ze względu na mały zapas mocy nadają się na łatwe zbiorniki bez zarośli i kołków. Hol do brzegu na tych kijach jest mało komfortowy. Ryby dużej tym bardzo nie przytrzymasz a o przetarganiu przez konkretne ziele lub grążel można zapomnieć. Myślę tu o silnych, dzikich bestiach. Co innego Fast Watery 9.6 ft i 3,5 lbs. Tymi kijami można łowić w każdych warunkach i rzutu z większymi obciążeniami też się nie boją. A i pięknie się gną :)

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-11-03, 13:57   

Ja posiadam 3 sztuki Sonik SK3 XTR 10ft i polecam te kije bardzo. Hol karpi 15,17,19 kg z grążeli z kołków bez żadnego problemu naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony mocą tych kijków. Kris mnie namówił i na początku trochę się obawiałem przesiadki z kijków 3,6m ale teraz nie wyobrażam sobie innych

FrancusBuldok 

Wysłany: 2015-11-03, 14:44   

Ja natomiast za radą kolegi kilka postów wyżej zakupiłem jakiś czas temu kije Deplnin-y Etna 10ft i też mogę je śmiało polecić jako alternatywę dla Com-ów;
miśki w przedziale 8-12kg z grążeli wyciągałem bez problemów z odległości w przedziale 50-100 m od brzegu.

soft 

Wysłany: 2015-11-07, 23:07   

Perła napisał/a:
korektor98, Jeśli chodzi o COMy to moim zdaniem kije nadają się do holu tylko i wyłącznie z pontonu. Kije ze względu na mały zapas mocy nadają się na łatwe zbiorniki bez zarośli i kołków.

Racja , sam producent pisze że kije te stworzone zostały na małe zbiorniki i żyjące w nich mniejsze okazy karpi. Jestem zwolennikiem teorii , że nie sprzęt a technika zrobią z ciebie zawodnika więc mimo ich "słabości" idzie na nich powalczyć. Zrobiliśmy wspólnie z JJ kilka zasiadek na com'ach , w tym 4 dni na Gosławicach , wyciągnęliśmy kilka ryb dwucyfrowych i kije sprawdziły się za każdym razem. Racja nie łowiliśmy z wywózki na 150m i więcej, nie było holu do brzegu z takich odległości, ale do takich zastosowań nie kupuje się com'ów. To jak by kupić auto 1.0 w benzynie do śmigania tras na autostradzie - można ale po co ? Tak więc jeżeli potencjalny nabywca łowi na małych kameralnych łowiskach , wozi i holuje ze środka pływającego a niekiedy wręcz wynosi zestawy - te kije są dla niego.
Chyba wszytko co można było powiedzieć o comach zostało już powiedziane , na koniec foteczka wspomnianych wędek. Pozdro!

DSC02170a.jpg
Plik ściągnięto 338 raz(y) 117,43 KB

deszczowatwarz 
Rafał M.

Wysłany: 2015-11-08, 18:10   

Perła napisał/a:
korektor98, Jeśli chodzi o COMy to moim zdaniem kije nadają się do holu tylko i wyłącznie z pontonu. Kije ze względu na mały zapas mocy nadają się na łatwe zbiorniki bez zarośli i kołków. Hol do brzegu na tych kijach jest mało komfortowy. Ryby dużej tym bardzo nie przytrzymasz a o przetarganiu przez konkretne ziele lub grążel można zapomnieć. Myślę tu o silnych, dzikich bestiach. Co innego Fast Watery 9.6 ft i 3,5 lbs. Tymi kijami można łowić w każdych warunkach i rzutu z większymi obciążeniami też się nie boją. A i pięknie się gną :)

Potwierdzę
W tym roku skusiłem się na używki właśnie na te Fasty głównie dla tego że lubię zapolować na miśki z łodzi gdzieś pod trzcinowiskiem czy wśród grążeli. Te kijaszki radzą sobie całkiem nieźle także przy rzutach z materiałami PVA wiadomo że nie osiągniemy nimi dystansów 100m+ z obciążeniem w postaci PVA ale już bez bagażu nie stanowi to problemu.
Fast Water 9,6ft 3,5lbs to całkiem spory zapas mocy a jednocześnie fajnaakcjaktóra potrafi dać sporo frajdy z holu.

soft 

Wysłany: 2015-11-08, 22:35   

Dokładnie w tym ,że za jednego FastWatera jak sie postarałeś to kupiłeś przed podwyżką 3 comy ;) w tej chwili 2 ,ale to sam fakt że to inna klasa kija co za tym idzie większe możliwości. Także porównywanie tych modeli do siebie mija się z celem , ale moim zdaniem stosunek ceny do jakości w comach jest bardzo zadowalający. W oby dwóch przypadkach trafnym będzie stwierdzenie "Wiesz za co płacisz"

jacek_jj 

Wysłany: 2015-11-16, 19:30   

Dla mnie COMy robią robotę, nie ma co. FastWaterów nie używałem, ale cena za oba sprzęty też jest różna. Ja ostatnio ciągnąłem ponad jedenastokilogramowego świra przez 20minut i miałem taką frajdę że szok więc z czystym sumieniem je polecam. Tak w ogóle to można jeszcze pomyśleć o Dwarfach od Nasha, bo Scope'y to jest dla mnie jakiś totalny przestrzał z ceną. Mam jednego Dwarfa, 10ft, 3lb - jest bardzo fajny pod względem użytkowania i frajdy z holu, także potrafię nim ciekawie rzucić, ale wykonanie do końca mi się nie podoba - jest po prostu biedne :/

Agakarp 

Wysłany: 2015-11-17, 18:21   

Witam . Odnośnie wędek 10 ft to możecie napisać jak duże ryby zdołaliście złowić z brzegu jak i z łodzi , ażeby zobrazować możliwości tych wędzisk . A tak przy okazji co powiecie o Anacondzie Power Carp 3 10ft .

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2015-11-17, 20:49   

soft napisał/a:
Widzisz JJ wędki i kołowrotki dały rade, ale żyłka.....wwwrrrrrr :evil: Liczę że to tylko felerna szpulka a nie cała partia, gdyż poprzednio mnie nie zawiodły, a trochę tego od wiosny sprzedałem na sklepie.
Na Magnolii nawet rakiete założyłem pod jednego COM'a i latała załadowana pelletem aż miło :roll:

Rzeczywiście co do żyłki to nie polecam. Namówił mnie kiedyś znajomy z wędkarskiego bo przyszła świeża partia.... Żyłka potrafi czasem pęknąć przy małym obciążeniu. Tak jak by miała mocniejsze i słabsze kawałki.

Co do kijków c2 10' nowych i starych modeli mam pewną tezę. Sprawdzałem swojego kijka c2 10' 3lb i nowego natura 10' 3,25lb ( bo akurat kolega ma na sklepie).
Oby dwa złapałem za szczytówkę i podniosłem do góry. Rączki ugieły się jednakowo. Następnie na oby dwie szczytówki poszły ciężarki od 150gr, 200gr, 250gr, 300gr. Oby dwie za każdym razem uginały się tak samo. Przy 300gr kolega stwierdził że niby ta 3,25 ugięła się o parę mm mniej (dla mnie trzymając obie w jednej ręce wyglądało to tak samo). Ja stawiam tezę że to dalej ten sam blank z innym uchwytem. Z resztą czytałem gdzieś opinie Prologica w której napisano, że nowe modele różnią się nieznacznie. :-) Więc jeśli by ktoś miał dylemat czy kupić korek lub gdzieś starą wersję, to poza wyglądem optycznym i większą pierwszą przelotką różnic raczej nie ma.

mar.gug 

Wysłany: 2015-11-18, 17:29   

Agakarp napisał/a:
Witam . Odnośnie wędek 10 ft to możecie napisać jak duże ryby zdołaliście złowić z brzegu jak i z łodzi , ażeby zobrazować możliwości tych wędzisk .

Witam. Cały ten sezon prześmigałem na dziesiątkach. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do holu z trochę większej odległości ale przekonałem się że można wyciągnąć
sporego karpia. A co do pontonu to hol jest po prostu wygodny.

Agakarp 

Wysłany: 2015-11-19, 18:03   

Mam zamiar zakupić wspomniane Anacondy ale nie wiem czy nie są za słabe na rybki 20+ z brzegu . Dlaczego Anacondy , mam sentyment do Power Carp i nigdy mnie nie zawiodły mimo smukłych blanków .

Perła 

Wysłany: 2015-11-23, 10:27   

Agakarp, moim zdaniem hol kijami 10 ft z brzegu poprostu nie jest komfortowy. Nie mówię, że się nie da wyholować dużych ryb no bo przecież wielkie sumy (bardziej waleczne od karpi) holuje się na lżejsze spiningi. Kwestia właśnie komfortu łowienia. Może kwestia przyzwyczajenia do krótszych patyków. Moim zdaniem do holu z brzegu się nie nadają ze względu na długość a nie moc.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2015-11-23, 11:06   

Zdarzyło mi się holować z jakichś 120 metrów karpia 7 kg, kijem 2,4m/2lb, czysta przyjemność :twisted: ;)

Odpowiedz do tematu